Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατα 99% έχεις πειραγμενη

multi rom. Είναι σύνηθες πρόβλημα να βγάζει κουλα νουμερα στη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το φορτιζω με τον δικο του..θα βαλω του lg μηπως δω διαφορα.πιο πισω αναφερω ποια εχω .πιθανον την multi.σε περιπτωση που μεινει κολημενο στο 2 τι μπορω να κανω ?
Link to comment
Share on other sites

Για τεπωνειο δεν χρειαζεται,τα ξερουν

 

Θηκη και γιαλι εχει μεσα.αμα θες ζητα την ipaky θηκη ή κανα ακουστικο (καμια κινεζια θα σου στειλουν αλλα για 2α ακουστικα ειναι καλα)

 

Πού να τα γράψω αυτά; Απλό μέιλ ή έχει κάπου καμιά φόρμα με σχόλια; Γιατί θα ήθελα να τους πω και να μη μου φορέσουν το γυαλί στο κινητό...

Link to comment
Share on other sites

ANDROID version 5.1.1LMY47V

miui 8.0stablle 8.0.1.0LHOCNDG

 

Αυτην που φοραει ειναι η κινεζικη stable ? αν ναι και εγω κατεβασω την global dev και την περσαω μεσω updater θα εχω προβλημα?

η πρεπει να βαλω global stable και μετα την global dev ?

και να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πριν ? αφου δεν εχω recovery μιας και με την αναβαθμιση κλειδωσε ο bootloader.

sorry αλλα εχθες ξημερωσα μεχρι τις 5 για να το στρωσω ...

ευχαριστω

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, παρέλαβα σήμερα το κινητό αλλά έχω θέμα. Τα home buttons δεν λειτουργουν σωστα. Τα 2 πρωτα δεν λειτουργουν καθολου, ενω το τριτο ( back button ) πατιέται μόνο του. Έχει συμβεί σε κανέναν? Υπαρχει περίπτωση να είναι θέμα ΡΟΜ?Ελπιζω να μην χρειαστει να το στείλω πίσω γιατί δεν έχω άλλο κινητό αυτή την στιγμή και μου είναι απαραίτητο..
Link to comment
Share on other sites

version 5.1.1LMY47V

miui 8.0stablle 8.0.1.0LHOCNDG

 

Αυτην που φοραει ειναι η κινεζικη stable ? αν ναι και εγω κατεβασω την global dev και την περσαω μεσω updater θα εχω προβλημα?

η πρεπει να βαλω global stable και μετα την global dev ?

και να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πριν ? αφου δεν εχω recovery μιας και με την αναβαθμιση κλειδωσε ο bootloader.

sorry αλλα εχθες ξημερωσα μεχρι τις 5 για να το στρωσω ...

ευχαριστω

Αυτην εδω θα κατεβάσεις και θα περασεις οπως γράφεις ,αν δεν στην δεχετε για αναβάθμιση την αλλη,με αυτην θα ξανα ξεκλειδώσεις σίγουρα.:ninja::ninja:

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

έχω περασμένη την dev 6.7.14 και ειμαι αρκετα ευχαριστημένος αν εξαιρέσεις κάποια μικροθεματάκια με σενσορες και κάποια μικροσκαλοματάκια.

έχω δει ότι έχουν βγει αρκετές νέες εκδοσεις dev. θα προτείνατε κάποια που να αξίζει να περάσω περάσω ή απλά να το αφήσω ως έχει προς το παρόν;(σίγουρα δεν θέλω να αποχτήσω προβλήματα!!!)

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, παρέλαβα σήμερα το κινητό αλλά έχω θέμα. Τα home buttons δεν λειτουργουν σωστα. Τα 2 πρωτα δεν λειτουργουν καθολου, ενω το τριτο ( back button ) πατιέται μόνο του. Έχει συμβεί σε κανέναν? Υπαρχει περίπτωση να είναι θέμα ΡΟΜ?Ελπιζω να μην χρειαστει να το στείλω πίσω γιατί δεν έχω άλλο κινητό αυτή την στιγμή και μου είναι απαραίτητο..
Απο που το αγόρασες ,δεν εχει ξανα παρατηρηθεί αυτο που γραφεις σε θέμα soft και να έχει καποια σχέση η rom που φοράει το κινητό,μήπως κατι πατάς λάθος,αλλιώς στην μαμα του στην κινα θα πρέπει να πάει για μια επίσκεψη,τωρα ποια rom έχει.:rolleyes::rolleyes::cool:
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Απο που το αγόρασες ,δεν εχει ξανα παρατηρηθεί αυτο που γραφεις σε θέμα soft και να έχει καποια σχέση η rom που φοράει το κινητό,μήπως κατι πατάς λάθος,αλλιώς στην μαμα του στην κινα θα πρέπει να πάει για μια επίσκεψη,τωρα ποια rom έχει.:rolleyes::rolleyes::cool:

 

Απο minideal το πηρα. Φοραει miui global 8.0 stable 8.0.1.0 ( LHOMIDG )

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα...

Εδώ και πολλές μέρες έχω παραλάβει για φίλο αυτή την πόλη ωραία συσκευή...

Το πρόβλημά μου είναι ότι έχει πολλές γλώσσες, εκτός από ελληνικά. Επειδή δεν υπάρχει περίπτωση να πειράξω τίποτα εγώ Πάνω στο τηλέφωνο, υπάρχει κάποιος φίλος που μπορεί να ασχοληθεί, να αλλάξει την ROM και ότι άλλο χρειαστεί? Για να έχει ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΆ (με το αζημίωτο φυσικά). Είμαι περιοχή Λουτράκι Κορινθίας.

Αν θέλει κάποιος μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου με ΠΜ Ευχαριστώ

 

sent from my beautiful curved LG G flex2, using "Tapa"

Edited by lefterismega
Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Απο minideal το πηρα. Φοραει miui global 8.0 stable 8.0.1.0 ( LHOMIDG )
Πολυ καλο και αξιόπιστο μαγαζι και εγω απο το ίδιο το εχω πάρει το δικο μου,δεν ξέρω μπορεί να υπάρχει πρόβλημα στα κουμπιά του,δεν ξέρω δεν το εχω μπροστά μου να σου πω,ας το δει και κάποιος που εχει το ίδιο με το δικο μας,αν παρουσιάζει πρόβλημα που μου φαίνεται λιγο σπάνιο θα πρέπει να το στείλεις στην μαμα του,μπορεί απλα να έτυχε σε εσενα αυτο,δες πρώτα αυτο που σου γράφω και μετα μίλα με το καταστημα,είναι εξυπηρετική πάντως.:ninja::ninja::cool:

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα στην παρέα...

Εδώ και πολλές μέρες έχω παραλάβει για φίλο αυτή την πόλη ωραία συσκευή...

Το πρόβλημά μου είναι ότι έχει πολλές γλώσσες, εκτός από ελληνικά. Επειδή δεν υπάρχει περίπτωση να πειράξω τίποτα εγώ Πάνω στο τηλέφωνο, υπάρχει κάποιος φίλος που μπορεί να ασχοληθεί, να αλλάξει την ROM και ότι άλλο χρειαστεί? Για να έχει ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΆ (με το αζημίωτο φυσικά). Είμαι περιοχή Λουτράκι Κορινθίας.

Αν θέλει κάποιος μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου με ΠΜ Ευχαριστώ

 

sent from my beautiful curved LG G flex2, using "Tapa"

Η δουλειά ειναι να καθίσει ο φιλος σου και να ασχοληθεί μόνο του δεν ειναι τόσο τραγικά τα πράματα και δεν είναι τιποτα δύσκολο,,αν είναι πληρώσει για να του το αναβαθμίσουν ας το πούληση και να πάρει ενα αλλο,δεν είναι γιαυτόν αυτήν η συσκευή και λάθος που το αγόρασε κιόλας.Δεν πρέπει να το αγοράζει κανένας που δεν έχει όρεξη να ασχοληθεί μαζί του.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, παρέλαβα σήμερα το κινητό αλλά έχω θέμα. Τα home buttons δεν λειτουργουν σωστα. Τα 2 πρωτα δεν λειτουργουν καθολου, ενω το τριτο ( back button ) πατιέται μόνο του. Έχει συμβεί σε κανέναν? Υπαρχει περίπτωση να είναι θέμα ΡΟΜ?Ελπιζω να μην χρειαστει να το στείλω πίσω γιατί δεν έχω άλλο κινητό αυτή την στιγμή και μου είναι απαραίτητο..

 

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις τα home buttons είτε απ τις ρυθμίστεις είτε απ το status bar, κάνε επανεκκίνηση και μετά ξαναενεργοποίησέ τα μηπως και ξεμπλοκάρουν

Link to comment
Share on other sites

Το φορτιζω με τον δικο του..θα βαλω του lg μηπως δω διαφορα.πιο πισω αναφερω ποια εχω .πιθανον την multi.σε περιπτωση που μεινει κολημενο στο 2 τι μπορω να κανω ?

 

καθαρή εγκατάσταση fastboot rom ...Τσεκαρε αν έχεις ξεκλειδωτο bootloader

Link to comment
Share on other sites

καθαρή εγκατάσταση fastboot rom ...Τσεκαρε αν έχεις ξεκλειδωτο bootloader

 

Πιθανον ειναι κλειδωμενο.αρα ?

Link to comment
Share on other sites

Πιθανον ειναι κλειδωμενο.αρα ?

 

Το ίδιο ισχύει και στις 2 περιπτώσεις.. Απλά στο ξεκλείδωτο θα πας σε fastboot mode.

Δες το.. μία εντολή είναι.

Link to comment
Share on other sites

ΤΩΡΑ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΚΑΙ ΤΗΝ CHINA DEV αλλα και την global dev . θα δομιασω να περασω την global dev με updater αν δεν δεχθει να βαλω την china dev .

η china dev δεν εχει ελληνικα ετσι? οποτε γιατι να την βαλω ?

και τωρα μια δυσκολη ερωτηση. το κινητο οταν το πηρα με multi ηταν ξεκλειδωτο [ το δοκιμασα εγω ] . με την αναβαθμιση που εκανα σε 8 κλειδωσε. μπορω να κανω αιτηση να ξανα ξεκλειδωσω το κινητο?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ισχύει και στις 2 περιπτώσεις.. Απλά στο ξεκλείδωτο θα πας σε fastboot mode.

Δες το.. μία εντολή είναι.

Ενω σε κλειδωνενι μπαινω σε edl mode ε?

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει λίγο διαδικασία... Δες εδώ..

 

Δεν εχω χ64 και δυσκολο να βρω.αρα δεν κανω τπτ?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην σελιδα για αιτηση ξεκλειδωμα και με βαζει στα κινεζικα... εχω μπει κανονικα στα αγγλικα και εκανα login . παω στο unlock και ολα κινεζικα.... τι κανω λαθος?

μεταφραση δεν δουλευει....

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

ειδα τις φωτογραφιες με το συγκριτικό των καμερων... ακρη δεν εβγαλα, γενικα μου φαινονται ψιλο ιδιες ποιοτικα, αλλου κερδιζει η μια αλλου η αλλη....
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω χ64 και δυσκολο να βρω.αρα δεν κανω τπτ?

 

mipcsuite σε recovery mode και υπομονη

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειμαι στην σελιδα για αιτηση ξεκλειδωμα και με βαζει στα κινεζικα... εχω μπει κανονικα στα αγγλικα και εκανα login . παω στο unlock και ολα κινεζικα.... τι κανω λαθος?

μεταφραση δεν δουλευει....

 

Έχει επιλογή για Αγγλικα.. Συνήθως στο κάτω μέρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορει να μπει σ ρεκοβερι γτ λεει οτι εχρι 2% μπαταρια κ οταν το φορτιζω δεν ανεβαινει

 

Σας πριζω αλλα γινεται χαμος.τοσες περιπτωσεις τοσοι περιορισμοι που χανεις την μπαλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορει να μπει σ ρεκοβερι γτ λεει οτι εχρι 2% μπαταρια κ οταν το φορτιζω δεν ανεβαινει

 

power off /άνοιγμα με κρατημένα volume + & power και δεν μπαίνει;

Link to comment
Share on other sites

power off /άνοιγμα με κρατημένα volume + & power και δεν μπαίνει;

 

Μου εμφανιζει μια αδεια μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...