Jump to content

Cubot Note S


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή το έχω τσεκαρει το πρόβλημα δεν είναι του φορτιστή.... αλλά το καλώδιο που έχει ή συσκευασία όταν έρχεται το κινητό... δοκιμασμένο και με άλλους φορτιστες 1A δεν περνάει πάνω από 0.45 κατά την διάρκεια τις φορτισεις....δοκιμασε με άλλο καλώδιο και θα δεις διαφορά...!!

 

Στάλθηκε από το MediaPad T1 8.0 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρέπει να είναι μια από τις πιο σωστές απαντήσεις που έχω δει εδώ μέσα, αυτό που λες είναι δοκιμασμένο και στο καλώδιο που είχε η συσκευασία και Στο δικό μου Xiaomi Mi max. Αγόρασα καινούριο καλώδιο και το αποτέλεσμα είναι αυτό που γράφεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια απο πιο σκρουτσομαγαζο προτεινετε να το παρω,ωστε να υπαρχουν λιγοτερες πιθανοτητες να βγει προβληματικο κομματι?διοτι ακουω οτι μερικα ερχονται ηδη προβληματικα και δεν θελω να μπλεκω με σερβις κ αντικαταστασεις...
Link to comment
Share on other sites

@inetbox

Οκ!!! Θα το δοκιμάσω! Που να φανταστώ ότι μπορεί να είναι οκ ο φορτιστής και off το καλώδιο! OMG!! Όσο ζω μαθαίνω!

:-)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω την εκδοση android 6 και τρεχουσα ενημερωση την v5 μπορω να βαλω την v6?

ο αδερφος μου εχει την ποιο παλια εκδοση android την 5.1 μπορω να του περασω την εκδοση android 6?

αυτα γινεται χωρις root?

μπορειτε να μου δωσετε την ιστοσελιδα να κατεβασω?

θα δουλευει απροβληματιστα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω την εκδοση android 6 και τρεχουσα ενημερωση την v5 μπορω να βαλω την v6?

ο αδερφος μου εχει την ποιο παλια εκδοση android την 5.1 μπορω να του περασω την εκδοση android 6?

αυτα γινεται χωρις root?

μπορειτε να μου δωσετε την ιστοσελιδα να κατεβασω?

θα δουλευει απροβληματιστα?

Στο post 1118 βρίσκονται όλα τα αρχεία που χρειάζεσαι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Στο post 1118 βρίσκονται όλα τα αρχεία που χρειάζεσαι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατεβασα και εγω το συγκεκριμενο αρχειο απο το 1118 αλλα ειναι μονο drivers..κανενα λινκ με την μονο με την v6 δεν υπαρχει για να μην ειμαστε στο ψαξιμο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.needrom.com/download/cubot-note-s-8/

 

Την rom αυτη της ΑOSP την εχει δοκιμασει καποιος?

Η v6 ειναι? γραφει s-8 δεν εχω ασχοληθει ποτε με needrom

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.needrom.com/download/cubot-note-s-8/

 

η απο αυτες καμια? βλεπω πολλες μεσα

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα και εγω το συγκεκριμενο αρχειο απο το 1118 αλλα ειναι μονο drivers..κανενα λινκ με την μονο με την v6 δεν υπαρχει για να μην ειμαστε στο ψαξιμο?

 

Μόλις ξανακατέβασα ολόκληρο το αρχείο.

Υπάρχουν μέσα τα πάντα. Δεν χρειάζεται να ψάξεις τίποτα.

 

Saviano.jpg

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εαν αγορασεις αυτο το κινητο απο κινα,χρειαζεται να βαλεις ευρωπαικη ROM και τετοια πραγματα??Δηλαδη απλα να το παρεις και απλα να του βαλεις την ελληνικη γλωσσα,και να το χειριζεσαι δεν γινεται???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εαν αγορασεις αυτο το κινητο απο κινα,χρειαζεται να βαλεις ευρωπαικη ROM και τετοια πραγματα??Δηλαδη απλα να το παρεις και απλα να του βαλεις την ελληνικη γλωσσα,και να το χειριζεσαι δεν γινεται???

 

Η ρομ που φοράω εγώ (και όλος ο υπόλοιπος κόσμος :p ) είναι απο το επίσημο site της Cubot. ΚΑΡΑ-China δηλαδή! Και έχει Ελληνικά κανονικά.

Δεν υπάρχει ξεχωριστή Ελληνική ρομ. Το αγοράζεις από όπου θες, επιλέγεις Ελληνική γλώσσα και τέλος.:cool:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη διαφορά είναι ότι από την στιγμή που αγοράζεται για ευρωπαική χώρα θα συνδέεται σε διαφορετικούς σερβερ απ'οτι άν ήταν για ασιατική ή άλλη αγορά, για τυχόν αναβαθμίσεις(το note s νομίζω ότι έχει κλείσει για τέτοια).

Μήπως κάποιος που το έχει στα χέρια του (το δικο μου το έχω δανείσει σε φίλο μέχρι να πάρει άλλο) μπορεί να δει αν εχει προεγκατεστημένη την επιλογή μπλοκαρίσματος ανεπιθύμητου τηλ. αριθμού; (σήμερα χρησιμοποιώντας ένα άλλο τηλ με cm13 δέχθηκα μία κλήση σε ακατάλληλη ώρα και έτσι θυμήθηκα αυτή την χρήσιμη λειτουργία!!).

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί το έψαξα για λίγο αλλά δεν βρήκα κάτι (στις κλήσεις ψάχτηκα). Δεν είχα χρόνο για παραπάνω σκάλισμα.

Το απόγευμα που θα επιστρέψω θα το ψάξω καλύτερα και θα ΣΕ πώ. :-)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί το έψαξα για λίγο αλλά δεν βρήκα κάτι (στις κλήσεις ψάχτηκα). Δεν είχα χρόνο για παραπάνω σκάλισμα.

Το απόγευμα που θα επιστρέψω θα το ψάξω καλύτερα και θα ΣΕ πώ. :-)[/quote

Θα με πείς όταν με καλούν στο κινητό μου μαυρίζει η οθόνη . Στρώνει όταν το κλείνω για λίγο .

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξανακατέβασα ολόκληρο το αρχείο.

Υπάρχουν μέσα τα πάντα. Δεν χρειάζεται να ψάξεις τίποτα.

 

Saviano.jpg

Τι στο καλο εμενα γιατί μου βγάζει μόνο τους driver...θα δοκιμασω παλι...

 

Στάλθηκε από το CUBOT_NOTE_S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Το v5 με το v6 τι διαφορα εχουν;

Εγω εχω το v5 και οταν ανοιγω το ιντερνετ καταναλωνει πολυ μπαταρια λογω εφαρμογων

 

ποτε θα εχουμε την εκδοση android nougat 7?

Edited by soulis13
Link to comment
Share on other sites

ποτε θα εχουμε την εκδοση android nougat 7?

Ποτέ :-)

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

ακουσες τιποτα οτι δεν θα αναβαθμιστει?

 

Κοίτα...με το ζόρι πήρε την 6.0...

Άν θέλεις μπορείς να το ρωτήσεις στο επίσημο φόρουμ της cubot (http://forum.cubot.net/viewforum.php?f=4) και να μας ενημερώσεις και εμάς εδώ.

Link to comment
Share on other sites

θα τους στειλω αργοτερα να δω τι θα μου απαντησουν μια ερωτηση μονο πως να κανω το hard reset γιατι παταω το power και το volume + παω recovery mode και μετα μου λεει καμια εντολη αλλα δεν με βαζει μεσα τι φταιει? :(
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι στην v5 και θελω να βαλω v6.εχω το αρχειο στο pc μου.μπορω να το περασω μεσω του κινητου απευεθειας?δλδ εγκατασταση μεσω καρτας sd??
Link to comment
Share on other sites

Εγω με αυτον τον τροπο εγκατεστησα απο την v5 στην v6 μεσω καρτα sd δεν μου παρουσιασε κανενα προβλημα μπηκα στις τοπικες ενημερωσεις και εκανα update
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση αυτο το update τι version ειναι εγω εχω την v6

http://forum.cubot.net/viewtopic.php?t=987

αλλα δεν λειτουργει το recovery mode

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει μείνει όπως ήταν (το λέω γιατί αλλάζουν τα αρχεία χωρίς ενημέρωση και βάζουν το ίδιο link) είναι η version 4.

Τι ακριβώς εννοείς όταν λες ότι δεν δουλεύει; Δεν μπορείς να μπείς;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Το v5 με το v6 τι διαφορα εχουν;

Εγω εχω το v5 και οταν ανοιγω το ιντερνετ καταναλωνει πολυ μπαταρια λογω εφαρμογων

 

ποτε θα εχουμε την εκδοση android nougat 7?

 

Μακαρι καποια στιγμη να το παρει,εδω εγινε Marchmallow που σε αλλη συσκευη μου ακομα το περιμενω που εχει και καλυτερα χαρακτηριστικα (Vdf smart ultra 6)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω με αυτον τον τροπο εγκατεστησα απο την v5 στην v6 μεσω καρτα sd δεν μου παρουσιασε κανενα προβλημα μπηκα στις τοπικες ενημερωσεις και εκανα update

Α ωραια οποτε και εγω το εγκαθιστω στην sd παω τοπικες ενημερωσεις και αυτο ηταν δεν θελει κατι αλλο στην εγκατασταση?

Εννοειται οτι δεν θα χρειαστει root ουτε φλασαρισμα ετσι?

Αν και αφου υπαρχει η v6 γιατι δεν το ενημερωνουν απο την Cubot απευθειας οπως εκαναν με την v5 απο περιεργεια ρωταω γιατι ειναι η μονη συσκευη που δεν εχω ασχοληθει ακομα με ρουταρισμα αλλαγη ρομ κ.α....

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι καποια στιγμη να το παρει,εδω εγινε Marchmallow που σε αλλη συσκευη μου ακομα το περιμενω που εχει και καλυτερα χαρακτηριστικα (Vdf smart ultra 6)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν αναβαθμιζονται ολα τα κινητα

 

Α ωραια οποτε και εγω το εγκαθιστω στην sd παω τοπικες ενημερωσεις και αυτο ηταν δεν θελει κατι αλλο στην εγκατασταση?

Εννοειται οτι δεν θα χρειαστει root ουτε φλασαρισμα ετσι?

Αν και αφου υπαρχει η v6 γιατι δεν το ενημερωνουν απο την Cubot απευθειας οπως εκαναν με την v5 απο περιεργεια ρωταω γιατι ειναι η μονη συσκευη που δεν εχω ασχοληθει ακομα με ρουταρισμα αλλαγη ρομ κ.α....

 

Αμφιβαλω αν η v6 ειναι official απο την ιδια την cubot και εγω οταν το αγορασα το κινητο την v5 ειχα και μου ηρθε ενημερωση για bugs και αν θυμαμαι καλα το optimization

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν έχει μείνει όπως ήταν (το λέω γιατί αλλάζουν τα αρχεία χωρίς ενημέρωση και βάζουν το ίδιο link) είναι η version 4.

Τι ακριβώς εννοείς όταν λες ότι δεν δουλεύει; Δεν μπορείς να μπείς;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακυρο για το recovery το βρηκα. Δηλαδη μπορω απο την v6 να παω στην v4 ειναι 700mb απο τις τοπικες ενημερωσεις απο το λινκ που σου εδωσα? Γιατι εχω την ενημερωση m800 v6

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μπορω απο την v6 να παω στην v4 ειναι 700mb απο τις τοπικες ενημερωσεις απο το λινκ που σου εδωσα? Γιατι εχω την ενημερωση m800 v6

Εγώ χρησιμοποίησα το αρχείο που υπάρχει στο site της Cubot για να πάω από Android 5 σε android 6 μέσω τοπικών ενημερώσεων.

Δεν ξέρω εάν θα δουλέψει σωστά σε downgrade.

 

Υ.Γ Στην συνέχεια βέβαια επειδή είχα 1-2 θεματάκια την πέρασα με flash απο τον οδηγό του Saviano.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...