Jump to content

Cubot Note S


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν ειναι 100 τις 100 σε 1 λεπτο παει 99 και παει λεγοντας καθε λεπτο μεχρι τα 72 νομιζω

 

Íκαι εμένα τα ίδια έκανε μέχρι το 48 αν θυμάμαι καλά και βουτιά στο 10 δεν ανταποκρίνονται τα νούμερα στην πραγματικότητα. Μέχρι που έβαλα την ν6 και και πρόβλημα τέλοςΑυτό που θέλω να κάνεις είναι να δείτε μέχρι πόσο σου κρατάει η μπαταρία και άσε τα ποσοστά. Φυσικά να κάνεις και βέλστικη φόρτιση .Και μετά βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Hi guys, πήρα το note s πριν μια εβδομάδα και είμαι πολύ ευχαριστημένος, το θέλω για internet και emails και ολα μια χαρά.

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με την ένδειξη μπαταρίας ειναι αλλα ντ'αλλων , κατεβαίνει απότομα, μετά κάθεται για ώρες, μετα ξανακατεβαίνει , καθεται, κτλπ.

 

Ήταν στο Android 6 V5.0 απο το κουτί, και θέλω να βάλω το V6.0.

έχω μια απορία, αν ξέρει κάποιος να με διαφωτίσει!

 

Δέν θέλω να μπλέξω με pc flash, θέλω να το κάνω απο την sd->wireless update->local->κτλπ

 

Στο επίσημο forum, το ΟΤΑ update ειναι περίπου 900MB. (http://forum.cubot.net/viewtopic.php?f=21&t=1202)

Ενώ απο άλλα posts που διάβασα εδώ κυκλοφορεί και ένα V6.0 update που είναι 15MB περίπου. Αλλα αυτό το μικρό δεν το βρίσκω στο forum της cubot? Να βάλω το μικρό χωρις φόβο, ή να βάλω το μεγάλο να ξεμπερδεύω? Επίσης θα κανει reset και θα σβήσει τα αρχεία μου? ( contacts, sms, apps, κτλπ )

 

Thanks :p

Link to comment
Share on other sites

Hi guys, πήρα το note s πριν μια εβδομάδα και είμαι πολύ ευχαριστημένος, το θέλω για internet και emails και ολα μια χαρά.

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με την ένδειξη μπαταρίας ειναι αλλα ντ'αλλων , κατεβαίνει απότομα, μετά κάθεται για ώρες, μετα ξανακατεβαίνει , καθεται, κτλπ.

 

Ήταν στο Android 6 V5.0 απο το κουτί, και θέλω να βάλω το V6.0.

έχω μια απορία, αν ξέρει κάποιος να με διαφωτίσει!

 

Δέν θέλω να μπλέξω με pc flash, θέλω να το κάνω απο την sd->wireless update->local->κτλπ

 

Στο επίσημο forum, το ΟΤΑ update ειναι περίπου 900MB. (http://forum.cubot.net/viewtopic.php?f=21&t=1202)

Ενώ απο άλλα posts που διάβασα εδώ κυκλοφορεί και ένα V6.0 update που είναι 15MB περίπου. Αλλα αυτό το μικρό δεν το βρίσκω στο forum της cubot? Να βάλω το μικρό χωρις φόβο, ή να βάλω το μεγάλο να ξεμπερδεύω? Επίσης θα κανει reset και θα σβήσει τα αρχεία μου? ( contacts, sms, apps, κτλπ )

 

Thanks :p

 

1385 του ποστ ή #987 όπου θα βρείτε οδηγίες του saviano!!

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

1385 του ποστ !

 

Ναι το είδα το ποστ και πριν!

Θα έχει το ίδιο αποτέλεσμα αυτό το update, σαν να έκανα το official? Τότε γιατι το official είναι τοσο μεγάλο, το μικρό λειτουργεί σαν patch file μαλλον ε?

Απλα φοβαμαι μην του κανω κανενα brick καταλαθος! :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα το ποστ και πριν!

Θα έχει το ίδιο αποτέλεσμα αυτό το update, σαν να έκανα το official? Τότε γιατι το official είναι τοσο μεγάλο, το μικρό λειτουργεί σαν patch file μαλλον ε?

Απλα φοβαμαι μην του κανω κανενα brick καταλαθος! :(

Το αρχείο τηςv06 είναι 14,23 mb αν θυμάμαι καλά μικρό το πέρασα από τους πρώτους του ποστ μαζί με την v05 όλα πήγαν καλά όπως και σε αλλά παιδιά !Θερμοκρασία ελάχιστη ποσοστά μπαταρίας οκ τώρα για brick γιατί...Τώρα αν δουλεύει σαν patch δεν ξέρω αυτό που είδα είναι ότι δούλευε μία χαρά!!Αυτό που δεν ξέρω αν έχουν διαφορά η v06 με την ν05 γιατί τις πέρασα μπαμ! Αν θέλεις περίμενε μέχρι αύριο γιατί περιμένω το

καινούργιο απο αντικατάσταση ,το περίμενα σήμερα λόγο καιρού .Αύριο θα δω ποια v φοράει και ανάλογα περναω! Και σου λέω!

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο τηςv06 είναι 14,23 mb αν θυμάμαι καλά μικρό το πέρασα από τους πρώτους του ποστ μαζί με την v05 όλα πήγαν καλά όπως και σε αλλά παιδιά !Θερμοκρασία ελάχιστη ποσοστά μπαταρίας οκ τώρα για brick γιατί...Τώρα αν δουλεύει σαν patch δεν ξέρω αυτό που είδα είναι ότι δούλευε μία χαρά!!Αυτό που δεν ξέρω αν έχουν διαφορά η v06 με την ν05 γιατί τις πέρασα μπαμ!

 

οκ, μαλλον θα κανω το μικρο update :-)

θα μου σβήσει τα αρχεία η τα κρατάει θυμάσαι?

thanks!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να δεις μεγαλη διαφορα foust γιατι τα mb ειναι λιγα καλο ειναι να κατεβασεις απο την επισημη σελιδα με 900mb κι οχι τα 15 mb
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να δεις μεγαλη διαφορα foust γιατι τα mb ειναι λιγα καλο ειναι να κατεβασεις απο την επισημη σελιδα με 900mb κι οχι τα 15 mb

 

Ποια v είναι φίλε κάνε αντιγραφή επικόλληση την σελίδα για να δω για τι πρόκειται?

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

οκ, μαλλον θα κανω το μικρο update :-)

θα μου σβήσει τα αρχεία η τα κρατάει θυμάσαι?

thanks!!!

Δεν θυμάμαι !!Γιατί είχα κάνει επαναφορά του κινητού στο μπαμ και κάτι φωτό τις πέρασα στην sd μνήμη

Link to comment
Share on other sites

 

Ειιδες διάφορες σε σχέση με την v την αρχική που είχε το κινητό σου; Απο ότι διαβάζω την παίρνει το κινητό όπως την μικρή:

Link to comment
Share on other sites

Αν βοηθάει να σας πω κι εγώ που το έχω δέκα μέρες και από μαμά τρέχει με την V5. Η μπαταρία πέφτει σχετικά γρήγορα από το 100% στο 78% αλλά μένει εκεί 3-4 ώρες με νορμάλ χρήση. Προσπάθησα να το λιώσω να δω τα όριά του, παίζοντας asphalt-8-airborne και η μπαταρία κρατάει παίζοντας από το 78% ως το 5% γύρω στις 5-6(!!!) ώρες. Τα είδα όλα. Δε ζητάω τίποτα περισσότερο, ούτε θεωρώ την πτώση ως το 78 κάτι κακό, ίσως θέλει calibration. Μέχρι ώρας είναι πολύ καλό.
Link to comment
Share on other sites

Αν βοηθάει να σας πω κι εγώ που το έχω δέκα μέρες και από μαμά τρέχει με την V5. Η μπαταρία πέφτει σχετικά γρήγορα από το 100% στο 78% αλλά μένει εκεί 3-4 ώρες με νορμάλ χρήση. Προσπάθησα να το λιώσω να δω τα όριά του, παίζοντας asphalt-8-airborne και η μπαταρία κρατάει παίζοντας από το 78% ως το 5% γύρω στις 5-6(!!!) ώρες. Τα είδα όλα. Δε ζητάω τίποτα περισσότερο, ούτε θεωρώ την πτώση ως το 78 κάτι κακό, ίσως θέλει calibration. Μέχρι ώρας είναι πολύ καλό.

Αυτό που δείχνε σε αυτό το κινητό είναι ότι δέκα μέρες δεν φτάνουν για την μέγιστη απόδοση της μπαταρία σου.ΙΣτην αρχή πρέπει να προσέξεις το πως θα φορτίσεις την μπαταρία σου!Δηλαδή στις πρώτες φορτίσεις όχι βαριά προγράμματα στο κινητό σου viber....κτλ να φτάνει γύρω στο 10% ανοιχτό, το κλεινεις για φόρτιση μέχρι 100% συν μισή με μια ώρα αυτό για τέσσερις φορές !Μετά την φορτίζεις όπως θέλεις! Και ότι θέλεις βάζεις από εφαρμογές.Αν πας ποιό πίσω στο ποστ έχει υπόθεση το πρόβλημα και έχει απαντηθεί .Με αποτελέσματα!!!

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειδα καμια διαφορα ετσι πιστευω οποια v και να περασεις ειτε απο την επισημη ειτε τα μικρα αρχεια
Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω και μια print screen από τη μπαταρία, χρήση μόνο browser και κλήσεις αρκετές.

 

Τίκαρε και την έξυπνη εξοικονόμηση ενέργειας! Και για να μην κουράζεται το θέμα σου μαζί με τουν souliς13 για να έχεις μία καλή μπαταρία με μεγάλη αυτονομία,. πρέπει να κάνεις μερικά πράγματα όπως έχουν γραφτεί εδώ όπως και λίγο ποιό πάνω από εμένα.Η απόφαση δική σας απλά θέλω να βοηθήσω το τηλέφωνο το έχω κοντά στο χρόνο και ξέρω το τι τρέχει με το συγκεκριμένο . Εσείς ούτε στο κόπο δεν μπαίνεις να απαντησεις?Αν τα έχεις κάνεις ή είναι λάθος ? αυτά που σου γράφω.Προβλημα σου και λυπάμαι!!!

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειδα καμια διαφορα ετσι πιστευω οποια v και να περασεις ειτε απο την επισημη ειτε τα μικρα αρχεια

 

Αν την μπαταρία δεν την προσέχεις έστω στην αρχή δηλ στις πρώτες φορτίσεις όσες v μικρές μεγάλες και

να βάλεις τα ίδια θα είναι . Εκτός και σου βγήκε με πρόβλημα

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια δεν εχει προβλημα αλλα ο αριθμος απο το 100 μεχρι τα 72 πεφτει λιγακι γρηγορα

πιστευεις πως τα 15 mb εχει ολα τα αρχεια μεσα?

η v6 ειναι ανεπισημη σελιδα.

η επισημη την κατεβαζεις μονο στην επισημη σελιδα της cubot

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά

Αν βάλω την ρομ θα σβηστούν όλα?

 

Ευχαριστώ

 

Καλή χρονιά.Εξαρτάται πως θα την βάλεις ,με recovery ή Flash Tool & τί wipe θα επιλέξεις στην πρώτη περίπτωση.

 

προς ΟΛΟΥΣ :

Επαναλαμβάνω...τα cubot note s που βγήκαν μετά τον Αυγ. έχουν νεα emmc και τα αρχεία που έχω ποστάρει εδώ δεν δουλεύουν (θα κολλήσει το τηλ).

 

Το ότι έχουν άλλη emmc μπορείτε να το δείτε στον ελεύθερο χώρο που έχουν.Τα πρώτα είχαν 12.32gb και τα νέα έχουν κάτω από 12!!(11 και κάτι...).

Υπάρχουν κι αλλοι τρόποι να δειτε οτι το emmc ειναι διαφορετικο αλλα να μην σας μπλεκω.Ο παραπανω τροπος ειναι αρκετος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή χρονιά εύχομαι.

 

Μια ερώτηση: κατέβασα πρόσφατα από το επίσημο forum της Cubot τα τελευταία updates (Δεκεμ. 2016) για το κινητό Note S

και προσπαθώ να περάσω τα αρχεία με το flash tool που βρήκα μέσα στα downloads που προτείνει ο διαχ/της.

 

Το πρόβλημα είναι ότι το flash tool δεν κάνει απολύτως τίποτα και δεν προχωράει η ενημέρωση του λογισμικού του τηλεφώνου....

Έχει να κάνει με το αντιβιοτικό της Microsoft που χρησιμοποιώ ή με τα Windows 10 ή μήπως κάτι κάνω λάθος?

(τηρώ κατά γράμμα τις οδηγίες και αυτές που βρήκα στο δικό μας forum)

 

Αν ξέρει κανείς κάτι παρακαλώ ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή χρονιά εύχομαι.

 

Μια ερώτηση: κατέβασα πρόσφατα από το επίσημο forum της Cubot τα τελευταία updates (Δεκεμ. 2016) για το κινητό Note S

και προσπαθώ να περάσω τα αρχεία με το flash tool που βρήκα μέσα στα downloads που προτείνει ο διαχ/της.

 

Το πρόβλημα είναι ότι το flash tool δεν κάνει απολύτως τίποτα και δεν προχωράει η ενημέρωση του λογισμικού του τηλεφώνου....

Έχει να κάνει με το αντιβιοτικό της Microsoft που χρησιμοποιώ ή με τα Windows 10 ή μήπως κάτι κάνω λάθος?

(τηρώ κατά γράμμα τις οδηγίες και αυτές που βρήκα στο δικό μας forum)

 

Αν ξέρει κανείς κάτι παρακαλώ ?

 

Τί emmc έχει το τηλ σου;

Τα drivers win 10 τα έβαλες;

Τί έκδοση έχεις;

Χρειάζομαι πολλες πληροφοριες για να σε βοηθησω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν:

Drivers Win 10 περασμένοι κανονικά

Το τηλ. αγοράστηκε απο κατάστημα Ελληνικο 22-08-2016 (άρα τι emmc φοράει?)

η μαμά έδοση είναι η 6.0 και η version είναι η Μ800_CUBOT_V4.0_20160722

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν:

Drivers Win 10 περασμένοι κανονικά

Το τηλ. αγοράστηκε απο κατάστημα Ελληνικο 22-08-2016 (άρα τι emmc φοράει?)

η μαμά έδοση είναι η 6.0 και η version είναι η Μ800_CUBOT_V4.0_20160722

 

Ευχαριστώ!

Προφανώς είναι με το παλιό emmc γιατί τα νέα έρχονται με v.5.

Τέλος πάντων, κατέβασε τα αρχεία ν5,ν6 (και τον οδηγο) που υπάρχουν εδώ στο φόρουμ και κάνε τις αναβαθμίσεις ακολουθώντας τον οδηγό.(μέσω τοπικών ενημερώσεων)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...