Jump to content

Samsung SGH-E700 / 710 / 715


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vatraxos (16 Δεκ. 2003 , 15:09)

 

kana 20 eurw zitane ;-)

 

 

Τοτε αφου ειναι τοσο φθηνο γιατι προβληματιζομαστε;; :whistle: :confused:

μηπως υπαρχει και κατι αλλο που θα πρεπε να μαθω;; ειναι επικινδυνο αυτο που κανουν στο κινητο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειπώθηκε και πριν αν δεν το πρόσεξες Marion,αν το κάνεις ,χάνεις την εγγυηση που έχεις!! :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Quasimodo (16 Δεκ. 2003 , 15:47)

 

Ειπώθηκε και πριν αν δεν το πρόσεξες Marion,αν το κάνεις ,χάνεις την εγγυηση που έχεις!! :)

 

 

ωχ προφανως δεν το προσεξα. χαρηκα με την απαντηση και δεν ειδα την βασικη λεπτομερεια!! χμ...σοβαρο αυτο με την εγγυηση. ε δεν μπορεις να τα εχεις ολα! :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

9Volto: Κινητή Τηλεφωνία - Service - Αξεσουάρ

 

Εμπόριο & Παροχή υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας

Κατάστημα 1: Πύλης 59 Πειραιάς τηλ: 2104118176 fax: 2104125102

Κατάστημα 2: 25ης Μαρτίου 55 Πειραιάς τηλ: 2104212212 fax: 2104212214

Link to comment
Share on other sites

Geia sas! Eimai neos sto forum, alla palios sta kinhta!!! :)

 

To ti gelio exw riksei gia to E700-gate pleon, giati se skandalo exei ekselixthei, einai allo pragma!!!

 

Thn prohgoumenh Kyriakh skaei ad sthn Kyr-Eleutherotypia tou E700! Paw kai gw prwi-prwi mes thn kalh xara na parw to thlefwno, me ta lefta sto xeri, sta One-Way. Ti mou lene???? E700??? Yparxei tetoio thlefwno??? Xm...tha rwthsw ton ypeuthyno mou...Rwtaei loipon h gkomena ton typo...kai ti mou leei??? To E700 mono meso paragkelias agorazete kai tha parei 15 meres na erthei!!! Lew..ti??? Autokinhto einai kai thelei 15 meres na erthei??? Mhpws thelei ektelonismo kiolas???

 

Telwspantwn na mh polylogw...kathe mera rwtaw magazia diafora gia to E700! Mou kanei entypwsh oti magazia san ton Germano kai ypalloiloi pou douleuoun ston Germano DEN kseroun KAN oti yparxei Samsung SGH-E700!!! Me koitane les kai eimai ekswghinos!!! Lene...E700??? Eeee...kyrie...kapoio lathos kanete!!!

 

Synexeia loipon sthn Odysseia enws E700...prin ligo hrtha apo Germano edw sthn N.Smyrni. Enas poly eksypiretikos kyrios me bohthise kai mou eipe oti to eixe ferei h Samsung prin ligo apo to magazi na to diksei sta stelegxoi tou magaziou. Mou eipe loipon oti apo Deutera (22 December) erxete to E700 SIGOURA, kai 23 erxete to E710! To E715 to opoio tha einai to aplo E710, xwris to Live! ths kolwVoda ( :mad: ) erxete mallon Flebarh!

 

Twra...egw hthela to E700! Alla omws ksenerwsa otan diavasa oti DEN mporei na metaferei fotografies pros kai apo Laptop/Computers/Kinhta klp mesw tou IrDA! Mono mesw MMS kai Datacable!!! MEGALO problhma!!!! Ola kala tou kinhtou, alla ston tomea auto to X70 einai poly kalytero!!!

 

Pantws egw eimai metaksy X70 kai E700!!! POIO NA PARW?????

 

Aaaa...mou eipe epishs to palikari oti to E700 exei fantastikh othonh kai bgazei apisteutes fotos!!!

 

Akoma omws egw de kserw poio na parw, giati to thema epikoinwnias me bazei se polles skepseis!!! Diavasa epishs oti to X70 dexete arxeia WAV opote mporeis kateutheian apo to Laptop na stileis ena WAV file! Kalo eee?

 

Ante na doume ti tha ginei me to E700-gate!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Kinitomanis (16 Δεκ. 2003 , 19:45)

 

Geia sas! Eimai neos sto forum, alla palios sta kinhta!!! :)

 

To ti gelio exw riksei gia to E700-gate pleon, giati se skandalo exei ekselixthei, einai allo pragma!!!

 

Thn prohgoumenh Kyriakh skaei ad sthn Kyr-Eleutherotypia tou E700! Paw kai gw prwi-prwi mes thn kalh xara na parw to thlefwno, me ta lefta sto xeri, sta One-Way. Ti mou lene???? E700??? Yparxei tetoio thlefwno??? Xm...tha rwthsw ton ypeuthyno mou...Rwtaei loipon h gkomena ton typo...kai ti mou leei??? To E700 mono meso paragkelias agorazete kai tha parei 15 meres na erthei!!! Lew..ti??? Autokinhto einai kai thelei 15 meres na erthei??? Mhpws thelei ektelonismo kiolas???

 

Telwspantwn na mh polylogw...kathe mera rwtaw magazia diafora gia to E700! Mou kanei entypwsh oti magazia san ton Germano kai ypalloiloi pou douleuoun ston Germano DEN kseroun KAN oti yparxei Samsung SGH-E700!!! Me koitane les kai eimai ekswghinos!!! Lene...E700??? Eeee...kyrie...kapoio lathos kanete!!!

 

Synexeia loipon sthn Odysseia enws E700...prin ligo hrtha apo Germano edw sthn N.Smyrni. Enas poly eksypiretikos kyrios me bohthise kai mou eipe oti to eixe ferei h Samsung prin ligo apo to magazi na to diksei sta stelegxoi tou magaziou. Mou eipe loipon oti apo Deutera (22 December) erxete to E700 SIGOURA, kai 23 erxete to E710! To E715 to opoio tha einai to aplo E710, xwris to Live! ths kolwVoda ( :mad: ) erxete mallon Flebarh!

 

 

αυτο που σου ειπε ο Γερμανος για τις 22 Δεκ. ισχυει; Εγω πια δεν ξερω τι μου γινεται με αυτο το κινητο! Εμενα μου ειπαν αλλα. Μακαρι να ειναι οπως τα λες. Παντως στον Γερμανο δεν ειχα ρωτησει να πω την αληθεια.

Το αλλο που ειπες οτι μπορουσες να το παραγγειλεις απο τα oneway ειναι αληθινο;; γιατι και αυτο μας κανει ετσι οπως εχουμε γινει! :wacko: :blink:

παντως αν θελεις την γνωμη μου για το χ70...δεν εχω ακουσει καλα λογια ειδικα για την αυτονομια του. Καλυτερα να δεις το thread που ειναι αφιερωμενο σε αυτο παντως. Θα παρεις γνωμες ατομων που το εχουν αγορασει. Καλυτερα ξερουν αυτοι :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε kinitomani, θα σου πω πως τίποτε τέλειο σ' αυτό το κόσμο....πόσο δε περισσότερο στα τηλέφωνά του!!! :p

 

Οι εταιρείες κινητής δυστυχώς μεχρι στιγμής δεν έχουν κατασκευάσει το ιδανικό κινητό έτσι ώστε οι αγοραστές ποτέ να μην είναι ικανοποιημένοι και να αλλάζουν τα τηλέφωνα ενώ πάντα τα στάνταρς του τέλειου διαφοροποιούνται!

 

Στα πλαίσια αυτά θα πρέπει να συμβιβαστείς με την πραγματικότητα των σημαντικότερών σου επιθυμιών και μόνο, τουλάχιστον μέχρι στιγμής....

 

Έτσι το Χ70 προσφέρει διακινητή επικοινωνία μέσω irda και bt, όμως δεν διαθέτει εξωτερική οθόνη με δυνατότητα καταγραφής εικόνας, ενώ οι διαστάσεις της εικόνας της κάμερας είναι σε διαστάσεις όσο και η οθόνη του κινητού, με αποτέλεσμα στη μεταφορά στο pc να μην καλύπτει τις ποιοτικές ανάγκες αναφοράς...., ενώ η μνήμη είναι περίπου η μιση του Ε700....

 

Από την άλλη το Ε700 δεν επικοινωνεί με άλλα κινητά μέσω irda και bt, όμως διαθέτει εξωτερική οθόνη με δυνατότητα preview μέσω πρωτοποριακής τεχνολογίας OLED 256 χρωμάτων και εσωτερική κεραία γιά πρώτη φορά σε clamshell κινητό....Ηχείο με πολυφωνικούς ήχους 40 τόνων, ότι δηλ. τελειότερο έχει να παρουσιάσει η τεχνολογία και στο χώρο αυτό...Το κινητό είναι άψογο με μόνες ελλείψεις σε σχέση με το Χ70 την διακινητή επικοινωνία και την έλλειψη φωνητικών εντολών και ανοιχτής ακρόασης....Από την άλλη δίνει τη μεγαλύτερη σε διαστάσεις φωτό 640Χ480 ανυπέρβλητης ποιότητας, ενώ το night mode του μπορεί άνετα να χαρακτηριστεί και σημείο αναφοράς στο χώρο της κινητής τεχνολογίας....Η εξωτερική οθόνη προσδίδει μοναδική γοητεία στο κινητό ενώ η εσωτερική είναι μιά από τις καλύτερες οθόνες ΤFT της αγοράς.....Όσο γιά τη μνήμη θα μπορούσε να κοντραριστεί και με τα περισσότερα smartphones της αγοράς....

 

Η απόφαση είναι δικιά σου, αν και αναγνωρίζω την δυσκολία της.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι εχω την εντυπωση πως οι IRDA λειτουργουν με το laptop στο E-700..? Oσο για τα Χ70 και Ε700, και η JAVA στο Ε700, ειναι ενα συν..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To thema epikoinwnias me IrDA metaksy kinhtwn einai poly symantiko gia mena! Auto pou les X8052 einai sigouro??? To exeis dokimasei dhladh?

 

Pantws to mono pou me enoxlei sto E700 einai to thema epikoinwnias! Exw diavasei kai ta 2 reviews, kai pali de bgazw akrh! Exw diavasei kai ta posts sto forum peri X70..kai PALI de bgazw akrh!

 

Pantws einai sigouro oti tha erthei thn Deutera! Mou to eipe o Germanos! Allwste shmera phge h Samsung stous "Germanous" na tous parousiasei to kinhto ths! Giauto mou eipe oti ws thn Deutera tha to exoun!

 

Mou eipe epishs oti to X70 tous...teleiwse!!!! Poulaei poly!

 

Perimenw na erthei to E700 na to piasw sta xeria mou, kai na dw ti leei!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Kinitomanis (16 Δεκ. 2003 , 21:04)

 

To thema epikoinwnias me IrDA metaksy kinhtwn einai poly symantiko gia mena! Auto pou les X8052 einai sigouro??? To exeis dokimasei dhladh?

 

Pantws to mono pou me enoxlei sto E700 einai to thema epikoinwnias! Exw diavasei kai ta 2 reviews, kai pali de bgazw akrh! Exw diavasei kai ta posts sto forum peri X70..kai PALI de bgazw akrh!

To irda του Ε 700 μπορεί να χρησιμοποιηθεί ανάμεσα σε δύο κινητά ώστε να μεταδόσει καταχωρήσεις καταλόγου και visit card και μόνο. Δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για μετάδοση αρχείων, εικόνων ή ήχων....

 

Αυτό μπορεί να συμβεί μόνο με pc (μεταφορά εικόνων και ήχων από και προς το pc) και διαμέσου του προγράμματος της samsung.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Auto pou les gia to PC einai SIGOURO????? Eksakribwmeno dld?? Giati einai poly symantiko gia mena file mou.

 

Euxaristw poly!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Kinitomanis (16 Δεκ. 2003 , 23:10)

 

Auto pou les gia to PC einai SIGOURO????? Eksakribwmeno dld?? Giati einai poly symantiko gia mena file mou.

 

Euxaristw poly!

 

Aυτός είναι φίλε μου ο λόγος ύπαρξης του irda στο Ε 700...Το τηλέφωνο επικοινωνεί με το pc με δύο τρόπους, μέσω irda και data cable.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Wraia!! Euxaristw poly!!!

 

Akoma omws de kserw poio na parw!!! To X70, h to E700??? ouf!!!!! Ta neura mou!!!! Ante mh parw kai ta 2!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

kalhspera!eimai kainourgios sthn parea.thelw na rwthsw kati to opoio den gnwrisw.to E 700 exei anafora paradwshs gia sms?exw synithisei sta nokia k den kserw gia ta samsung.an oxi yparxei kapoios tropos,me kapoion kwdiko isws, na mathenoume an eftasan ta msg?thanks...
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να παραθέσω μερικά από τα αρνητικά του E700. Θέλω να τονίσω ότι το έχω εδώ και ενάμιση μήνα

και μπορώ να πω ότι είμαι εξαιρετικά ευχαριστημένος από αυτό μιας και ήξερα τι έπαιρνα από την αρχή, ένα όμορφο

κινητό τιποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο αλλωστε για τα κόλπα έχω το P800.

 

Λοιπόν η αυτονομία του είναι όχι τόσο καλή όσο αναφέρεται συχνα. Εμένα μου κρατάει μια μέρα, άντε

μεχρι την επόμενη το μεσημεράκι εννοείται το βράδυ κλειστό! Ακόμα και το Ρ800 που υποτίθεται ότι υστερεί

σε αυτό τον τομέα μου κρατάει τουλάχιστον δύο μέρες και να τονίσω ότι μίλαω πάρα πολύ στο κινητό λόγω

εταιρικής.

 

Ύστερα η μπαταρία του κάνει έντονο θόρυβο(το λεγόμενο backslashing μου φαίνεται ότι το λένε στα αγγλικά)

και κουνιέται πολύ έντονα. Θα μου πείτε ότι είναι φυσιολογικό για εξωτερική μπαταρία, όμως όχι μόλις

μετά από δύο βδομάδες σχετικά χαλαρής χρήσης.

 

Ορισμένες άλλες λεπτομέρειες ασήμαντες ίσως στους περισσότερους αφορουν σε κατασκευαστικές ατέλειες που

δεν αρμόζουν σε ένα κινητό της κλάσης και κυρίως της τιμής του.

 

Άμα το παρατηρλησετε στο σκοτάδι με το φως του πληκτρολογίου αναμένο θα προσέξετε ότι φαίνεται

φως και από την υποδοχή του handsfree ειδικά άμα το χρησιμοποιείτε συχνά. Επιπλέον τα πλαστικά προστατευτικά

του είναι πολύ ασταθή.Ένα από αυτά που καλύπτουν τις βίδες στη βάση της οθόνης του

ξεκόλλησε και το έχασα μέτα από μια μέρα χρήσης. Ακόμη τα πλασικά διπλα στο μικρόφωνο είναι πολύ εύκολο

να ξεκολήσουν ενώ τα σκουπίζεται.

 

Τέλος Θέλω να αναφερθω σε ένα ζήτημα software. Όταν παίρνω μια μικρής ανάλυσης φωτογραφια μου

δηλώνει ότι έχει μέγεθος 5-8 Kb ενώ αντίστοιχα στη μνήμη καταναλώνει γύρω στα 40Kb.Τέτοιο κένο μνήμης

δεν έχουν ούτε τα ericsson. Οπότε η μνήμη δεν ειναι τόσο μεγάλη όσο φαινεται αρχικα.

 

Θέλω να τονίσω ότι το κινητο μου αρέσει πολύ και θα συμφωνησω με τα περισσοτερα πλεονεκτήματα που

αναφέρθηκαν σε προηγούμενες σελίδες. Απλώς ήθελα να αναφερθώ σε ορισμένα μικροειονεκτήματα που

ίσως αποθαρύνουν ορισμένους υποψήφιους αγοραστές.

 

Ευχαριστώ για την υπομονή σας και sorry για το μεγάλο post.

Just me...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος el00140 (17 Δεκ. 2003 , 03:03)

 

Θα ηθελα να παραθέσω μερικά από τα αρνητικά του E700. Θέλω να τονίσω ότι το έχω εδώ και ενάμιση μήνα

και μπορώ να πω ότι είμαι εξαιρετικά ευχαριστημένος από αυτό μιας και ήξερα τι έπαιρνα από την αρχή, ένα όμορφο

κινητό τιποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο αλλωστε για τα κόλπα έχω το P800.

 

Λοιπόν η αυτονομία του είναι όχι τόσο καλή όσο αναφέρεται συχνα. Εμένα μου κρατάει μια μέρα, άντε

μεχρι την επόμενη το μεσημεράκι εννοείται το βράδυ κλειστό! Ακόμα και το Ρ800 που υποτίθεται ότι υστερεί

σε αυτό τον τομέα μου κρατάει τουλάχιστον δύο μέρες και να τονίσω ότι μίλαω πάρα πολύ στο κινητό λόγω

εταιρικής.

 

Ύστερα η μπαταρία του κάνει έντονο θόρυβο(το λεγόμενο backslashing μου φαίνεται ότι το λένε στα αγγλικά)

και κουνιέται πολύ έντονα. Θα μου πείτε ότι είναι φυσιολογικό για εξωτερική μπαταρία, όμως όχι μόλις

μετά από δύο βδομάδες σχετικά χαλαρής χρήσης.

 

Ορισμένες άλλες λεπτομέρειες ασήμαντες ίσως στους περισσότερους αφορουν σε κατασκευαστικές ατέλειες που

δεν αρμόζουν σε ένα κινητό της κλάσης και κυρίως της τιμής του.

 

Άμα το παρατηρλησετε στο σκοτάδι με το φως του πληκτρολογίου αναμένο θα προσέξετε ότι φαίνεται

φως και από την υποδοχή του handsfree ειδικά άμα το χρησιμοποιείτε συχνά. Επιπλέον τα πλαστικά προστατευτικά

του είναι πολύ ασταθή.Ένα από αυτά που καλύπτουν τις βίδες στη βάση της οθόνης του

ξεκόλλησε και το έχασα μέτα από μια μέρα χρήσης. Ακόμη τα πλασικά διπλα στο μικρόφωνο είναι πολύ εύκολο

να ξεκολήσουν ενώ τα σκουπίζεται.

Τέλος Θέλω να αναφερθω σε ένα ζήτημα software. Όταν παίρνω μια μικρής ανάλυσης φωτογραφια μου

δηλώνει ότι έχει μέγεθος 5-8 Kb ενώ αντίστοιχα στη μνήμη καταναλώνει γύρω στα 40Kb.Τέτοιο κένο μνήμης

δεν έχουν ούτε τα ericsson. Οπότε η μνήμη δεν ειναι τόσο μεγάλη όσο φαινεται αρχικα.

Θέλω να τονίσω ότι το κινητο μου αρέσει πολύ και θα συμφωνησω με τα περισσοτερα πλεονεκτήματα που

αναφέρθηκαν σε προηγούμενες σελίδες. Απλώς ήθελα να αναφερθώ σε ορισμένα μικροειονεκτήματα που

ίσως αποθαρύνουν ορισμένους υποψήφιους αγοραστές.

Ευχαριστώ για την υπομονή σας και sorry για το μεγάλο post.

 

 

 

μμμμ...πραγματικά αυτά ειναι θέματα τα οποία δεν είχαν αναφερθεί ξανά ως τώρα και σίγουρα πιστευώ ότι φέρνουν και άλλη πλευρά του κινητού στο προσκήνιο... :!:

:X
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από όλα αυτά ας ελεγχθεί από τους υπόλοιπους χρήστες το θέμα της μνήμης και της έκτασης που παίρνει σ' αυτή η λήψη μιάς φωτό....Δηλ. βγάλτε μιά φωτό, δείτε αρχικά τη χωριτικότητα που αναφέρει αυτή στις ιδιότητές της και μετά κοιτάξτε τη διαθέσιμη μνήμη γιά να δείτε αν όντως η χωρητικότητα είναι η ίδια...Ο φίλος εδώ είναι πολύ συγκεκριμένος και ελέγξιμος!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E700 / 710 / 715

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...