Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι με την MIUI 7.5 - Stable 7.5.2.0(LHOCNDE) και έχω τα εξής ερωτήματα... Ενώ δεν έχω πρόβλημα με τα αγγλικά μου έχω πρόβλημα με τα κινέζικα! :p Για παράδειγμα ενώ θέλω να κατεβάσω μια εφαρμογή μέσω λινκ με πετάει στο κινέζικο store και δεν καταλαβαίνω τίποτα! Το ίδιο πρόβλημα έχω και στο Mi Remote Control όπου τα μισά εκεί μέσα είναι κ κινέζικα κ όχι μόνο αγγλικά! Το ίδιο κ χειρότερο πρόβλημα αντιμετωπίζω στην εφαρμογή για τα themes και τα fonts όπου εκεί με το που ανοίγω την εφαρμογή ενώ δείχνει αγγλικά για 1-2 δεύτερα στη συνέχεια γίνονται όλα κινέζικα! Για να μην τα πολυλογώ το ίδιο κ σε πολλά άλλα πράγματα μέσα στο κινητό! Γνωρίζετε ποια μπορεί να είναι η λύση εκτός από το να περάσω την ελληνική rom; Κατά τα άλλα το κινητό πάει μια χαρά! Τέλος, γνωρίζει κανείς πως θα μπορούσα να χρησιμοποιώ το google play store στα ελληνικά ώστε να κατεβαίνουν και οι εφαρμογές default στα ελληνικά; Σας ευχαριστώ!

Για ολλα αυτα που γράφεις ειναι το καλύτερο να περάσεις μια κινεζικη dev μετα να ξεκλειδώσεις και καπάκι την ελληνικη,χωρίς τις κινεζιες με καθαρα ελληνικά.Αυτην ειναι η άποψή μας γενικότερα ,οι ελληνικές ειναι πολύ καλές και τα παιδιά στο διπλανό foroym εξαιρετική δουλειά.

Το εκτος γιατι να μην περάσεις την ελληνική δεν το καταλαβαίνω γαυτο δεν θα σου απαντήσω σε ολα τα προβλήματα που γράφεις.:ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για ολλα αυτα που γράφεις ειναι το καλύτερο να περάσεις μια κινεζικη dev μετα να ξεκλειδώσεις και καπάκι την ελληνικη,χωρίς τις κινεζιες με καθαρα ελληνικά.Αυτην ειναι η άποψή μας γενικότερα ,οι ελληνικές ειναι πολύ καλές και τα παιδιά στο διπλανό foroym εξαιρετική δουλειά.

Το εκτος γιατι να μην περάσεις την ελληνική δεν το καταλαβαίνω γαυτο δεν θα σου απαντήσω σε ολα τα προβλήματα που γράφεις.:ninja:

 

Δεν αμφιβάλω για τα παιδιά... Ίσα ίσα είναι αξιέπαινοι για όλοι αυτή τη δουλειά που έχουν ρίξει για να μεταφράσουν κ να μοντάρουν ένα ολόκληρο λειτουργικό! Σύμφωνα με όσα διαβάζω εδώ μέσα είναι εξίσου λειτουργική με την κινέζικη! Απλώς εγώ είμαι ψιλοάσχετος κ φοβάμαι πολύ να πειράξω το κινητό για να μην μου μείνει στα χέρια!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με τα push notifications του WhatsApp; Ορισμένες φορές δεν έρχονται.

Στις ρυθμίσεις τα έχω ενεργοποιήσει.

Πηγαινε στις ρυθμισεις της μπαταριας και βρες το whatsapp και βαλε να μην εχει περιορισμούς στο παρασκηνιο

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν αμφιβάλω για τα παιδιά... Ίσα ίσα είναι αξιέπαινοι για όλοι αυτή τη δουλειά που έχουν ρίξει για να μεταφράσουν κ να μοντάρουν ένα ολόκληρο λειτουργικό! Σύμφωνα με όσα διαβάζω εδώ μέσα είναι εξίσου λειτουργική με την κινέζικη! Απλώς εγώ είμαι ψιλοάσχετος κ φοβάμαι πολύ να πειράξω το κινητό για να μην μου μείνει στα χέρια!

Για να σου μεινει στα χερια πρεπει να κανεις λαθος στα βήματα.αμα περνάς ρομ και ακολουθεις οδηγο αμα δεν σου βγαινει καποιο βημα δεν συνεχιζεις ποτε,αμα συνεχισεις λογικα θα σου μεινει στα χερια.

 

Αμα ανοίξει κανεις οτι θες

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Γιες

Παιρνας dev,ξεκλειδωνεις,twrp,wipe,install . Τοσο απλα :ρ

Link to comment
Share on other sites

Γιες

Παιρνας dev,ξεκλειδωνεις,twrp,wipe,install . Τοσο απλα :ρ

 

Μάλλον θα το δοκιμάσω αύριο για να το κάνω με την ησυχία μου! Thanks!

Ποια μου προτείνεις να βάλω στο τηλέφωνο μου τη Stable ή την Developer? Ποιες οι διαφορές; Όποια από τις 2 κ να μου πεις να υποθέσω την τελευταία έκδοση να βάλω έτσι ή είναι καλύτερο να βάλω κάποια παλαιότερη;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το δοκιμάσω αύριο για να το κάνω με την ησυχία μου! Thanks!

Ποια μου προτείνεις να βάλω στο τηλέφωνο μου τη Stable ή την Developer? Ποιες οι διαφορές; Όποια από τις 2 κ να μου πεις να υποθέσω την τελευταία έκδοση να βάλω έτσι ή είναι καλύτερο να βάλω κάποια παλαιότερη;

 

 

 

 

Μιλαμε για ελληνική φανταζομαι.

 

Παμε στις 2 διαφορες τις βασικες.η stable εχει miui7 και η dev miui 8

 

Νομιζω stable ειναι καλη η 7.5.1 και απο οτι διαβαζω και η τελευται ειναι καλη

 

Dev και η τελευταια 6.8.4 φαινεται καλη αλλα βγηκε χτες και δεν ειναι εχουμε ολοκληρωτικη γνωμη προς το παρόν αλλιως 6.7.21 που ειναι καλη σε ολα δοκιμασμενη!

 

Και ξαναλεω αμα δεν σου βγαινει καποιο βημα δεν συνεχιζεις μεχρι να σου βγει ...αλλιως πολυ πιθανων να το μπρικαρεις

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κάτι θα δεις....δεν μπορεί αν και το honor πρέπει να ήταν τηλεφωνάρα.

Όταν το παραλάβεις κάνε ένα συγκριτικό με τις κάμερες.....Εννοείται μέρα έτσι....

Προερχομαι από Honor 6. Το πούλησα στο 100αρι και αυτό το πήρα 180. Μπορώ να πω ότι η διαφορά είναι μέρα με τη νύχτα. Ειδικά για τα +80 ευρώ. Το Honor το πήρα 300. Κλάμα. Πολύ καλό το Honor αλλά ο επεξεργαστής νομίζω εδώ κάνει τη διαφορά! Επίσης το multitasking του Xiaomi είναι σε άλλο επίπεδο...

 

Η κάμερα του Honor δεν μπορώ να πω ότι ήταν καλύτερη του Rdn3. Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με την κάμερα του Xiaomi ακόμα και το βράδυ.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του Honor δεν μπορώ να πω ότι ήταν καλύτερη του Rdn3. Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με την κάμερα του Xiaomi ακόμα και το βράδυ.

 

Και εγώ το ίδιο.. Ειδικά τώρα με τις νέες GTV MIUI 8

Link to comment
Share on other sites

Με την καινούρια ΡΟΜ βελτιώθηκε και η κάμερα?

 

Σε σχέση με τις πρώτες ναι πολύ. Σε σχέση με αυτή που έχεις όχι...

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείτε οτι αξίζει η μεταβαση απο ελληνική stable 7.5 σε ελληνικη gtv? Ποιον οδηγο πρέπει να ακολουθησω για να το πετυχω?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείτε οτι αξίζει η μεταβαση απο ελληνική stable 7.5 σε ελληνικη gtv? Ποιον οδηγο πρέπει να ακολουθησω για να το πετυχω?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ πήγα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Ειδικά από την 7.5.1 που είχα είναι αρκετά πιο "οικονομική"

Αν και δεν χρειάζεσαι οδηγό.. Είναι στην υπογραφή μου.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, ευκολο φαίνεται! 2 ερωτησεις, πρέπει να αλλαξω το TWRP που εχω πριν την εγκατάσταση της νεας ρομ? Και οσον αφορα το ροοτ απλα τρεχω το Su μετα την εγκατάσταση?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, ευκολο φαίνεται! 2 ερωτησεις, πρέπει να αλλαξω το TWRP που εχω πριν την εγκατάσταση της νεας ρομ? Και οσον αφορα το ροοτ απλα τρεχω το Su μετα την εγκατάσταση?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τίποτα από τα 2 . Η ρομ έχει δικό της twrp και είναι ρουταρισμένη από πριν..

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, ευκολο φαίνεται! 2 ερωτησεις, πρέπει να αλλαξω το TWRP που εχω πριν την εγκατάσταση της νεας ρομ? Και οσον αφορα το ροοτ απλα τρεχω το Su μετα την εγκατάσταση?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οχι στο πρώτο δεν αλλαζεις το TWRP και οχι στο δεύτερο ,οι dev είναι είδη ρουταρισμενες δεν ξανα τρέχεις το Su μεσα απο το TWRP .:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα από τα 2 . Η ρομ έχει δικό της twrp και είναι ρουταρισμένη από πριν..

 

geo την 6.8.4 εχεις?απ οτι διαβαζω παει καλα!επειδη θα φυγω απο stable και κατεβαζω αυτην επαναφορα απο αντιγραφο θα κανω μονο απο εφαρμογες και λιγες ρυθμισεις οπως wifi και κατι τετοια,οχι ολα μηπως υπαρχει κανα conflict η δεν εχουμε θεμα?(ρωταω γιατι ειμαι φαν του clean install και δυστηχως τωρα δεν εχω χρονο για αυτο και πρωτη φορα ever κανω χρηση αντιγραφου απο την miui)

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

geo την 6.8.4 εχεις?απ οτι διαβαζω παει καλα!επειδη θα φυγω απο stable και κατεβαζω αυτην επαναφορα απο αντιγραφο θα κανω μονο απο εφαρμογες και λιγες ρυθμισεις οπως wifi και κατι τετοια,οχι ολα μηπως υπαρχει κανα conflict η δεν εχουμε θεμα?(ρωταω γιατι ειμαι φαν του clean install και δυστηχως τωρα δεν εχω χρονο για αυτο και πρωτη φορα ever κανω χρηση αντιγραφου απο την miui)

Λογικά όλο και κάποιο θέμα θα έχεις...

Πας από 7 σε 8 ....

Δοκιμάζεις και βλέπεις. Το πολύ πολύ να χτυπήσεις wipe data μετά αν κάτι δεν κάτσει καλά..

Link to comment
Share on other sites

Λογικά όλο και κάποιο θέμα θα έχεις...

Πας από 7 σε 8 ....

Δοκιμάζεις και βλέπεις. Το πολύ πολύ να χτυπήσεις wipe data μετά αν κάτι δεν κάτσει καλά..

 

Αυτο δεν το ειχα υπολογισει..:confused:

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν το ειχα υπολογισει..:confused:

 

Κάποιοι που πήγαν με καθαρή και restore από mi cloud έιχαν θεματάκια...

Κάντο και βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως ξέρει καποιος πως θα πάω από eu.dev.rom 6.4.21σε global dev 6.8.4;

Πήγα μέσω fastboot rom αλλά δεν την περνάει με τίποτα.Μου βγάζει μήνυμα-σφαλμα ότι δεν έχει επαρκή χώρο κατά το φλασαρισμα με το miflash.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ..ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΤΟ NOTE 3 PRO ΑΠΟ ΤΟ BANGGOOD...ΒΑΣΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΨΙΛΟΑΣΧΕΤΟΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΕΔΩ..ΣΤΕΛΝΩ ΦΩΤΟ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΙΡΙΕΣ "ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ"...ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ ΚΑΙ ΠΩΣ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...