Jump to content

Cubot Note S


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο μονό που κολλάω να του περάσω την v5 και v6 είναι ότι πρέπει να το κάνω root στο τέλος. Εγώ που έχω βάλει την 6.0. v4. τι βήμα πρέπει πρώτα να ακολουθήσω. Θα πρέπει να του περάσω την v3…? Κάντε link εδώ τι πρέπει να κατεβασω... Ευχαριστώ πολύ....

Το "πρέπει" του root δεν το κατάλαβα;;

Φίλε μου μερικά πόστ πιο πίσω υπάρχει αναλυτικός οδηγός...;)

 

Saviano το κινητό μου έγινε πυραβλο κινητο :lol:ο

Καλημέρα,χαίρομαι που ΟΛΑ πήγαν καλά και...ετοιμάζεσαι για "εκτόξευση" ;) ;) !!!Να σου δώσω άλλη μία συμβουλή αν μου το επιτρέπεις...

Αν τύχει και η ένδειξη μπαταρίας αρχίσει και "τρέχει" σχετικά γρήγορα...μην ανησυχείς...ΑΠΛΑ στο ποσοστό που θα "σταθεροποιηθεί" βγάλε την μπαταρία για κανένα λεπτό-δίλεπτο και ξαναβάλτην. ;)

 

Και πάλι καλημέρα.

Edited by saviano
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλημέρα σε όλους! :)

Παλικάρια...δεν αμφισβητώ τίποτα απο όσα λέτε! Το ερώτημά μου είναι το εξής:

Γιατί η Cubot δεν αναρτά στην περιοχή "rom download" τις εκδόσεις 5 και 6; ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ ερώτημα!

 

Επίσης, εάν διαβάσετε όλο το forum της cubot, θα δείτε οτι υπάρχει κόσμος (1-2-3 άτομα...δεν ξέρω πόσα...έτσι κι αλλιώς ολόκληρο το forum τους με 5-10 άτομα κινείται) που φλάσαραν κανονικά την v.3 και όμως δεν παίρνουν ΟΤΑ updates ούτε και μπορούν να τις περάσουν με wireless!

 

Προσωπικά (την άποψή μου λέω), εάν δεν δώ τις rom στο site της Cubot επίσημα, ή έστω μία απάντηση του admin που να λέει "ναι βάλτε τες..." δεν θα προχωρήσω παρακάτω. Πιστεύω και ελπίζω οτι θα δώσει κάποιο update σύντομα.

 

:rolleyes:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Το "πρέπει" του root δεν το κατάλαβα;;

Φίλε μου μερικά πόστ πιο πίσω υπάρχει αναλυτικός οδηγός...;)

 

 

Καλημέρα,χαίρομαι που ΟΛΑ πήγαν καλά και...ετοιμάζεσαι για "εκτόξευση" ;) ;) !!!Να σου δώσω άλλη μία συμβουλή αν μου το επιτρέπεις...

Αν τύχει και η ένδειξη μπαταρίας αρχίσει και "τρέχει" σχετικά γρήγορα...μην ανησυχείς...ΑΠΛΑ στο ποσοστό που θα "σταθεροποιηθεί" βγάλε την μπαταρία για κανένα λεπτό-δίλεπτο και ξαναβάλτην. ;)

 

Και πάλι καλημέρα.

Καλησπέρα saviano εάν γίνει κάτι τέτοιο θα το κάνω, οι εντυπώσεις είναι οι καλύτερες . Εγώ βλέπω ένα καινούργιο κινητό κι ας μην είναι οι επίσημες της cobut.Α ν αποφασίσει

ή cobut για updade θα έχει γεράσει το κινητό, έτσι έκανα όπως το δείχνεις για να το χαρώ όσο είναι νωρίς.

Από μένα και πάλι ευχαριστώ φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Θα το επιχειρήσω! Με πείσατε!!!

 

Ένα άλλο link για την M800_CUBOT_V3.0_20160712 υπάρχει; Γιατί αυτό που βρίσκεται στον οδηγό του saviano μου βγάζει οτι δεν υπάρχει πλέον.:confused:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Θα το επιχειρήσω! Με πείσατε!!!

 

Ένα άλλο link για την M800_CUBOT_V3.0_20160712 υπάρχει; Γιατί αυτό που βρίσκεται στον οδηγό του saviano μου βγάζει οτι δεν υπάρχει πλέον.:confused:

 

Πολύ εύκολα ψήθηκες...μια κουβέντα του τολμηρού @foust και τώρα έχεις όρεξη για πολύ παντόφλα.... :lol: :lol:

Τέλος πάντων...τι να ΣΕ πω... (άσε θα σου τα πεί άλλος...)

 

Τα λινκ είναι από το ρωσικό φορουμ για πιο γρήγορα, γιατι μέχρι να την ανεβάσω εγω ...

 

...παιδιά ΔΕΝ χρειάζεται root για να περάσετε τη rom....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!! Κατεβαίνει! Άντε καλή μου τύχη βρε...:p

 

Υ.Γ Τους drivers σε windows 10 τους έκανα εγκατάσταση αλλά στο device manager όταν συνδέω τι κινητό (USB debug ON) μου βγάζει θαυμαστικό στο ΜTK. Problem???

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ολα ΟΚ με την v.3

Μπήκε σπεσιαλ με τον οδηγό του Saviano!

Πάω να βάλω όμως την v.4 και πάλι τα ίδια...ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΑΖΕΙ!!!!:angry:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ολα ΟΚ με την v.3

Μπήκε σπεσιαλ με τον οδηγό του Saviano!

Πάω να βάλω όμως την v.4 και πάλι τα ίδια...ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΑΖΕΙ!!!!:angry:

Ωραία,αφού έβαλες την ν3 χωρίς να εχεις κανει ΚΑΜΜΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ (ωρα,ημερομηνια κτλ) βάλε το ν4 στη μνημη του κινητου και προσπαθησε απο "τοπικες ενημερωσεις"...

Αν έχεις βαλει ρυθμισεις κανε πρωτα factory reset...

Και ουτε sim ουτε wifi κτλ.ΤΙΠΟΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία,αφού έβαλες την ν3 χωρίς να εχεις κανει ΚΑΜΜΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ (ωρα,ημερομηνια κτλ) βάλε το ν4 στη μνημη του κινητου και προσπαθησε απο "τοπικες ενημερωσεις"...

Αν έχεις βαλει ρυθμισεις κανε πρωτα factory reset...

Και ουτε sim ουτε wifi κτλ.ΤΙΠΟΤΑ.

Τζίφος! :(

Για δώσε ένα link για την 4...μήπως κατεβάζω άλλη...τί να πώ ρε γμτ...

 

edit 1

Την κατέβασα και απο αλλού. Δεν μπαίνει με τίποτα. Ούτε απο recovery

 

edit 2

Ξαναφλάσαρα την ρομ απο την αρχή. Πάλι τα ίδια. ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΝ 4 ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

και ενα link για Drivers WIN7 γιατι δεν υπαρχει το αρχειο...ευχαριστω. Τωρα οταν κοιμηθουν τα παιδια θα το προσπαθησω και εγω...
Link to comment
Share on other sites

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Τζίφος! :(

Για δώσε ένα link για την 4...μήπως κατεβάζω άλλη...τί να πώ ρε γμτ...

 

edit 1

Την κατέβασα και απο αλλού. Δεν μπαίνει με τίποτα. Ούτε απο recovery

 

edit 2

Ξαναφλάσαρα την ρομ απο την αρχή. Πάλι τα ίδια. ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΝ 4 ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!

 

Ωπα,την ν4 προσπαθείς να την φλασαρεις ΟΛΟΚΛΗΡΗ (700+ΜΒ) απο το τηλ (μνημη τηλ ή καρτα μνημης);;;;

Αφου βαλεις την ν3 μετα τα αλλα ειναι μικρα updates.(μπαταρία φουλ για παν ενδεχομενο).

Link to comment
Share on other sites

Ωπα,την ν4 προσπαθείς να την φλασαρεις ΟΛΟΚΛΗΡΗ (700+ΜΒ) απο το τηλ (μνημη τηλ ή καρτα μνημης);;;;

Αφου βαλεις την ν3 μετα τα αλλα ειναι μικρα updates.(μπαταρία φουλ για παν ενδεχομενο).

 

Ναι βρε...την μικρή πάω να βάλω...:rolleyes:

Κάπου στα 54 ΜΒ είναι.

Αλλά ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ η ρουφ...!!!

Παντόφλα φίλε...!!!!!!:X

 

edit : Απο εδώ τα έχω κατεβάσει ολα

http://www.movilesdualsim.com/tema/instalar-actualizaciones-v4-0-y-v5-0-en-rom-oficial-m800_cubot_v3-0_20160722.152936/

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε...την μικρή πάω να βάλω...:rolleyes:

Κάπου στα 54 ΜΒ είναι.

Αλλά ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ η ρουφ...!!!

Παντόφλα φίλε...!!!!!!:X

 

edit : Απο εδώ τα έχω κατεβάσει ολα

http://www.movilesdualsim.com/tema/instalar-actualizaciones-v4-0-y-v5-0-en-rom-oficial-m800_cubot_v3-0_20160722.152936/

 

Δεν ξερω την αξιοπιστια του παραπανω site...

Κοίτα τωρα δεν ειμαι σπιτι αλλα μαλλον θα ανεβασω ΕΓΩ ΟΛΑ τα αρχεια σε ενα, να ξεμπερδευουμε....

Κανε μονο υπομονη...

Δοκιμασε τα ν4&ν5 απο το επισημο site cubot.

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμάσει ότι κυκλοφορεί! :D

 

Installation aborted μέσω του recovery ή επανεκκίνηση στην v.3 μέσω του wireless.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμάσει ότι κυκλοφορεί! :D

 

Installation aborted μέσω του recovery ή επανεκκίνηση στην v.3 μέσω του wireless.

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=736535&st=1140

εγώ από δω... ανεπίσημη την δίνουν τα μέλη της cubot

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμάσει ότι κυκλοφορεί! :D

 

Installation aborted μέσω του recovery ή επανεκκίνηση στην v.3 μέσω του wireless.

 

Σωστός ο @foust...!!!!

για την ακρίβεια πάρε ΟΛΑ τα αρχεία από εδώ...

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=736535&st=560&do=findComment&comment=51540056

και ακολούθησε τις οδηγίες μου. (μέχρι να τα ανεβάσω εγώ θα εχει βγεί η 7...:lol:)

 

@foust, την εβαλες την ν6;πώς σου φαίνεται;

Edited by saviano
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο @foust...!!!!

για την ακρίβεια πάρε ΟΛΑ τα αρχεία από εδώ...

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=736535&st=560&do=findComment&comment=51540056

και ακολούθησε τις οδηγίες μου. (μέχρι να τα ανεβάσω εγώ θα εχει βγεί η 7...:lol:)

 

@foust, την εβαλες την ν6;πώς σου φαίνεται;

αν εβαλα την v6 τωραααα :lol:παλια ξινά σταφυλια απο χθες το βράδυ

μου φαίνεται σαν πυραυλοκίνητο ας τα ακούν μερικοί δύσπιστοι.

pavlidisc διαβασε προσεχτικά τους οδηγούς μονο αυτό και θα πετύχει !!

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τέλειωσαν οι ενημερώσεις. Έβαλα επιτέλους v5 και μετά v6 . Αυτό που έκανα ήταν να μπω σε στοκ recovery και να κάνω εκκίνηση του κινητού. Σε φάκελο μέσα στην sd είχα βάλει τα update της v5 και v6 80 _ 90 mb και πέρασα πρώτα την 5 και μετά την 6. Έκανε όμως σχεδίων 2 ώρες μέχρι να ενημερωθεί το σύστημά. Πιστεύω να άξιζε το ξενύχτι. Θα σας πω εντυπώσεις αύριο . Κάλη μέρα να περάσουμε....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Θα το παλέψω πάλι σήμερα μετά την δουλειά...άντε να δούμε.

Τον οδηγό τον διάβασα παιδιά... δεν έχει κάτι ζόρικο. Βασικά ο οδηγός είναι σημαντικός μέχρι να καταφέρεις να βάλεις την V. 3. Μετά είναι απλά update (για όλους εκτός από μένα χαχαχα...)

Στο μόνο που έφαγα σκάλωμα με τον οδηγό, είναι που (έτσι όπως είναι γραμμένος) νόμιζα ότι αφού πατήσω download συνδέω το κινητό σε Shock recovery (το αναφέρει ένα βήμα πιο πάνω... γιαυτό την πάτησα). Ενώ αυτό πρέπει να συνδεθεί ΚΛΕΙΣΤΌ. Έφαγα κάνα 2ωρο μέχρι να το πάρω χαμπάρι.... :-)

 

Εάν τελικά... δεν τα καταφέρω να βάλω την 4,5,6 απο το τελευταίο link που μου δώσατε...υπάρχει τρόπος να ξαναπεράσω την επίσημη 4 της Cubot; Μην μείνω με την 3....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ (ανασύνταξη του οδηγού #922 σε μερικά σημεία ;) )

 

(Στο #922 πάμε ΜΟΝΟ για ΤWRP & Root)

 

ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟΣ Οδηγός για :

Πώς μπαίνουμε σε Stock Recovery

Clean Install ROM

Bootloader Recovery & Factory Mode

TWRP & Root http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6915489#post6915489

 

Προστέθηκαν τα updates MM6.0_v4,v5,v6.

Edited by saviano
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει!!!!!!!!!

 

edit: μήπως ρε παιδιά πρέπει να ενεργοποιήσω και τίποτα απο το developer menu; Και γιαυτό δεν μου κάνει τα update;

 

ξανά edit : Επίσης...στο SP_Flash_Tool_v5.1636 εμφανίζεται και μία ακόμα θέση (εκτός των Download Agent και Scatter loading) που λέγεται Authentication file. Εκεί δεν αντιστοιχίζουμε τίποτα;

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκαν τα updates MM6.0_v4,v5,v6.

 

Ενώ αυτά που είχα κατεβάσει δεν δούλευαν, τώρα εγκαθιστώ το v4. Περάσα από το στάδιο με το ρομποτάκι και τώρα είμαι στη διαδικασία βελτιστοποίησης εφαρμογών. Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

 

Ευχαριστώ πολύ saviano!!!! Θα ενημερώσω ξανά για το εάν κατάφερα να τα βάλω όλα!

Link to comment
Share on other sites

Ενώ αυτά που είχα κατεβάσει δεν δούλευαν, τώρα εγκαθιστώ το v4. Περάσα από το στάδιο με το ρομποτάκι και τώρα είμαι στη διαδικασία βελτιστοποίησης εφαρμογών. Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

 

Ευχαριστώ πολύ saviano!!!! Θα ενημερώσω ξανά για το εάν κατάφερα να τα βάλω όλα!

 

Άρα με τα παλιά δεν σου δούλευαν και με τα ανανεωμένα του saviano δουλεύουν;;; Άρα super!!!!

 

Υ.Γ εάν με το ρομποτάκι έτρεχε μπάρα που γέμιζε σιγά σιγά, τότε η αναβάθμιση έγινε ;-)

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...