Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς, μην τρελαίνεσαι..:p

Στείλε τουςηνυμα μέσα από το site τους ή email κ θα σου απαντήσουν σίγουρα... ;)

 

Άσχετο, γιατί κάτι διαβάζω για προβλήματα με τον αισθητήρα δακτυλικων αποτυπωμάτων.

Σιγουρευτειτε ότι βάζετε το σωστό δάχτυλο του σωστού χεριού, ή του σωστού ποδιού, γιατί εμένα πριν το ακουμπήσω καν, ξεκλειδώνει! :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πως την βλέπει την συσκευή σου ο υπολογιστής;

Στο device manager στην διαχείριση συσκευων δεν το βλεπει στο port (COM και LPT) καθολου

Στο υπολογιστή μου που έχει ολες τις συσκευες και την μονάδες δίσκων δείχνει ενα κινητο με ονομασία Redmi Note 3

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol:

Εντάξει είσαι τώρα, ολοκλήρωσες?

Οχι δεν το βλέπει καν στα port ,υπάρχει άλλος τρόπος να περάσω China Developer τωρα ειμαι με China Stable :O:O

Εσείς πως την περάσατε την China Developer,να δοκιμάσω ξανα με το MiPCSuite,μήπως φταίει η εκδοσή της rom Developer.

Αυτην έχω miui_HMNote3Pro_6.5.5_1b6849ffa2_5.1 αλλα δεν γινεται δεν ξερω τι κανω λαθος κατεβασα κ την αλλη με αυτον τον οδηγο https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE%CF%82-Rom-%CE%B1%CF%80%CF%8C-Unofficial-%CF%83%CE%B5-Official-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro/?postID=131353#post131353 αλλα τιποτα με το MiFlash δεν βλεπει το Αρχείο το μετονόμασα φυσικα οπως γραφει και ειναι στο C.

To προσπάθησα και σε fastboot με το MiFlash αλλα δεν το έβλεπε ξανα το αρχείο,τι λάθος να κανω να φταίνε οι Drivers που δεν μου το εμφανίζει στα πορτ.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το βλέπει καν στα port ,υπάρχει άλλος τρόπος να περάσω China Developer τωρα ειμαι με China Stable :O:O

Εσείς πως την περάσατε την China Developer,να δοκιμάσω ξανα με το MiPCSuite,μήπως φταίει η εκδοσή της rom Developer.

Αυτην έχω miui_HMNote3Pro_6.5.5_1b6849ffa2_5.1 αλλα δεν γινεται δεν ξερω τι κανω λαθος κατεβασα κ την αλλη με αυτον τον οδηγο https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE%CF%82-Rom-%CE%B1%CF%80%CF%8C-Unofficial-%CF%83%CE%B5-Official-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro/?postID=131353#post131353 αλλα τιποτα με το MiFlash δεν βλεπει το Αρχείο το μετονόμασα φυσικα οπως γραφει και ειναι στο C.

To προσπάθησα και σε fastboot με το MiFlash αλλα δεν το έβλεπε ξανα το αρχείο,τι λάθος να κανω να φταίνε οι Drivers που δεν μου το εμφανίζει στα πορτ.

 

Εγώ την έριξα μέσα στο κινητό και πήγα από τον updater και την πέρασα.

Link to comment
Share on other sites

To προσπάθησα και σε fastboot με το MiFlash αλλα δεν το έβλεπε ξανα το αρχείο,τι λάθος να κανω να φταίνε οι Drivers που δεν μου το εμφανίζει στα πορτ.

 

Μπορεί να φταίνε πολλά..

Εγώ την είχα περάσει μέσω του updater από china stable 7.1.8 κ περασα την πρώτη dev.(δεν θυμάμαι ποια)

Μήπως να βάλεις καμια πιο παλια stable και να δοκιμάσεις μεσω updater;

 

Να σου πω.. αν κ έχει πολυ καιρό που την πέρασα και δεν θυμάμαι καλα. την ώρα που μπαίνεις στον updater νομίζω πρέπει να εισαι συνδεμένος στο ιντερνετ.είσαι;

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια προκειται να κανω παραγγελια το κινητακι απο το vickmall αλλα λογω ελειψης χρονου το προσεχες διαστημα μαλλον δεν θα ασχοληθω με bootloader, περασμα νεων Rom κλπ. Με αγγλικα θα το δουλεψω το τηλεφωνο. Με ποια εκδοση να το παραγγειλω, με την Official Global? Ευχαριστω πολυ
My devices through the years: Ericsson T29s, Nokia 3510i, Sony Ericsson T610, Nokia 3220, Motorola RAZR V3, Sony Ericsson K750, Sony Ericsson P990, Nokia N82, Nokia X6, iPhone 4, Nokia lumia 630, Jiayu S3 Advanced(RIP),Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έριξα μέσα στο κινητό και πήγα από τον updater και την πέρασα.

Ποια εκδοσή πέρασες δωσε μου κάποιο link,μπορει να φταίει η εκδοση για να δωκιμασω ?? .

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί να φταίνε πολλά..

Εγώ την είχα περάσει μέσω του updater από china stable 7.1.8 κ περασα την πρώτη dev.(δεν θυμάμαι ποια)

Μήπως να βάλεις καμια πιο παλια stable και να δοκιμάσεις μεσω updater;

Τωρα εχω την τελευταία china stable ,ποια περασες εχεις καποιο link να δοκιμάσω σε ποιο φακελο την είχες ριξη στο κινητο,στο Downolad.:rolleyes::rolleyes:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

ποια περασες εχεις καποιο link να δοκιμάσω σε ποιο φακελο την είχες ριξη στο κινητο,στο Downolad.:rolleyes::rolleyes:

 

την πρώτη dev.. χύμα στο κινητό, όχι σε φάκελο.

 

Με mi pc suite δοκίμασες να περάσεις beta;

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοσή πέρασες δωσε μου κάποιο link,μπορει να φταίει η εκδοση για να δωκιμασω ?? .

 

Αυτήν εδώ πέρασα http://bigota.d.miui.com/6.5.5/miui_HMNote3Pro_6.5.5_1b6849ffa2_5.1.zip

Link to comment
Share on other sites

την πρώτη dev.. χύμα στο κινητό, όχι σε φάκελο.

 

Με mi pc suite δοκίμασες να περάσεις beta;

Δοκιμασα σε Fastboot με το Mi Flash δεν εβλεπε το com και δεν αναγνώριζε το αρχείο.

Τωρα κατεβαζω την πρωτη dev 6,3,17 αν την περάσει με Recovery Update

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκιμασα σε Fastboot με το Mi Flash δεν εβλεπε το com και δεν αναγνώριζε το αρχείο.

Τωρα κατεβαζω την πρωτη dev 6,3,17 αν την περάσει με Recovery Update

Ναι την βρηκα και την κατεβάζω ,παράλληλα κατεβαζω κ την δικη σου αυτην που κατεβάζω εγω ειναι λιγο μικρότερη σε mb δεν ξερω γιατί αυτο αφού γράφουν οτι ειναι ιδια εκδοσή,θα δοκιμάσω και τις 2.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Πάρε και την 7,2,2,0 CHINA ROM stable μήπως και την συνδιάσεις με την παλιά dev..

 

Επίσης έχω την εντύπωση ότι αν πας με mi pc suite και συνδεσεις το κινητό σου σου δίνει ένα μηνυμα για να κάνει recover. Εκει έχεις επιλογή μία stable rom.

Κάπου είδα ότι αν περιμένεις θα σου δώσει μετά από λίγο και beta(dev).

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Πάρε και την 7,2,2,0 CHINA ROM stable μήπως και την συνδιάσεις με την παλιά dev..

Αυτήν πως την περνάω μέσω updater η μεσω MiPCSuite ,οπως την stable που πέρασα ?? :confused::confused:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν πως την περνάω μέσω updater η μεσω MiPCSuite ,οπως την stable που πέρασα ?? :confused::confused:

 

Δοκίμασε αυτό πρώτα που σου γραψα πιο πανω..

Αν δεν πετύχει βάλτην μέσω updater....

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό πρώτα που σου γραψα πιο πανω..

Αν δεν πετύχει βάλτην μέσω updater....

οκ θα το δοκιμάσω .

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

To usb debugging που ειναι για να το ενεργοποιήσω;

 

Ρυθμισεις / σχετικα με το τηλ/ παταμε πολλες φορές το εκδοση Miui

Μετά πάλι ρυθμίσεις / προσθετες ρυθμίσεις / επιλ για προγραμματιστες

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό πρώτα που σου γραψα πιο πανω..

Αν δεν πετύχει βάλτην μέσω updater....

οκ θα το δοκιμάσω αυτό λες νωρίτερα μέσω MiPCSuite σε download Mode??

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

οκ θα το δοκιμάσω αυτό λες νωρίτερα μέσω MiPCSuite σε download Mode??

 

Σε recovery mode . volume + και power, όταν δεις το mi logo το αφήνεις. Βγάζει ένα κινητό και ένα καλωδιο ....

Μετά άνοιξε το mi pc suite...

Link to comment
Share on other sites

Σε recovery mode . volume + και power, όταν δεις το mi logo το αφήνεις. Βγάζει ένα κινητό και ένα καλωδιο ....

Μετά άνοιξε το mi pc suite...

Ναι σε recovery mode ,σορυ λάθος το έγραψα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

:XΤην είχα ξεχάσει.:cry:

Με china dev έχεις δίκιο..

Βεβαια και δεν θα παιδευτεί να την περάσει σαν έμενα,την πέρασα χύμα στο κινητο αυτην την dev miui_HMNote3Pro_6.3.17_6a6a3b709a_5.1 μπηκα στο Updater πατήσα τις τελιτσες επάνω δεξια και επέλεξα CHOOSE UPDETE PACKAGE ΚΑΙ επελεξα βρήκα το αρχειο αλλα δεν βλέπω να το κανει αναβάθμιση,τι κάνω λαθος.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Βεβαια και δεν θα παιδευτεί να την περάσει σαν έμενα,την πέρασα χύμα στο κινητο αυτην την dev miui_HMNote3Pro_6.3.17_6a6a3b709a_5.1 μπηκα στο Updater πατήσα τις τελιτσες επάνω δεξια και επέλεξα CHOOSE UPDETE PACKAGE ΚΑΙ επελεξα βρήκα το αρχειο αλλα δεν βλέπω να το κανει αναβάθμιση,τι κάνω λαθος.

 

Δοκίμασες που σου πα με το mi pc suite;

Τι σφάλμα σου βγάζει κ δεν μπορεί να την περάσει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...