Jump to content

[LG G3] Marshmallow Rom


mariosave
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πως το κινητό όταν είναι σε λολι η κιτκατ ακόμα δε τεζαρει;;; εγώ 7 μέρες με 5 και δεν έχω (φτου φτου) θέμα.

 

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 466
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

νομιζω ειναι και θεμα μπαταριας,οσοι εχουν πανω απο χρονο το τηλ.μπορει να τα επαιξε η μπαταρια τους.

Μπαταρια, πλακετα, set as new...κανα ξορκι δεν μας εχει δωσει ακομα η lg για να δουλεψει σωστα το κινητο με την MM...

Η μπαταρια ειναι οκ. Δοκιμασα και με καινουργια αλλα παλι τα ιδια...

Το προβλημα ειναι καθαρα software...δεν γινετε να δουλευει το κινητο 2 μερες οκ και μετα να κανει τα παλαβα του.

Το χειροτερο ειναι πως δεν λενε κουβεντα για την ταμπακιερα και αφηνουν ενα σωρο χρηστες g3 και g4 στα μαυρα σκοταδια. Κριμα...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ναι ρε παιδιά σιγά μη τα φτύνει η μπαταρία σε ένα και δύο χρόνια και κάθε μέρα στο 5% να τη φτάνεις, έχω παλίο lg από το '11 για backup και η μπαταρία του δουλεύει ακόμα υποδειγματικά

 

το κινητό έχει θέμα software και όντως είναι ******* που κάνουν τους ανήξερους και είναι σπαστικό όταν θες να κάνεις δουλειά με το κινητό σου να αρχίζει να παλαβά έτσι στο άσχετο

 

και δεν υπάρχει και τρόπος να το προβλέψεις να πεις ότι θα του κάνω και καμιά επανεκκίνηση προληπτικά, μπορεί για κάνα 10ημερο να είναι μια χαρά μπορεί και στη μισή μέρα να κάνει τα δικά του

 

αν και έχω στηρίξει αρκετά αυτή την εταιρεία, πλέον το σκέφτομαι..

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδιά σιγά μη τα φτύνει η μπαταρία σε ένα και δύο χρόνια και κάθε μέρα στο 5% να τη φτάνεις, έχω παλίο lg από το '11 για backup και η μπαταρία του δουλεύει ακόμα υποδειγματικά

 

το κινητό έχει θέμα software και όντως είναι ******* που κάνουν τους ανήξερους και είναι σπαστικό όταν θες να κάνεις δουλειά με το κινητό σου να αρχίζει να παλαβά έτσι στο άσχετο

 

και δεν υπάρχει και τρόπος να το προβλέψεις να πεις ότι θα του κάνω και καμιά επανεκκίνηση προληπτικά, μπορεί για κάνα 10ημερο να είναι μια χαρά μπορεί και στη μισή μέρα να κάνει τα δικά του

 

αν και έχω στηρίξει αρκετά αυτή την εταιρεία, πλέον το σκέφτομαι..

 

 

Εγώ έκανα μια τελευταία προσπάθεια με το LG V10. Αν βγάλει κι αυτό προβλήματα, τέλος η LG για μένα...

Το G3 πλέον έγινε το δεύτερο τηλέφωνο για μια ώρα ανάγκης...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω κάνει την αναβάθμιση εδω και καιρό αλλά τώρα που βρέθηκα στην ελλάδα και χρησιμοποιώ το wifi διαπίστωσα ότι πολλές φορές αποσυνδέεται από το ρούτερ και ξανασυνδέεται όταν ανοιγω την οθόνη δηλαδή επιστρέφει από sleep. Προφανώς στις ρυθμισεις του wifi εχω να μην απενεργοποιείται αλλά μετά από 10 λεπτά max κλεινει.

Έχει κανεις το ίδιο πρόβλημα και λύση. To update το εχω κάνει απο lg pc suite σε γαλλικό τηλέφωνο (εκδοση 30c). Επίσης το πρόβλημα παραουσιάζεται σε αρκετά ρούτερ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω κάνει την αναβάθμιση εδω και καιρό αλλά τώρα που βρέθηκα στην ελλάδα και χρησιμοποιώ το wifi διαπίστωσα ότι πολλές φορές αποσυνδέεται από το ρούτερ και ξανασυνδέεται όταν ανοιγω την οθόνη δηλαδή επιστρέφει από sleep. Προφανώς στις ρυθμισεις του wifi εχω να μην απενεργοποιείται αλλά μετά από 10 λεπτά max κλεινει.

Έχει κανεις το ίδιο πρόβλημα και λύση. To update το εχω κάνει απο lg pc suite σε γαλλικό τηλέφωνο (εκδοση 30c). Επίσης το πρόβλημα παραουσιάζεται σε αρκετά ρούτερ.

 

Αν στις ρυθμίσεις για προχωρημένους του wifi είναι επιλεγμένο να παραμένει συνεχώς ανοιχτό κάτι συμβαίνει στο router ίσως είναι υπερφορτωμένο με συσκευές και πετάει μερικές έξω!

Αδύναμο modem λοιπόν γιατί όχι λέω εγώ.

Κάνε και μία επανεκκίνηση και αν δεν... μία επαναφορά στο wifi είναι στο

Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας και επαναφοράς.

Επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου.

Κάτι άλλο ελπίζω να μην έχεις εφαρμογή που επεμβαίνει στις ρυθμίσεις του wifi και κάνει τα κόλπα αυτά.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Αν στις ρυθμίσεις για προχωρημένους του wifi είναι επιλεγμένο να παραμένει συνεχώς ανοιχτό κάτι συμβαίνει στο router ίσως είναι υπερφορτωμένο με συσκευές και πετάει μερικές έξω!

Αδύναμο modem λοιπόν γιατί όχι λέω εγώ.

Κάνε και μία επανεκκίνηση και αν δεν... μία επαναφορά στο wifi είναι στο

Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας και επαναφοράς.

Επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου.

Κάτι άλλο ελπίζω να μην έχεις εφαρμογή που επεμβαίνει στις ρυθμίσεις του wifi και κάνει τα κόλπα αυτά.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά δεν άλλαξε κάτι. Επίσης θα έπρεπε να αποσυνδέει και το άλλο κινητό που έχω δίπλα (ένα lenovo s850 για την ιστορία).

Έκανα και ενα reset αλλά τίποτα. Εν τέλει απ' οτι κατάλαβα το πρόβλημα πρέπει να εστιάζεται στη Marshmallow. Έχει αποτελέσει θέμα εδώ και για το δικό μας αλλά και για το Nexus.

 

Δηλαδή από το φόρουμ μόνο εγω το έχω το πρόβλημα;:cry:

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά δεν άλλαξε κάτι. Επίσης θα έπρεπε να αποσυνδέει και το άλλο κινητό που έχω δίπλα (ένα lenovo s850 για την ιστορία).

Έκανα και ενα reset αλλά τίποτα. Εν τέλει απ' οτι κατάλαβα το πρόβλημα πρέπει να εστιάζεται στη Marshmallow. Έχει αποτελέσει θέμα εδώ και για το δικό μας αλλά και για το Nexus.

 

Δηλαδή από το φόρουμ μόνο εγω το έχω το πρόβλημα;:cry:

 

Κατέβασε το untility http://www.the-sz.com/products/homedale/ κάνε αποσυμπίεση δεν χρειάζεται εγκατάσταση.

Μέσα από αυτό θα δεις τι παίζει με τα κανάλια στο μέρος σου, αν το wifi σου εκπέμπει σε κανάλι που είναι υπερκορεσμένο πολλά σήματα και ισχυρά να το αλλάξεις σε άλλο με λιγότερα και μικρότερης έντασης.

Άλλο αν διαθέτει το router διπλή μπάντα κάνε την αλλαγή μέσα από το G3 με τροποποίηση της σύνδεσής σου στα 5mhz.

 

Αν δεν έχεις δει προκοπή... δοκίμασε να βάλεις το wifi σου με τροποποίηση σε στατική και όχι DHCP διεύθυνση ip για το κινητό σου τηλέφωνο - λογικά θα απαλλαγείς από το πρόβλημα αν και δεν είναι σίγουρο. Απαιτεί και στο router σου αλλαγή για να γίνει αυτό.

 

Ναι φαίνεται ότι κάθισε προβληματικά η marshmallow.

Είσαι σίγουρος ότι είναι η σωστή έκδοση για το κινητό σου;

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το untility http://www.the-sz.com/products/homedale/ κάνε αποσυμπίεση δεν χρειάζεται εγκατάσταση.

Μέσα από αυτό θα δεις τι παίζει με τα κανάλια στο μέρος σου, αν το wifi σου εκπέμπει σε κανάλι που είναι υπερκορεσμένο πολλά σήματα και ισχυρά να το αλλάξεις σε άλλο με λιγότερα και μικρότερης έντασης.

Άλλο αν διαθέτει το router διπλή μπάντα κάνε την αλλαγή μέσα από το G3 με τροποποίηση της σύνδεσής σου στα 5mhz.

 

Αν δεν έχεις δει προκοπή... δοκίμασε να βάλεις το wifi σου με τροποποίηση σε στατική και όχι DHCP διεύθυνση ip για το κινητό σου τηλέφωνο - λογικά θα απαλλαγείς από το πρόβλημα αν και δεν είναι σίγουρο. Απαιτεί και στο router σου αλλαγή για να γίνει αυτό.

 

Ναι φαίνεται ότι κάθισε προβληματικά η marshmallow.

Είσαι σίγουρος ότι είναι η σωστή έκδοση για το κινητό σου;

 

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση.

Μα έκανα και reset. Με αυτό τουλάχιστον δε θα πρέπει να ειχε στρώσει; :worry:

Όπως και να εχει και στη δουλειά φαίνεται να έχει το ίδιο πρόβλημα. Πάντως στα 5 mhz δεν παρουσιάζεται το θέμα.

Όσο για την έκδοση εδω http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/os_upgrade_check.jsp?esn=xxx, όπου xxx το imei του κινητού, μπορείς να κατεβάσεις και την ανάλογη stock rom.

Εγώ αρχικά δεν έβαλα αλλη έκδοση απλά έκανα upgrade μέσω pc suite.

Πραγματικά παράξενο. Στη χειρότερη θα γυρίσω στην LP που δεν ειχα το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση.

Μα έκανα και reset. Με αυτό τουλάχιστον δε θα πρέπει να ειχε στρώσει; :worry:

Όπως και να εχει και στη δουλειά φαίνεται να έχει το ίδιο πρόβλημα. Πάντως στα 5 mhz δεν παρουσιάζεται το θέμα.

Όσο για την έκδοση εδω http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/os_upgrade_check.jsp?esn=xxx, όπου xxx το imei του κινητού, μπορείς να κατεβάσεις και την ανάλογη stock rom.

Εγώ αρχικά δεν έβαλα αλλη έκδοση απλά έκανα upgrade μέσω pc suite.

Πραγματικά παράξενο. Στη χειρότερη θα γυρίσω στην LP που δεν ειχα το πρόβλημα.

 

Η αναβάθμιση δεν είναι καθαρή εγκατάσταση ούτε το reset φέρνει το κινητό σε τέτοια κατάσταση.

Εφόσον στα 5mhz λύνεται το θέμα της σύνδεσης κάνε τροποποίηση τη σύνδεση στο wifi σου στο κινητό να χρησιμοποιεί τη μπάντα αυτή αποκλειστικά. Αν έτρεχες το πρόγραμμα που σου έδωσα πιστεύω θα έβλεπες βροχή από SSIDs στο κανάλι του wifi σου πιθανότατα με μεγάλη ισχύ στο σήμα τους.

Εφόσον έκανες την εγκατάσταση μέσα από το lg pc suite νομίζω δεν υπάρχει θέμα με την έκδοση της mm που εγκαταστάθηκε.

Ζήτημα επιστροφής στη LP υπάρχει αν αποκατασταθούν οι αποσυνδέσεις; Για μένα ΟΧΙ θα είναι μεγάλο πισωγύρισμα κάτι τέτοιο.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση δεν είναι καθαρή εγκατάσταση ούτε το reset φέρνει το κινητό σε τέτοια κατάσταση.

Εφόσον στα 5mhz λύνεται το θέμα της σύνδεσης κάνε τροποποίηση τη σύνδεση στο wifi σου στο κινητό να χρησιμοποιεί τη μπάντα αυτή αποκλειστικά. Αν έτρεχες το πρόγραμμα που σου έδωσα πιστεύω θα έβλεπες βροχή από SSIDs στο κανάλι του wifi σου πιθανότατα με μεγάλη ισχύ στο σήμα τους.

Εφόσον έκανες την εγκατάσταση μέσα από το lg pc suite νομίζω δεν υπάρχει θέμα με την έκδοση της mm που εγκαταστάθηκε.

Ζήτημα επιστροφής στη LP υπάρχει αν αποκατασταθούν οι αποσυνδέσεις; Για μένα ΟΧΙ θα είναι μεγάλο πισωγύρισμα κάτι τέτοιο.

 

Αρχικά για το πρώτο σκέλος, είμαι στο πιο άδειο κανάλι που υπάρχει στο σημειο που βρίσκομαι γιατί έτσι το είχα ρυθμίσει εξ' αρχής. Οπότε δε νομίζω να είναι αυτό το θέμα. Επίσης και στη δουλειά αν εξαιρέσεις ότι υπάρχουν αναμεταδότες - στην ουσία 3 δίκτυα είναι ανιχνεύσιμα. Το βλέπω με το wifi-analyzer του play store.

 

Προφανώς δεν υπάρχει θέμα επιστροφής με την αποκατάσταση των συνδέσεων αλλά γιατί το λες πισωγύρισμα. Δε νομίζω οτι είναι τόσο πολλές οι διαφορές στην MM.

Το να κάνω force ta 5 ghz είναι λύση πιστεύεις; Δε με είχε απασχολήσει ποτέ το θέμα αλλά υποστηρίζουν όλα τα ρουτερ τέτοιο τύπο σύνδεσης ;

Πάντως το θέμα των αποσυνδέσεων,αν υποθέσουμε ότι ειναι το κανάλι το πρόβλημα, θα έπρεπε να επηρεάζει και το lenovo που προανέφερα.

Edited by johnnyb88
Link to comment
Share on other sites

johnnyb88

Οπότε δεν είναι θέμα συχνοτήτων.

Για τα 5mhz εφόσον το δικό σου router είχε τη δυνατότητα θα έκανες ένα ssid άρα θα κλείδωνε εκεί αυτό ήθελα να πω.

Πόσοι πιστεύουν ότι η lollipop είναι έστω ισάξια της mm μετρημένοι στα δάκτυλα θέλω να πιστεύω, όχι αισθητικά που είναι το υποκειμενικό της σύγκρισης.

Κάνε μία ερώτηση πως να κάνεις clean install καθαρή εγκατάσταση εδώ στο φόρουμ προχώρα και αν συνεχίζει μάλλον δεν θα αποφύγεις τη procordia.

Τι άλλο μένει επιστροφή στη lollipop αλλά θαρρώ είναι τελευταία επιλογή.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

johnnyb88

Οπότε δεν είναι θέμα συχνοτήτων.

Για τα 5mhz εφόσον το δικό σου router είχε τη δυνατότητα θα έκανες ένα ssid άρα θα κλείδωνε εκεί αυτό ήθελα να πω.

Πόσοι πιστεύουν ότι η lollipop είναι έστω ισάξια της mm μετρημένοι στα δάκτυλα θέλω να πιστεύω, όχι αισθητικά που είναι το υποκειμενικό της σύγκρισης.

Κάνε μία ερώτηση πως να κάνεις clean install καθαρή εγκατάσταση εδώ στο φόρουμ προχώρα και αν συνεχίζει μάλλον δεν θα αποφύγεις τη procordia.

Τι άλλο μένει επιστροφή στη lollipop αλλά θαρρώ είναι τελευταία επιλογή.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Για καθαρή εγκατάσταση είδα το LG up και πέρασα την LP (21Α), αυτή με την οποία ήρθε το κινητό - έτσι για να δω και πράγματι ούτε disconnect, ούτε τίποτα χωρίς καμία τροποποίηση σε ρυθμίσεις. Το 5ghz δεν ειναι λύση καθώς το λάπτοπ μου δε παίζει σ αυτή τη συχνότητα. :(

Νομίζω ότι θα πάω και σε καθαρή MM, ελπίζω το σκ.:p

Edited by johnnyb88
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Για καθαρή εγκατάσταση είδα το LG up και πέρασα την LP (21Α), αυτή με την οποία ήρθε το κινητό - έτσι για να δω και πράγματι ούτε disconnect, ούτε τίποτα χωρίς καμία τροποποίηση σε ρυθμίσεις. Το 5ghz δεν ειναι λύση καθώς το λάπτοπ μου δε παίζει σ αυτή τη συχνότητα. :(

Νομίζω ότι θα πάω και σε καθαρή MM, ελπίζω το σκ.:p

Θα σου συνιστούσα να μεινεις στην LP, γιατι με την ΜΜ καραδοκει το bootloop, οχι τόσο συχνό όπως στο G4, αλλά σε ανησυχητικό ποσοστό. Αν μάλιστα συνδυάσεις το γεγονός πως η ΜΜ σου παρουσίαζε ήδη πρόβλημα με το wifi και πως πολλές περιπτώσεις bootloop προέκυψαν πάνω σε προσπάθεια σύνδεσης με wifi, ανεβαίνει το ρίσκο στην δική σου περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει ρε παιδια καποιος ειδικος να μας πει για ποιο λογο κρασαρει και δεν ανοιγει η συσκευη!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Πριν πεντε λεπτα, παω να συνδεθω σε καινουργιο wifi. Βαζω κωδικο και μολις παταω συνδεση κανει επανεκκινηση. Εγκεφαλικο..μπηκε παλι σε bootloop λεω. Ευτυχως ανοιξε κανονικα...τι να το κανεις ομως, ο φοβος υπαρχει...

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αποσυνδεομαι, ξανασυνδεομαι κανει παλι restart και μενει κολλημενο στο λογκο της lg...τωρα εβγαλε μυνημα το android ξεκιναει...για να δουμε...

 

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Για τριτη φορα απο οταν εβαλα ΜΜ εκανα hard reset...για να δουμε ποσο θα αντεξει μεχρι την επομενη...

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Για τριτη φορα απο οταν εβαλα ΜΜ εκανα hard reset...για να δουμε ποσο θα αντεξει μεχρι την επομενη...

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

φιλε απο την αρχη δεν εκατσε καλα η ρομ ,ξαναπερασε την και μην πεδευεσαι με ρεσετ και τετοια.καποιο αρχειο (αρχικη εγκατασταση) δεν παιζει καλα οποτε οσα ρεσετ και να κανεις αυτο θα ειναι εκει.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

φιλε απο την αρχη δεν εκατσε καλα η ρομ ,ξαναπερασε την και μην πεδευεσαι με ρεσετ και τετοια.καποιο αρχειο (αρχικη εγκατασταση) δεν παιζει καλα οποτε οσα ρεσετ και να κανεις αυτο θα ειναι εκει.

 

Μετά το hard reset, το σύνδεσα στο laptop και με το Support Tool έκανα "Σφάλμα Επανοφοράς Αναβάθμισης"

Δεν αρκεί?

Πως αλλιώς να την ξαναπεράσω?

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Καθαρή εγκατάσταση κάνεις με εφαρμογή όπως το lgup και περνώντας από την αρχή το kdz

 

Και πάλι όμως αυτό δε λέει κάτι η συμπεριφορά του κινητού είναι απρόβλεπτη. Τις τελευταίες 10 μέρες μου είναι τελείως άψογο σε σημείο που να ανησυχω κιόλας :lol:

 

Αυτό που ανέκαθεν υποπτευόμουν σε ανάλογες περιπτώσεις είναι το τι παίζει με αναβαθμίσεις των Gapps.

Σε κάθε μεγάλο τέτοιο κύμα αναβαθμίσεων από τη Google παρατηρώ αλλαγή στη σταθερότητα, κάποιες φορές κάθονται καλά κάποιες όχι

 

Δε νομιζω οτι έχει να κάνει με το πώς κάθισε η ίδια η αναβαθμιση του λειτουργικού. Εγώ έκανα βέβαια μία καθαρή εγκατάσταση αφού είχα περάσει ένα σωρό αναβαθμίσεις τη μία πάνω στην άλλη αλλά γενικά αυτό δε νομιζω οτι είναι απαραίτητα θέμα.

Σε Nexus που έχω κάνω αναβάθμιση πάνω στην αναβάθμιση κάθε μήνα και ποτέ δεν είχα θέμα από αυτό.

 

Εγώ απλά νομίζω ότι η rom της lg έχει κάποια θέματα όπως και να τη περάσεις, απλά τα θέματα της είναι απρόβλεπτα.

 

Το θέμα είναι οι ίδιοι να εντοπίσουν τι συμβαίνει και να βγάλουν μια rom που να κάνει τα απαραίτητα bug fixes και φυσικά να μας αναβαθμίσει και το security patch, εμείς πέρα από ευχολόγια και υποθέσεις δε μπορούμε να κάνουμε και πολλά.

Η συσκευή παλιωσε , δεκτό, δε περιμένω αναβάθμιση σε Ν αλλά τουλάχιστον απαιτώ μέχρι εκεί που μας έδωσαν να δουλεύει σωστά.

 

Προσωπικά δε σκοπεύω να ξοδέψω χρήματα για τηλέφωνο για αρκετούς μήνες ακόμα, δε θα ήθελα να αναγκαστώ λόγω δυσλειτουργίας, θα ήθελα να επιλεξω ο ίδιος πότε θα το κάνω

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Τόσο στο τεσσάρι όσο και στην ΜΜ η lg τα κάνε μπάχαλο...πάει το bootloop σύννεφο κρίμα γιατί τις γουστάρω και τις δυο αυτές συσκευές.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

παίδες μόλις μου έσκασε ως lg app ένα compability patch (λίγων kb) το οποίο δε μου θυμίζει κάτι δε το έχω ξανακάνει νομίζω και μόλις το ολοκλήρωσα μου ζήτησε επανεκκίνηση..

 

ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι αυτό;

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

παίδες μόλις μου έσκασε ως lg app ένα compability patch (λίγων kb) το οποίο δε μου θυμίζει κάτι δε το έχω ξανακάνει νομίζω και μόλις το ολοκλήρωσα μου ζήτησε επανεκκίνηση..

 

ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι αυτό;

Εγραψα στο επισημο οτι αφορα συμβατοτητα εφαρμογων για την 6

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ναι το θέμα είναι ότι αναφέρεται στις δικές της εφαρμογές ή γενικά σε εφαρμογές (της google ή του store) που ενδεχομένως προκαλούν αστάθειες και επανεκκινήσεις;

 

αυτό λογικά θα μπορούσαμε να πούμε ότι είναι μικρό firmware update το οποίο δεν έγινε μέσω suite ή έστω ota αλλά με αυτόν τον (πιο άμεσο) τρόπο;

 

θα δούμε βέβαια αν θα προσφέρει κάτι στη σταθερότητα του κινητού τις επόμενες μέρες.. γιατί για να το έβγαλαν κάποιος λόγος θα υπάρχει δεν είναι να πούμε ότι και πλέον μας κάνουν τόσο συχνές αναβαθμίσεις..

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Marshmallow Rom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...