Jump to content

Q telecoms και restart για να παίξει;


vamire666
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια πολλά σε ολους.

Αυτές της ημερες αντιμετωπιζω πρόβλημα με την q. Συγκεκριμένα χάνει το σήμα εν μέρη δηλαδή ενώ δείχνει οτι έχει σήμα όταν προσπαθώ να καλεσω κάποιον δεν κανει τίποτα.Ενω έχω δεδομένα ανοιχτά και αυτά σταματούν να παίζουν.

Αν το βάλω σε λειτουργια πτήσης και το ξανά βάλω κάποιες φορες επανέρχεται αλλες φορες όχι και κάνω reboot. Το πρόβλημα υφίσταται απο τα χριστουγεννα .Το κινητό που το δουλεψα με κάρτα cosmote δεν μου έκανε κανένα τέτοιο πρόβλημα.Τι λέτε να παίζει; Είναι απο το δυκτιο της q ή παιζει να είναι κάτι άλλο; έχω δοκιμάσει και 3g -& 2g και 4g και συνεχίζει να κανει το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε ολους.

Αυτές της ημερες αντιμετωπιζω πρόβλημα με την q. Συγκεκριμένα χάνει το σήμα εν μέρη δηλαδή ενώ δείχνει οτι έχει σήμα όταν προσπαθώ να καλεσω κάποιον δεν κανει τίποτα.Ενω έχω δεδομένα ανοιχτά και αυτά σταματούν να παίζουν.

Αν το βάλω σε λειτουργια πτήσης και το ξανά βάλω κάποιες φορες επανέρχεται αλλες φορες όχι και κάνω reboot. Το πρόβλημα υφίσταται απο τα χριστουγεννα .Το κινητό που το δουλεψα με κάρτα cosmote δεν μου έκανε κανένα τέτοιο πρόβλημα.Τι λέτε να παίζει; Είναι απο το δυκτιο της q ή παιζει να είναι κάτι άλλο; έχω δοκιμάσει και 3g -& 2g και 4g και συνεχίζει να κανει το ίδιο...

 

 

 

Εμενα εκανε χθες,περασα την Ρεντινα που δεν πιανει και μετα δεν ειχα σημα.Με μια λειτουργια πτησης εστρωσε .Σημερα δεν εμπαινε σε 3g αλλα εφτιαξε με το κολπο που εκανα χθες.Με Cosmote οσο το ειχα δεν εκανε κιχ.Lumia 535 εχω,με 4G καρτα Q.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Για προβληματική κάρτα σιμ φαίνεται.

Πάνε να την αλλαξεις

 

Η σιμ ειναι καινουργια 2 μηνων το πολυ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα εκανε χθες,περασα την Ρεντινα που δεν πιανει και μετα δεν ειχα σημα.Με μια λειτουργια πτησης εστρωσε .Σημερα δεν εμπαινε σε 3g αλλα εφτιαξε με το κολπο που εκανα χθες.Με Cosmote οσο το ειχα δεν εκανε κιχ.Lumia 535 εχω,με 4G καρτα Q.

 

Τι ειναι η ρεντινα?

Μαλλον δεν πληρωνει αρκετα η q στην wind και τωρα με της γιορτες δεν μοιραζει τοσο bandwidth απο της κεραιες της η wind?

Παιζει κατι τετοιο;

Link to comment
Share on other sites

Η σιμ ειναι καινουργια 2 μηνων το πολυ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

 

 

Τι ειναι η ρεντινα?

 

 

Μαλλον δεν πληρωνει αρκετα η q στην wind και τωρα με της γιορτες δεν μοιραζει τοσο bandwidth απο της κεραιες της η wind?

 

 

Παιζει κατι τετοιο;

 

 

 

Η Qεχει εξαγοραστει απο την Wind,δεν παιζει κατι τετοιο.Ρεντινα ειναι μια περιοχη που ειναι στα ορια του Ν.Χαλκιδικης-Θεσσαλονικης και ειναι κοντα στην Ασπροβαλτα.Υπαρχει και δρομος να πας Χαλκιδικη(Σταυρος,Ιερισσος) απο Θεσσαλονικη,πηγαινοντας για Ασπροβαλτα.Αμα κανεις την διαδρομη θα περασεις και την Ρεντινα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Η Qεχει εξαγοραστει απο την Wind,δεν παιζει κατι τετοιο.Ρεντινα ειναι μια περιοχη που ειναι στα ορια του Ν.Χαλκιδικης-Θεσσαλονικης και ειναι κοντα στην Ασπροβαλτα.Υπαρχει και δρομος να πας s

 

Χαλκιδικη(Σταυρος,Ιερισσος) απο Θεσσαλονικη,πηγαινοντας για Ασπροβαλτα.Αμα κανεις την διαδρομη θα περασεις και την Ρεντινα.

 

 

 

Σημερα το ιδιο που επαθες εγινε με F2G(με 4G sim) στο Πλατυ Ημαθιας.Εκει που ειχε σημα,το εχασε και εκανα restart.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιες ημέρες δείχνει να έχει διορθωθεί το πρόβλημα αλλά κάποιες φορες όταν προσπαθώ να καλεσω κάποιον μου λέει πως το υπολοιπο μου είναι χαμηλό για να γίνει η κληση αμα ξανά καλεσω όμως πέρνει κανονικά..
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου λέει " το υπόλοιπο σου είναι χαμηλό για να γίνει η κλήση"

Σου λέει " το υπόλοιπο σας είναι πολύ χαμηλό ", αν δεν το κλείσεις η κλήση θα ολοκληρωθεί κανονικά.

Επιπλέον δεν το λεει συνεχώς, το λέει στην πρώτη κλήση του 24ώρου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι , είναι μία γενική ενημέρωση υπολοίπου σε ευρώ.

Προφανώς έχεις κάτω από 1 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σε όλους.

 

Αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τον φίλο παραπάνω...Πήγα στην Q εδώ και 2-3 εβδομάδες και κάποιες (τυχαίες;) φορές, ενώ δείχνει ότι υπάρχει σήμα, ούτε καλεί ούτε λαμβάνει...μετά έρχονται μηνύματα από αυτούς που με πήραν κατά εκείνη την περίοδο. Εαν κάνω restart την SIM με λειτουργεία πτήσης, το σήμα επανέρχεται κανονικά. Το πρόβλημα είναι μεγαλό, καθώς δεν γνωρίζω πότε αυτό συμβαίνει μιας και οι γραμμές από το σήμα φαίνονται πάντα κανονικά...

Φίλε, εσένα το πρόβλημα λύθηκε οριστικά από μόνο του; Εκανες κάτι. Να σημειώσω ότι έχω dual sim (samsung galaxy s3612) εάν τυχόν παίζει κάποιο ρόλο (η δεύτερη SIM σχεδόν πάντα απενεργοποιημένη πάντως).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με f2g στο Ρέθυμνο όπου βρίσκομαι, ειδικά τις τελευταίες ημέρες.

 

 

 

Ποιακ καρτα εχεις? την4 4G?

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...