Jump to content

Samsung SGH-E700 / 710 / 715


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, μελετώντας το ελληνικό manual του Ε 700, είδα τα εξής:

 

1. Το Ε 700 διαθέτει εκτός από ελληνικό Τ9 και multi tap με πρόθεση των ελληνικών χαρακτήρων έναντι των λατινικών (επιτέλους!!!) :D

 

2. Διαθέτει λίστα εξερχόμενων, εισερχόμενων και αναπάντητων κλήσεων, με είκοσι καταχωρήσεις σε κάθε λίστα και με πλήρη στοιχεία και στις τρείς.... :D

 

3. Διαθέτει ΜΟΝΟ στα ΜΜS δυνατότητα απόκρυψης του αριθμού αποστολής του εξερχόμενου μηνύματος καθώς και δυνατότητα αναίρεσης της αποστολής αναφοράς ανάγνωσης στο εισερχόμενο μήνυμα!!! :eek:

 

4. Τα μηνύματα που γιά οποιοδήποτε λόγο αποκόπτονται λόγω π.χ. εισερχόμενης κλήσης ή άλλου εισερχόμενου μηνύματος ή γιατί πολύ απλά βαρεθήκαμε να το ολοκληρώσουμε ή πατήσαμε κάποιο λάθος πλήκτρο, αποθηκεύονται αυτόματα στο φάκελο "πρόχειρο", απ' όπου και μπορούν να αναζητηθούν.... ;) :D

 

5. Δυνατότητα κλειδώματος αλλά και προστασίας των αρχείων (φωτό, ήχοι) αλλά και ΜΜS...(βγάλτε άφοβα τις φωτό που θέλετε ή στείλτε ανώδυνα ΜΜS και μετά απλώς κλειδώστε τα, από επικίνδυνα βλέμματα.... ;) )

 

7. Άμεση διαγραφή πολλών μαζί επιλεγμένων αρχείων με ένα κλικ!

Πρέπει να τονιστεί πως μερικές από τις προαναφερόμενες δυνατότητες χρησιμοποιούνται γιά πρώτη φορά σε κινητά παραγωγής....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Otan lamvaneis mhnyma sthn ekswterikh o8onh apla vlepeis to fakelaki kai oxi to onoma aytou pou to stelnei.

 

H anafora paradoshs apo8hkeyetai san mhnyma sto kinhto. (opws kai sta Nokia opws eipes kai esy)

Link to comment
Share on other sites

Pantos file el00140 pistevo oti tha eisai atyxos me afth thn sygekrimenh syskevh...mou fenete diskolo na einai se ola ta kinhta afta pou eipes gia thn poiothta tou kinhtou..Tora to na krataei mia mera h mpataria kai na to exeis kloisto to kinhto to vrady?oute to gd87 den to ekane afto pou htan gnosto gia afto!kai sto gd87 ginotane an epezes olh mera me thn camera.Ego den exo to kinhto alla sou milao me vash thn logikh kai me vash ta alla pedia pou to exoun parei kai milane gia apsogh poiothta kataskevhs giafto paraksenefthka.(na po oti htan nokia tha elega ok.. :p )
Link to comment
Share on other sites

Lete ontos na to exoume stis 23 kai meta?den exo ksanaparei live kai den ksero an kratane tis hmerominies sthn vodafone...makari na yparxei kai stis 24 :p Den yparxei kaneis na mas diksei kanena video na doume pos travaei video to e710?eimai periergos... :o
Link to comment
Share on other sites

Simera rotisa sto Vodafone N.Smirnis kai mou eipane se kamia evdomada oti tha to exoune, makari na vgo pseftis alla vlepo na pigenei gia ton neo xrono.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος x8052 (18 Δεκ. 2003 , 17:56)

 

Christ-k, otan les dynatotita prostasias fakelwn, ti ennoeis? Me kwdiko?

 

Ακριβώς.... Υπάρχει δυνατότητα να προστατευτούν από ανεπιθύμητους, φωτογραφίες, ήχοι ή ΜΜS (εισερχόμενα ή εξερχόμενα) μέσω κωδικού..... ;) Τα ίδια μπορούν να προστατευτούν και από τυχαία διαγραφή.....Ενώ μπορούν να διαγραφούν μαζικά με προεπιλογή.....Πολύ καλό.... :D

Link to comment
Share on other sites

Κάτι όμως που δεν μου άρεσε καθόλου και παρακαλώ να μου το επιβεβαιώσουν οι ενεργοί χρήστες του τηλεφώνου, είναι το γεγονός επιλογής του κουμπιού αριστερά νομίζω, όταν το τηλέφωνο είναι κλειστό (διπλωμένο δηλ.) γιά απόρριψη κλήσης ή σίγαση του ήχου, χωρίς να σου δίνει τη δυνατότητα παράλληλης επιλογής, δεδομένου πως και οι δύο επιλογές είναι άμεσα χρησιμοποιήσιμες, χωρίς δυνατότητα προεπιλογής.... :(
Link to comment
Share on other sites

Esteila munhma sthn Samsung giato video pou travaei to e710 kathos kai gia to pote nomizoun oti tha einai sthn vodafone kai mou apanthsane etsi.

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, η συσκευή Samsung SGH-E710 υποστηρίζει την εγγραφή πραγματικού video 25 δευτερολέπτων καθώς και την λειτουργία multi shot. Θα θέλαμε επίσης να σας πληροφορήσουμε ότι η συσκευή Ε710 δεν υποστηρίζει την αποστολή και λήψη video μέσω mms.

 

Όσον αφορά την κυκλοφορία της συσκευής στην ελληνική αγορά θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι αυτή θα γίνει από την Vodafone και με κάθε επιφύλαξη θα διατίθεται από το τέλος του έτους 2003.

 

Dhladh grafeis videakia aki apla ta kratas gia ton eafto sou? :eek:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα χτύπησα απο το κεντρικό κατάστημα της Cosmote στο Μαρούσι το Ζ600,επιτέλους το φέρανε!! :D Μια που ήμουν εκεί τους ρώτησα για το Ε700,βάλανε τα γέλια οι πωλητές....."να το χαίρετε η αντιπροσωπεία τους,αν το φέρουν απο αρχές του χρόνου...πάλι καλά να λέμε!!!! " Έχει γίνει ανέκδοτο αυτή η Euroelectronics!!! :D :wacko: Αντεεε γειαααα! :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Quasimodo (18 Δεκ. 2003 , 19:35)

 

Σήμερα χτύπησα απο το κεντρικό κατάστημα της Cosmote στο Μαρούσι το Ζ600,επιτέλους το φέρανε!! :D Μια που ήμουν εκεί τους ρώτησα για το Ε700,βάλανε τα γέλια οι πωλητές....."να το χαίρετε η αντιπροσωπεία τους,αν το φέρουν απο αρχές του χρόνου...πάλι καλά να λέμε!!!! " Έχει γίνει ανέκδοτο αυτή η Euroelectronics!!! :D :wacko: Αντεεε γειαααα! :p

 

 

μαλλον βιαστηκες φιλε μου....εγω το Ε700 το παρηγγειλα απο τα oneway και αν οχι την αλλη εβδομαδα, τελος του μηνα θα το εχω. Προτιμω να περιμενω λιγο παρα να κανω βιαστικες κινησεις οπως εκανα με το 6600 και τελικα το πουλησα [ευτυχως δεν ειχα χασιμο στα χρηματα] :lol:

και κατι αλλο...τι περιμενες να σου λεγανε οι πωλητες εκει αφου θελανε να σου πουλησουν το Ζ600....κοροιδα ειναι να σου πουν περιμενε το Ε700?? ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος marion (19 Δεκ. 2003 , 09:26)

 

τι περιμενες να σου λεγανε οι πωλητες εκει αφου θελανε να σου πουλησουν το Ζ600....κοροιδα ειναι να σου πουν περιμενε το Ε700?? ;)

 

 

Δεν θέλανε να μου πουλήσουν τίποτα αυτοί,έχοντας ψάξει καλά τι έχουν τα δυο κινητά και τι θέλω εγω,αποφάσισα οτι το Ζ600 is the choosen one, 2χρονάκια κολλημένος με τα Samsung,καιρός για μια αλλαγή! :)

Περίμενα πως και πως να το βγάλει η Cosmote,οταν το έμαθα χτες έτρεξα σαν τον Βέγγο :D στο Μαρούσι στο κεντρικό κατάστημα,μπαίνω μέσα,φέρτε μου το Ζ600 ΤΩΡΑΑΑΑ!!! :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μια που ήμουν εκεί τους ρώτησα για το Ε700,βάλανε τα γέλια οι πωλητές....."να το χαίρετε η αντιπροσωπεία τους,αν το φέρουν απο αρχές του χρόνου...πάλι καλά να λέμε!!!! "

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος marion (19 Δεκ. 2003 , 09:26)

 

μαλλον βιαστηκες φιλε μου....εγω το Ε700 το παρηγγειλα απο τα oneway και αν οχι την αλλη εβδομαδα, τελος του μηνα θα το εχω.

Δεν νομίζω πως διαφωνείτε σε κάτι, αφού και στις δύο περιπτώσεις ουσιαστικά μιλάμε γιά το νέο έτος....

 

Πάντως εγώ το αποφάσισα (ανάμεσα σε 700 και 710). Επιλέγω τελικά Ε 700 και γιά τους εξής λόγους:

1. Δεν μου αρέσει το μενού live!, το οποίο καταστρέφει τα όμορφα μενού του τηλεφώνου

2. Το video του 710 δεν μπορεί να μεταδοθεί με ΜΜS και φυσικά ούτε να λάβει ΜΜS video...

3. Σε όλα αυτά ας προστεθεούν η γκρι οθόνη, το μεγαλύτερο βάρος και πάχος!

 

Ε 700 rulez!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Kalimera pedia ,

 

tha ithela na prostheso to eksis se avto to thema

 

5. Δυνατότητα κλειδώματος αλλά και προστασίας των αρχείων (φωτό, ήχοι) αλλά και ΜΜS...(βγάλτε άφοβα τις φωτό που θέλετε ή στείλτε ανώδυνα ΜΜS και μετά απλώς κλειδώστε τα, από επικίνδυνα βλέμματα

 

 

Den ginete avto .

To exo to kinito edo kai 3 mines , kai den iparxi pithanotita na klidosis kapia menu .

An kapios boresi na to kani , as mou pi na to kano kai ego ja na doume pos litourgi .

Link to comment
Share on other sites

Telika phra to X70 to opoio einai APISTEYTO kinhto, poly kalytero apo to Samsung! To symantiko einai oti to X70 exei Bluetooth kai to ti exw kanei me to BT einai allo pragma!! Mou aresei para poly, kai den yphrxe periptwsh na perimenw thn Samsung pou edw kai ena mhna akoma to fernei!

 

Prwsopikh apopsh panta!

 

Eima para poly euxaristimenos me to Panasonic! Para poly! 7/8 filous mou pou exoun Samsung (T100 kai to allo me thn Mple othonh kai to V200, klp) tous exei xalasei! Kyrio problhma to portaki meta apo polles xrhseis trwei flasies kai den anabei to fws ths othonhs! To stadar pou symbainei omws se samsung einai oti kati plastika mikra kapakia gia tis bides tou klp feugoun para poly eukola! Exei tyxei kai auto se kati gnwstous mou.

 

Giauto loipon, apofasisa kai phra to X70 pou kai Photo-ID exei, kai BT kai IrDA kai poly megalo xwro gia 400 fwtos kai einai koukla!

 

Auta...

 

H Samsung sthn Ellada einai ligo gia ton .... *****!!!!! :)

 

Filika

Link to comment
Share on other sites

Kai ego Kinitomanis pira to Sharp GX20.Siga min katso na perimeno pote tha to feroune, den tha tous parakalame kiolas.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

file kinhtomani kalo einai to x70 kai pou les exei kai xwro gia 400 photo alla den nomizo na sou aresei h gelia analysh pou exoun oi photo pou vgazei otan tis emfanizeis sto pc..umarton :happy:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (19 Δεκ. 2003 , 11:08)

 

Δεν νομίζω πως διαφωνείτε σε κάτι, αφού και στις δύο περιπτώσεις ουσιαστικά μιλάμε γιά το νέο έτος....

 

Πάντως εγώ το αποφάσισα (ανάμεσα σε 700 και 710). Επιλέγω τελικά Ε 700 και γιά τους εξής λόγους:

1. Δεν μου αρέσει το μενού live!, το οποίο καταστρέφει τα όμορφα μενού του τηλεφώνου

2. Το video του 710 δεν μπορεί να μεταδοθεί με ΜΜS και φυσικά ούτε να λάβει ΜΜS video...

3. Σε όλα αυτά ας προστεθεούν η γκρι οθόνη, το μεγαλύτερο βάρος και πάχος!

 

Ε 700 rulez!!! ;)

 

 

συμφωνω και εγω για το θεμα του live. ειναι σπαστικο το κοκκινο παντου. κατανταει βαρετο.

παντως θα ηθελα μια απαντηση για αυτο που ειπε ο φιλος μας για το οτι δεν κλειδωνονται οι φωτογραφιες ωστε να μην τις βλεπει αλλος. ειναι αληθεια?? :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nai re sy...den exei wraia analysh alla exw psyfiakh mhxanh gia auto! Allwste oi fwtos tou gia to kinhto to idio, dld na tis balw an me pairnei kapoios thlefwno einai para poly kales! Exoun poly kalh analysh! Mporei na einai ontws mikres an tis balw ston ypologisth mou, alla siga to pragma! Exw psyfiakh gia auto pou bgazei kai video opote eimai OK!

 

To oti omws to E700 de mporei na stilei fwtos se allo thlefwno (kapoiou filou sou p.x.) einai poly meion! Den exei oute BT kai exei kleidomenes yperhthres. Giauto egw, prwsopika panta, epeleksa to X70. Meta kati allo pou me ksenerwse einai ta arnitika sxolia apo katwxous Samsung. Alla pali...proswpikh mou apopsh paidia kai de to lew gia na epireasw arnitika kapoion...pros Theou! :)

 

Twra mporei allos na exei alles proterewtites, giati opws sy pisteueis oti oi fwtos einai simantikes, egw pisteuw oti to h metafora fwtografiwn kai hxwn einai symantikh ;)

 

Auta...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα μια διευκρίνηση.

 

Έχω καταλήξει στο -προσωπικό- συμπέρασμα ύστερα από όσα κινητά έχω μέχρι σήμερα χρησιμοποιήσει (κανένα της Samsung ακόμη) ότι η πιο χρήσιμη δυνατότητα ενός κινητού είναι η ανοικτή ακρόαση. Θα ήθελα πολύ να πάρω το 700 αλλά έχω καταλάβει από το manual και από όσα λέτε εδώ μέσα ότι δεν διαθέτει τέτοια δυνατότητα. Είναι όντως έτσι;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

To Samsung ap'oti kserw den exei tetoio option. To X70 pou exw pantws (an se endiaferei) exei anoixth akroash kai epishs exei ensomatwmeno handsfree. Dld: An pareis/se parei kapoios thlefwno kai to baleis se anoixth akroash, ton akous dynata, kanonika kai esy an milas kanonika se akouei kai autos/auth!

 

Kalh fash eeee??? Telos exei ena apisteuto koplaki (to X70) pou sthn Agglia ginete panikos...otan epilepseis to "Remote Mode" sthn camera kai to pareis thlefwno...bgazei fwto!!!! :) :) :) :) ...apisteuto eee?

 

Auta!

Link to comment
Share on other sites

Kserei kapios an pei an to megethos thn othonhs an einai san to v200 h to se t610?h mikroterh?

Pantos ego pistevo oti to e710 einai anotero an eksereseis to live pou meta apo kapio kairo tha allazei.Vevea einai analogos kai ti se zhtas. :o

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είμαι υπερβολικός αλλά από τις αρκετές δυνατότητες του NOKIA 6610 η ανοιχτή ακρόαση είναι αυτό που χρησιμοποιώ περισσότερο. Ούτε τα παιχνίδια, ούτε το ραδιόφωνο, ούτε τίποτα. Μετά από αρκετά λεπτά ομιλίας στην ανοικτή ακρόαση νιώθω πολύ πιο καλά από το να το έχω στο αυτί καρφωμένο και να σκούζει. Επιπλέον, κανένας δεν μου λέει ότι δεν με ακούει καλά. Το NOKIA με ικανοποιεί σαν κινητό πέρα από το ότι δεν βγάζει φωτογραφίες, απλά γοητεύτηκα από κάποιο άλλο κινητό της Samsung (νομίζω το 500 ήταν) από την οθόνη και τος ήχους και μιας και πρέπει να κάνω συμβόλαιο σύντομα, είπα να αλλάξω κινητό.

 

Από την άλλη στα review διαβάζω ότι και στα δυο κινητα της samsung και panasonic υπάρχει το πρόβλημα με τους unicode χαρακτήρες και το μέγεθος των SMS. Πιστεύετε ότι αυτό θα διορθωθεί;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος marion (19 Δεκ. 2003 , 15:15)

 

συμφωνω και εγω για το θεμα του live. ειναι σπαστικο το κοκκινο παντου. κατανταει βαρετο.

παντως θα ηθελα μια απαντηση για αυτο που ειπε ο φιλος μας για το οτι δεν κλειδωνονται οι φωτογραφιες ωστε να μην τις βλεπει αλλος. ειναι αληθεια?? :(

 

Παιδιά το ελληνικό προσπεκτ στη σελ. 103 είναι κατηγορηματικά θετικό γιά αυτή τη δυνατότητα με τίτλο "κρυπτογράφηση". Το αντίστοιχο μενού του τηλεφώνου είναι 4.4.5. Συγκεκριμένα λέει : "Κρυπτογράφηση...Γιά να ενεργοποιήσετε ή απενεργοποιήσετε τη χρήση περιεχομένων όπως ΜΜS, φωτογραφίες, εικόνες και ήχους. Γιά να ενεργοποιήσετε ή απενεργοποιήσετε τη δυνατότητα αυτή πρέπει να εισάγετε τον κωδικό πρόσβασης του τηλεφώνου." ;)

 

Όσο γιά τον φίλο που ρώτησε το Ε700/710 δεν έχει ανοικτή ακρόαση, memo, και φωνητκές εντολές.... :(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E700 / 710 / 715

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...