Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και εγώ από flex 2 έρχομαι αλλά πρόβλημα δεν αντιμετώπισα. Κάποια παιδιά ανέφεραν πρόβλημα στην οθόνη αλλά σίγουρα πολύ λιγότερα κρούσματα από τα flex. Αναφορικά με το καπάκι είναι στιβαρό, άμα όμως το ανοιγοκλείνεις κάθε μέρα μπορεί να εμφανίσει χαλάρωση αλλά δεν υπάρχει λόγος να το πειράζεις εκτός εάν πάρεις και τα lg friends

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση. Το καπάκι δεν θα το ανοιγοκλείνω δεν θα κάνω χρήση των περιφερειακών

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά ο αισθητήρας φωτεινότητας έχω παρατηρήσει ότι δεν κάνει καλή δουλειά. Το βάζω αυτόματο τώρα πάει 30% μετά το κλείνω και το ξανά ανοίγω το αυτόματο και πάει 18%.τι γίνεται?

 

Sent from my awesome titan LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει εξαιρετική κάμερα συγκριτικά. Λιγότερη επεξεργασία στο τελικό αποτέλεσμα και καλύτερο manual. Λίγο πιο αργή η κάμερα στην εστίαση.
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με την καμερα του S7/S7 edge τι λεει;

Εχει καποιος κανει συγκριση;

 

Εγω που εχω και g5 και s7, ειναι πολυ δυσκολο να πεις ποιο ειναι καλυτερο σε ποιοτητα φωτογραφιών. Ισως το s7 εχει πιο aggressive sharpness που το κάνει να τραβάει λιγο πιο ευκρινεις φωτογραφιες. Απο την αλλη το g5 κερδίζει με τον ευρυγωνιο, οποτε για εμένα ειναι ισαξια.

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω και g5 και s7, ειναι πολυ δυσκολο να πεις ποιο ε

ιναι καλυτερο σε ποιοτητα φωτογραφιών. Ισως το s7 εχει πιο aggressive sharpness που το κάνει να τραβάει λιγο πιο ευκρινεις φωτογραφιες. Απο την αλλη το g5 κερδίζει με τον ευρυγωνιο, οποτε για εμένα ειναι ισαξια.

 

aggressive sharpness

Δε μας το κανεις ελληνικα;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Σε κλειστό χώρο έχω τη φωτεινότητα στο manual γιατί κάποιες φορές το κινητό τείνει να τη ρίξει πιο χαμηλά απ όσο θέλω.

Έξω την έχω στο αυτόματο και όλα καλά

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

aggressive sharpness

Δε μας το κανεις ελληνικα;

 

Σορυ λαθος δικο μου.Θελω να πω οτι το S7 τραβαει φωτογραφιες με λιγο πιο επιθετικη ευκρινεια στους αγλοριθμους της,γι αυτο οι περισσοτεροι στα συγκριτικα αν διαβασετε δινουν καλυτερο το S7 σαν καμερα,πραγμα που δεν ισχυει 100% μιας και ο αισθητηρας του s7 ειναι 12mp,και του g5 16αρης....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μην κοιτάτε μόνον την οξύτητα...έχει και πολύ καλύτερη επεξεργασία στην αποθορυβοποιηση το s7.Προσωπικά για λεπτομέρειες το g4 που είχα στην βραδινή φωτογράφιση το θεωρώ καλύτερο παράγει όμως ταυτόχρονα και περισσότερο θόρυβο. Και τα δύο εξαιρετικά για κινητά. Διακαής πόθος το g5 λόγω dual lens όμως τα συνεχόμενα λάθη στο quality control κι όχι μόνο) με έκανε να στραφω στο αντίπαλο στρατόπεδο (βλ. Samsung).Το απόλαυσα το 4 όπως απολαμβάνω ακόμα περισσότερο το s7 edge ,απολαύστε κι εσείς το υπέροχο g5.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα και από εμένα, κάτοχος και εγώ πλέον του LG G5 TITAN εδώ και 3 ημέρες, θα ήθελα να κάνω μία σχετικά "άσχετη" ερώτηση, στην οθόνη υπάρχει μεμβράνη που πρέπει να αφαιρέσεις γιατί μου φαίνεται ότι υπάρχει.

:(

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Υπάρχει φίλε μου ναι :)

 

Sent from my awesome titan LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Υπάρχει φίλε μου ναι :)

 

Sent from my awesome titan LG G5

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.Άρα πρέπει σιγά σιγά και με προσοχή να την αφαιρέσω γιατί δεν έχει κάποιο "αυτάκι" για να την τραβήξω.Επίσης θα ήθελα επί της ευκαιρίας να ρωτήσω πως μπορώ να δω από ποια χώρα προέρχεται το κινητό, υπάρχει κάποια εφαρμογή στο App-Store? Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου.:)

Link to comment
Share on other sites

Lg phone from νόμιζω λέγεται από το store. Δεν πρέπει να έχει αυτακι η ζελατίνα..

 

Sent from my awesome titan LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα και από εμένα, κάτοχος και εγώ πλέον του LG G5 TITAN εδώ και 3 ημέρες, θα ήθελα να κάνω μία σχετικά "άσχετη" ερώτηση, στην οθόνη υπάρχει μεμβράνη που πρέπει να αφαιρέσεις γιατί μου φαίνεται ότι υπάρχει.

:(

 

Αν είναι μεμβράνη προστασίας γιατί να την αφαιρέσεις;εκτός αν βάλεις τζάμι

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παντως χωρις να θελω να δημιουργησω αντιπαραθεση,νομιζω οτι δεν φοραει ζελατινα προστασιας στην οθονη το G5 απο μαμα...:worry:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ιταλικό unbranded φορουσε. Δεν την αφαιρεσα. Είναι σχετικά καλή και προσωπικά δεν με ενοχλεί. Edited by jiimmygian
Link to comment
Share on other sites

Ιταλικό το θηρίο μου :D έχει εργοστασιακή μεμβράνη ακόμα επάνω :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Nikaki71 και όμως φοράει.

 

Γι αυτο δεν μου κολλαει κανενα τζαμακι στην οθονη οπως πρεπει,κι εχω φαει μια περιουσια σε tempered glass??:lol::rolleyes:

Οσοι εχετε βαλει τζαμακι το εχετε βαλει απο πανω,και εχει κατσει καλα?

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο δεν μου κολλαει κανενα τζαμακι στην οθονη οπως πρεπει,κι εχω φαει μια περιουσια σε tempered glass??:lol::rolleyes:

Οσοι εχετε βαλει τζαμακι το εχετε βαλει απο πανω,και εχει κατσει καλα?

Σήμερα έβαλα αυτό

http://m.ebay.es/itm/282056971229?_mwBanner=1

 

Την έχω πατήσει και εγώ με τζαμάκια.3 έχω αλλάξει κανένα δεν καθόταν καλά.κατέληξα να βάλω ζελατίνα μέχρι που έβαλα αυτό.απλά άριστο.πιο λεπτό σχετικά και τέλεια προσαρμογή

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το nillkin που εβαλα καθησε τελεια!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι πολύ σοβαρά να δοκιμασω το g5 λόγω της αποσπώμενης μπαταρίας διαβάζω κάτι περίεργα για light bleeding στις οθόνες του κινητου.. αυτό είναι σε κάποιες ελλατωματικες παρτίδες να υποθέσω; είναι λογικό να υπάρχει; Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση σου αλλάζουν κινητό;
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι πολύ σοβαρά να δοκιμασω το g5 λόγω της αποσπώμενης μπαταρίας διαβάζω κάτι περίεργα για light bleeding στις οθόνες του κινητου.. αυτό είναι σε κάποιες ελλατωματικες παρτίδες να υποθέσω; είναι λογικό να υπάρχει; Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση σου αλλάζουν κινητό;

 

Υπάρχει σε όλα σχεδόν τα g5. Είναι κατασκευαστικό πρόβλημα. Αν το πας στο σέρβις, θα σου αλλάξουν οθόνη, αλλά και πάλι θα έχει bleeding, λιγότερο ή και περισσότερο από πριν. Πάντως δεν είναι κάτι τρομερό.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...