Jump to content

S6 Edge vs G4


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μονομαχία γιγάντων :happy:

Τα πάντα όλα στο αυτόματο , μιας και ήθελα να δω πως δουλευει το HDR στην κάθε κάμερα. Λίγες φωτογραφίες που μπόρεσα να τραβήξω, μερικές μέσα σε μαγαζί χωρίς φωτισμό και μερικές έξω. Οριακά οι δύο κάμερες θεωρώ στις ημερήσιες. Στις βραδινές ξέρουμε τι παίζει , οπότε δεν μας νοιάζει εν προκειμένω.

Ο αισθητήρας του Edge είναι ο Σόνυ και οι φωτογραφίες τραβήχτηκαν στο πόδι και γρήγορα. Δηλαδή, σηκώνω και φωτογραφίζω χωρίς πολλά πολλά , ήθελα να δω δηλαδή πως ανταποκρίνονται οι κάμερες σε συνθήκες τσάκ μπαμ. Άν εστίαζα πιο προσεκτικά, δηλαδή λίγο πιο αριστερά λίγο πιο δεξιά ίσως έπαιρνα σε κάποιες καλύτερο αποτέλεσμα , αλλά ήθελα όπως είπα το γρήγορο. :p

 

Πρώτα S6 και μετά G4

 

24054762230_db6f7c382f_z.jpgS6 edge Sony

 

24054653200_741554f4ac_z.jpgG4

 

 

23723526433_130bcc9649_z.jpgS6 edge Sony

 

24242014192_739b649b4b_z.jpgG4

 

 

24267852411_4294c7d11d_z.jpgS6 edge Sony

 

24267757271_4dfde74a25_z.jpgG4

 

 

24242090342_e8f5e4f682_z.jpgS6 edge Sony

 

24324071326_54c6e863f0_z.jpgG4

 

 

24242081162_e21e47c2a4_z.jpgS6 edge Sony

 

24054703500_e5b9d98429_z.jpgG4

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μονομαχία γιγάντων :happy:

Τα πάντα όλα στο αυτόματο , μιας και ήθελα να δω πως δουλευει το HDR στην κάθε κάμερα. Λίγες φωτογραφίες που μπόρεσα να τραβήξω, μερικές μέσα σε μαγαζί χωρίς φωτισμό και μερικές έξω. Οριακά οι δύο κάμερες θεωρώ στις ημερήσιες. Στις βραδινές ξέρουμε τι παίζει , οπότε δεν μας νοιάζει εν προκειμένω.

Ο αισθητήρας του Edge είναι ο Σόνυ και οι φωτογραφίες τραβήχτηκαν στο πόδι και γρήγορα. Δηλαδή, σηκώνω και φωτογραφίζω χωρίς πολλά πολλά , ήθελα να δω δηλαδή πως ανταποκρίνονται οι κάμερες σε συνθήκες τσάκ μπαμ. Άν εστίαζα πιο προσεκτικά, δηλαδή λίγο πιο αριστερά λίγο πιο δεξιά ίσως έπαιρνα σε κάποιες καλύτερο αποτέλεσμα , αλλά ήθελα όπως είπα το γρήγορο. :p

 

 

 

Ωραιο το συγκριτικο...επιβεβαιωνομαι για αλλη μια φορα.

Το G4 καιει τον ουρανο...απλα.Καλυτερο το dynamic range του Galaxy Πιανει μεγαλυτερο ευρος.

Στο G4 δεν μπορεις να κανεις φωτομετρηση...να ρυθμισεις δηλαδη το exposure εκει που θελεις.Αυτο ισως ειναι και το μοναδικο του μειον.

Σε λεπτομερεια σχεδον ιδια...παραπανω sharpening to G4.

 

edit

επισης ο αισθητηρας της Sony δεν παιζεται...

Edited by paok4270
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το συγκριτικο...επιβεβαιωνομαι για αλλη μια φορα.

Το G4 καιει τον ουρανο...απλα.Καλυτερο το dynamic range του Galaxy Πιανει μεγαλυτερο ευρος.

Στο G4 δεν μπορεις να κανεις φωτομετρηση...να ρυθμισεις δηλαδη το exposure εκει που θελεις.Αυτο ισως ειναι και το μοναδικο του μειον.

Σε λεπτομερεια σχεδον ιδια...παραπανω sharpening to G4.

 

edit

επισης ο αισθητηρας της Sony δεν παιζεται...

 

Συμφωνω με τις παρατηρησεις σου αλλα δε θυμαμαι να εχεις πει καλα λογια για το S6, τουλαχιστον σε σχεση με το g4 παντα το θεωρεις πολυ πιο κατω. Αν κανω λαθος ζητω συγγνωμη.

Κατα τα αλλα νομιζω και εγω οτι ειναι καλυτερες του edge εδω, κυριως σε ευρος φωτος και σε χρωματα. Οι διαφορες γενικα αναξιες λογου, δεν ειναι μεγαλες, απλα αν το ψειρισεις νομιζω το G4 ερχεται δευτερο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι φωτο του g4 εχουν ικτερο,αυτη η κιτρινιλα παντου πολυ το χαλαει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά στις εσωτερικές μου αρέσει περισσότερο το G4, ενώ στις εξωτερικές προτιμώ τα χρώματα που αποδίδει το S6 με εξαίρεση την τελευταία.

Πάντως όποιο από τα δύο και να πάρεις, το αποτέλεσμα κατά συνθήκη είναι εξαιρετικό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τις παρατηρησεις σου αλλα δε θυμαμαι να εχεις πει καλα λογια για το S6, τουλαχιστον σε σχεση με το g4 παντα το θεωρεις πολυ πιο κατω. Αν κανω λαθος ζητω συγγνωμη.

Κατα τα αλλα νομιζω και εγω οτι ειναι καλυτερες του edge εδω, κυριως σε ευρος φωτος και σε χρωματα. Οι διαφορες γενικα αναξιες λογου, δεν ειναι μεγαλες, απλα αν το ψειρισεις νομιζω το G4 ερχεται δευτερο.

 

Επιλεκτικη μνημη εχεις φιλος...εξακολουθω να το θεωρω πολυ πιο κατω σε indoors, auto, low light και γενικα νυχτερινα τοπια.

Σε ημερησιες ειναι σχεδον ιδια...το συγκεκριμμενο σχολιο εδω εχει να κανει με το G4 και οτι κοντρα σε φως καει τον ουρανο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ημερησιες ειναι σχεδον ιδια...το συγκεκριμμενο σχολιο εδω εχει να κανει με το G4 και οτι κοντρα σε φως καει τον ουρανο.

 

Στην τελευταία φωτο το s6 έχει κάψει πολύ περισσότερο τον ουρανό απ οτι το G4

Σε κοντρα φως όπως λες μια χαρά έβγαλα γαλάζιο τον ουρανό γύρω απο τον ηλιο..

 

23933169890_fb9957d53d_c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία φωτο το s6 έχει κάψει πολύ περισσότερο τον ουρανό απ οτι το G4

Σε κοντρα φως όπως λες μια χαρά έβγαλα γαλάζιο τον ουρανό γύρω απο τον ηλιο..

 

23933169890_fb9957d53d_c.jpg

 

Για δες κι αυτην εδω LG G4

 

23294288000_1bfd506225_c.jpgG2 by foxy4270, on Flickr

 

Στις 4 απο τις 5 φωτο το Lg εχει καψει τον ουρανο.Θες δε θες.

Στην τελευταια που αναφερεσαι στο S6...μαλλον δεν προσεξες καλα.Μια χαρα μου φαινεται ο ουρανος.

Link to comment
Share on other sites

Για δες κι αυτην εδω LG G4

 

23294288000_1bfd506225_c.jpgG2 by foxy4270, on Flickr

 

Στις 4 απο τις 5 φωτο το Lg εχει καψει τον ουρανο.Θες δε θες.

Στην τελευταια που αναφερεσαι στο S6...μαλλον δεν προσεξες καλα.Μια χαρα μου φαινεται ο ουρανος.

 

Μία χαρά είναι, αλλά το G4 έχει αποδώσει πιο καλά τα χρώματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Επιλεκτικη μνημη εχεις φιλος...εξακολουθω να το θεωρω πολυ πιο κατω σε indoors, auto, low light και γενικα νυχτερινα τοπια.

Σε ημερησιες ειναι σχεδον ιδια...το συγκεκριμμενο σχολιο εδω εχει να κανει με το G4 και οτι κοντρα σε φως καει τον ουρανο.

 

με εκφρασεις σαν αυτη:

Καλυτερο το Galaxy αλλα και οι δυο καμερες ειναι για φαπες...αναμεσα στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος :X:X

 

δεν εχω επιλεκτικη μνημη εγω, εσυ την εχεις. Δεν θελω να τσακωθοουμε, αλλα εφοσον εχεις ακραιες εκφρασεις κατα καιρους (χωρια τα μηνυματα που μας εσβησαν...), δεν μπορω να δεχτω οτι θεωρεις καλο το S6 σε low light, indoors Κτλ.

Το θεωρεις μαπα.

Απο εκει και περα, κινητα ειναι, δεν ειναι dslr, το οτι το 950 πχ μπορει ναναι πλεον καλυτερο, δε σημαινει οτι το edge ειναι για φαπες..Και μην ξεχνας οτι πολλοι που εχουν τα κινητα που ειχες εσυ δεν μπορουν με τιποτα να πιασουν μια φωτο σαν τις δικες σου..αρα το οτι εσυ ξερεις να βγαζεις καλες φωτο, δε σημαινει οτι καθε κινητο που εχεις ειναι τοοοοσο καλυτερο απο τα αλλα. Το κανεις να φαινεται καλυτερο επειδη ξερεις 5 πραγματα, και φυσικα μπορει ναναι καλυτερο, αλλα οχι ετσι ισοπεδωτικα, οπως τα γραφεις.

Φιλικα γραφω γιατι πολλοι μπαινουν για να παρουν μια αποψη απο καποιον που ξερει πεντε γραμματα και παραπλανουνται με ακραιες εκφρασεις. ποσο μαλλον αν δεν ειναι αντιπροσωπευτικες.

Οσο για την εδω συγκριση, οντως το G4 Καιει τον ουρανο και μου κανει εντυπωση πως δεν τα καταφερνει με τοσο καλη καμερα σε ολα τα αλλα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απλα επιβεβαιβεωθηκα κι εγω οταν ελεγα οτι στις ημερησιες στο auto το S6 ειναι καλυτερο απο το G4.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Απλα επιβεβαιβεωθηκα κι εγω οταν ελεγα οτι στις ημερησιες στο auto το S6 ειναι καλυτερο απο το G4.

 

Xωρίς καν να έχει ανοίξει τις φώτο, είναι φανερό ότι το s6 είναι πολύ καλύτερο. Η διαφορά, για ημέρα, είναι μεγάλη θεωρώ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε λίγο ρε παιδιά να καταλάβω κι εγώ για τις ημερήσιες που λέτε.

Έχουμε λοιπόν τις τρεις τελευταίες που ει αι έξω.

Στην πρώτη είναι καλύτερη το s6, μιας και το g4 έκαψε ουρανό και τα χρώματα είναι κάπως.

Στην δεύτερη με το πράσινο αμάξι με την καροτσα είναι στα ίδια.

Στην τελευταία, το g4 είναι καλύτερο από τα χρώματα και την λεπτομέρεια.

Πώς βγάζετε αυτό το συμπέρασμα της ξεκάθαρης και μεγάλης διαφοράς, χωρίς καν κιόλας να χρειαστεί να ανοίξετε τις φωτογραφίες;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Σε ημερησιες ειναι σχεδον ιδια...το συγκεκριμμενο σχολιο εδω εχει να κανει με το G4 και οτι κοντρα σε φως καει τον ουρανο.

 

 

Οσο για την εδω συγκριση, οντως το G4 Καιει τον ουρανο και μου κανει εντυπωση πως δεν τα καταφερνει με τοσο καλη καμερα σε ολα τα αλλα.

 

λοιπόν για να τελειώνει εδω το θέμα με τους καμμενους ουρανούς στον κόντρα ηλιο και πράσινα άλογα..και τυφλό να ρωτήσεις θα σου πει οτι ειναι γαλάζιος ο ουρανός

 

23748152203_048ce3c991_c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έχουμε 2 κινητά που λέω εγώ ότι αντικείμενα είναι ναυαρχίδες. .και πετάγεται και από κανένας και βγάζει το ένα άχρηστο!

Ήμαρτον λέω μονο:O

 

 

PS έχω ένα subaru sti 500ps .... να βγάλω τα bmw m3,Porsche και άλλα άχρηστα. ..επειδή τα παταω?:lol:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε λίγο ρε παιδιά να καταλάβω κι εγώ για τις ημερήσιες που λέτε.

Έχουμε λοιπόν τις τρεις τελευταίες που ει αι έξω.

Στην πρώτη είναι καλύτερη το s6, μιας και το g4 έκαψε ουρανό και τα χρώματα είναι κάπως.

Στην δεύτερη με το πράσινο αμάξι με την καροτσα είναι στα ίδια.

Στην τελευταία, το g4 είναι καλύτερο από τα χρώματα και την λεπτομέρεια.

Πώς βγάζετε αυτό το συμπέρασμα της ξεκάθαρης και μεγάλης διαφοράς, χωρίς καν κιόλας να χρειαστεί να ανοίξετε τις φωτογραφίες;

 

Όλες οι φώτο του g4 , σε σχέση με αυτές του s6 έχουν σαφέστατα λιγότερη οξύτητα. Είναι σαν να υπάρχει ένα μικρό σύννεφο λευκού καπνού στις φώτο του g4. :wacko: Ειδικά στις πρώτες 2.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν για να τελειώνει εδω το θέμα με τους καμμενους ουρανούς στον κόντρα ηλιο και πράσινα άλογα..και τυφλό να ρωτήσεις θα σου πει οτι ειναι γαλάζιος ο ουρανός

 

23748152203_048ce3c991_c.jpg

 

Είπα εγώ ότι καίει τον ουρανό κόντρα στον ήλιο ? Καμία σχέση.

Μέσα στο μαγαζί και γενικά όταν θες μεγάλο εύρος φωτός δείχνει αδύναμο. Αυτό είπα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι φώτο του g4 , σε σχέση με αυτές του s6 έχουν σαφέστατα λιγότερη οξύτητα. Είναι σαν να υπάρχει ένα μικρό σύννεφο λευκού καπνού στις φώτο του g4. :wacko: Ειδικά στις πρώτες 2.

 

Ακριβως αυτο. Το G4 εχει μια ταση στις ημερησιες φωτο να τεινει να "υπερφωτιζει" τα αντικειμενα.

 

Τωρα οσον αφορα το παραδειγμα που ειπωθηκε με τα αυτοκινητα ειναι αστοχο αλλα και αστειο ταυτοχρονα. :)

Ειναι αστοχο γιατι εδω δε συγκρινουμε βελτιωμενες με στοκ καμερες και αστειο διοτι γινεται συγκριση ενος βελτιωμενου subaru, το οποιο σε στοκ μορφη δεν περναει m3 και porsche, αλλα και στα 500 αλογα που βρισκεται τωρα παλι ειναι πισω απο αντιστοιχα βελτιωμενα m3 και Πορσε.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο. Το G4 εχει μια ταση στις ημερησιες φωτο να τεινει να "υπερφωτιζει" τα αντικειμενα.

 

Τωρα οσον αφορα το παραδειγμα που ειπωθηκε με τα αυτοκινητα ειναι αστοχο αλλα και αστειο ταυτοχρονα. :)

Ειναι αστοχο γιατι εδω δε συγκρινουμε βελτιωμενες με στοκ καμερες και αστειο διοτι γινεται συγκριση ενος βελτιωμενου subaru, το οποιο σε στοκ μορφη δεν περναει m3 και porsche, αλλα και στα 500 αλογα που βρισκεται τωρα παλι ειναι πισω απο αντιστοιχα βελτιωμενα m3 και Πορσε.

Ολα τα πραγματα κρινονται εκ του αποτελεσματος θες δεν θες στην ζωη....

Το παραδειγμα αφορουσε μονο στο <ως προς το αχρηστο>:)

Οποιος καταλαβε, καταλαβε!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα πραγματα κρινονται εκ του αποτελεσματος θες δεν θες στην ζωη....

Το παραδειγμα αφορουσε μονο στο <ως προς το αχρηστο>:)

Οποιος καταλαβε, καταλαβε!

 

Εκ του αποτελεσματος κρινονται και τα 2 κινητα σε αυτο το thread. Και το S6 ειναι καλυτερο.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εκ του αποτελεσματος κρινονται και τα 2 κινητα σε αυτο το thread. Και το S6 ειναι καλυτερο.

Σε αυτες τις φωτο που βλεπουμε εδω θα συμφωνησω 100%

Εμ το G4 θελει ενα τετραποδο να το κραταει για να βγαλει καλες....:X:lol:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έχουμε 2 κινητά που λέω εγώ ότι αντικείμενα είναι ναυαρχίδες. .και πετάγεται και από κανένας και βγάζει το ένα άχρηστο!

Ήμαρτον λέω μονο:O

 

 

PS έχω ένα subaru sti 500ps .... να βγάλω τα bmw m3,Porsche και άλλα άχρηστα. ..επειδή τα παταω?:lol:

sti ? παμε βουνοβολτα?

Σε αυτες τις φωτο που βλεπουμε εδω θα συμφωνησω 100%

Εμ το G4 θελει ενα τετραποδο να το κραταει για να βγαλει καλες....:X:lol:

 

τετράποδο?πως μιλάς έτσι για τις κοπέλες μας?χαχαχ

 

φίλος με το g4 σε κάθε φωτό ανακατεύει τις ρυθμίσεις και έχει καλό αποτέλεσμα,

αλλά σαν point shoot εχει κιαυτος παραπονα απο το g4

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Είπα εγώ ότι καίει τον ουρανό κόντρα στον ήλιο ? Καμία σχέση.

Μέσα στο μαγαζί και γενικά όταν θες μεγάλο εύρος φωτός δείχνει αδύναμο. Αυτό είπα.

 

Συμφωνω...κανεις δεν μιλησε για ηλιο.

Ο καμμενος ουρανος μπορει να συμβει και με συννεφια.

Σε σκηνικα με high contrast το Galaxy βγαζει πιο ισσοροπημενη φωτογραφια χωρις καμμενα σημεια.

Επισης στο g4 στο αυτοματο , κανοντας touch screen δεν αλλαζει η εκθεση...ειναι κλειδωμενη.

Τωρα στο παρον τεστ

1.Σε λεπτομερεια και ευκρινεια ειναι σχεδον ιδια.

2.Σε χρωματα ειναι αναλογα τι εχει επιλεξει η καθε εταιρεια.Lg =More saturation, more sharpening

Samsung=less saturation, less sharpening

3.Σε exposure, dynamic range....ειναι καλυτερο το S6

Edited by paok4270
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι φώτο του g4 , σε σχέση με αυτές του s6 έχουν σαφέστατα λιγότερη οξύτητα. Είναι σαν να υπάρχει ένα μικρό σύννεφο λευκού καπνού στις φώτο του g4. :wacko: Ειδικά στις πρώτες 2.

 

Αυτό.

Σαν ξεθωριασμένες ένα πράγμα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το PC Magazine στο μεγάλο τεστ για smartphone του Δεκεμβρίου βγάζει το G4 το καλύτερο φωτογραφικό της αγοράς . Οριακά μεν αλλά το καλύτερο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...