Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πωωω έσκασα τωρα και είχα ψηθεί να το πάρω την Δευτέρα κιόλας σφραγισμένο από ένα παιδί Αλλά όλα αυτά με την ρομ μου έκοψαν τα φτερά.και ο λόγος είναι ότι δεν έχω ιδέα πώς να αλλάξω την ρομ δεν το έχω κάνει ποτέ μου και δεν το κατέχω κιόλας το Hoby
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πωωω έσκασα τωρα και είχα ψηθεί να το πάρω την Δευτέρα κιόλας σφραγισμένο από ένα παιδί Αλλά όλα αυτά με την ρομ μου έκοψαν τα φτερά.και ο λόγος είναι ότι δεν έχω ιδέα πώς να αλλάξω την ρομ δεν το έχω κάνει ποτέ μου και δεν το κατέχω κιόλας το Hoby

Σε καταλαβαίνω αλλά καλύτερα να το ξέρεις παρά να το πάρεις και να μην σου αναγνωρίζει τη sim (συνηθισμένο πρόβλημα σε multi rom). Τότε να δεις πως θα εσκαγες !!!

Ή διαδικασία αλλαγής δεν απαιτεί γνώσεις αλλά δεν είναι και μία απλή εγκατάσταση ενός προγράμματος στον υπολογιστή. Αν θες νομίζω στη πρώτη σελίδα του τοπικ έχει τη διαδικασία ,ρίξε μία ματιά και αν σου φαίνεται βουνό ή δεν μπορείς να καταλάβεις μερικούς όρους που χρησιμοποιεί θα σου πρότεινα να μην το τολμησεις μόνος σου.

Αυτές τις rom μακάρι να μην τις έβαζε κανένα κινεζομαγαζο ,το κάνουν για καλό αλλά μόνο προβλήματα δημιουργούν!!!

Link to comment
Share on other sites

Πωωω έσκασα τωρα και είχα ψηθεί να το πάρω την Δευτέρα κιόλας σφραγισμένο από ένα παιδί Αλλά όλα αυτά με την ρομ μου έκοψαν τα φτερά.και ο λόγος είναι ότι δεν έχω ιδέα πώς να αλλάξω την ρομ δεν το έχω κάνει ποτέ μου και δεν το κατέχω κιόλας το Hoby

Η μυλτι ειναι μια επιφοβη ρομ .

Τωρα αμα θες δες τους οδηγούς,ειδικα αυτοι που αφορουν την μυλτι εχουν φωτογραφιες απο καθε βημα οποτε βλεποντας κρινεις αμα μπορεις ή οχι!!

 

Παντως αμα την αλλαξεις θα δεις διαφορα! Ειτε βαλεις global ειτε ελληνικη!

Link to comment
Share on other sites

Στατιστικά αν δεν έχει εμφανίσει ακόμα προβλήματα θα το κάνει στο μέλλον.

 

Μην λες τέτοια θα σε φάνε οι υποστηρικτές των multi...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζω! 19% με 3d 15h 23m με 4ω 00λ οθονη !!!

 

Nεα φορτιση, δυστυχως δεν συνεχιζεται το εκπληκτικο προηγουμενο νουμερο, 4 μερες αυτονομια και 5 ωρες οθονη που είχα.

 

Τωρα βλεπω σε 7 ωρες 15% πτωση και ξανατσιμπησαν τα android , system στο 53% ενω στην πριν ηταν κατω απο 40%... δλδ πηγαινω για την μιση αυτονομια σε σχεση με την προηγουμενη.

 

Δεν ξερω αν παιζει ρολο οτι αυτη την φορα εμεινε στον φορτιστη ολο το βραδυ ενω την αλλη φορα μολις φορτισε το εβγαλα.

 

Παντως υπαρχουν εντονες διακυμανσεις στην αυτονομια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω το επόμενο να είναι 8 σειρά qualcomm... :lol::lol:

deni.. να ανεβούμε ρε όχι να κατεβούμε.;)

Το έγραψα γιατι αφού βγήκε στην φόρα αυτό θα βγει πολύ σύντομα λογικά και το xiaomi redmi note 4 ,εκείνο το χτυπάμε σίγουρα...φυσικά πάντα με επεξεργαστή της qualcomm ......:lol::p:p:D

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση μια και ενδιαφερομαι να παραγγειλω το redmi note 3 pro 3g/32gb .

Παραγγελνω απο vickmall http://www.vickmall.com/golden-xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html την official dev global rom? και γραφω το κειμενακι στα σχολια για φορτιστες κλπ?

Απο paypal γινεται εχει κανει κανεις τωρα τελευταια?

TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το πακετο από geekbuying, σακούλα μαύρη σωστα συσκευασμενη, αλλά με περιεχόμενο μονο τον ανταπτορα και μια θήκη σιλικόνης, κινητό πουθενά.... :w00t:

Το κακό είναι ότι έγινε μέσω πιστωτικής κάρτας η αγορά γιατί δεν παιρνουσε το PayPal και είχα προσθέσει και ασφάλεια μεταφοράς...

Έχω τραβήξει βίντεο... περιμένω να δω τι θα μου πουν

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά;

Να το έξαναν κατά λάθος ή εξ επίτηδες;

Δεν γνωρίζω την αξιοπιστία τους.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση μια και ενδιαφερομαι να παραγγειλω το redmi note 3 pro 3g/32gb .

Παραγγελνω απο vickmall http://www.vickmall.com/golden-xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html την official dev global rom? και γραφω το κειμενακι στα σχολια για φορτιστες κλπ?

Απο paypal γινεται εχει κανει κανεις τωρα τελευταια?

 

Αγοράζεις κανονικά με paypal ναι...

Αν θέλεις Ελληνικά ναι,.. το παίρνει με global dev ..

Το κείμενο κλασικα.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις παρέλαβα το πακετο από geekbuying, σακούλα μαύρη σωστα συσκευασμενη, αλλά με περιεχόμενο μονο τον ανταπτορα και μια θήκη σιλικόνης, κινητό πουθενά.... :w00t:

Το κακό είναι ότι έγινε μέσω πιστωτικής κάρτας η αγορά γιατί δεν παιρνουσε το PayPal και είχα προσθέσει και ασφάλεια μεταφοράς...

Έχω τραβήξει βίντεο... περιμένω να δω τι θα μου πουν

 

Φαντάζεσαι να μην τραβούσες βίντεο; Δεν θα το δέχονταν..

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά;

Να το έξαναν κατά λάθος ή εξ επίτηδες;

Δεν γνωρίζω την αξιοπιστία τους.

 

Φαντάζομαι ότι ήθελαν να κερδίσουν χρόνο γιατί δεν είχαν στοκ και θα αργουσαν, μίλησα με το chat, μοθ είπαν να στείλω mail στο αρμόδιο τμήμα, αλλά θα προσπαθήσω να μιλήσω με κανέναν manager τους το πρωί.. τώρα έχουν σχολασει οι "μεγάλοι"

]

 

Φαντάζεσαι να μην τραβούσες βίντεο; Δεν θα το δέχονταν..

 

Μα οσα έχω παραγγείλει έρχονται σε κουτί.. κι αυτό που είναι για εμένα έτυχε έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Μα οσα έχω παραγγείλει έρχονται σε κουτί.. κι αυτό που είναι για εμένα έτυχε έτσι...

 

Εύχομαι να βρεις άκρη γρήγορα και εύκολα..

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160810/c5a33610ca76a65889b8b5e95719e60f.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160810/e356fa1d541e279faf50cd50fee6e222.jpg

 

 

Κατι δεν μας λεει καλα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ποια rom είναι καλύτερη η global stable ή η global dev; Τα ελληνικά της global dev είναι αξιόλογα ή είναι κακομεταφρασμενη η rom?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.σημερα παρελαβα το κινητο απο gearbest και εχει την global 7.3.5.0 .λογικα ειναι η multi language. Το θεμα μου ειναι οτι εχει μονο 3G ενω η καρτα ειναι καινουρια και υποστηριζει 4G. Στις ρυθμίσεις εχω επιλεξει Lte αλλα δεν εχω δει ποτε 4G.ειναι θεμα λογισμικου?

 

Στάλθηκε από το SM-T311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.σημερα παρελαβα το κινητο απο gearbest και εχει την global 7.3.5.0 .λογικα ειναι η multi language. Το θεμα μου ειναι οτι εχει μονο 3G ενω η καρτα ειναι καινουρια και υποστηριζει 4G. Στις ρυθμίσεις εχω επιλεξει Lte αλλα δεν εχω δει ποτε 4G.ειναι θεμα λογισμικου?

 

Στάλθηκε από το SM-T311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν είναι από την ρομ είναι από τον πάροχο... Επικοινώνησε μαζί του..

Καλησπέρα παιδιά, ποια rom είναι καλύτερη η global stable ή η global dev; Τα ελληνικά της global dev είναι αξιόλογα ή είναι κακομεταφρασμενη η rom?

 

Υποτίθεται ότι η μία είναι developer και η άλλη stable...

Τα Ελληνικά μια χαρά είναι... 22% μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι ήθελαν να κερδίσουν χρόνο γιατί δεν είχαν στοκ και θα αργουσαν, μίλησα με το chat, μοθ είπαν να στείλω mail στο αρμόδιο τμήμα, αλλά θα προσπαθήσω να μιλήσω με κανέναν manager τους το πρωί.. τώρα έχουν σχολασει οι "μεγάλοι"

]

 

Μα οσα έχω παραγγείλει έρχονται σε κουτί.. κι αυτό που είναι για εμένα έτυχε έτσι...

 

Για ένα φίλο μου που παρήγγειλα από vickmall μαζί με ένα bluetooth στείλανε 2 ξεχωριστά πακέτα.

Το bluetooth έφυγε δεύτερο (μάλλον δεν είχαν stock) μήπως έγινε κάτι αντίστοιχο και σε εσένα; (σε εμένα έστειλαν και 2ο tracking number μόλις έφυγε το bluetooth)

Link to comment
Share on other sites

Για ένα φίλο μου που παρήγγειλα από vickmall μαζί με ένα bluetooth στείλανε 2 ξεχωριστά πακέτα.

Το bluetooth έφυγε δεύτερο (μάλλον δεν είχαν stock) μήπως έγινε κάτι αντίστοιχο και σε εσένα; (σε εμένα έστειλαν και 2ο tracking number μόλις έφυγε το bluetooth)

 

Δεν ξέρω αλλά δεν έχω λάβει mail με άλλον αριθμό αποστολής&στο chat δεν μου είπε ότι έστειλαν και άλλο πακέτο, δηλαδή μόνο μια θήκη σιλικόνης που δεν αναφερόταν στη περιγραφή και εναν ανταπτορα σε μια αποστολή; γιατί;

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά δεν έχω λάβει mail με άλλον αριθμό αποστολής&στο chat δεν μου είπε ότι έστειλαν και άλλο πακέτο, δηλαδή μόνο μια θήκη σιλικόνης που δεν αναφερόταν στη περιγραφή και εναν ανταπτορα σε μια αποστολή; γιατί;

 

 

Ή το ξέχασαν ή δεν είχαν στοκ και είπαν να σε καθυστερήσουν λίγο...και πάλι το ξέχασαν..

Link to comment
Share on other sites

Το σύστημα είναι πολύ ανεβασμένο..... Γύρω στο 20-30 είναι καλά..

Ναι το ξερω.το γιατι δεν ξερω :ρ

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω.το γιατι δεν ξερω :ρ

 

Ψάξε να βρεις μέσα τι σου λέει.. Βάλε και ακόμη ένα προγραμματάκι... όχι μόνο γυαλί-μαλλί και παραλία..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά δεν έχω λάβει 2ο mail με άλλον αριθμό αποστολής&στο chat δεν μου είπε ότι έστειλαν και άλλο πακέτο, δηλαδή μόνο μια θήκη σιλικόνης που δεν αναφερόταν στη περιγραφή και εναν ανταπτορα σε μια αποστολή; γιατί;

Γιατι έγινε αυτό το δυσαρεστώ γεγονός και δεν ήταν μεσα στο πακέτο το κινητό,τι σου ειπε ακριβώς το μαγαζί,βασικά δεν εχω αγοράσει κατι απο αυτους πότε μεχρι σήμερα αν και μου στέλνουν συνέχεια ενημερωτικά δελτία με προσφορές .

Αφού δεν δέχονταν την paypal εγω δεν θα έκανα την αγορά,βασικά και τωρα πάλη καλύπτεσε αλλα δεν ξέρω τι θα σου απαντήσουν για το γεγονός,δεν φημίζεται ιδιαίτερα πάντως το συγκεκριμένο μαγαζι για τις οποιαδήποτε αγορές,τώρα αν πας να γλυτώσεις 5 με 10 ευρ λιγότερα θα πρέπει να το σκεφτείς απο που αγοράζεις,δεν το είχαν σε στοκ και δεν το έστειλαν το κινητό,τι διαδραματίστηκε ακριβώς???:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Γιατι έγινε αυτό το δυσαρεστώ γεγονός και δεν ήταν μεσα στο πακέτο το κινητό,τι σου ειπε ακριβώς το μαγαζί,βασικά δεν εχω αγοράσει κατι απο αυτους πότε μεχρι σήμερα αν και μου στέλνουν συνέχεια ενημερωτικά δελτία με προσφορές .

Αφού δεν δέχονταν την paypal εγω δεν θα έκανα την αγορά,βασικά και τωρα πάλη καλύπτεσε αλλα δεν ξέρω τι θα σου απαντήσουν για το γεγονός,δεν φημίζεται ιδιαίτερα πάντως το συγκεκριμένο μαγαζι για τις οποιαδήποτε αγορές,τώρα αν πας να γλυτώσεις 5 με 10 ευρ λιγότερα θα πρέπει να το σκεφτείς απο που αγοράζεις,δεν το είχαν σε στοκ και δεν το έστειλαν το κινητό,τι διαδραματίστηκε ακριβώς???:ninja::ninja:

 

Μην τον αγχώνουμε τον άνθρωπο. Εγώ έχω αγοράσει 2 φορές παλιότερα και ένας γνωστός μου άλλες τόσες χωρίς πρόβλημα...

Θα σου πουν σύντομα. Μάλλον δεν είχαν stock και μετά ξεχάστηκαν...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...