Jump to content

Meizu MX6


kostas234
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια βρηκα αυτο αλλα δεν ξερω αν αληθευει https://www.fastcardtech.com/Meizu-MX6.html

Meizu MX6 4G LTE Exynos 8890 Octa Core 5.5inch 4K Screen 4GB RAM Touch ID

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 68
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια βρηκα αυτο αλλα δεν ξερω αν αληθευει https://www.fastcardtech.com/Meizu-MX6.html

Meizu MX6 4G LTE Exynos 8890 Octa Core 5.5inch 4K Screen 4GB RAM Touch ID

 

Δεν είναι διαθέσιμο, απλά φήμες εως ότου βγει

Meizu MX6: Θα κυκλοφορήσει με το πανίσχυρο MediaTek Helio X20;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δεν είναι διαθέσιμο, απλά φήμες εως ότου βγει

Meizu MX6: Θα κυκλοφορήσει με το πανίσχυρο MediaTek Helio X20;

 

το fastcardtech το κοικλοφορησε απο μονο του:lol:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Link to comment
Share on other sites

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να βγάλει και ένα κινητό με μέγεθος MAX 140mm μήκος, δηλάδη περίπου 5 inches οθόνη, με χαρακτηριστικά ναυαρχίδας ή έστω σχεδόν ναυαρχίδας. Τώρα η meizu πουλάει μόνο σε όποιον θέλει 5.5 inches και στις 5 inches που έχει το Meizu m2 στην αγορά υπάρχουν καλύτερες επιλογές...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιθανόν και το δικό μου επόμενο κινητό και βρήκα τυχαία ένα review και μου φάνηκε αξιόπιστο, οπότε είπα να το μοιραστώ.

http://www.gizok.com/meizu-mx6.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιθανόν και το δικό μου επόμενο κινητό και βρήκα τυχαία ένα review και μου φάνηκε αξιόπιστο, οπότε είπα να το μοιραστώ.

http://www.gizok.com/meizu-mx6.html

ειναι απατη το συγκεκριμενο που δειχνεις ... δεν εχει ανακοινωθει ακομα το κινητο αυτο...

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Meizu MX6 Review

 

 

Σύμφωνα με τον reviewer:

Πολύ καλή οθόνη, ήχος, fingerprint και διαχείριση μπαταρίας, αλλά η κάμερα είναι χειρότερη από το mx5...

Ειδικά σε χαμηλό φωτισμό απογοητεύει.

Κρίμα, περίμενα κάτι καλύτερο από τον imx386 sensor

 

Κάπως καλύτερα αποτελέσματα η κάμερα σε αυτό το review:

 

Link to comment
Share on other sites

Απο οσα samples ειδα σε πολλα sutes-forum η καμετα την ημερα σκιζει με δυνατα χρωματα-αντιθεση-οξυτητα κλπ και εχει το καλυτερο white balance που κυκλοφορει.

Στις χαμηλου φωτισμου δεν κενε και πολυ την αληθεια γιατι αν ενεργοποιησεις ακομη και σε χαμηλο φωτισμο το hdr παιρνει πολυ καλυτερα αποτελεσματα.

Βεβαι με φουλ manual ρυθμισεις πιστευω θα πηγαινει πολυ καλα και νυκτα.

Το σκεφτομαι να το χτυπησω στα 215ευρω που το βρισκω για να τεσταρω μονος μου την καμερα και οχι ολοι οι πληρωμενοι.....:lol:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Λογικό μου ακούγεται να είναι όπως τα λες τα πράγματα. Δε μπορεί να έχει τόσο χάλια λήψη με τέτοιο αισθητήρα. Άλλωστε η meizu έχει δώσει πολύ καλά δείγματα σε ότι αφορά στην κάμερα και σε επίπεδο software. Η εμπειρία που είχα από το mx5 ήταν πολύ αξιόλογη, για το κριτήριό μου τουλάχιστον.

Είναι περίεργο πάντως που η συσκευή δε συγκεντρώνει ιδιαίτερο ενδιαφέρον στο φόρουμ, παρά την ελκυστική τιμή της...

Link to comment
Share on other sites

Λογικό μου ακούγεται να είναι όπως τα λες τα πράγματα. Δε μπορεί να έχει τόσο χάλια λήψη με τέτοιο αισθητήρα. Άλλωστε η meizu έχει δώσει πολύ καλά δείγματα σε ότι αφορά στην κάμερα και σε επίπεδο software. Η εμπειρία που είχα από το mx5 ήταν πολύ αξιόλογη, για το κριτήριό μου τουλάχιστον.

Είναι περίεργο πάντως που η συσκευή δε συγκεντρώνει ιδιαίτερο ενδιαφέρον στο φόρουμ, παρά την ελκυστική τιμή της...

Αδιαφορο το ενδιαφερον καποιον....η παραγγελια εφυγε και ηδη εγινε xshipped:)

Πιστευω θα δικαιωθω αν και ειμαι πιστος beta tester σε οτι βγαινει. Δεν αγχωνομαι για αυτην την συσκευη γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι καλη ειδικα στα 230 δολλαρια που την τσιμπησα.

Ας μου πει καποιος μια καλυτερη συσκευη...

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

να φανταστώ πως το πήρες από το Vickmall σωστά?

Οχι απο Ali το πηρα λογο global rom χωρις να πειραξουν τα μαγαζια....

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Αδιαφορο το ενδιαφερον καποιον....η παραγγελια εφυγε και ηδη εγινε xshipped:)

Πιστευω θα δικαιωθω αν και ειμαι πιστος beta tester σε οτι βγαινει. Δεν αγχωνομαι για αυτην την συσκευη γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι καλη ειδικα στα 230 δολλαρια που την τσιμπησα.

Ας μου πει καποιος μια καλυτερη συσκευη...

 

Θα δικαιωθεις 100%. Πιστευω οτι η ποιοοτητα κατασκευης της MEIZU δεν παιζεται. Ημουν μεταξυ το ΖΤΕ NUBIA Z11 MINI S και του MX6. Οταν ειδα την κατασκευη του Μ3 ΜΑΧ που ειναι υποδεεστερο το αποφασισα και παραγγειλα το ΜΧ6.

Link to comment
Share on other sites

Θα δικαιωθεις 100%. Πιστευω οτι η ποιοοτητα κατασκευης της MEIZU δεν παιζεται. Ημουν μεταξυ το ΖΤΕ NUBIA Z11 MINI S και του MX6. Οταν ειδα την κατασκευη του Μ3 ΜΑΧ που ειναι υποδεεστερο το αποφασισα και παραγγειλα το ΜΧ6.

 

Ποτε το παρήγγειλες? Δεν το ρχεις παραλαβει φανταζομαι αλλα με το καλο και θα τα λεμε εδω:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ακρη και θα μου το φερουν γυρω στα 215 περιπου σε καμμια εβδομαδα. Οταν ερθει θα σας γραψω εντυπωσεις.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το σκέφτομαι σοβαρά να παραγγείλω. Ανάμεσα σε αυτό και στο zenfone 3 ταλαντεύομαι- η καλή κάμερα είναι αποφασιστικής σημασίας για μένα.

Παραδέχομαι πάντως πως το μειωμένο ενδιαφέρον από τους συνφορουμίτες με έκανε διστακτικό μέχρι στιγμής.

Αντιθέτως είναι εντυπωσιακό το πώς άλλες συσκευές μαγνητίζουν τον κόσμο πολύ εύκολα, πχ το LeEco Le max 2, μου δημιουργεί δεύτερες σκέψεις...

Άντε με το καλό να παραλάβετε και να ανεβάσετε (θετικά) σχόλια, μπας και πάρει φωτιά το τόπικ!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το σκέφτομαι σοβαρά να παραγγείλω. Ανάμεσα σε αυτό και στο zenfone 3 ταλαντεύομαι- η καλή κάμερα είναι αποφασιστικής σημασίας για μένα.

Παραδέχομαι πάντως πως το μειωμένο ενδιαφέρον από τους συνφορουμίτες με έκανε διστακτικό μέχρι στιγμής.

Αντιθέτως είναι εντυπωσιακό το πώς άλλες συσκευές μαγνητίζουν τον κόσμο πολύ εύκολα, πχ το LeEco Le max 2, μου δημιουργεί δεύτερες σκέψεις...

Άντε με το καλό να παραλάβετε και να ανεβάσετε (θετικά) σχόλια, μπας και πάρει φωτιά το τόπικ!

 

Δεν πειραζει. Και στα αλλα τοπικ που γινεται της κακομοιρας, συζητανε για τα προβληματα που παρουσιαζουν οι versions τους. Αλλωστε στα καλα λεγονται λιγα λογια:lol:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το σκέφτομαι σοβαρά να παραγγείλω. Ανάμεσα σε αυτό και στο zenfone 3 ταλαντεύομαι- η καλή κάμερα είναι αποφασιστικής σημασίας για μένα.

Παραδέχομαι πάντως πως το μειωμένο ενδιαφέρον από τους συνφορουμίτες με έκανε διστακτικό μέχρι στιγμής.

Αντιθέτως είναι εντυπωσιακό το πώς άλλες συσκευές μαγνητίζουν τον κόσμο πολύ εύκολα, πχ το LeEco Le max 2, μου δημιουργεί δεύτερες σκέψεις...

Άντε με το καλό να παραλάβετε και να ανεβάσετε (θετικά) σχόλια, μπας και πάρει φωτιά το τόπικ!

Γιατι δεν ρωτας? Το ειχα και ειναι πολυ καλο σε ολα του πλην της καμερας που σε ενδιαφερει και εξηγουμε μια κλαση κατω την ημερα απο S7 και G5 και στις χαμηλου φωτισμου δεν βαθμολογω καν....πολυ μετριο οπως ολα που δεν εχουν και φουλ manual ρυθμισεις.

Τωρα εχω στα χερια μου το G5, πολυ καλη καμερα γιατα λεφτα του εχει το Leeco cool1 το ειχα και αυτο και φωτογραφιες τους θα δεις εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6960531#post6960531 και στο δικο μου προφιλ!

 

υγ zenphone σκεφτομουν και εγω, δες εχει ανεβαει καποιες ο χρηστης Paok πολυ καλες σε night mode αλλα δεν εχω δει καθολου να μου δωσει τοπια και ουρανους που αν επαιζε καλες θα μας ειχε μουρλανει, κατι μου λεει οχι στο συγκεκριμμενο.

 

Καμεροτηλεφωνο για φετος ενα θα ειναι αλλα που να το παρουνε χαμπαρι, μετα το meizu το καλυτερο ολων ξερετε ποιο θα ειναι?

OPPO R9S PLUS

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες φίλε μου, πολύ κατατοπιστικές. Πράγματι οι φωτο σε night mode του paok4270 εντυπωσιάζουν, συν ότι διαθέτει και ois τo asus - σε αντίθεση με το mx6. Και βέβαια την Β20...

Θα περιμένω να δω και μερικά δικά σας δείγματα φωτογραφιών από το mx6.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες φίλε μου, πολύ κατατοπιστικές. Πράγματι οι φωτο σε night mode του paok4270 εντυπωσιάζουν, συν ότι διαθέτει και ois τo asus - σε αντίθεση με το mx6. Και βέβαια την Β20...

Θα περιμένω να δω και μερικά δικά σας δείγματα φωτογραφιών από το mx6.

Η τιμη του asus νομιζω ειναι αρκετα πιο υψηλη, καθως και το οτι εχει υποδεεστερο επεξεργαστη και μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει. Και στα αλλα τοπικ που γινεται της κακομοιρας, συζητανε για τα προβληματα που παρουσιαζουν οι versions τους. Αλλωστε στα καλα λεγονται λιγα λογια:lol:

 

Εκεί μπερδεύονται όσοι δεν γνωρίζουν.

 

Βλέπουν ενα κινητο με λίγα σχόλια και το βγάζουν μάπα.

 

Ε, ναι ρε φίλε, αφού δεν βγάζει προβλήματα, δεν γράφονται και πολλά!

 

Sent from mTalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το τηλέφωνο είναι εύκολο από G να πάω σε Α στο mx6 γνωρίζει κάποιος?

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Ποιος ο λογος?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...