Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια περασε κανεις την τελευταια dev που βγηκε 6.9.8/9 την ελληνικη λεω??????γιατι εγω την περασα πανω απο την 6.8.18 και μπορω να πω πως το κινητο το διαλυσα τελειως.πρωτα δεν ανοιγε και οταν το ανοιξα δεν ειχε ιμει????μπορει καποιος να μου πει πως την περασε ???αυτη η ρομ ειναι του gkalen???γιατι εγιναν ολα αυτα και πως θα τα διορθωσω τωρα????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι φορτιστή εχει; βγαλε μια φωτογραφία;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160910/1a8a58cf5cf2110369141d463c17f0be.jpg

Ευρωπαϊκό ;)

Sent from my Redmi Note 3 international

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.. προσπαθησα με την official να ξεκλειδωσω το bootloader και δεν γινεται.. αρα χρειαζεται να κατεβασω μια dev rom. να ειναι η ελληνικη και να μεινει μονιμα η πρεπει να περασω αλλη ελληνικη? ποια προτεινετε?(αν ειναι ευκολο ενα ink).

 

καμια βοηθεια παιδια?

Link to comment
Share on other sites

παιδια περασε κανεις την τελευταια dev που βγηκε 6.9.8/9 την ελληνικη λεω??????γιατι εγω την περασα πανω απο την 6.8.18 και μπορω να πω πως το κινητο το διαλυσα τελειως.πρωτα δεν ανοιγε και οταν το ανοιξα δεν ειχε ιμει????μπορει καποιος να μου πει πως την περασε ???αυτη η ρομ ειναι του gkalen???γιατι εγιναν ολα αυτα και πως θα τα διορθωσω τωρα????

Ανοιξε δηλαδη κανονικα η ειναι μόνιμα στο MI,μάλλον δεν άνοιξε και εγω ο έπαθα εχθες το βραδυ ,κλείδωσε ο bootloader ,ξεκλειδωσετον και θα ξεκινήσει κανονικα το κινητο ,μπες σε fastboot mode πατώντας Volume- και Power μέχρι να δούμε το λαγουδάκι και μετά το συνδέουμε με τον υπολογιστή με τη χρήση ενός USB καλωδίου και το ξεκλειδώνουμε με το MiFlashUnlock

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καμια βοηθεια παιδια?

Μηπως μπευρευεσαι γραψε αναλυτικα τι εχεις τωρα,μαλλον εχεις official καποια κινεζικη rom κινεζικη και δεν μπορείς να ξεκλειδωσεις,πρεπει να περασεις dev rom. για να ξεκλειδώσεις μεσω της αναβαθμησεις του κινητου,γράψε ποια εχεις ακριβώς εχεις ομως δεν είμαστε μαντες ,το εγραψα και το πρωι να γραφετε ποια έχετε το πρωτο οταν ρωτάτε κατι.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Στην αναβάθμιση που εγινε σε global 6.9.9 χαθηκε η επιλογη ηχειου απο το ραδιοφωνο.Τωρα μολις μπουν τα ακουστικα το ηχειο δεν λειτουργει και η μουσικη παιζει απο τα ακουστικα ενω αν βγουν παιζει το ηχειο.Βασικα η επιλογη ηταν καλη πριν γιατι μερικοι σταθμοι επρεπε να βαλεις τα ακουστικα σαν κεραια για να παιξουν.Και τωρα γινεται αν τα βαλεις λιγο μεσα.Τι σας λεω τωρα ψιλα γραμματα.
Link to comment
Share on other sites

Official σημαίνει ότι η συσκευή "φοράει" μαμά rom dev. Η συγκεκριμένη είναι με ελληνικά κατά 60% (αποτι διαβάζω σε κάθε αναβάθμιση αυτό θα αυξάνεται ) και περνάει updates χωρίς να χρειάζεται εσύ να κάνεις κάτι. Η μπαταρία και οι SIM δεν έχουν θέματα αφού η rom είναι εργοστασιακή . Αυτό το πρόβλημα υπήρχε στις διάφορες κινεζοmulti τις οποίες "περναγαν" τα κινεζομαγα προκειμένου να πουλήσουν την συσκευή.

Η άλλη λύση στο λινκ που δίνεις αφενός πληρώνεις καπέλο κοντά στα 60 euro αφετέρου μπορεί να μπλεξεις με τίποτα custom rom και να μπλεξεις.

 

το συγκεκριμενο μαγαζι (το Ελληνικο) τα στελνει με official, και εχει εγγυηση αμεσης αντικαταστασης..

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αν δεν είμαι σίγουρος για το αποτέλεσμα (και το τι θέλω από την συσκευή) δεν θα το πειράξω και μετα να γράφω πανικόβλητος εδώ μέσα ότι μου μπρικαρε....φιλικά...

 

sent from my Galaxy NoteII using tapatalk

 

Αν το γράφεις για μένα... Θα πάρεις αρχείο ζιπ όταν είμαι σίγουρος 100% και θα την έχω τεστάρει..

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο ετοιμάζεται η 6.9.8 marshmallow.. Όσοι πιστοί... ξέρετε...

@deni ετοιμάσου..

ΧΑ ΧΑ καλησπερα φιλε,σε εμενα το κλείδωσε ,παλι να ξανακλειδωσει και να μπικαρει ,ισως το πιθανότερο ,μπορει να ειχε κλειδώσει και απο την προηγούμενη dev 6.8.18,εγω την εχω έτοιμη στο αποθηκευτικό χώρο του κινητου απο εχθες το βραδυ την 6.9.8 marshmallow.

Πρέπει να ξανασεταρω απο την αρχη ,περασετην πρώτα εσυ και μετα απο αύριο εγω.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

ΧΑ ΧΑ καλησπερα φιλε,σε εμενα το κλείδωσε ,παλι να ξανακλειδωσει και να μπικαρει ,ισως το πιθανότερο ,μπορει να ειχε κλειδώσει και απο την προηγούμενη dev 6.8.18,εγω την εχω έτοιμη στο αποθηκευτικό χώρο του κινητου απο εχθες το βραδυ την 6.9.8 marshmallow.

Πρέπει να ξανασεταρω απο την αρχη ,περασετην πρώτα εσυ και μετα απο αύριο εγω.:ninja::ninja:

Σβήσε εκείνη.... Θα σου δώσω άλλη Μήτσο..

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε εκείνη.... Θα σου δώσω άλλη Μήτσο..

Αυτην που ειχαν αρχικά ανεβάσει ειχε δηλαδη πρόβλημα,τοτε γιατι λενε και γραφουν οτι ανεβάζουμε εμεις ειναι δοκιμασμένη πρωτα απο εμας στο διπλανό foroym.:ninja::ninja::rolleyes:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις έχει να επιλέξεις ανάμεσα σε 2G / 3G / 4G χωρίς να χρειάζεται όλη αυτή η διαδικασία.

Μακάρι να καταλαβαινόμαστε

Τι λιγότερο το 2016 θα μπορεί να είχε που δεν συναντάς σε άλλο τηλέφωνο και είναι άξιο αναφοράς?

Η όλη αυτή διαδικασία προσθέτει 2-3 επιλογές που βοηθάνε πολύ.

Το γιατί δεν το επέλεξαν να συμπεριλαμβάνεται η το κατάργησαν όπου υπήρχε βρίσκει λογική σε παρόμοιες απαντήσεις.

 

Καμία διαδικασία δεν είναι.

Με τις κατάλληλες συντομεύσεις ίσως είναι και ευκολότερο απο τις επιλογές που είπες με 2-3 αξιοσημείωτα εξτραδακια.

 

Ακόμα και ανεπιδεκτη μαθήσεως κοπέλα μου το δουλεύει ρολόι. (στο mtk..)

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Σβήσε εκείνη.... Θα σου δώσω άλλη Μήτσο..

Ει ειναι και ο μαθητης εδω.μην τον ξεχναμε.. :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτην που ειχαν αρχικά ανεβάσει ειχε δηλαδη πρόβλημα,τοτε γιατι λενε και γραφουν οτι ανεβάζουμε εμεις ειναι δοκιμασμένη πρωτα απο εμας στο διπλανό foroym.:ninja::ninja::rolleyes:

 

Το πρόβλημα ήταν αλλού.... Θα στα πω άλλη φορά..

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ει ειναι και ο μαθητης εδω.μην τον ξεχναμε.. :)

 

Μαθητη δεν σε είδα να θες να πας σε marsh....

Φοβήθηκες μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Ει ειναι και ο μαθητης εδω.μην τον ξεχναμε.. :)

Δεν σε ξεχάσαμε εσενα και δεν εισαι πλέον μαθητής καποτε ναι .Αλλα τωρα γνωρίζεις αρκετά αφου μονος φτιάχνεις αμέσως το κινητό σου.. :lol::lol::p:p:D:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Μη ξεχνάς και τον πατριώτη σου, θα περιμένω....

 

Σε λίγο δοκιμάζω κάτι.. Αν είναι όλα οκ.. Την "μοιράζω.."

Link to comment
Share on other sites

Παιζει καποια εφαρμογη για fm ofline δηλαδη κανονικο ραδιοφωνο χωρις ιντερνετ?

 

Η Ελληνικη stable το εχει προεγκατεστημενο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε ξεχάσαμε εσενα και δεν εισαι πλέον μαθητής καποτε ναι .Αλλα τωρα γνωρίζεις αρκετά αφου μονος φτιάχνεις αμέσως το κινητό σου.. :lol::lol::p:p:D:

Ερχονται και 2 με μυλτι οποτε θα ολοκληρωσω την βασικη εκπαίδευση :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πρόβλημα ήταν αλλού.... Θα στα πω άλλη φορά..

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μαθητη δεν σε είδα να θες να πας σε marsh....

Φοβήθηκες μάλλον.

Την ειχα κατεβασει απο χτες αλλα δεν ειχα αντοχη να σεταρω οποτε το αφησα για σημερα και τωρα ειδα οτι την ανακαλασε ο gkalen (την δικια του τρεχω τωρα) οποτε έκανα υπομονη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες και από μένα! Soon to be a member of Xiaomi ;)

Είμαι στα πρόθυρα του να παραγγείλω το Xiaomi Redmi Note 3 Pro από geekbuying (http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-371104.html)

 

Απλά να ρωτήσω γιατί μπερδευτηκα με κάποια προηγούμενα μηνύματα: το tempered glass και η θήκη που έχει στο package b, δεν κάνουν για το τηλέφωνο αυτό;; Δεν έχουν δηλαδή τις σωστές διαστάσεις;; Γνωρίζει κάποιος δοκιμασμένα ποιο glass και ποια θήκη να παραγγείλω για να κάνει σίγουρα στην international version;;

Link to comment
Share on other sites

παιδες.. πατατα.... πηγα να περασω μεσω του miflash την τελευταια global dev...

μου εβγαλε μηνυμα οτι δεν επαρκει ο χωρος (Not enough Storage is available to process this command (0x80070008: Max buffer sector is 256)

κ εκανα την βλακεια να πατησω το Power button να κανει επανεκκινηση το κινητο..

κ τωρα εχει κολλησει κ αναβοσβηνει το κοκκινο λαμπακι.... κ δεν κανει τπτ απολυτως...!!!!

SOS

 

στην διαχειριση συσκευων στην καρτελα ports το βλεπει το pc... αλλα απο εκει κ περα μεσα απο το cmd δεν βρισκει την συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...