Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι, και? Ποιος είπε ότι είναι το ίδιο?

Η samsung απλά κάνει το αυτονόητο, & γι'αυτό δεν θα ακούσει κανένα μπράβο από μένα.

(Αν και στην Ελλάδα συνηθίζεται να αποθεώνεται το αυτονόητο, μιας και το σημείο αναφοράς είναι το παράλογο)

 

Η LG όμως δεν κάνει ούτε αυτό, γι'αυτό και θα ακούσει τα εξ'αμάξης.

To πρόβλημα του G4, δεν είναι της ίδιας βαρύτητας με του note 7, αλλά ακόμα και όντως μικρότερης βαρύτητας από του note 7, η τωρινή αντιμετώπιση είναι δυσανάλογα πολύ μικρότερη. Eπειδή δεν αυτοανατινάσσεται δηλαδή, το αφήνουμε έτσι & κάνουμε τον....κορεάτη(:p)?

 

Σε G4 έπρεπε να κάνει ανάκλυση ή αντικατάσταση με άλλες συσκευές & η πώληση του θα έπρεπε να χε σταματήσει από τις αρχές του έτους. Το ίδιο το G4 είναι ελαττωματικό, & μια σοβαρή εταιρία θα έπρεπε να φροντίσει να τα μαζέψει από την αγορά. Το αν έχει πουλήσει 1 κομμάτι ή 1 δις κομμάτια, μου είναι αδιάφορο, όπως και της lg της είναι αδιάφορο που βρήκα τα χρήματα να πάρω τη συσκευή της.

To ίδιο ισχύει με το g flex 2, που έβγαλε τις κίτρινες οθόνες, feature :X:cry::blink::lol:

Σε G2 & G3 επέκταση της εγγύησης σε 3 ή 4 χρόνια, για τα γνωστά προβλήματα μόνο βέβαια, αρκούσε.

 

Το note 7 έβγαλε ένα επικίνδυνο πρόβλημα, αλλά τουλάχιστον η samsung κάνει το αυτονόητο.

Η lg ούτε αυτό. :down:

 

Κοίτα να δης αν βγάλει κινητό ή ελτζι και παίρνει φωτιές και δεν κανει ανάκληση και εγώ μαζί σου.Και επειδή εγώ το τζι 2 3 4 β10 δε μου έβγαλαν τίποτα απολύτως όπως και σε μία ξαδέρφη μου το 2 και σε φίλους το 4αρι αντίστοιχα δε μπορώ από ένα φόρουμ κάθε "πικραμένος" και με το δίκιο τους οι ανθρωποι να πω ότι ναι ή ελτζι είναι για τα μπάζα.Και πριν που είχα σαμσουνκ και δεν έμεινα ευχαριστημένος δε την εκραξα απλά έφυγα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@Absolute0

 

Καλά έκανες και το ανέφερες.

Για το G5, δεν υπάρχει κάποιο θέμα ως τώρα.

 

Αναφερόμουν σε δυσπιστία υποψήφιων αγοραστών.

 

Κοίτα να δης αν βγάλει κινητό ή ελτζι και παίρνει φωτιές και δεν κανει ανάκληση και εγώ μαζί σου.Και επειδή εγώ το τζι 2 3 4 β10 δε μου έβγαλαν τίποτα απολύτως όπως και σε μία ξαδέρφη μου το 2 και σε φίλους το 4αρι αντίστοιχα δε μπορώ από ένα φόρουμ κάθε "πικραμένος" και με το δίκιο τους οι ανθρωποι να πω ότι ναι ή ελτζι είναι για τα μπάζα.Και πριν που είχα σαμσουνκ και δεν έμεινα ευχαριστημένος δε την εκραξα απλά έφυγα.

 

Δεν κρίνω από προσωπική εμπειρία. (Είχα 6, το θεωρώ ελάχιστο δείγμα)

Ακόμα και εσύ με καμιά 10άρια δεν μπορείς να εξάγεις συμπέρασμα.

 

Γενικά δεν βλέπεις ότι υπάρχει θέμα.? (G2, G3, G4, g flex 1, g flex 2)

Αν όχι, οκ πάσο.

 

Δεν συνέκρινα τα προβλήματα των Lg με αυτό του note.

Αυτό που λέω, είναι ότι η samsung κάνει έστω το αυτονόητο, ενώ η lg έκανε αναλογικά λιγότερα απ' αυτά που πρέπει .

Link to comment
Share on other sites

@Absolute0

 

Καλά έκανες και το ανέφερες.

Για το G5, δεν υπάρχει κάποιο θέμα ως τώρα.

 

Αναφερόμουν σε δυσπιστία υποψήφιων αγοραστών.

 

 

 

Δεν κρίνω από προσωπική εμπειρία. (Είχα 6, το θεωρώ ελάχιστο δείγμα)

Ακόμα και εσύ με καμιά 10άρια δεν μπορείς να εξάγεις συμπέρασμα.

 

Γενικά δεν βλέπεις ότι υπάρχει θέμα.? (G2, G3, G4, g flex 1, g flex 2)

Αν όχι, οκ πάσο.

 

Δεν συνέκρινα τα προβλήματα των Lg με αυτό του note.

Αυτό που λέω, είναι ότι η samsung κάνει έστω το αυτονόητο, ενώ η lg έκανε αναλογικά λιγότερα απ' αυτά που πρέπει .

 

Τι να κάνουμε ουδείς τέλειος όπως είπα και πιο πανω μη σου τύχει.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

"Καλά έκανες και το ανέφερες.

Για το G5, δεν υπάρχει κάποιο θέμα ως τώρα.

Αναφερόμουν σε δυσπιστία υποψήφιων αγοραστών."

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

"Καλά έκανες και το ανέφερες.

Για το G5, δεν υπάρχει κάποιο θέμα ως τώρα.

Αναφερόμουν σε δυσπιστία υποψήφιων αγοραστών."

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

 

1 περιστατικό? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχως..Και μακαρι να μεινουμε σ αυτο το ενα...

 

1, 5, 10 σε παγκόσμια κλίμακα είναι ελαχιστότατα.

Tην LG την έχουν στη μπούκα πλέον και με το παραμικρό θα γίνεται θέμα, αλλά το θέμα είναι να μπορούμε να διακρίνουμε τα προβληματικά από τις σποραδικές περιπτώσεις που όλοι μπορεί να έχουν.

 

Για μένα απ'αυτό το video, θέμα δεν προκύπτει.

Τώρα αν τελικά προκύψει στο μέλλον είναι άλλο ζήτημα.

Εδώ θα μάστε να το (κατα)κρίνουμε. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες, πέρασα και το Hi-Fi Plus with B&O Play στο θηρίο μας:D ακριβό μεν αλλά απαραίτητο για μουσικόφιλους, φυσικά θα είναι μόνιμα επάνω και πειράματα βάλε βγάλε δεν παίζουν, έχει τέλεια εφαρμογή στο σώμα του κινητού και προσθέτει λίγο χωρίς όμως να φαίνεται κάπως, στα του ήχου με flac αρχεία και poweramp είναι καθηλωτικο, πλεονέκτημα επίσης και η χρήση του με usb σε άλλες συσκευές και λειτουργικά :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αφού είχα το backlight bleed και η procordia είπε οτι δεν αλλάζει οθόνη για αυτό, τώρα έχω πάνω δεξιά και 5 pixel που ξαφνικά στο μαύρο κολλάνε σε μπλε άμα τα πιέσεις ξεκολλάνε η κολλάει κάποιο ποιο δίπλα και μετά ξανακολλάνε random ανάλογα αν το έχεις ακουμπήσει την οθόνη στο σημείο.

 

Να πάω πάλι procordia ή τσάμπα ταλαιπωρία;

nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Αφού είχα το backlight bleed και η procordia είπε οτι δεν αλλάζει οθόνη για αυτό, τώρα έχω πάνω δεξιά και 5 pixel που ξαφνικά στο μαύρο κολλάνε σε μπλε άμα τα πιέσεις ξεκολλάνε η κολλάει κάποιο ποιο δίπλα και μετά ξανακολλάνε random ανάλογα αν το έχεις ακουμπήσει την οθόνη στο σημείο.

 

Να πάω πάλι procordia ή τσάμπα ταλαιπωρία;

Φυσικά και θα το ξαναπάς. Και θα απαιτήσεις την επισκευή του.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες, πέρασα και το Hi-Fi Plus with B&O Play στο θηρίο μας:D ακριβό μεν αλλά απαραίτητο για μουσικόφιλους, φυσικά θα είναι μόνιμα επάνω και πειράματα βάλε βγάλε δεν παίζουν, έχει τέλεια εφαρμογή στο σώμα του κινητού και προσθέτει λίγο χωρίς όμως να φαίνεται κάπως, στα του ήχου με flac αρχεία και poweramp είναι καθηλωτικο, πλεονέκτημα επίσης και η χρήση του με usb σε άλλες συσκευές και λειτουργικά :happy:

 

ωραία πράγματα...απόλαυσέ το.! ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα το ξαναπάς. Και θα απαιτήσεις την επισκευή του.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απλά με το backlight bleed δεν είχα ούτε 24 ώρες την συσκευή και μου απαντήσατε μετά από 3 ώρες ότι έτσι είναι οι led οθόνες, τώρα θα μου πούν έλα μωρέ 4 pixelάκια σε αυτή την ανάλυση δεν φαίνονται. Άσε που πρωί πρωί σιγά μην φαίνονται τα pixels...

nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

ωραία πράγματα...απόλαυσέ το.! ;)

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Θα το ήθελα πιο προσιτό αλλά δεν είναι και σαφές αν θα έπεφτε η τιμή του, υπάρχει και θέμα διαθεσιμότητας οπότε τελευταίο κομμάτι βρήκα και προχώρησα.

 

@Strategos δεν το συζητάς καν φίλε μου, τηλεφώνησε ώστε να έρθει κούριερ για να το παραλάβει.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ :)

Θα το ήθελα πιο προσιτό αλλά δεν είναι και σαφές αν θα έπεφτε η τιμή του, υπάρχει και θέμα διαθεσιμότητας οπότε τελευταίο κομμάτι βρήκα και προχώρησα.

 

@Strategos δεν το συζητάς καν φίλε μου, τηλεφώνησε ώστε να έρθει κούριερ για να το παραλάβει.

 

Σκέφτομαι οτι θα μου πουν κάνα παπατζιλίκι δεν είναι καμμένα, κολλημένα είναι, χαχαχα.

nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι οτι θα μου πουν κάνα παπατζιλίκι δεν είναι καμμένα, κολλημένα είναι, χαχαχα.

 

Εαν έχεις την δυνατότητα πηγαίνεις αυτοπροσώπως, εφόσον είναι υπαρκτό το πρόβλημα δεν νομίζω να τίθεται θέμα να σε διαψεύσουν :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εαν έχεις την δυνατότητα πηγαίνεις αυτοπροσώπως, εφόσον είναι υπαρκτό το πρόβλημα δεν νομίζω να τίθεται θέμα να σε διαψεύσουν :happy:

 

10 λεπτά απόσταση απο το σπίτι μου :)

nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

βέβαια δεν ξέρω και τι έγγυηση δίνει πλέον η LG με τις 2K οθόνες για τα pixels
nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά απόσταση απο το σπίτι μου :)

 

Και κάθεσαι και το συζητας πεταξου ακόμα στο πληκτρολόγιο είσαι;:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγω θυμάμαι ότι μου άλλαξαν οθόνη για 1pixel που είχα στο g4 ενώ εγώ φοβόμουνα μήπως βρούνε καμία δικαιολογία η κοπέλα στην εξυπηρέτηση το βρήκα μόνη της χωρίς να τής το δείξω εγώ. Edited by msdxgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, προσοχή στο λευκό USB type C καλωδιάκι του G5, είναι πολύ φτηνιάρικο. Μου χάλασε στην βάση του.

 

Πήρα ΑΥΤΟ :

http://www.banggood.com/BlitzWolf-3A-USB-Type-C-Reversible-3_33ft-1m-Data-Cable-p-1013479.html

 

Και ηρέμησα!

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει παρατηρήσει κάποιος όταν το κινητό φτάνει σε πλήρη φόρτιση του κάνει το χαρακτηριστικό ήχο οτι ολοκληρώθηκε η φόρτιση εμένα πάντως δεν τον κάνει, ενω το G3 που ειχα το έκανε ή έτσι λειτουργεί το G5.
Link to comment
Share on other sites

Εχει ερθει σε κανεναν η αναβαθμιση σε συσκευη απο πορτογαλια; την e εννοω

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει ερθει σε κανεναν η αναβαθμιση σε συσκευη απο πορτογαλια; την e εννοω

 

Και εμένα απο Αγγλία ακόμα δεν έχει έρθει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...