Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung


mixalis0mcp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχει κανενας ή μπορει να με βοηθησει να βρω ενα απο τα : D900BDFK1, D900BDFK2, D900BDFI ή D900BDFJ

 

ή γενικοτερα καποιο πιο καινουργιο απο το D900BDFH1..

 

ευχαριστω

:happy:
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα σκεφτομαι να αγορασω κινητο Samsung.

Διαβασα αρκετες απαντησεις που αφορουν fw για ελληνικα. Να υποθεσω λοιπον, οτι αν το τηλεφωνο εχει αγοραστει εκτος Ελλαδας και δεν εχει ελληνικα δε γινεται η Samsung στην ελλαδα να τα προσθεσει; Οπως πχ γινεται με τα Νοκια, οπου με €15 και fw update γινεται να βαλει κανεις ελληνικα μενου και Τ9.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

file mou kai 100 euro na dwseis stin samsung stin ellada den sou pernane elliniko F/W se samsung me alli glossa! (des kai to antistixo 8ema pou anoiksa (service thessalonikis)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δε μ αρεσαν καθολου.D-830 rulez!
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Άκουσα πρόσφατα ότι κάτι ρώσοι κάνουν προσπάθειες να βάλουν το firmware του D900 στο D600... Έχετε ακούσει τίποτα σχετικό; Καλά θα ήταν πάντως να το κατάφερναν...
Link to comment
Share on other sites

Άκουσα πρόσφατα ότι κάτι ρώσοι κάνουν προσπάθειες να βάλουν το firmware του D900 στο D600... Έχετε ακούσει τίποτα σχετικό; Καλά θα ήταν πάντως να το κατάφερναν...

Μήπως υπάρχει κάτι αντίστοιχο και για το zv30; Και αν ναι που μπορώ να το βρω;

 

Και μιά άλλη ερώτηση σχετικά με το pc studio και τη διαχείρηση επαφών και μηνυμάτων. Υπάρχει κάποια λύση, ώστε να ενεργοποιηθούν οι παραπάνω λειτουργίες που είναι απενεργοποιημένες; Η κάποιο άλλο πρόγραμμα το οποίο να λειτουργεί με το zv30 και να είναι ενεργές;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα πρόσφατα ότι κάτι ρώσοι κάνουν προσπάθειες να βάλουν το firmware του D900 στο D600... Έχετε ακούσει τίποτα σχετικό; Καλά θα ήταν πάντως να το κατάφερναν...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορείς να βρεις διάφορες εκδόσεις λογισμικού για το Samsung SGH-D900. Η διαδικασία αναβάθμισης αναφέρεται στο service manual. Καλώδιο μπορείς να αγοράσεις εδώ.

 

 

 

φιλε μου μολις αγορασα το καλωδιο που μου ειπες απο το site που μου εδωσες!

 

εχει παραγγηλει κανεις απο αυτο το site να ξερω ποσο καθηστερει στις παραγγελιες? ελπιζω να μην κανει κανα μηνα!!!

 

επισης ξερεις κανενα αλλο site με εκδωση firmware(ελληνικη) για το κινητο μου (d900) πιο καινουρια!?

 

αν παει κανεις σε service center στην ελλαδα πια εκδωση firmware θα του βαλουν??

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω... έχω φλασαρει εδώ και μερικές μέρες το d600 ενός φίλου μου με το ελληνικό firmware που βρήκα σε αυτο το site, το θέμα είναι πως από εκείνη την στιγμή k μετά δεν μπορεί να συνδεθεί με κανένα δίκτυο κινητής τηλεφωνίας... προσέχοντας καλύτερα τι site παρατήρησα αυτά:

 

Mobile carrier codes

 

BO T-mobile

AM Vodafone

AO O2

AN E-Plus

 

ξέρει κανεις πια είναι η σημασία τους ? ευχαριστώ και καλά χριστούγεννα.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω... έχω φλασαρει εδώ και μερικές μέρες το d600 ενός φίλου μου με το ελληνικό firmware που βρήκα σε αυτο το site, το θέμα είναι πως από εκείνη την στιγμή k μετά δεν μπορεί να συνδεθεί με κανένα δίκτυο κινητής τηλεφωνίας... προσέχοντας καλύτερα τι site παρατήρησα αυτά:

 

Mobile carrier codes

 

BO T-mobile

AM Vodafone

AO O2

AN E-Plus

 

ξέρει κανεις πια είναι η σημασία τους ? ευχαριστώ και καλά χριστούγεννα.

Παράδειγμα: D600BDEK3

 

D600= το μοντέλο του κινητού

ΒD= Ελλάδα, Κύπρος (Περιοχή-Γλώσσα)

Ε= 2005 (Έτος)

Κ= Νοέμβριος (μήνας)

3= έκδοση για τη συγκεκριμένη χρoνιά

Τα carrier modes αναφέρονται στις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας. Μάλλον το firmware που πέρασες δεν είναι για ελληνική εταιρεία και γιαυτό δε συνδέεται σε κανένα ελληνικό δίκτυο.

 

Δεν ξέρω τι γίνεται για το συγκεκριμένο μοντέλο μιάς και εγώ το έχω κάνει με το ZV30, αλλά εδώ μπορεις να βρεις λύση:

http://forum.gsmhosting.com

και εδώ:

TodoSamsung.com ·:Forums

Αυτή είναι στα ισπανικά, αλλά έχει πολύ υλικό για samsung. Μπορείς για να βγάλεις άκρη να τη μεταφράσεις με το foxlingo(addon για mozilla firefox)

Link to comment
Share on other sites

file mou kai 100 euro na dwseis stin samsung stin ellada den sou pernane elliniko F/W se samsung me alli glossa! (des kai to antistixo 8ema pou anoiksa (service thessalonikis)

 

Ευχαριστω, αν και καθυστερημενα, για την απαντηση :)

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

χαίρομαι που έχουμε ακόμη ζωή εδώ...

στο ipmartforum

θα βρείτε αρκετές νέες εφαρμογές για το διαβολάκι i530

το ζήτημα είναι πώς να περάσω νέα ringtones και εικόνες για background

grrrrrrrr :ninja:

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονια και χρονια πολλα σε ολους.Μηπως ξερει καποιος αν υπαρχει τροπος να κανω το Ρ-300 να χτυπαει πιο δυνατα??:happy:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να δω την έκδοση f/w σε x820 και πως μπορώ να αναβαθμίσω σε καινούργιο;

Ρίξε μια ματιά εδώ:

 

http://forums.mobiledia.com/topic4919.html

 

Για να δεις την έκδοση που έχεις δοκίμασε το:

*#1234#

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια θα'θελα να ζητησω τη γνωμη σας.δινω εως 340 ευρω κ κυριως με ενδιαφερει το βιντεο κ φυσικα να'ναι ευχρηστο το κινητο.Ειμαι λοιπον αναμεσα στο ε900 και στο Ν70 νοκια.

Ποια η γνωμη σας??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα'θελα να ζητησω τη γνωμη σας.δινω εως 340 ευρω κ κυριως με ενδιαφερει το βιντεο κ φυσικα να'ναι ευχρηστο το κινητο.Ειμαι λοιπον αναμεσα στο ε900 και στο Ν70 νοκια.

Ποια η γνωμη σας??

Ε900 στεγνά

Link to comment
Share on other sites

αν παει κανεις σε service center στην ελλαδα πια εκδωση firmware θα του βαλουν??

 

akoma perimenw apantisi

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τους φιλους μου τους fans των Samsung!!!

Λεω να μπω κι εγω στο club των κατοχων Samsung αλλα δεν ξερω ποιο! Εχω δει σε ενα περιοδικο γνωστο με κινητα πολλα μοντελα που πανω κατω μοιαζουν και μεταξυ τους πχ. SGH-600, SGH-D820, SGH-D900, SGH-E900, SGH-Z650 etc. Πανω κατω κανουν τα ιδια λεφτα, εχουν τις ιδες περιπου δυνατοτητες και εχουν ιδιο σχεδον design! Ψαχνω λοιπον σε slide-up στιλ ενα με

α) πολυ καλη καμερα (κυριως καθαροτητα οθονης και οχι απλα πολλα megapixels, θελω να πω πως μου ειναι αδιαφορο αν εχει 1.3 η 3 mp αρκει να εχει καθαρη οθονη -ελπιζω να βγαλανε νοημα αυτα που ειπα!!!)

β) bluetooth, mp3, να δεχεται themes και games μεσω bluetooth

γ) να κρατα η μπαταρια του αν γινετε 3 μερες με βραδυ κλειστο και με μετρια χρηση

δ) επετκταση μνημης

ε) να δεχεται αντιστοιχιση αριθμου με φωτο η ηχο

 

Παιδες, βοηθηστε με εαν ξερετε και εχετε δοκιμασει καποια συσκευη

 

Μεχρυ και 500 ευρω

 

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τους φιλους μου τους fans των Samsung!!!

Λεω να μπω κι εγω στο club των κατοχων Samsung αλλα δεν ξερω ποιο! Εχω δει σε ενα περιοδικο γνωστο με κινητα πολλα μοντελα που πανω κατω μοιαζουν και μεταξυ τους πχ. SGH-600, SGH-D820, SGH-D900, SGH-E900, SGH-Z650 etc. Πανω κατω κανουν τα ιδια λεφτα, εχουν τις ιδες περιπου δυνατοτητες και εχουν ιδιο σχεδον design! Ψαχνω λοιπον σε slide-up στιλ ενα με

α) πολυ καλη καμερα (κυριως καθαροτητα οθονης και οχι απλα πολλα megapixels, θελω να πω πως μου ειναι αδιαφορο αν εχει 1.3 η 3 mp αρκει να εχει καθαρη οθονη -ελπιζω να βγαλανε νοημα αυτα που ειπα!!!)

β) bluetooth, mp3, να δεχεται themes και games μεσω bluetooth

γ) να κρατα η μπαταρια του αν γινετε 3 μερες με βραδυ κλειστο και με μετρια χρηση

δ) επετκταση μνημης

ε) να δεχεται αντιστοιχιση αριθμου με φωτο η ηχο

 

Παιδες, βοηθηστε με εαν ξερετε και εχετε δοκιμασει καποια συσκευη

 

Μεχρυ και 500 ευρω

 

Ευχαριστω!!!

 

ειμαι κατοχος του d-820 και αφου σε ενδιαφερει η καμερα θα σου ελεγα να το βγαλεις απο τη λιστα,η καμερα του ειναι τραγικη θα ελεγα και δεν εχει flash.themes και games μεσω bluetooth αν δεν κανω λαθος δεν παιρνει κανενα samsung. Απο οσα ειπες θα προτεινα το D900 που εχει πιο καλη καμερα

Link to comment
Share on other sites

και απο μπαταρια? ποσο κρατανε περιπου? το φτανουν το 3ημερο η θα ειμαι με εναν φορτιστη στην τσεπη? ωστε themes και games δεν παιρνει κανενα samsung? μεγαλο μειον...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...