Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα δεν έχω βάλει χώρα γιατί δεν μου έχει απαντήσει κάποιος. Όντως φοβάμαι παιδιά,δεν θέλω να ριψοκινδυνέψω νέα βλακεία ξανα!!!

 

Κάνεις πλάκα τώρα.. βάλε Ισπανία ή Τουρκία..

Δεν παίζει ρόλο σε κάτι... ίσως μόνο στο ρολόι το οποίο το αλλάζεις μετά..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα μπω και εγω στην παρεα σας,το παραγγειλα χθες απο Geatbest (pro 3/32) στα 160€ (δεχθηκε κανονικα την καρτα μου μεσω paypal)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα μπω και εγω στην παρεα σας,το παραγγειλα χθες απο Geatbest (pro 3/32) στα 160€ (δεχθηκε κανονικα την καρτα μου μεσω paypal)

 

Καλώς να το δεχτείς.. Κάνε και μια αίτηση για ξεκλείδωμα bootloader και ας μην την χρησιμοποιήσεις,..

Link to comment
Share on other sites

περασα την 6,8,4 με το που τελειωνει το ινστολ,με βαζει ξανα στην αρχικη του twrp ...

 

την ξαναπερασα καλου κακου και τελικα φορτωνει δεν εχει μπουτλουπ.απλα μου το εκανε πρωτη φορα αυτο....ξερουμε γιατι;

Link to comment
Share on other sites

Θα μπω και εγω στην παρεα σας,το παραγγειλα χθες απο Geatbest (pro 3/32) στα 160€ (δεχθηκε κανονικα την καρτα μου μεσω paypal)

 

τόσα λίγα; με τι ROM;

Link to comment
Share on other sites

περασα την 6,8,4 με το που τελειωνει το ινστολ,με βαζει ξανα στην αρχικη του twrp ...

 

την ξαναπερασα καλου κακου και τελικα φορτωνει δεν εχει μπουτλουπ.απλα μου το εκανε πρωτη φορα αυτο....ξερουμε γιατι;

 

Σκάλωμα.... τι το ψάχνεις.. ;;;

Link to comment
Share on other sites

τόσα λίγα; με τι ROM;

 

νομιζω με μυλτι στελνει το gearbest

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σκάλωμα.... τι το ψάχνεις.. ;;;

 

απο περιεργεια..:lol:

Link to comment
Share on other sites

και εγω απο gearbest το πηρα απο stable σε stable να πας για να κανεις κανονικα τα updates και θα δεις τρελη διαφορα στην μπαταρια προς το καλυτερο
Link to comment
Share on other sites

Αρκει να δουλευει/ερθει σωστα,τα υπολοιπα Rom και διαφορα θα τα ......ελεγξω οταν το παραλαβω

(να δω και διαφορα απο το Honor 6 που ειχα)

Edited by panosb26
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρκει να δουλευει/ερθει σωστα,τα υπολοιπα Rom και διαφορα θα τα ......ελεγξω οταν το παραλαβω

(να δω και διαφορα απο το Honor 6 που ειχα)

 

Σίγουρα κάτι θα δεις....δεν μπορεί αν και το honor πρέπει να ήταν τηλεφωνάρα.

Όταν το παραλάβεις κάνε ένα συγκριτικό με τις κάμερες.....Εννοείται μέρα έτσι....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα GTV 6.8.4 και νομίζω όλα δουλεύουν ρολόι.. Περισσότερα αύριο-μεθαύριο..
Αυτήν είναι νέα ελληνική η GTV 6.8.4 φιλε.:ninja::ninja:
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν είναι νέα ελληνική η GTV 6.8.4 φιλε.:ninja::ninja:

 

Ναι φίλε.. δείχνει πολύ καλή .Νομίζω καλύτερη από την 21 αν και είναι νωρίς για να μαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε.. δείχνει πολύ καλή .Νομίζω καλύτερη από την 21 αν και είναι νωρίς για να μαι σίγουρος.

Εχεις λινκ να την κατεβάσω και να την περάσω,η λες να περιμένω καμιά ήμερα ακόμη και μετά ,αυτήν τώρα που εχω - GTV 6.7.14 Dev είναι γενικά αρκετά καλή.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Εχεις λινκ να την κατεβάσω και να την περάσω,η λες να περιμένω καμιά ήμερα ακόμη και μετά ,αυτήν τώρα που εχω - GTV 6.7.14 Dev είναι γενικά αρκετά καλή.:ninja::ninja:

 

Έλα Μήτσο όλη δική σου..

xiaomi-miui-hellas-5.1_kenzo_V8_GTV-6.8.4.zip

Περίμενε μέχρι αύριο και θα σου πω αν είναι να την βάλεις..

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις πλάκα τώρα.. βάλε Ισπανία ή Τουρκία..

Δεν παίζει ρόλο σε κάτι... ίσως μόνο στο ρολόι το οποίο το αλλάζεις μετά..

 

Έβαλα τους γείτονες. Όλα κομπλέ ως ώρας,είμαι έτοιμος για το update. Έχω μια απορία όμως,μου λέει να κάνει Update στην 7.3.7.0.LHOMIDD. Κανονικά δεν έπρεπε να πάει στην 7.5.3.0.LHOMIDE ; Τι διαφορά έχει η LHOMIDE με LHOMIDD;

Link to comment
Share on other sites

Έλα Μήτσο όλη δική σου..

xiaomi-miui-hellas-5.1_kenzo_V8_GTV-6.8.4.zip

Περίμενε μέχρι αύριο και θα σου πω αν είναι να την βάλεις..

Δεν κατεβαίνει κάποιο πρόβλημα ο σερβερ γραφεί, θα προσπαθήσω αργότερα μήπως κατέβει.οκ θα περιμενω αν ειναι απο αυριο να την περάσω.:ninja::ninja:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά πήρε κάνεις απο την Κύπρο το κινητό αυτό; Μου λέει η Σελίνα απο το Vickmall ότι μπορεί να πληρώσω τελωνείο

Εσυ εισαι δηλ απο κυπρο και σου ειπε η γνωστή Σελίνα οτι θα πληρώσεις τελωνείο,γιατί αυτο οτι ισχύει σε εμας ισχύει και στην κυπρο σαν ευρωπαϊκή ένωση.

Επέλεξε απλό ταχυδρομείο να έρθει συστημένο.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τους γείτονες. Όλα κομπλέ ως ώρας,είμαι έτοιμος για το update. Έχω μια απορία όμως,μου λέει να κάνει Update στην 7.3.7.0.LHOMIDD. Κανονικά δεν έπρεπε να πάει στην 7.5.3.0.LHOMIDE ; Τι διαφορά έχει η LHOMIDE με LHOMIDD;

 

Δεν ξέρω γιατί δεν στην δίνει απευθείας να σου πω.

Η ονομασία είναι L=LOLLIPOP HO=KENZO MI=GLOBAL το υπόποιπο νομίζω απλά είναι κάτι σαν σειρά - αρίθμηση.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τους γείτονες. Όλα κομπλέ ως ώρας,είμαι έτοιμος για το update. Έχω μια απορία όμως,μου λέει να κάνει Update στην 7.3.7.0.LHOMIDD. Κανονικά δεν έπρεπε να πάει στην 7.5.3.0.LHOMIDE ; Τι διαφορά έχει η LHOMIDE με LHOMIDD;

Κανε το update και ενημερωσετο μην δεινής σημασία τι γραφει.:ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι απο Κύπρο και λέει η Σελίνα οτι αρκετοί έχουν πληρώσει τελωνείο. Θα βάλω ακριβώς τι μου έχει γράψει.

Dear customer,

This is Selina from vickmall.

Thanks for your order in vickmall.

It seems Cyprus customs is very Strict,maybe you will need pay customs tax.

Can you tell me if you are unlucky,need pay customs tax,you will pay?

Thanks very much,waiting for your reply.

 

Dear customer,

Yes,many parcels to your country paid customs tax in the near few months.

Even declare it is as gift with low price,have no use.

Thanks.

Dear customer,

How much customs tax need to pay for your order if need to pay ?

 

Dear customer,

There have no good way,if just need pay the phone cost*19%?or need pay 50EURO+phone cost*19%?

 

Αυτό με τα 50 ευρώ στο τέλος δεν το κατάλαβα. Καμιά συμβουλή για το τι να κάνω τώρα; έχω πληρώσει ήδη για το κινητό. Έχω επιλέξει απλό ταχυδρομίο εντωμεταξύ (nl post)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

Είμαι νέος κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού. Έχω κάτσει και διαβάσει όλους τους οδηγούς.

Πριν προχωρήσω στα βήματα για την εγκατάσταση της "Ελληνικής Rom" θα ήθελα μία επιβεβαίωση ότι θα κάνω τα σωστά βήματα.

 

Το κινητό το πήρα από Gearbest.

Φοράει MIUI Global 7.3.6.0.0 Stable (LHOCNDD) και σύμφωνα με αυτόν το οδηγό ο bootloader είναι ξεκλείδωτος!

Οπότε τώρα θα πρέπει να ακολουθήσω αυτό τον οδηγό

και φλασάρω με Global dev ώστε να κάνω αίτηση για ξεκλείδωμα του bootloader.

και με αυτο τον οδηγό περνάω την ελληνική.

Σωστός?

Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι απο Κύπρο και λέει η Σελίνα οτι αρκετοί έχουν πληρώσει τελωνείο. Θα βάλω ακριβώς τι μου έχει γράψει.

 

 

Αυτό με τα 50 ευρώ στο τέλος δεν το κατάλαβα. Καμιά συμβουλή για το τι να κάνω τώρα; έχω πληρώσει ήδη για το κινητό. Έχω επιλέξει απλό ταχυδρομίο εντωμεταξύ (nl post)

Αν ειναι έτσι οπως τα λες ψαξτω πρώτα και μετα το παραγγέλνεις ,αν εχεις κάποιο απο Ελλάδα να στο αγοράσει και να στο στήλη κυπρο,η άλλη λυση ειναι να το πάρεις απο εδω απο ευρωπαϊκή αποθήκη αν υπάρχει η αλλιώς να το πάρεις απο εδω απο κάποιο ελληνικό μαγαζί,αν είναι πληρώσεις τοσα πολλά παραπάνω 50 ευρ,γιατί να το περιμένεις απο κινα ,το παίρνεις και από εδω η απο κυπρο αν το εχουν εκεί και ποιο γρήγορα,η γνωμη μου απλά.:ninja::ninja:

Στο στείλανε αν οχι κανε ακύρωση της παραγγελίας ,αν προλαβαίνεις ακομα φυσικά.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι έτσι οπως τα λες ψαξτω πρώτα και μετα το παραγγέλνεις ,αν εχεις κάποιο απο Ελλάδα να στο αγοράσει και να στο στήλη κυπρο,η άλλη λυση ειναι να το πάρεις απο εδω απο ευρωπαϊκή αποθήκη αν υπάρχει η αλλιώς να το πάρεις απο εδω απο κάποιο ελληνικό μαγαζί,αν είναι πληρώσεις τοσα πολλά παραπάνω 50 ευρ,γιατί να το περιμένεις απο κινα ,το παίρνεις και από εδω η απο κυπρο αν το εχουν εκεί και ποιο γρήγορα,η γνωμη μου απλά.:ninja::ninja:

 

το θέμα είναι ότι ο άνθρωπος λέει ότι έχει ήδη πληρώσει...

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι ο άνθρωπος λέει ότι έχει ήδη πληρώσει...

Ναι το διαβασα ,αν δεν το έστειλαν ακόμη ισως να μπορει να κανει κάποιες άμεσες ενέργειες με το μαγαζι και να επιστραφούν τα χρήματα να το ακυρωση,αν το έστειλαν πολυ δύσκολο τωρα θα έρθει κανονικά.:ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...