Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια,σκεφτομαι να μεταβω στο g5.ερωτηση..ειναι σκυλι η συσκευη οπως το παλιο g2, τι εντυπωση σας εχει αφησει μετα απο τοσο καιρο, εχει κανενα θεμα με boot loop?

 

Σαφως καλυτερο απο το G2 και κανενα θεμα με loops προς τα παρον...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα στη παρεα πριν λιγο διαβασα αυτο ειναι δυνατον να ειναι τοσο ξεφτυλισμενη η κατασταση? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161121/c69170e6f9e0ceaa5df57c222625a3a1.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161121/1a6602bc824eceb0f5e9e7b399ea67a5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω εδώ και λίγο διάστημα και είμαι ενθουσιασμένος και στη χρήση του, αλλά και από τις κάμερες που είναι εκπληκτικές πραγματικά. Αυτά σε συνδυασμό με την τιμή το κάνουν κορυφαία επιλογή για μένα.

 

Ωστόσο, από το unpacking που το έβαλα να φορτίσει για 1η φορά, μέχρι σήμερα, παρατηρώ το φαινόμενο να σταματάει σε τυχαίες στιγμές η φόρτιση, δείχνοντας ότι αποσυνδέθηκε το usb. Μπορεί να σταματήσει εντελώς η φόρτιση και να παραμείνει έτσι ή να δείχνει ότι συνδέεται/αποσυνδέεται συνέχεια το καλώδιο usb (μπορεί και 10 φορές απανωτά).

 

Οι δοκιμές που έκανα είναι οι εξής:

1) Έβγαλα το καλώδιο usb-c από το φορτιστή πρίζας και το έβαλα σε θύρα usb του pc. Και εκεί το ίδιο πρόβλημα. Άρα δε φταίει ο φορτιστής πρίζας

2) Παρήγγειλα καινούριο καλώδιο usb-c γνήσιο και μου έκανε τα ίδια

 

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει τύχει σε κανέναν άλλο κάτι παρόμοιο και τι συμβουλεύετε να κάνω; Παρεπιπτόντως, όταν βγάζω τη βάση του που κουμπώνει η μπαταρία, παρατήρησα ότι κουνιέται αρκετά η μπαταρία μπρος-πίσω και δεν είναι ακλόνητη εντελώς. Τη σταθεροποίησα με ένα χαρτάκι στη βάση εκεί που κουμπώνει και πάλι τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Να το πας στο σέρβις και μη βάζεις χαρτάκια κλπ.

Στο δικό μου η φόρτιση είναι σταθερά και δε κόβεται ποτέ.

Ίσως το κάτω κομμάτι έχει κάποιο πρόβλημα.

Θα περιμένεις ένα 10ημερο αλλά θα έχεις απροβλημάτιστη συσκευή μετά

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω εδώ και λίγο διάστημα και είμαι ενθουσιασμένος και στη χρήση του, αλλά και από τις κάμερες που είναι εκπληκτικές πραγματικά. Αυτά σε συνδυασμό με την τιμή το κάνουν κορυφαία επιλογή για μένα.

 

Ωστόσο, από το unpacking που το έβαλα να φορτίσει για 1η φορά, μέχρι σήμερα, παρατηρώ το φαινόμενο να σταματάει σε τυχαίες στιγμές η φόρτιση, δείχνοντας ότι αποσυνδέθηκε το usb. Μπορεί να σταματήσει εντελώς η φόρτιση και να παραμείνει έτσι ή να δείχνει ότι συνδέεται/αποσυνδέεται συνέχεια το καλώδιο usb (μπορεί και 10 φορές απανωτά).

 

Οι δοκιμές που έκανα είναι οι εξής:

1) Έβγαλα το καλώδιο usb-c από το φορτιστή πρίζας και το έβαλα σε θύρα usb του pc. Και εκεί το ίδιο πρόβλημα. Άρα δε φταίει ο φορτιστής πρίζας

2) Παρήγγειλα καινούριο καλώδιο usb-c γνήσιο και μου έκανε τα ίδια

 

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει τύχει σε κανέναν άλλο κάτι παρόμοιο και τι συμβουλεύετε να κάνω; Παρεπιπτόντως, όταν βγάζω τη βάση του που κουμπώνει η μπαταρία, παρατήρησα ότι κουνιέται αρκετά η μπαταρία μπρος-πίσω και δεν είναι ακλόνητη εντελώς. Τη σταθεροποίησα με ένα χαρτάκι στη βάση εκεί που κουμπώνει και πάλι τα ίδια...

Η μπαταρία είναι φυσιολογικό να κουνιέται. Μάλιστα παρότι παλατζαρει αρκετά, δεν ξεκουμπώνει εύκολα.

Τώρα για την φόρτιση, υπάρχει πρόβλημα. Ξεκίνα με factory reset και αν συνεχίζει στείλτο service ή DOA αν σε παίρνει.

ΥΓ. Βεβαιώσου πως το usb-c πατάει καλά στη συσκευή, μήπως πρέπει να το σπρώξεις πιο βαθειά. Πχ αν έχεις θήκη μπορεί να βρίσκει πάνω της και να μην πατάει καλά στην υποδοχή.

Edited by aggmanos
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω κάτι.

Είχα τη συσκευή στο σέρβις γιατί την είχα κόλλησει κατά την ενασχόληση μου με το lgup.

Μου άλλαξαν πλακέτα τελικά, ουτε αυτοί μπόρεσαν να τη ξεκολλήσουν απο την οθόνη αναβάθμισης που είχε κολλήσει.

Τώρα το θέμα είναι οτι οταν τη συνδέω με το bridge, ενώ συνδέέται κανονικά, όταν κοιτάω για αναβάθμιση μου γράφει, δεν μπορει να γίνει έλεγχος της έκδοσης λογισμικού,δοκιμάστε αργότερα.

Ούτε ΟΤΑ μου βρίσκει την τελευταία έκδοση. Γράφει το σύστημα είναι ενημερωμένο.

Το κινητό ήρθε απο το σερβις με άλλο ιμει φυσικά,και όλα τα απαραιτητα χαρτιά, και με τη v10e περασμένη.

Αυτο που με προβληματίζει δεν ειναι οτι δε μπορώ να περάσω τη v10i αλλά οτι ίσως για κάποιο λόγο να μη μπορέσει να αναβαθμιστεί επίσημα οταν βγεί η nougat

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι φυσιολογικό να κουνιέται. Μάλιστα παρότι παλατζαρει αρκετά, δεν ξεκουμπώνει εύκολα.

Τώρα για την φόρτιση, υπάρχει πρόβλημα. Ξεκίνα με factory reset και αν συνεχίζει στείλτο service ή DOA αν σε παίρνει.

ΥΓ. Βεβαιώσου πως το usb-c πατάει καλά στη συσκευή, μήπως πρέπει να το σπρώξεις πιο βαθειά. Πχ αν έχεις θήκη μπορεί να βρίσκει πάνω της και να μην πατάει καλά στην υποδοχή.

 

α) Το usb-c πατάει καλά στη συσκευή. Σκέφτηκα κι εγώ το factory reset απλώς αυτό που με προβληματίζει είναι ότι από την πρώτη φόρτιση με το που το έβγαλα από το κουτί το κάνει αυτό. Πιστεύετε ότι έχει κάποιο νόημα να το κάνω reset πριν το στείλω για service?

 

β) Όταν το στέλνουμε, χρειάζεται να αφαιρέσω τους λογαριασμούς google, fb επαφές κλπ ή όχι; Εννοείται ότι τις φωτογραφίες/βίντεο θα τις έχω κρατήσει backup.

 

ΥΓ. Κατά τη λειτουργία του, δεν κάνει ποτέ διακοπή η μπαταρία πχ να σβήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στους φίλους.

Με την "μαμά" κάμερα δεν μπορείς να τραβήξεις βίντεο 60fps.

Με την v10 που κατέβασα δεν μπορείς να τραβήξεις wide (ευρύ) φωτογραφία στο manual

Σωστά ή έχω χάσει επεισόδιο...

 

Edit: Τώρα είδα ότι ούτε στο "βασικό" μενού της v10 μπορείς να τραβήξεις wide....gamoto !

Edited by kats3777
"Ουδέν κακόν αμιγές καλού." :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στους φίλους.

Με την "μαμά" κάμερα δεν μπορείς να τραβήξεις βίντεο 60fps.

Με την v10 που κατέβασα δεν μπορείς να τραβήξεις wide (ευρύ) φωτογραφία στο manual

Σωστά ή έχω χάσει επεισόδιο...

 

Edit: Τώρα είδα ότι ούτε στο "βασικό" μενού της v10 μπορείς να τραβήξεις wide....gamoto !

Εχεις και τις 2 εφαρμογές κάμερας στο κινητό και χρησιμοποιείς όποια σε βολεύει κατά περίπτωση. Προφανώς του V10 δεν ξέρει από wide, εφόσον το V10 δεν έχει wide. Το ερώτημα είναι γιατί του G5 δεν τραβάει στα 60, παρότι η κάμερα του έχει τη δυνατότητα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

α) Το usb-c πατάει καλά στη συσκευή. Σκέφτηκα κι εγώ το factory reset απλώς αυτό που με προβληματίζει είναι ότι από την πρώτη φόρτιση με το που το έβγαλα από το κουτί το κάνει αυτό. Πιστεύετε ότι έχει κάποιο νόημα να το κάνω reset πριν το στείλω για service?

 

β) Όταν το στέλνουμε, χρειάζεται να αφαιρέσω τους λογαριασμούς google, fb επαφές κλπ ή όχι; Εννοείται ότι τις φωτογραφίες/βίντεο θα τις έχω κρατήσει backup.

 

ΥΓ. Κατά τη λειτουργία του, δεν κάνει ποτέ διακοπή η μπαταρία πχ να σβήσει.

Το πιθανότερο είναι πως το service θα κάνει reset. Καλό επίσης είναι να μην στέλνεις το κινητό με προσωπικά στοιχεία στο service. Αρα πριν το στείλεις κάνεις reset και για να τσεκάρεις μήπως το πρόβλημα διορθωθεί, αλλά και για διαφύλαξη προσωπικών δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα είναι γιατί του G5 δεν τραβάει στα 60, παρότι η κάμερα του έχει τη δυνατότητα.

 

Σωστά, το ερώτημα αυτό είναι (η απάντηση που είναι ;)

 

Επίσης στις ρυθμίσεις βίντεο στην v10 το ότι δεν είναι "αναμμένο" το σήμα του ois τι σημαίνει ;

Πάντως σχετική απογοήτευση αυτό με τις δύο εφαρμογές κάμερας

Edited by kats3777
"Ουδέν κακόν αμιγές καλού." :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα με ένα καινούργιο G5 στη παρέα...

 

Μία γρήγορη ερώτηση ερώτηση.. Οι εφαρμογές μεταφέρονται στην κάρτα μνήμης;

Δεν μου δίνει αυτή την επιλογή στις εφαρμογές....

 

Στάλθηκε απο το πιπιλάτο G5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χτες το βραδυ, με κλειστη την θηκη αρα aod εκτος λειτουργιας στην ουσια, παλι μου εφαγε 20 % μπαταρια σε ενα 7ωρο. εννοείται σε λειτουργία πτησης. Σημερα εκανα επαναφορά και μηδενισμο και το εχω γυμνο απο εφαρμογές για να δω πως θα πάει η μπαταρια. Μαλλον όμως με βλεπω για σερβις....

 

Να ενημερωσω την παρεα οτι η συσκευη μου που ειχε το θεμα με την υπερβολικη καταναλωση μπαταριας, υστερα απο 2η επισκεψη στο σερβις, εγινε αντικατασταση πλακετας και πλεον λειτουργει οπως πρεπει.

Η νεα πλακετα ηρθε με την V10i-EUR-XX εκδοση λογισμικου. Ξερει κανεις τι region ειναι αυτο;;; Γενικο Ευρωπης;;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ωραία. Κατέβασε το lg from από το store. Από εκεί βλέπεις χώρα.

 

My turbo boosted black leather LG G5 is awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα με ένα καινούργιο G5 στη παρέα...

 

Μία γρήγορη ερώτηση ερώτηση.. Οι εφαρμογές μεταφέρονται στην κάρτα μνήμης;

Δεν μου δίνει αυτή την επιλογή στις εφαρμογές....

 

Οχι δεν μεταφέρονται, αλλά με 32GB εσωτερική μνήμη ποιός ο λόγος ?

Αφήνεις τις εφαρμογές στην γρήγορη εσωτερική και έχεις την πιο αργή SD για data.

Αν πάντως επιμένεις, ο μόνος τρόπος που ξέρω, είναι να ενεργοποιήσεις την ενοποίηση εσωτερικής και SD, που διαθέτει η ΜΜ αλλά έχουν απενεργοποιήσει αρκετοί κατασκευαστές (LG, Samsung κλπ.). Ρίξε μια ματιά στο XDA για λεπτομέρειες αν σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μεταφέρονται, αλλά με 32GB εσωτερική μνήμη ποιός ο λόγος ?

Αφήνεις τις εφαρμογές στην γρήγορη εσωτερική και έχεις την πιο αργή SD για data.

Αν πάντως επιμένεις, ο μόνος τρόπος που ξέρω, είναι να ενεργοποιήσεις την ενοποίηση εσωτερικής και SD, που διαθέτει η ΜΜ αλλά έχουν απενεργοποιήσει αρκετοί κατασκευαστές (LG, Samsung κλπ.). Ρίξε μια ματιά στο XDA για λεπτομέρειες αν σε ενδιαφέρει.

Σωστό και αυτό...

Απλά επειδή έχει ας πούμε την λεπτομέρεια ότι η εφαρμογή είναι στην εσωτερική μνήμη και μπαίνοντας είδα ότι δεν σου δίνει την επιλογή μεταφοράς στην εξωτερική υπέθεσα ότι ίσως γίνεται από κάπου αλλού...

 

Οκ... Συνεχίζω έτσι, ούτως ή άλλως είναι πραγματικά σφαίρα!!!!

 

ΥΓ. Το ρολόϊ με τις όποιες πληροφορίες σε κατάσταση αναμονής έχει κατανάλωση μπαταρίας ή όχι; και αν ναι πως απενεργοποιήτε;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μια εβδομαδα κατοχος και εγω του G5 και σημερα μου ηρθαν κατι tempered glass που παρηγγειλα απο το ebay αλλα πολυ χαλι πολλες φουσκαλες και σε αισθηση στον πατημα δεν γλυστραει το δαχτυλο πολυ μαπα. Εχει να προτεινει καποιος καλο τζαμακι δοκιμασμενο που να το φοραει τωρα στο κινητο του ?

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hρθε η Nougat λεμε!!!!!!!!!

 

lg_bridge.jpgupload pics

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο φιλε μου unbranded!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Φοβαμαι να την περασω μεσω lg bridge μην μου περασει καμια branded...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Φοβαμαι να την περασω μεσω lg bridge μην μου περασει καμια branded...

Όποια είχες θα περάσει πάει με βάση imei

εσένα θα πάρει την πρώτη στην λίστα.... δεν υπάρχει branded ελληνικό

 

Όλοι πήραν ιταλικό branded πήρε το unbranded ιταλικό ακόμα τα νεύρα μου....

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161123/034da2ff5386f0a0601d98d14513fbdc.jpg

 

lg g5 απλά

Edited by geo29
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ακόμα την V10i δεν πήρα σε ιταλικό :mad::mad: σαλάτα τα έκαναν.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hρθε η Nougat λεμε!!!!!!!!!

Εγώ ακόμα τίποτα, αλλά κοντοζυγώνει φαίνεται... Άντε περιμένουμε νέα!!!

Βλέπω όμως χρησιμοποιείς LG Bridge. Από περιέργεια, ΟΤΑ φάνηκε το διαθέσιμο λογισμικό;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...