Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

 

κάτοχος εδώ και έναν μήνα από Ελληνική αλυσίδα και δεν έχω το παραμικρό από όσα αναμασάνε κάποιοι σε κάθε κυριολεκτικά σελίδα, ούτε bleeding ούτε με φωτεινότητες κάτω από τα 40αρια στην Κρήτη, ούτε με gps ούτε με διάρκεια μπαταρίας .

 

Κάτι για sot 4+ ώρες μη τα πολυ πιστεύετε , όντως ισχύουν αλλά με χρήση με όλα ενεργά αλλά σε κλειστό χώρο με χρήση μόνο wifi και αυτόματη φωτενότητα που κυμαίνεται σε 0-20%.

Σε πραγματική χρήση με όλα πάλι ενεργά σε διαδρομές με σήμα που παίζει από 4g σε gsm , με χρήση αποκλειστικά mobile network για browsing και ψιλοδουλειές , με φωτεινότητα στο αυτόματο με έναν μέσο όρο 90% το sot φτάνει το πολύ 2 ώρες, που σημαίνει ότι φτάνω σπίτι μετά από 10 ώρες απουσίας με κάπου 20% υπόλοιπο μπαταρίας. Για εμένα είναι ανεκτό αυτό.

 

Nα δηλώσω πρώτη φορά κάτοχος android, προέρχομαι απο το nokia Ν8 και ένα χρόνο με iphone 5s.

 

Θέλω να ρωτήσω τι ακριβώς παίζει με το sync των επαφών ; από το τηλ προς google (https://contacts.google.com/u/0/preview/all) και ανάποδα.

 

Με τα ημερολόγια δεν έχω πρόβλημα, όπου και να κάνω αλλαγές , συγχρονίζονται, το ίδιο δε μπορώ να πω για τις επαφές μου.

Φτιάχνω επαφές στο τηλ. και δεν ανεβαίνουν στο google , φτιάχνω επαφές στο google και δεν έρχονται στο τηλ.

Ενώ το viber συγχρονίζει τέλεια και με το τηλ και με google .

 

Έκανα χτες επαναφορά με power vol down και στήσιμο από την αρχή αλλά μάταια.

Είχα διαγράψει όλες τις επαφές από google και μετά το καινούργιο στήσιμο επαφορά μόνο των επαφών από το lg backup αλλά δεν ανέβηκαν σε google , παρά μόνο με αντιγραφή από τηλ σε google .

 

Έχει κανείς σας κάποια ιδέα ;

 

Eυχαριστώ και συγγνώμη για το μακροσκελές κείμενο.

Edited by mspant
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nα δηλώσω πρώτη φορά κάτοχος android, προέρχομαι απο το nokia Ν8.

 

Ε δεν γίνεται αυτό. Και εγώ από Ν8 έρχομαι (5,5 χρόνια), Δευτέρα παίρνω το LG G5.

Η μεγάλη απορία που έχω και θέλω άποψη από κάποιον που είχε πολλά χρόνια Ν8.

Από την AMOLED του Ν8 στην IPS LCD του LG G5, τι διαφορά έχει; Πως σου φαίνεται η αλλαγή;

"He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past."

- George Orwell

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είχα άποψη, δεν είμαι σε θέση να καταλάβω διαφορά. Δεν είμαι πολύ της τεχνολογίας και δεν καταλαβαίνω διαφορές. Αρκεί αυτό που έχω αυτή τη στιγμή στα χέρια μου να μη μου δημιουργεί πρόβλημα. Και μέχρι ώρας το g5 με αφήνει απόλυτα ικανοποιημένο.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ρωτάς για τις επαφές, όταν τις αποθηκεύεις επιλέγεις να αποθηκεύονται στο λογαριασμό google?

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είχα άποψη, δεν είμαι σε θέση να καταλάβω διαφορά.

Εμένα αυτό μου αρκεί.

Το Ν8 έχει πρώτης γενιάς AMOLED και κάποιες IPS LCD πλέον έχουν ήδη γίνει καλύτερες (όπως αυτή του LG G5).

Απλά ήθελα επιβεβαίωση από κάποιον με Ν8 και αφού δεν καταλαβαίνεις διαφορα, είναι καλό αυτό.

Ευχαρηστώ για την απάντηση!

"He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past."

- George Orwell

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια δοκιμή, εγκατέστησα και 2ο gmail λογαριασμό στο κινητό , πήγα μετά στις επαφές και δημιούργησα σε καθένα απο τους 2 gmail λογαριασμούς μια διαφορετική επαφή καθώς και μια τρίτη στο ίδιο το κινητό και τα συγχρόνισα. Αποτέλεσμα δεν έγινε κανένας συγχρονισμός, έχει κάθε gmail και τηλ. τη δική του επαφή. Αντιθέτως το Viber έχει και τις 3 καινούργιες.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα! η συσκευή θα αγοραστεί σύντομα για να γίνει δώρο στη γυναίκα.τι tempered glass έχετε δοκιμάσει και τι θήκες? από Ελλάδα έχετε ψωνίσει? γιατί δεν θέλω να μείνει ούτε μια μέρα απροστάτευτο! και από ebay μεριά? παρέλαβε κανείς τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα! η συσκευή θα αγοραστεί σύντομα για να γίνει δώρο στη γυναίκα.τι tempered glass έχετε δοκιμάσει και τι θήκες? από Ελλάδα έχετε ψωνίσει? γιατί δεν θέλω να μείνει ούτε μια μέρα απροστάτευτο! και από ebay μεριά? παρέλαβε κανείς τίποτα?

Καλημερα φιλε μου εγωεχω γυαλακι απο πλαισιο που εχει μπει καλα γιτι πριν ειχα απο ebay κ δεν μπαίνανε καλα ηταν λες κ δεν ειχαν κοπει σωστα.τωρα για θηκη δες για spigen απο ebay εγω εχω παρει την clear shell την dark γιατι εχω το titanium

Link to comment
Share on other sites

http://oi63.tinypic.com/2zhe0qg.jpg

 

http://www.banggood.com/3D-Curved-Full-Cover-Tempered-Glass-Film-LCD-Screen-Protector-For-LG-G5-p-1059946.html

 

παρέλαβα το εν λογο tembered glass από το banggood ...μονο που είναι πλαστικο , δεν εχει καμία σχέση με γυαλί , είναι ψιλο καλή ποιότητα αλλα δεν εχει καμια σχεση με tembered glass , θα το βαλω βεβαια και θα σας πω εντυπώσεις μετα

 

 

edit :το τοποθετησα και είναι μια χαρα , καθεται πολύ καλα στο κινητο και μπηκε χωρις κοπο, αλλα εχει την αισθηση της ζελατίνας και μαζευει δακτυλιες για πλακα

Edited by stigmes
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι τζαμί χρησιμοποιείτε? Την έχω πατήσει ελαφρώς...πήρα το κινητό πριν 2 βδομάδες και την επόμενη ημέρα έφυγα για διακοπές.το πρώτο τζαμί που βρήκα ένα κινέζικο όσο δεν πάει δεν έκατσε καλά στις 2 κάτω γωνίες.δεν πειράζει λέω θα πάρω ένα όταν επιστρέψω.σήμερα λοιπόν αγοράζω ένα της x-one.τα ίδια και χειρότερα.έκανα 2 προσπάθειες να το βάλω και είχε πάνω κάτω κενό. Όπως ήμουν πάω σε ένα μαγαζάκι που πουλούσε και τα έβαζε.κινέζικα και εδώ...η κοπέλα που είχε τό μαγαζί δεν τα κατάφερε.οι 2 κάτω γωνίες με αέρα. Σαν τελικό αποτέλεσμα μου έβαλε σελοτειπ μέχρι αύριο το πρωί μήπως και κολλήσει.ρε παιδιά τι τζαμί φοράτε εσείς?

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Έχω και εγώ στα χέρια μου το LG G5 εδώ και μιάμησι μέρα.

Το κινητό είναι φοβερό, δεν υπάρχει screen bleeding όπως φοβούνται κάποιοι (ίσως στις καινούριες παρτίδες να μην υπάρχει) και αντέχει από 100% σε 20% με πάνω του μετρίου χρήση (πρώτη μέρα όσο και να θες, ασχολείσαι αρκετά μαζί του), 27 ώρες.

Έβαλα και εγώ την Spigen Ultra Hybrid (A18CS20129) και είναι μια χαρά.

 

Όσο για tempered glass, το σκέφτομαι ακόμη μιας και είχα Ν8 (Gorilla Glass πρώτης γενιάς) χωρίς tempered glass και εδώ και 5,5 χρόνια, δεν είχα γρατζουνιά.

Αλλά εάν στο φινάλε πάρω, αυτή που με έψησε είναι πάλι της Spigen (A18FL20124).

http://cdn.shopify.com/s/files/1/0808/0067/products/g5_cr_title_01_05513b36-c569-4df2-a2e1-541481006c14_grande.jpg?v=1457132656

Έχει κανείς εμπειρία με την συγκεκριμένη;

υγ: Φόρτιση από 20% σε 77% σε 30 λεπτά.

"He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past."

- George Orwell

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Έχω και εγώ στα χέρια μου το LG G5 εδώ και μιάμησι μέρα.

Το κινητό είναι φοβερό, δεν υπάρχει screen bleeding όπως φοβούνται κάποιοι (ίσως στις καινούριες παρτίδες να μην υπάρχει) και αντέχει από 100% σε 20% με πάνω του μετρίου χρήση (πρώτη μέρα όσο και να θες, ασχολείσαι αρκετά μαζί του), 27 ώρες.

Έβαλα και εγώ την Spigen Ultra Hybrid (A18CS20129) και είναι μια χαρά.

 

Όσο για tempered glass, το σκέφτομαι ακόμη μιας και είχα Ν8 (Gorilla Glass πρώτης γενιάς) χωρίς tempered glass και εδώ και 5,5 χρόνια, δεν είχα γρατζουνιά.

Αλλά εάν στο φινάλε πάρω, αυτή που με έψησε είναι πάλι της Spigen (A18FL20124).

http://cdn.shopify.com/s/files/1/0808/0067/products/g5_cr_title_01_05513b36-c569-4df2-a2e1-541481006c14_grande.jpg?v=1457132656

Έχει κανείς εμπειρία με την συγκεκριμένη;

υγ: Φόρτιση από 20% σε 77% σε 30 λεπτά.

 

Καλησπερα φιλε μου ειναι πολυ καλη ι spigen και δεν αφηνι δαχτηλιες σε τι χρωμα το πιρες το κινητο και ποια παρτηδα ειναι 605 παρτηδα??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, καινουργιος κατοχος εδω. Ολα ενταξει με το κινητο αλλα μερικες φορες και στο ασχετο δεν εχω mobile internet. Μου κλεινει το 4g απο το εικονιδιο του σηματος πανω ενω το εχω ανοικτο. Και δε συνδεεται σε κανενα αλλο δικτυο ενω κανω κανονικα κλησεις. Δοκιμασα στις ρυθμισεις καποια πραματα αλλα δεν εβγαλα ακρη. Ξερετε τι μπορει να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, καινουργιος κατοχος εδω. Ολα ενταξει με το κινητο αλλα μερικες φορες και στο ασχετο δεν εχω mobile internet. Μου κλεινει το 4g απο το εικονιδιο του σηματος πανω ενω το εχω ανοικτο. Και δε συνδεεται σε κανενα αλλο δικτυο ενω κανω κανονικα κλησεις. Δοκιμασα στις ρυθμισεις καποια πραματα αλλα δεν εβγαλα ακρη. Ξερετε τι μπορει να φταιει;

 

Είχα και γω αυτό το θέμα μια φορά και το ψαξα. Πας ρυθμίσεις/περισσότερα(ασύρματα δίκτυα)/δίκτυα κινητής τηλεφωνίας/ονόματα σημείου πρόσβασης εκεί πατάς την άλλη επιλογή και συνέρχεται το δίκτυο. Όταν είχα θέμα και το διόρθωσα την ίδια μέρα ,την επόμενη μέρα μου στέλνει μήνυμα η cosmote :

<<Σε ευχαριστούμε για την κατανόηση σου για πιθανά προβλήματα που αντίμετώπισες με το mobile internet στις 3/8 και σου προσφέρουμε 1GB για μια βδομάδα. Όποτε εσύ επιλέξεις μέσα στον αύγουστο στείλε 1000 στο 1256 μέχρι τις 31/8 για να το ενεργοποιήσεις>>

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου ειναι πολυ καλη ι spigen και δεν αφηνι δαχτηλιες σε τι χρωμα το πιρες το κινητο και ποια παρτηδα ειναι 605 παρτηδα??

Το κινητό το πήρα σε Titanium χρώμα, και ναι, είναι η 605 παρτίδα.

"He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past."

- George Orwell

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Έχω και εγώ στα χέρια μου το LG G5 εδώ και μιάμησι μέρα.

Το κινητό είναι φοβερό, δεν υπάρχει screen bleeding όπως φοβούνται κάποιοι (ίσως στις καινούριες παρτίδες να μην υπάρχει) και αντέχει από 100% σε 20% με πάνω του μετρίου χρήση (πρώτη μέρα όσο και να θες, ασχολείσαι αρκετά μαζί του), 27 ώρες.

Έβαλα και εγώ την Spigen Ultra Hybrid (A18CS20129) και είναι μια χαρά.

 

Όσο για tempered glass, το σκέφτομαι ακόμη μιας και είχα Ν8 (Gorilla Glass πρώτης γενιάς) χωρίς tempered glass και εδώ και 5,5 χρόνια, δεν είχα γρατζουνιά.

Αλλά εάν στο φινάλε πάρω, αυτή που με έψησε είναι πάλι της Spigen (A18FL20124).

http://cdn.shopify.com/s/files/1/0808/0067/products/g5_cr_title_01_05513b36-c569-4df2-a2e1-541481006c14_grande.jpg?v=1457132656

Έχει κανείς εμπειρία με την συγκεκριμένη;

υγ: Φόρτιση από 20% σε 77% σε 30 λεπτά.

Νομίζω ότι αυτό δεν είναι τζαμί αλλά μεμβράνη

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα,

 

μπορεί σας παρακαλώ κάποιος φίλος να δημιουργήσει μια νέα επαφή στο τηλέφωνο και μια δεύτερη στο Google και να κάνει συγχρονισμό ; Συγχρονίζει κανονικά ; Έχετε στη λίστα επαφών σας τόσο στο τηλέφωνο όσο και στο Google και τις δυο νέες επαφές ; Σε hardware restore και στήσιμο απο την αρχή ενώ οι επαφές μου είναι στο Google δεν μου τις κατέβασε στο κινητό παρα μονο με αντιγραφή απο το Google προς το τηλέφωνο. Όλα τα άλλα μου τα έκανε συγχρονισμό.

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Σήμερα έβαλα τζαμακι απο το eshop.

http://www.e-shop.gr/tempered-glass-protector-lcd-x-one-for-lg-g5-9h-p-TEL.028539

Καλο και ποιοτικό χωρίς να αφήνει δαχτυλιες αλλά και εμένα δεν έχει κάτσει καλά στο κάτω μέρος.. Παρατήρησα την οθόνη σε γωνία στο φως και βλέπω ότι δεν είναι τελιος επίπεδη στις δύο κάτω άκρες.. Για αυτό δεν κολλάει καλά το τζαμί..

Έχει παρατηρήσει άλλος το ίδιο θέμα;

Αξίζει να ασχοληθώ με service;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τζαμί έβαλα Όχι για τις γρατζουνιές. Το έβαλα γιατί με τα πολωτικα γυαλιά ηλίου η οθόνη γίνεται μαύρη. Με το τζαμακι είναι μια χαρά. Να καθόταν και καλά το τζαμακι..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Σήμερα έβαλα τζαμακι απο το eshop.

http://www.e-shop.gr/tempered-glass-protector-lcd-x-one-for-lg-g5-9h-p-TEL.028539

Καλο και ποιοτικό χωρίς να αφήνει δαχτυλιες αλλά και εμένα δεν έχει κάτσει καλά στο κάτω μέρος.. Παρατήρησα την οθόνη σε γωνία στο φως και βλέπω ότι δεν είναι τελιος επίπεδη στις δύο κάτω άκρες.. Για αυτό δεν κολλάει καλά το τζαμί..

Έχει παρατηρήσει άλλος το ίδιο θέμα;

Αξίζει να ασχοληθώ με service;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τζαμί έβαλα Όχι για τις γρατζουνιές. Το έβαλα γιατί με τα πολωτικα γυαλιά ηλίου η οθόνη γίνεται μαύρη. Με το τζαμακι είναι μια χαρά. Να καθόταν και καλά το τζαμακι..

Να σου κάνουν τί στο σέρβις? Να το ισιώνουν σε βαριοπούλα για να κάτσει το τζαμάκι που πήρες?

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι αστοχία υλικού η καμπύλη στην οθόνη και την αλλάξουν.

Έβλεπα βίντεο στο youtube και από ότι είδα γενικά δεν κάθονται καλά τα τζαμακια.. Έχει καμπύλη η οθόνη και στο κάτω μέρος σε ολους..

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την μεμβράνη που δείχνει παραπάνω το παιδί της spigen που περιέχει 3 μεμβράνες. Κατ΄αρχήν να πω ότι είναι μεμβράνη, ταιριάζει πολύ καλά στο κινητό χωρίς φουσκάλες πολύ καλή απόκριση αλλά... μαγνητίζει σκονη και τριχίδια μερικές φορές. Απ΄τη στιγμή που δεν έβρισκα καλό tempered glass που να εφαρμόζει επέλεξα αυτό μαζί με την

https://www.amazon.com/dp/B01B1GQM3A/ref=twister_B01B2BX3HW?_encoding=UTF8&psc=1

θήκη της spigen που πραγματικά σε αυτό το βαθύ μπλε που γυαλίζει ελαφρώς το κινητό δείχνει πανέμορφο (έχει και στήριγμα πίσω πολύ βολικό), μου πεσε και μερικές φορές και δεν έπαθε κάτι η θήκη. Στο 18:50 φαίνεται το πραγματικό χρώμα της θήκης γιατί στο σαιτ τους είναι σαν να βλέπεις άλλο χρώμα το metal slate

Edited by LordCat
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/4smarts-second-glass-curved-25d-for-lg-g5-black-p-TEL.029614

 

Αυτό το έχει δοκιμάσει κανένας?

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα,

 

μπορεί σας παρακαλώ κάποιος φίλος να δημιουργήσει μια νέα επαφή στο τηλέφωνο και μια δεύτερη στο Google και να κάνει συγχρονισμό ; Συγχρονίζει κανονικά ; Έχετε στη λίστα επαφών σας τόσο στο τηλέφωνο όσο και στο Google και τις δυο νέες επαφές ; Σε hardware restore και στήσιμο απο την αρχή ενώ οι επαφές μου είναι στο Google δεν μου τις κατέβασε στο κινητό παρα μονο με αντιγραφή απο το Google προς το τηλέφωνο. Όλα τα άλλα μου τα έκανε συγχρονισμό.

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Κάποιος καλός φίλος να κάνει μια δοκιμούλα , ούτε μισό λεπτό δεν θα κάνει :)

 

Σάς ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...