Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τοτε δηλαδη εμεις με το A5 δεν μπορουμε να τραβηξουμε τετοια φωτογραφια? κριμα...ειναι ενα feature που εχει ακομα και το p8 lite.
Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν θες να δεις μια πανοραμική φωτογραφία που έχεις τραβήξει, εμφανίζεται πάνω αριστερά ένα εικονίδιο με το οποίο όταν το πατάς η εικόνα παρουσιάζεται σαν βίντεο, όπως στο a5 και στο s7? Σε εμένα πάντως δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.
Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

προφανώς ο φίλος που το πρότεινε θεώρησε πως επειδή το έχει το S7 edge (αν κρίνω απο το άβαταρ του) θα το έχει και το Α5 2016.. εκτος και αν κατέχει κάποια ειδική εκδοση ή φοράει ρομ που έχει την επιλεκτική εστίαση

 

τοτε δηλαδη εμεις με το A5 δεν μπορουμε να τραβηξουμε τετοια φωτογραφια? κριμα...ειναι ενα feature που εχει ακομα και το p8 lite.

 

Για την επιλεκτική εστίαση το κοίταξα και εγώ… Δεν την έχει το Α5… Το έχει το note μου μέσα από τις λειτουργίες της cameras…

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

στις ληψεις εχει μονο beauty face(για την πισω καμερα), sports shot,animated gif, rear-cam selfie και sound & shot.δεν βρηκα αυτο που λες.

 

οπως λεει και ο Bill, θεωρησα οτι θα στο εχει για κατεβασμα, αφου ειναι απλα ενα extension της καμερας. Νομιζα πως το ειχα βαλει και στους γονεις μου που τους εχω παρει Α5..

Παντως αν τυχον κυκλοφορει σαν apk ή καπως αλλιως στο XDA, Μηπως μπορειτε να το βαλετε?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φορματ χωρίς να περάσεις τίποτα στην συσκευή .

Αν συνεχίσει και έτσι η κατανάλωση τότε πρέπει να το δώσεις στο service διότι μιλάμε για hardware

Η μπαταρια του Α5 2016 είναι σκυλί .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

εκανα format και εστρωσε το κινητο ξαναπερασα παλ ολες τις εφαρμογες και ειναι τωρα μια χαρα. το κοιταω παλι και ξαναγραφω

Link to comment
Share on other sites

οπως λεει και ο Bill, θεωρησα οτι θα στο εχει για κατεβασμα, αφου ειναι απλα ενα extension της καμερας. Νομιζα πως το ειχα βαλει και στους γονεις μου που τους εχω παρει Α5..

Παντως αν τυχον κυκλοφορει σαν apk ή καπως αλλιως στο XDA, Μηπως μπορειτε να το βαλετε?

μηπως γινεται μεσω καποιας αλλης εφαρμογης για την καμερα? εννοω εκτος της μαμας εφαρμογης.

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρηκα στο Playstore τo AppLoc που μπορεις να κλειδωσεις εφαρμογες με το fingerprint scanner και δουλευει καλα, κατι τετοιο εψαχνα αλλα νομιζα οτι θα το ειχε σαν λειτουργια το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από χθες βλέπω ότι μου κλείνει μόνο του το WiFi στην συσκευή. Τι εννοω...

Τη νύχτα αφήνω ανοιχτό το WiFi του σπιτιού στην συσκευή και το πρωί που ξυπνάω βλέπω ότι το κουμπι του WiFi πάνω στην κουρτίνα είναι γκρι!!! https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170106/6f28a52fa6410768a4ad0885e17af97a.jpg

Αυτό δεν γίνεται κατά την διάρκεια της μέρας που χρησιμοποιώ την συσκευή συνέχεια. Γίνεται οταν μένει πολλές ώρες σε αδράνεια. Την νύχτα πχ. Το εχει παρατηρήσει άλλος;;

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εχει καποια επιλογη να κλείνει το wifi για εξοικονόμηση μπαταρίας?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τοτε δηλαδη εμεις με το A5 δεν μπορουμε να τραβηξουμε τετοια φωτογραφια? κριμα...ειναι ενα feature που εχει ακομα και το p8 lite.

Πάτησε λειτουργία- επέλεξε προηγμένη λειτουργία και στα εικονίδια αριστερά επέλεξε λειτουργίες μέτρησης- εστίαση σημείο. Μετά με τικ στην οθόνη εστίασε το σημείο-αντικείμενο που θέλεις να φωτογραφίσεις.

Δοκίμασε το και πες μας!!!

Link to comment
Share on other sites

εκανα format και εστρωσε το κινητο ξαναπερασα παλ ολες τις εφαρμογες και ειναι τωρα μια χαρα. το κοιταω παλι και ξαναγραφω

 

 

 

Ωραία τότε

Πιστεύω θα είσαι πλέον κομπλέ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρει κανείς αν τις πανοραμικές φωτογραφίες μπορούμε να τις βλέπουμε όπως στο α5 2015?
Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως εχει καποια επιλογη να κλείνει το wifi για εξοικονόμηση μπαταρίας?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Όχι δεν εχω κάτι τέτοιο...

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρει κανείς αν τις πανοραμικές φωτογραφίες μπορούμε να τις βλέπουμε όπως στο α5 2015?

 

Επειδή τυχαίνει να έχω του 2015 τι ακριβώς εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ωραία παρέα. Είμαι κάτοχος ενός Α5 του 2016 πριν από λίγες μέρες κι έχω προσέξει ότι κάποιες φορές (όχι πολλές) από το πουθενά μου κάνει restart!!! Καμιά λύση γι αυτό? Υπόψιν ότι "φοράει" marshmallow...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γράφω και στο post 1703.

 

Στο Α5 2015 (όπως και στο S7), στην προεπισκόπιση της πανοραμικής φωτογραφίας που έχεις ήδη τραβήξει, εμφανίζεται πάνω αριστερά μέσα στην φωτογραφία ένα εικονίδιο, το οποίο όταν το πατάς η εικόνα εμφανίζεται από αριστερά προς δεξιά σαν να βλέπεις βίντεο.

 

Το δικό μου Α5 2016 δεν έχει κάτι τέτοιο και ρωτάω αν είναι όλα τα α5 2016 έτσι ή μόνο το δικό μου;

 

Είναι δυνατόν να έχουν αφαιρέσει αυτήν τη δυνατότητα από το νεότερο μοντέλο;

Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Έβλεπα αυτό το εικονίδιο αλλά νόμιζα απλά είναι για να δείχνει ότι είναι πανοραμική φωτογραφία. Δεν ήξερα οτι αν το πατήσεις την προβάλει με auto-scroll
Link to comment
Share on other sites

Πάτησε λειτουργία- επέλεξε προηγμένη λειτουργία και στα εικονίδια αριστερά επέλεξε λειτουργίες μέτρησης- εστίαση σημείο. Μετά με τικ στην οθόνη εστίασε το σημείο-αντικείμενο που θέλεις να φωτογραφίσεις.

Δοκίμασε το και πες μας!!!

ετσι απλα κεντραρει στο αντικειμενο που θελω.δεν κανει blur το φοντο.

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ωραία παρέα. Είμαι κάτοχος ενός Α5 του 2016 πριν από λίγες μέρες κι έχω προσέξει ότι κάποιες φορές (όχι πολλές) από το πουθενά μου κάνει restart!!! Καμιά λύση γι αυτό? Υπόψιν ότι "φοράει" marshmallow...

Στην θέση σου θα το πήγαινα πίσω από κει που το πήρα!!! Για να το στείλουν σέρβις να δουν τι γίνεται. Λίγων ημερών τηλέφωνο και να σου κάνει resrart δεν ειναι φυσιολογικο. Να το είχες 3-4 μήνες θα σου έλεγα γύρνα το εργοστασιακες ρυθμίσεις για αρχη κ αν δεις ότι συνεχίζει πήγαινε το στο σέρβις. Αλλα λιγων ημερών;;;;

 

Εκτός αν εννοείς ότι πριν από λίγες μέρες παρουσίασε το προβλημα.

Κ όχι ότι το αγόρασες πριν λίγες μερες.

 

 

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Summit1_1, είναι μια πολύ ωραία λειτουργία που έχει το παλιό α5 και δεν τη βρίσκω στο δικό μου.

 

Τόσοι συνάδελφοι εδώ μέσα, μπορεί να δει κάποιος αν τη λειτουργία αυτή την έχει και το α5 2016?

Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλή χρονιά με υγεία καταρχήν. Εγώ θέλω να πάρω τη συσκευή δώρο στη γυναίκα μου. Πιστεύετε ότι είναι σωστό να περιμένω κανένα μήνα ακόμη μήπως και πέσει η τιμή του περισσότερο τώρα που παρουσιάστηκε η έκδοση του 2017;

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλή χρονιά με υγεία καταρχήν. Εγώ θέλω να πάρω τη συσκευή δώρο στη γυναίκα μου. Πιστεύετε ότι είναι σωστό να περιμένω κανένα μήνα ακόμη μήπως και πέσει η τιμή του περισσότερο τώρα που παρουσιάστηκε η έκδοση του 2017;

 

αν ειναι να περιμενεις παρε την καινουρια που πραγματικα ειναι ναυαρχιδα. Βεβαια θα ειναι ακριβη, αλλα αν ειναι να περιμενες, περιμενε 6 μηνες να την παρεις 300 ευρω που αξιζει. Αλλιως παρτο τωρα το Α5, ποσο να πεσει πια? απλα θα σταματησει να ερχεται.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

τελικα δοκιμασα σε πρωινη ληψη αυτο που προτεινε ο pasgr. αμα πας την καμερα πολυ κοντα στο αντικειμενο,κανει blur το φοντο :)
Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

τελικα δοκιμασα σε πρωινη ληψη αυτο που προτεινε ο pasgr. αμα πας την καμερα πολυ κοντα στο αντικειμενο,κανει blur το φοντο :)

Έτσι πρέπει με αυτό τον τρόπο το κάνω και εγώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι πρέπει με αυτό τον τρόπο το κάνω και εγώ!!!

σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια :happy:

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...