Jump to content

Samsung SGH-E700 / 710 / 715


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν κάποιος έχει βρει τι γίνεται με το ΜΑ-620 και τις υπέρυθρες ας μου πει. Δεν βλέπει το pc το 710 κι αν το δει δε το βλέπει το πρόγραμμα. Ποιά έκδοση τπυ ΜΑ-620 να χρησιμοποιήσω; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος poriotis ( 2 Απρ. 2004 , 03:05)

 

diladi?

 

 

Egw den exw idea ti logismiko vazoun sto E710 sto 9volto, ki an vazoun ontws auto tou E700 opws eipe kapoios filos parapanw. Ap' oso katalavainw pantws tha xaneis video kai flash. Den aksizei diladi an einai ontws etsi. :worry:

 

chrisserres eisai sigouros oti akolouthises tin parapanw diadikasia? Re paidia psakste to ligo. Polloi dyskoleutikame stin arxi me to MA-620, alla oloi ta kataferame sto telos. Den yparxei kapoio mystiko h' idiaitero kolpo. ;)

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

loipon na sas pw egw ti ekana na mou peite an kanw kati lathos

 

-apegkathistw ta panta!

-kanw egkatastash tous drivers tou ma-620

-restart kai egkathisto to mc-620 san syskeyh (POUTHENA DEN LEEI GIA NA DHLWSW MODEM)

-restart

-egkathistw to easy gprs kai sto telos leei na egkatastisw to samsung san modem! egkathistw se oles tis thyres (Se emena com5,com6)

-restart

-vazw to e710 stis ir kai to vriskei san nea syskeyh kai mou leei na to egkatastisw kai to egkathistw san gprs modem me tous drivers tou easygprs (me tous opoious mou vgazei sfalma)

-anoigw to easy kai vazw irDA san port kai taxythta 57,6 kai sto ma-620 thn idia taxhtyta

-3anasyndew to e710 sto ma-620 to opoio to vlepei kanonika alla to easygprs den kanei tpt!!!!

 

DIEYKRINHSH

to 9volto DEN vazei flash tou e700!! einai to flash tou e710 xoris voda menu! me thn anavathmisi den 3eklidwnoun oi ir kai vevea den xanoume video kai flash apo to kinhto mas! :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.ειμαι ενα καινουριο μελος της παρεας σας και θα ηθελα να μου πειτε τι πρεπει να κανω για να εμφανιζεται η foto στην αναγνωριση κλησης στο samsung 710 voda .Στις επαφες μου εμφανιζεται η φατσουλα διπλα στο τηλεφ αλλα απο εκει και περα τπτ.ευχαριστω προκαταβολικα.
chrisdef
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Panagiotaros,

σωστή η διαδικασία σου για την εγκατάσταση

του ΜΑ620 μια λεπτομέρεια...εχεις WINDOS XP?

 

Μόνο σε XP δουλεύει το EASY GPRS και ΜΑ620.

 

 

Οσο για τον Chrisdef2000 στο Ε710 η αναγνώριση με φωτό

λειτουργεί σε επίπεδο αριθμού τηλεφώνου και όχι στο όνομα.

 

Στην επεξεργασία του κάθε αριθμού υπάρχει επιλογή

για την αντιπαράθεση φωτογραφίας.

 

Ετσι σε ένα όνομα με 3 τηλέφωνα μπορείς να έχεις

τρεις φωτογραφίες στην αναγνώριση ...ανάλογα με

ποιό νούμερο σε καλεί. (Σπίτι, Δουλιά, κινητό)....

 

Κάποιες φορές βολικό, κάποιες υπερβολικό....

Για να κατεβάσετε το firmware που φτιάχνω επισκευτείτε την παρακάτω διεύθυνση

ftp://myphone:myphone@81.86.136.8/myphone

 

διαβάστε και το README αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορω να αντιστοιχίσω προσωπικούς ήχους με επαφές στον τηλεφωνικό κατάλογο στο Samsung Ε700. Πιστευω οτι το ιδιο πρόβλημα έχουν πολλοι
Link to comment
Share on other sites

Προχθές παιδιά αγόρασα το E700 και μπορώ να πω πως με εντυπωσίασε!Απλό αλλά συνάμα ιδιαιτέρως ελκυστικό.Εντούτοις αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.Εγκατέστησα το λογισμικό απο την Samsung για τη σύνδεση με το τηλέφωνο(PIMS & File Manager) αλλά το πρόβλημα είναι οτι έχω τις υπέρυθρες ΜΑ 600 που είναι σειριακές και όχι USB.Το ερώτημα λοιπόν είναι τι κάνωω σε αυτή την περίπτωση που το πρόγραμμα δε μου βγάζει να επιθέξω Irda στα tools αλλά μόνο COM1 και COM3.Παρόλο που οι υπέρυθρες είναι στην COM1 δεν τις βλέπει γιατί στη θύρα αυτή ψάχνει για καλώδιο και όχι για υπέρυθρες.

HELP λοιπόν παιδιά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ε710 αλλά νομίζω πως είναι το ίδιο.

Πρώτον πρέπει να ορίσεις την επαφή σε μία ομάδα (έχει αρκετές: 10). Αυτό γίνεται από το μενού επιλογές-->ομάδες καλούντος αφού πρώτα επιλέξεις την επαφή που σ' ενδιαφέρει.

Μετά πας επαφές-->ομαδική επεξεργασία και αφού επιλέξεις μια από τις 10 ομάδες διαλέγεις και τον ήχο που σ' ενδιαφέρει.

 

DONE

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ τον gmat για την απάντησή του αλλα το πρόβλημα ειναι οτι παρ'ολο που εμφανιζεται η φιγουριτσα δίπλα στον αριθμό του τηλεφώνου

οταν με καλεί ο συγκεκριμένος αριθμός δεν μου εμφανίζεται η foto.Ειναι μήπως καποια ρυθμιση που πρέπει να κανω? ευχαριστω για την βοήθεια.

chrisdef
Link to comment
Share on other sites

Ποιά φιγουρίτσα δίπλα στο τηλ???

Μήπως μπερδεύεις την ομάδα (group) με την φωτογραφία αναγνώρισης???

 

Ακολούθησε τα παρακάτω βήματα.

 

1] επέλεξε ένα όνομα από τον κατάλογο

2] πήγαινε στον αριθμό τηλεφώνου

3] από τις επιλογές τώρα επιλέγεις

το Photo Caller ID( στα ελληνικά μάλλον φωτογραφία

αναγνώρισης ή κάτι τέτοιο

4] μετά σε ρωτάει αν θα τραβήξεις νέα φωτογραφία ή θα

χρησιμοποιήσεις κάποια από αυτές που έχεις έιδη τραβήξει.

 

 

ΜΟΝΟ με φωτογραφίες της φωτογραφικής μηχανής του κινητού και ΟΧΙ

εικόνες ή wall papers κτλ.....

 

Ξέρω δεν είμουν και πολύ σαφής λόγω του αγγλικού menou που έχω αυτή τη στιγμή...αλλά αυτή είναι η διαδικασία.

Για να κατεβάσετε το firmware που φτιάχνω επισκευτείτε την παρακάτω διεύθυνση

ftp://myphone:myphone@81.86.136.8/myphone

 

διαβάστε και το README αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Οταν σας ελεγα εγω οτι το κινητο ειναι μαπα κανεις δεν με πιστευεεεεεεε :p :p :p

 

Παρτο τωρα για Service για κανα μηνα στην samsung στην Αθηνα :cry: :cry:

 

ενα μηνα το εχω και το φυλαω σαν τα ματια μου...

ελα ομως που με προδωσε...η οθονη εχει ασπρισει εντελως και η ψηφιακη δειχνει ενα ασπρο τοπιο :) :)

 

Εδω στην πατρα δεν εχει service η Samsung οποτε πρεπει να πάει αθήνα...

 

Αλλα εγω φταίω που πήρα Samsung και κανεις αλλος...

Οταν το Nokia 3310 που είχα καποτε είχε χαλάσει η αντιπροσωπεια της Nokia στην πάτρα μου το είχε φτίαξει σε τρεις εργάσιμες μέρες και πριν τρια χρονια που τα κινητα δεν ειχα ακομη καλα καλα γινει τοσο δημοφιλη οπως τώρα...

 

Δηλαδη τα 500 ευρω που εδωσα για το κινητο ειναι για να εχω μονο 8 ελληνικους χαρακτηρες στο μενου και service για το κινητο να εχω μονο στην αθηνα???

Δηλαδη η πατρα ειναι μικρή πολη???

 

Μακρια απο Samsung...Μονο αμα μου χαρισουν κανενα που δεν το βλεπω :D :D :D

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

GIA SAS PAIDIA,THELO NA MOY PEITE POS MPORO NA VALO HXOYS KAI EIKONES STO E700 AFOY STO KOYTI DEN DINEI OYTE KALODIO OYTE KAPOIO PROGRAMMA!ROTISA STO GERMANO KAI STI SAMSUNG KAI MOY EIPAN OTI DEN EXEI ERTHEI AKOMA TO ANALOGO SOFTWARE KAI TO KALODIO!KSERETE ESEIS KAMIA LISI GIA NA PERASO AFTA POY THELO?

 

 

EYXARISTO POLI KAI KALO PASXA SAS EYXOMAI!!!

Link to comment
Share on other sites

μπορει κανείς να μου πει πως περνάω παιχνίδια στο κινητό με υπέρυθρες; αν το υποστηρίζει το e710.

Η οθόνη στην αναμονή μπορεί να είναι τελείως σβηστή;

Link to comment
Share on other sites

Το καλωδιο ειναι δυσκολο να βρεθει.

 

Παρε υπερυθρες για το Pc, κατεβασε το Easy Studio ή το Easy GPRS 2.1.8 (δες εδω ) και εισαι ενταξει. Ειναι τα επισημα προγραμματα της Samsung με τα το οποια μπορει να γινει μεταφορα ηχων και εκονων απο το Pc στο κινητο.

 

Πληροφοριακα και μονο καπου εδω πεφτει και το επισημασμενο thread.. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος chrisserres ( 7 Απρ. 2004 , 22:24)

 

μπορει κανείς να μου πει πως περνάω παιχνίδια στο κινητό με υπέρυθρες;

 

Nope, σε κανενα μοντελο της Samsung που υποστηριζει Java δεν γινεται η μεταφορα παιχνιδιων μεσω pc. Μονο μεσω WAP.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε gmat συγνώμη. Νόμιζα ο βλάκας ότι την foto την εμφανίζει στην εξωτερική οθόνη γιατί είχα ενεργό το πορτάκι και δεν προλάβαινα να την δω .ευχαριστώ για την βοήθεια όμως και πάλι.
chrisdef
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι μελλοντικος κατοχος του Ε-710,αλλα θα ηθελα να μαθω καποια πραγματα ακομα..

 

Μπορεις να περασεις παιχνιδια απο το pc?

Εχει ηχογραφηση?

Και κατι αλλο..

Οταν βγαζεις φωτοφραφια και γενικοτερα οι εικονες,απεικονιζονται σε ολοκληρη την επιφανεια της οθονης ή ειναι "μακροστενες" οπως του V200?

 

 

Να το προτιμησω απο το Ε-700?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έκανα και γω T-Mobiles ... αλλά ξαναγύρισα στο Voda.

 

Τα υπέρ του T-Mobiles (Ε715)

Φανταστικό μενού με μεγαλύτερης ποιότητας εικόνες

Καλύτερη ποιότητα φωτογραφίας

Μερικά ringtones διαφορετικά.

Καλύτερη κατανομή λειτουργιών στα πλήκτρα.

 

Τα κατά του Τ-Mobiles (Ε715) version K4

Αργό το σήμα

Περιοριμένες επιλογές στα menou

Δεν έχει Τ9 ελληνικό

Για να γράψεις ελληνικά είσαι στο πάτα-πάτα να βγει ο χαρακτηρας

Δεν έχει Video

Πρέπει να περάσεις με κωδικούς τις ρυθμίσεις του GPRS

Πρέπει να περάσεις με κωδικούς τις ρυθμίσεις των MMS

Χάνεις το Vodafone Live το οποίο δεν είναι συμβατό με το E715

Ξελυγώνει την μπαταρία σε μία μέρα.

 

Αυτά για την version K4 την version L2 δεν το συζητάω καθόλου.

 

 

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ σε ΟΛΟΥΣ.

Για να κατεβάσετε το firmware που φτιάχνω επισκευτείτε την παρακάτω διεύθυνση

ftp://myphone:myphone@81.86.136.8/myphone

 

διαβάστε και το README αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εβαλα στο 710 ενα firmware που δημιουργει εικονιδια σε στυλ xp Ειναι πολυ ομορφα αλλα το live μενει.Ξερει κανεις κατι?

Επισης δοκιμασα το firm του Gmat πολυ ομορφο αλλα παλι μονο τα εικονιδια αλλαζει χωρις να φευγει το ive.

Oλα γινονται με usb καλωδιο MA-8220.Mε παιδεψε λιγο με τα port settings αλλα τελικα δουλευει κανονικα σε 2 pc που το εχω δοκιμασει

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ρε παιδες το Ε710 εχει δυνατοτητα αντιστοιχησης φωτο και ενεργο πορτακι??? Το Ε700 γιατι οχι

:blink: :blink: :wacko: :wacko: :mad:

Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia

 

exo to E700, einai agorasmeno apo germania k den exei ellinika san glossa (diavazei minimata alla den mporeis na grapseis sta ellinika).

 

exo ola ta aparaitita gia sindesi se ipologisti.

 

pos mporo na to anavathmiso oste na exei k ellinika ;

me kapio firmware;

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E700 / 710 / 715

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...