Jump to content

Samsung SGH-E700 / 710 / 715


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά. Μπορείτε να μου πείτε αν υπάρχει κανένα πρόγραμμα για επικοινωνία και ανταλλαγή δεδομένων του Ε700 με τον Η/Υ, χρησιμοποιώντας USB καλώδιο?

Ευχαριστώ

george
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω το Samsung E700 athens2004 edition, αλλά το τηλέφωνο παρουσιάζει

τα παρακάτω προβλήματα:

1. τα ονόματα στο phone directory μπορείς να τα γράψεις μέχρι 8 χαρακτήρες.

Δηλαδή, δεν μπορώ να γράψω όνομα και επώνυμο.

2. η κάμερα έχει θολώσει λίγο.

3. όταν κάνω σύνδεση με irda χρησημοποιόντας το Easy Studio, ξαφνικά βγαίνει η ένδειξη στον υπολογιστή οτι η συνδεση μέσω υπέρυθρων έχει διακοπεί την στιγμή που κάνει upload τα δεδομένα του κινητού.

Μπορεί να μου δώσει μία απάντηση σε όλα τα παραπάνω; Γιατί τελικά

αυτό το κινητό μάλλον μούφα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχεται βρει κανενα καινουργιο firmware?

Mετα το DE5 που χρησιμοποιω εδω και καιρο χωρις προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ομορφόπαιδο θα μας ετοιμάσει κανά χριστουγεννιάτικο ήχο κλήσης; Σάκηηηηη ακούς;;; :D Καιρό έχω να σε πρήξω. :p
Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

paidia exw to 710 vodaphone live.me cosmote sindesi to douleuw.

exw ma-600 iperithres kai easy gprs kai den mporw na sindesw to til me ton computer.den to vriskei to easy gprs.dokimasa me to idio programa kai se allous computer, tipota.

mipws thelei kalwdio mono gia na katevasw tis eikones mou k.a.??

exw asxolithithei poli kai den exw vrei akri!

help please!

mipws einai kleidwmenes i iperithres epeidi einai vodaphone live?

ase pou exei xalia menu!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε calcula καλώς ήρθες στην παρέα μας. ;)

Το πρώτο πράγμα που θα έκανα αν είχα το κινητό σου, θα ήταν να πετάξω το vodafone-live menu. Στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=20142 θα βρεις όλες τις απαραίτητες οδηγίες.

Για τις φωτογραφίες μπορώ απλά να σου πω ότι οι υπέρυθρες συνεργάζονται μια χαρά με MA-620 και easy GPRS. Το θέμα έχει αναλυθεί πολλάκις στο παρελθόν οπότε διαβάζοντας θα βρεις όλες τις απαντήσεις που ψάχνεις. ;)

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα πολλοί (αν όχι όλοι) παραπονιόμασταν ότι στον τηλεφωνικό κατάλογο δεν μπορούμε να αποθηκεύσουμε ονόματα με περισσότερους από 10 χαρακτήρες χρησιμοποιώντας το Easy Pimms ή to Easy GPRS.

 

Υπάρχει λοιπόν ένα πρόγραμμα που μπορεί να κάνει διαχείρηση του τηλεφωνικού καταλόγου και να αποθηκεύσει ονόματα με όσους χαρακτήρες θέλετε.

 

To Mobiledit! (το θαυμαστικό είναι της ονομασίας του προγράμματος).

 

Μπορείτε να κατεβάσετε την τελευταία version: MOBILedit! Lite 1.92

 

http://software-files.download.com/software/10338660/10298384/3/MOBILedit!.exe

 

To πρόγραμμα είναι demo αλλά το δοκιμάζετε ελεύθερα.

 

Το έχω ήδη δοκιμάσει με σειριακό καλώδιο PCB133LBE και δουλεύει μια χαρά. Στο site υποστηρίζει ότι δουλεύει ΚΑΙ με υπέρυθρες.

 

Κάνει και για άλλες πολλές συσκευές. Δείτε τη συμβατότητα στο:

http://www.mobiledit.com/phones.asp

Nothing is impossible. The impossible just takes longer...
Link to comment
Share on other sites

Πολυ χρησιμο προγραμμα, οχι μονο για το E700 αλλα και για αλλες Samsung συσκευες συμπεριλαμβανομενων και πολλων τελευταιων μοντελων συμφωνα με την λιστα του site.

 

Nice work, + karma. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω δυπ ερωτησουλες για το Ε700:

1. Εχω ακουσει απο πολλους οτι ειναι κλειδωμενες οι υπερυθρες... Υπαρχει τροπος να ξεκλειδωθουν, και αν ναι πως γινεται??

2. Το αριθμητικο πληκτρολογιο μπορει να λειτουργησει και ως συντομευση σε καποια λειτουργια του τηλεφωνου? Δηλαδη αν πατησω π.χ. το πληκτρο 4 συνεχως να μου εμφανιζει το ημερολογιο

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kakofonixx (18 Δεκ. 2004 , 16:31)

 

Παιδια εχω δυπ ερωτησουλες για το Ε700:

1. Εχω ακουσει απο πολλους οτι ειναι κλειδωμενες οι υπερυθρες... Υπαρχει τροπος να ξεκλειδωθουν, και αν ναι πως γινεται??

2. Το αριθμητικο πληκτρολογιο μπορει να λειτουργησει και ως συντομευση σε καποια λειτουργια του τηλεφωνου? Δηλαδη αν πατησω π.χ. το πληκτρο 4 συνεχως να μου εμφανιζει το ημερολογιο

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

 

Όχι φίλε. Οι υπέρυθρες δεν ξεκλειδώνουν. Βρήκα ένα patch που υποστηρίζει ότι ξεκλειδώνει τις υπέρυθρες, αλλά δουλεύει με συγκεκριμένες firmware, όχι με την Eλληνική.

Ναι, το πληκτρολόγιο δέχεται συντομεύσεις. Και για ταχείες κλήσεις και για άλλες λειτουργίες. Αν και για το ημερολόγιο υπάρχει ήδη κουμπί στο Ε700 που το πατάς και στο εμφανίζει αμέσως...

Nothing is impossible. The impossible just takes longer...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος VANGSAM (17 Δεκ. 2004 , 23:58)

 

Εχω το SAMSUNG E700. Υπάρχει τρόπος να το αναβαθμίσω έτσι ώστε να τραβάει video όπως το samsung E710 VODAFONE LIVΕ ;

 

 

Δυστυχώς όχι. Το Ε700 δεν τραβάει video.

Nothing is impossible. The impossible just takes longer...
Link to comment
Share on other sites

re paidia lew na to poulhsw to marafeti mou...to exw apo 1/2004 se kalh katastash ...poso lete na to dwsw??an uparxei endiaferomenos....PM!!kai kati akoma...pota erxetai to D500....einai teleio!!
http://www.fantasycars.com/cgi-bin/photos/index.cgi?action=view&link=Wallpaper%20of%20the%20Week/800&image=McLaren_F1_1.jpg&img=24&tt=
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος grtom45 (19 Δεκ. 2004 , 01:30)

 

Όχι φίλε. Οι υπέρυθρες δεν ξεκλειδώνουν. Βρήκα ένα patch που υποστηρίζει ότι ξεκλειδώνει τις υπέρυθρες, αλλά δουλεύει με συγκεκριμένες firmware, όχι με την Eλληνική.

 

 

Δε μας λες ποιό είναι και που το βρήκες μήπως υπάρχει κανένας τυχερός που θα του "κάτσει..."! ???

A.T
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια........

 

πηρα το Ε-700 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.......

 

θα ηθελα εαν ξερει καποιος να μου δωσει τις ρυθμισεις για WAP GPRS και για τα MMS..........

 

Η εταιρια που εχω ειναι η TELESTET.........

 

oποιος ξερει ας βοηθησει.........

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Εαν ξερει καποιος παιδια ας απαντησει.......

 

θελω να κατεβασω απο το ιντερνετ πολυφωνικα ringtones αλλα δεν ξερω τι συμβαινει και οταν λαμβανω τα μυνηματα δεν μπορουν να διαβαστουν και να αποθηκευτουν......

 

μηπως ξερει καποιος τι συμβαινει.....

 

τα ρινγκτοουνς ειναι επι πληρωμη μεσω κινητου....

 

μηπως χρειαζετε καποιες ρυθμισεις που δεν εχω κανει.....

 

ευχαριστω........

 

μηπως ξερει καποιος καποιες σελιδες με καλα πολυφωνικα ringtones που να αποστελοντε με sms.........

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και παλι!

 

Χρονια πολλα και καλα!

θα ήθελα ετσι να πω και εγω ένα δύο πραγματα.

παρακολουθω πολυ καιρο το Forum και τα αλλα που γραφουν για samsung.τισ τελευταιες μερες πήρα και καλώδιο για να απαλαγω απο το vodafone κλειδωμα.τελικα ειδα οτι δεν γινετε τιποτα και ο χρονος που θελω για να τα οργανώσω όλα αυτα ειναι πολυς...

δεν ξερω αν πια αξιζει τον κοπο...

καπου με εχει απογοητεύσει το κινητο.(ε710)

μικρο ομορφο δε λέω,ουτε ενα κολημα....

αλλά ακομα και τηλ να γίνει μετα το φλασάρισμα εξακολουθει να εχει καποια χαρακτιριστικα χαλια (για μενα)

ανοιχτη ακροαση δεν εχει,ελληνικα στις επαφες χωραει πολυ λίγα

αν ήμουν ισπανος και με έλεγαν Δον χοσε Μαρια Μικελ Ντελα Βομβα!τι θα εκαν δηλαδη!!!

Αν και απο παλια ασχολουμουν με φλασαρισματα και αλλα κόλπα οχι μονο σε κινητα,τωρα αφου δεν διορθώνονται τα παραπανω δεν λεει...

και τα video που δεν κατεβαίνουν???!!!αλλο παλι και τουτο!!δεν το εχω ξαναδει σε καμία συσκευή!

 

τέλος θα ηθελα να πω συγχαρητήρια σε ολους εδω που δινουν απαντησεις και στο αλλο forum που καθησαν μερικα παιδια τοσο καιρο και εδωσαν πνοη στο 710.θυσιασαν τον ελευθερο χρονο τους και μοιραστηκαν (δωρεαν) τις ιδεες τος με ολους εμας.Μπραβο τους.σε κατι τετοιους ανθρωπους οφειλετε και η υπαρξη του ιντερνετ οπως πολυ το γνωριζουν με την τωρινη του μορφή.οι παλιοτεροι θα καταλαβετε τι εννοώ...

 

 

αυτα τα ατομα και οι προσπαθειες τους θα μου μεινουν απο το ε710, το οποιο τελικα το πουλαω.εχω παραγγειλει ήδη ενα siemens Sx1.Ελπίζω να ειναι καλη επιλογή.και το νοκια το 6600 ειχα στο νου μου...

 

θα συνεχισω να μπαινω εδω και να παρακολουθω...

 

να ειστε ολοι καλά.

 

Καλές Γιορτες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος THEO-007 (22 Δεκ. 2004 , 23:18)

 

καλησπερα παιδια........

 

πηρα το Ε-700 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.......

 

θα ηθελα εαν ξερει καποιος να μου δωσει τις ρυθμισεις για WAP GPRS και για τα MMS..........

 

Η εταιρια που εχω ειναι η TELESTET.........

 

oποιος ξερει ας βοηθησει.........

 

ευχαριστω εκ των προτερων

 

 

Κάνε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της ΤΙΜ και θα σου πουν ακριβώς τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνεις για το συγκεκριμένο κινητό.

 

Τους πήρα για τον ίδιο ακριβώς λόγο πριν από 10 μέρες και ήταν αρκετά αναλυτικοί και συγκεκριμένοι σε αυτά που μου είπαν.

 

Καλωσήρθες στο myphone :)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone 6, Apple iPhone 5, Apple iPhone 4, Apple iPhone 3GS, Samsung Galaxy S, Apple iPhone 3GS, Nokia 5530, Sony Ericsson G900, O2 XDA Ignito, HTC P3300, Nokia E51, Nokia N70, Nokia 6131, Sony Ericsson W800i, Samsung SGH-D500, Qtek 8020, Nokia 6230i, Samsung SGH-E700, Sony Ericsson T630, Nokia 7210, Nokia 8210, Panasonic GD90, Ericsson GF 768, Ericsson GA 628
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και Καλή Χρονιά σε όλους σας.

Η γυναίκα μου και η κόρη μου έχουν το Ε700 με σύνδεση ΤΙΜ αλλά λογότυπο ΤΙΜ δεν βλέπουν,παρά μόνο TELESTET GR. :mad: Τι παίζει εδώ;Αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει πια telestet αλλά tim. :worry: Φταίει το τηλέφωνο,ή sim ή η ο παροχέας;Όσοι έχετε σύνδεση tim το βλέπετε κανονικά;

A! Ξέχασα να σας πω,ότι μόλις βάλω τη κάρτα τους στο Κ700 μου,δείχνουν και οι δυό TIM GR κανονικά. :p Να φταίει το τηλέφωνο άραγε;

Ευχαριστώ.

I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ponstan ( 8 Ιαν. 2005 , 16:34)

 

Παιδιά καλησπέρα και Καλή Χρονιά σε όλους σας.

Η γυναίκα μου και η κόρη μου έχουν το Ε700 με σύνδεση ΤΙΜ αλλά λογότυπο ΤΙΜ δεν βλέπουν,παρά μόνο TELESTET GR. :mad: Τι παίζει εδώ;Αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει πια telestet αλλά tim. :worry: Φταίει το τηλέφωνο,ή sim ή η ο παροχέας;Όσοι έχετε σύνδεση tim το βλέπετε κανονικά;

A! Ξέχασα να σας πω,ότι μόλις βάλω τη κάρτα τους στο Κ700 μου,δείχνουν και οι δυό TIM GR κανονικά. :p Να φταίει το τηλέφωνο άραγε;

Ευχαριστώ.

 

 

Επειδή η συσκευή είχε κατασκευαστεί πριν η Telestet μετονομαστεί σε TIM στις λίστες δικτύων η ΤΙΜ έχει καταχωρηθεί με το παλιό της όνομα, με αποτέλεσμα σε όλες τις παλαιότερες συσκευές να εμφανίζεται έτσι... ;)

Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαι σύγουρος ότι κάποιος μπορέι να το έχει απαντήσει εγώ δεν μπορεσα να το βρώ, οποτε ζητώ μια σύντομη απάντηση.

Δοκίμασα με το easy gprs και MA620 να συνδεθώ με το Ε700 (Αθηνα 2004 έκδοση) με σκοπό να μεταφέρω φωτογραφίες (που ούτε με μμσ μπορέι να στείλει για κάποιο λόγο).

 

Το αποτέλεσμα έιναι αφού συνδέθηκα να μπορώ μόνο να μεταφέρω contacts ενώ τα πλήκτρα διαχείρησης (sent pictures, melodies κλτ) να ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΑ και να μην μπορώ να κάνω μεταφορά.

 

Βέβαια και τα contacts Που πίρα δεν βοήθησε πολύ μιας και η λειτουρ΄για EXPORT σε CSV ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ (βγάζει μονο μία σειρά με τις επικαιφαλίδες των στηλών και τίποτα άλλο...

 

Λέω μίπως γνωστά (και λιπηρά :( ) γεγονότα... Λυνεται κάποιο από αυτά που λέω με κάποιο upgrade ¨η άλλο τρόπο???

 

Βοηθεια plz...

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E700 / 710 / 715

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...