Jump to content

Asus ZenFone Max‏


Pyro13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θες μπαταρία και καλή κάμερα εδώ είσαι.με λίγο lag ομως λόγω ότι η Asus το έχει φορτώσει αρκετά.

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 153
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το λαγκ είναι στους browsers και στις apps ΄?ή στο περιβάλλον του κινητού άμα περάσω lancer πχ nova launcer πάλι έχει lag ή θα πειγαίνει καλύτερα?οι apps εγκαθίστανται σε micro sd ?αν και είναι περιττή η ερώτηση γιατί θα πάρω αυτό με τα 32gb!!

επίσης όταν έχω 2 σιμ μπορώ να έχω και micro sd σε άλλο slot σωστά?

η φωτεινότητα της οθόνης στον ήλιο τι λες είναι ικανοποιητική?

επίσης φίλε μου είμαι ανάμεσα και σε Lenovo vibe p1 την φθηνή έκδοση

κάποιο bug Πρέπει να γνωρίζω?η κατι αρνητικό?

το wfi εχει δυνατη εμβελεια?

παιχνιδια δεν παιζω.

fast charging έχει?(γρηγορη φόρτιση εννοω)δεν ξερω αν ξερεισ αγγλικα γιαυτο στο έχω σε παρενθεη

σε ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεισ σου να σαι καλα!

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το λαγκ είναι στους browsers και στις apps ΄?ή στο περιβάλλον του κινητού άμα περάσω lancer πχ nova launcer πάλι έχει lag ή θα πειγαίνει καλύτερα?οι apps εγκαθίστανται σε micro sd ?αν και είναι περιττή η ερώτηση γιατί θα πάρω αυτό με τα 32gb!!

επίσης όταν έχω 2 σιμ μπορώ να έχω και micro sd σε άλλο slot σωστά?

η φωτεινότητα της οθόνης στον ήλιο τι λες είναι ικανοποιητική?

επίσης φίλε μου είμαι ανάμεσα και σε Lenovo vibe p1 την φθηνή έκδοση

κάποιο bug Πρέπει να γνωρίζω?η κατι αρνητικό?

το wfi εχει δυνατη εμβελεια?

παιχνιδια δεν παιζω.

fast charging έχει?(γρηγορη φόρτιση εννοω)δεν ξερω αν ξερεισ αγγλικα γιαυτο στο έχω σε παρενθεη

σε ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεισ σου να σαι καλα!

 

το lag ειναι γενικα αλλα οχι κατι τραγικο που να σε αποτρεψει,καρτα μνημης δεν του εχω βαλει ουτε του εχω κανει root,μπορεις να εχεις 2 καρτες συν καρτα μνημης ναι,φωτεινοτητα καλη εχει στον ηλιο,για το lenovo δεν ξερω αλλα το asus μονο και μονο για την αυτονομια που εχει αξιζει 100%,wi fi πολυ καλο,δεν φορτιζει γρηγορα αργει γιατι εχει μπαταρια τερας.οκ ειναι βαρυ αλλα το πηρα εν γνωση μου.για τα χρηματα του ειναι πολυ καλη επιλογη αν θες μπαταρια να μη σ προδιδει ποτε και καμερα πολυ καλη για την κατηγορια του.και ειναι στοιβαρο κινητο ποιοτικο.ελπιζω να βοηθησα λιγο

Link to comment
Share on other sites

το lag ειναι γενικα αλλα οχι κατι τραγικο που να σε αποτρεψει,καρτα μνημης δεν του εχω βαλει ουτε του εχω κανει root,μπορεις να εχεις 2 καρτες συν καρτα μνημης ναι,φωτεινοτητα καλη εχει στον ηλιο,για το lenovo δεν ξερω αλλα το asus μονο και μονο για την αυτονομια που εχει αξιζει 100%,wi fi πολυ καλο,δεν φορτιζει γρηγορα αργει γιατι εχει μπαταρια τερας.οκ ειναι βαρυ αλλα το πηρα εν γνωση μου.για τα χρηματα του ειναι πολυ καλη επιλογη αν θες μπαταρια να μη σ προδιδει ποτε και καμερα πολυ καλη για την κατηγορια του.και ειναι στοιβαρο κινητο ποιοτικο.ελπιζω να βοηθησα λιγο

 

δηλαδη για τι χρηση μιλάσ και τι διαρκεια σε μερες η μπαταρία?

φαστ charcing δε έχει ε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει.με σκληρή 2 μερες με χαλαρή 3.δεν βρίσκεις τέτοια αναμονή σε smartphone.Μπορεί να έχει 30% να βγεις ώρες εξω γα καφέ κτλ και να μην σε κρεμάσει όταν με άλλα διάσημα κινητα δεν θα φτάσεις ούτε στην γωνια θα σβήσουν.

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν δεν σε παιδεύω μπορεις να ανεβασεις καμιά φωτό με hdr? se κοντινή εστιάση?

Μολις βρω χρονο και βρω τρόπο θα ποστάρω

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα σε όλους

Αν έχει κάποιος , αξίζει η μετάβαση στο zenfone max 2016 η να παραμείνω με το lumia 640xl ?

Με ενδιαφέρει κυρίως μπαταρία και κάμερα , το lumia και στα δυο αυτά είναι καλό .

Το asus είναι καλύτερο ?

Αν ναι έχω βρει αυτό http://www.dx.com/p/asus-zenfone-max-zc550kl-phone-3gb-ram-32gb-rom-dual-sim-black-852453783?utm_rid=28296997&utm_source=sas#.WLqBhTidccB , θα έχω θέμα με τα δικτυα εδώ ? ( έχω frog , wind )

Με τον επεξεργαστή αυτόν έχει lags το τηλέφωνο ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλό ΣΑββατοκύριακο

Edited by polhs
Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό lag έχει άλλα του έβαλα custom rom και πάει καλύτερα. Η κάμερα είναι κοντά με το 640. Αλλά σε μπαταρία χαώδης διαφορά το Asus με όλα τα κινητά όχι μόνο το lumia. Εκπληκτικό άλλωστε για αυτό το πήρα

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό lag έχει άλλα του έβαλα custom rom και πάει καλύτερα. Η κάμερα είναι κοντά με το 640. Αλλά σε μπαταρία χαώδης διαφορά το Asus με όλα τα κινητά όχι μόνο το lumia. Εκπληκτικό άλλωστε για αυτό το πήρα

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση

Το lumia να υποθέσω έχει καλύτερη κάμερα? Σε νυχτερινές που το lumia έχει ένα θέμα τι γίνεται ?

Επίσης το GPS είναι καλό ? Εχει offline πλοήγηση ?

Καλό Σαββατοκύριακο

Edited by polhs
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση

Το lumia να υποθέσω έχει καλύτερη κάμερα? Σε νυχτερινές που το lumia έχει ένα θέμα τι γίνεται ?

Επίσης το GPS είναι καλό ? Εχει offline πλοήγηση ?

Καλό Σαββατοκύριακο

Όχι ισάξια είναι σε κάμερα. Το GPS μια χαρά

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

επειδή έχω χαθεί με τις εκδόσεις μιλάμε για αυτό;

https://www.amazon.it/gp/offer-listing/B01ELYS3L8/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

Αλλιώς που αλλού το βρίσκουμε;

Θέλω να αντικαταστήσω το ζεν 2 που είχε ατύχημα και η επισκευή δεν συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω χαθεί με τις εκδόσεις μιλάμε για αυτό;

https://www.amazon.it/gp/offer-listing/B01ELYS3L8/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

Αλλιώς που αλλού το βρίσκουμε;

Θέλω να αντικαταστήσω το ζεν 2 που είχε ατύχημα και η επισκευή δεν συμφέρει.

 

Καλημέρα

Επειδή ενδιαφερόμουν να το πάρω ( μάλλον θα μείνω με το lumia 640xl ) είχα βρει αυτό

http://www.dx.com/p/asus-zenfone-max-zc550kl-phone-3gb-ram-32gb-rom-dual-sim-black-852453783#.WNJDN9SLTGg

Τσεκαρέ το αν σε ενδιαφέρει ( είναι με καλύτερο επεξεργαστή )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ξεθάβω αυτό το νήμα, ψάχνοντας να βρω κάτι σχετικό με το Asus Zenfone Max Plus (M1) Global που έπεσε στα χέρια μου (από Κίνα) και δεν βρίσκω ανάλογο νήμα στο forum.

Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικό;

Link to comment
Share on other sites

Ξεθάβω αυτό το νήμα, ψάχνοντας να βρω κάτι σχετικό με το Asus Zenfone Max Plus (M1) Global που έπεσε στα χέρια μου (από Κίνα) και δεν βρίσκω ανάλογο νήμα στο forum.

Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικό;

Πρόσφατα πήρα στη γυναίκα μου το. Αsus ZenFone max plus (m1) ZB570TL global 5.7 inch .με 4 gb ram και 64 gb Rom. Αν θες κάποια πληροφορία για αυτο το μοντελο ρώτα με ότι θες.

 

Στάλθηκε από το ASUS_X00GD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για θήκη και προστατευτικό τζάμι και δεν βρίσκω τίποτε στην Ελλάδα, μόνο από Κίνα.

Έχεις κάποια ιδέα;

Σαν κινητό πως είναι; έχει προβλήματα; γιατί δεν υπάρχει σχετικό νήμα εδώ; Δεν το έχει κανείς άλλος εκτός από σένα;

Πιάνει την Β20;

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για θήκη και προστατευτικό τζάμι και δεν βρίσκω τίποτε στην Ελλάδα, μόνο από Κίνα.

Έχεις κάποια ιδέα;

Σαν κινητό πως είναι; έχει προβλήματα; γιατί δεν υπάρχει σχετικό νήμα εδώ; Δεν το έχει κανείς άλλος εκτός από σένα;

Πιάνει την Β20;

Αν μιλάμε για το ίδιο κινητό:

Θήκη και τζάμι από eBay τα παρήγγειλα και εγώ,εδώ δεν βρήκα τίποτα. Δεν ξέρω για την μπάντα που ρωτάς αλλά 4G πιάνει κανονικά,περιοχή Κεντρική Μακεδονία,cosmote. Για τις άλλες εταιρείες δεν ξέρω. Τώρα,όσον αφορά το ίδιο το κινητό μια χαρά είναι . Μην περιμένεις βέβαια απαιτητικές φωτογραφίες,μέτριες θα έλεγα. Θα σου πρότεινα να βάλεις την camera zoom fx , βελτιώνει αρκετά το αποτέλεσμα. Γενικά το μονο - σοβαρό - μειονέκτημα που βρήκα έχει σχέση με τη διάρκεια της μπαταρίας του . Θεωρω ότι η συσκευή δεν κάνει πολυ καλή διαχείριση ενεργειας . Μην φανταστείς βέβαια ότι η μπαταρία πέφτει με τρελό ρυθμό αλλά και πάλι, 4000 μπαταρία θα έπρεπε να κρατάει περισσότερο με τη χρήση που του κάνει η γυναίκα μου , πιστεύω. Κατα τα άλλα wifi,GPS δουλεύουν ρολόι.Στα συν του και το ενσωματωμένο λογισμικό του στο Zen UI.

Και εγώ Asus έχω πάνω απο ένα χρόνο, το Asus ZenFone 3s max Pegasus 3s ZC531TL με 5000 μπαταρία και είμαι υπερευχαριστημενος. Κανονικό σκυλί,τρεχω της Παναγίας τα μάτια που λένε απο εφαρμογές κλπ και δεν καταλαβαίνει τίποτα ούτε απο επίδοση ούτε απο διάρκεια μπαταρίας. Η Asus νομίζω είναι αξιόπιστη εταιρεία και στα κινητά της.

Aυτα. Ελπίζω να βοήθησα.

 

 

 

Στάλθηκε από το ASUS_X00GD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις χρήσιμες πληροφορίες.

Ρώτησα για την Β20 (800), επειδή είναι η μπάντα που εκπέμπει η Wind, αλλά στην Αθήνα δεν παρουσιάζεται πρόβλημα, από όσα γνωρίζω.

Για camera θα δοκιμάσω αυτή που προτείνεις, και θα ψάξω αν υπάρχει gcam για το συγκεκριμένο κινητό (υπάρχουν πολύ καλές εκδόσεις για το Xiaomi RN7 που έχω).

Όσο για τη μπαταρία, η χρήση του κινητού δεν έχει μεγάλες απαιτήσεις και θέλω να πιστεύω ότι δεν θα έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχω ενεργοποιήσει το κινητό (Asus Zenfone M1 Max Plus) που αγόρασα στη γυναίκα μου, αλλά καθυστέρησε πολύ να το χρησιμοποιήσει, και βλέπω ότι η οθόνη ανοίγει μόνο με το πλαϊνό κουμπί, ενώ σχεδόν όλα τα σύγχρονα κινητά την ανοίγουν με ένα σύρσιμο προς τα πάνω.

Έψαξα στις ρυθμίσεις αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση διαφορετική στα Asus;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιήσει το κινητό (Asus Zenfone M1 Max Plus) που αγόρασα στη γυναίκα μου, αλλά καθυστέρησε πολύ να το χρησιμοποιήσει, και βλέπω ότι η οθόνη ανοίγει μόνο με το πλαϊνό κουμπί, ενώ σχεδόν όλα τα σύγχρονα κινητά την ανοίγουν με ένα σύρσιμο προς τα πάνω.

Έψαξα στις ρυθμίσεις αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση διαφορετική στα Asus;

Θα το κοιτάξω το απόγευμα και θα σου πω. Αλλά πες μου λίγο αν εννοείς επαναφορά από το μαύρισμα της οθόνης ή μιλάς για ξεκλείδωμα οθόνης. Υπόψιν ότι το συγκεκριμένο κινητό ξεκλειδώνει και με δακτυλικά αποτυπώματα.

 

Στάλθηκε από το ASUS_X00GD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιτάξω το απόγευμα και θα σου πω. Αλλά πες μου λίγο αν εννοείς επαναφορά από το μαύρισμα της οθόνης ή μιλάς για ξεκλείδωμα οθόνης. Υπόψιν ότι το συγκεκριμένο κινητό ξεκλειδώνει και με δακτυλικά αποτυπώματα.

 

Στάλθηκε από το ASUS_X00GD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατ' αρχάς, ευχαριστώ για τη διάθεση να βοηθήσεις.

Εννοώ να ανοίξει από το μαύρισμα της οθόνης. Στο δικό μου (Xiaomi RN7) αυτό γίνεται με διπλό tap στην οθόνη και μετά την εμφάνιση του θέματος, σύρσιμο προς τα πάνω, και στο παλιό της γυναίκας μου (Doogee X5) με σύρσιμο προς τα πάνω.

Γνωρίζω για το δακτλικό αποτύπωμα, αλλά δεν θέλω να την μπλέξω μ' αυτό, αφού η χρήση που κάνει είναι πολύ απλοϊκή.

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει νήμα στο forum για το συγκεκριμένο κινητό και βρήκα αυτό για τις απορίες μου.

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς, ευχαριστώ για τη διάθεση να βοηθήσεις.

 

Εννοώ να ανοίξει από το μαύρισμα της οθόνης. Στο δικό μου (Xiaomi RN7) αυτό γίνεται με διπλό tap στην οθόνη και μετά την εμφάνιση του θέματος, σύρσιμο προς τα πάνω, και στο παλιό της γυναίκας μου (Doogee X5) με σύρσιμο προς τα πάνω.

 

Γνωρίζω για το δακτλικό αποτύπωμα, αλλά δεν θέλω να την μπλέξω μ' αυτό, αφού η χρήση που κάνει είναι πολύ απλοϊκή.

 

 

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει νήμα στο forum για το συγκεκριμένο κινητό και βρήκα αυτό για τις απορίες μου.

Οκ,κατάλαβα. Όχι δεν ανοίγει με αλλο τρόπο εκτός απο το κουμπάκι πλάγια της συσκευής.

 

Στάλθηκε από το ASUS_X00GD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ και πάλι.

Κρίμα, είναι σπαστικό να πατάς συνέπεια αυτό υο κουμπί.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μια απορία σχετικά με τη σύνδεση του κινητού με το δίκτυο είτε με WiFi είτε με data.

Στο κινητό της συζύγου (Asus Zenfone M1), με sim Q, προσπάθησα να κατεβάσω από το Play Store ενημερώσεις και εφαρμογές αλλά δεν κατεβαίνει καμία, ακόμη και με τους 2 τρόπους ανοικτούς. Δείχνει να προσπαθεί αλλά δεν γίνεται τίποτε.

Με WiFi "συνδέεται" με το router στο οποίο συνδέεται και το δικό μου κινητό. Τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus ZenFone Max‏

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...