Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Huawei Nexus 6P


djkostas20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με nano η κάμερα έχει επιδόσεις όπως σε stock?????

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι κανονικά.. Κατεβάζεις google camera απο playstore και όλα τέλεια οπως πριν..Παντα nano βαζω !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε μένα πάντως δεν κάθεται το krexus... κρασάρει συνέχεια το system ui πριν καν τελειώσει η εγκατάσταση όταν επιλέγω να κάνει restore από προηγούμενο backup. Αυτό το κάνει με οποιοδήποτε gapps package. Μόνο όταν επιλέγω setup as new συνεχίζει χωρίς πρόβλημα, το οποίο δεν με ενδιαφέρει γιατί χάνω όλα τα wifi passwords. Τελικά έβαλα πάλι nitrogen την έκδοση 28/12

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως δεν κάθεται το krexus... κρασάρει συνέχεια το system ui πριν καν τελειώσει η εγκατάσταση όταν επιλέγω να κάνει restore από προηγούμενο backup. Αυτό το κάνει με οποιοδήποτε gapps package. Μόνο όταν επιλέγω setup as new συνεχίζει χωρίς πρόβλημα, το οποίο δεν με ενδιαφέρει γιατί χάνω όλα τα wifi passwords. Τελικά έβαλα πάλι nitrogen την έκδοση 28/12

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Δηλαδή έκανες Wipe data /factory reset, cache, dalvik κλπ και μετά φλασαρες krexus με open gapps arm64 7.1.1 ή dynamic gapps full ή μίνι και σου κάνει αυτό στο restore;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Edit : και format system.

Edited by Gialakias

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έκανες Wipe data /factory reset, cache, dalvik κλπ και μετά φλασαρες krexus με open gapps arm64 7.1.1 ή dynamic gapps full ή μίνι και σου κάνει αυτό στο restore;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Αυτό ακριβώς... όταν επιλέγω να κάνει set up as new με οποιοδήποτε συνδυασμό το κάνει σωστά χωρίς πρόβλημα. Αν επιλέξω να κάνει restore κρασάρει το system ui οτί και να κάνω... Ίσως προσπαθεί το restore να αποθηκεύσει κάποια επιλογή στο λειτουργικό που να μην επιτρέπει στο krexus να bootαρει σωστά... δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς... όταν επιλέγω να κάνει set up as new με οποιοδήποτε συνδυασμό το κάνει σωστά χωρίς πρόβλημα. Αν επιλέξω να κάνει restore κρασάρει το system ui οτί και να κάνω... Ίσως προσπαθεί το restore να αποθηκεύσει κάποια επιλογή στο λειτουργικό που να μην επιτρέπει στο krexus να bootαρει σωστά... δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Δε νομίζω να γίνεται αυτό που λες περί μη επιτρεπτης ρύθμισης. Τα βήματα είναι απλά. Πρώτα φροντίζουμε να έχουμε τα τελευταία Bootloader, radio και vendor images εγκατεστημενα. Μετά το σωστό ζιπ της ρομ τα σωστά gapps (δοκίμασε και τα Dynamic) και μετά κάνουμε Wipe System, cache, dalvik και εγκατάσταση. Εμένα πχ που έκανα με aroma gapps με προηγούμενο σωσμένο Configuration κρασαριζε το play services. Μολίς Έβαλα καθαρό πακέτο ήταν οκ.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να γίνεται αυτό που λες περί μη επιτρεπτης ρύθμισης. Τα βήματα είναι απλά. Πρώτα φροντίζουμε να έχουμε τα τελευταία Bootloader, radio και vendor images εγκατεστημενα. Μετά το σωστό ζιπ της ρομ τα σωστά gapps (δοκίμασε και τα Dynamic) και μετά κάνουμε Wipe System, cache, dalvik και εγκατάσταση. Εμένα πχ που έκανα με aroma gapps με προηγούμενο σωσμένο Configuration κρασαριζε το play services. Μολίς Έβαλα καθαρό πακέτο ήταν οκ.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Τα έχω δοκιμάσει όλα και τα βήματα κάνω σωστά. Έχω χρόνια στο άθλημα απλά αυτό τώρα για κάποιο λόγο δεν κάθεται. Αν υπήρχε κάποιο πρόβλημα στο ρομ η στα gapps θα υπήρχε πρόβλημα και στο setup as new. Πρέπει κάποια από τις εφαρμογές μου να είναι το πρόβλημα γιατί με άλλα ρομς και με τα ίδια βήματα (τα σωστά) παίζουν όλα καλά.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι ... Με krexus[ATTACH]66414[/ATTACH]

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ώρες οθόνης?

Link to comment
Share on other sites

Ώρες οθόνης?

Να σου πω την αλήθεια δεν το παρατήρησα απλά ενθουσιάστηκα γιατί με RR αλλά και με nitro το κινητό δεν έμπαινε σε sleep mode τέτοιες γραμμές είχα να δω με Xposed power nap greenify Kai amplify

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα έχω δοκιμάσει όλα και τα βήματα κάνω σωστά. Έχω χρόνια στο άθλημα απλά αυτό τώρα για κάποιο λόγο δεν κάθεται. Αν υπήρχε κάποιο πρόβλημα στο ρομ η στα gapps θα υπήρχε πρόβλημα και στο setup as new. Πρέπει κάποια από τις εφαρμογές μου να είναι το πρόβλημα γιατί με άλλα ρομς και με τα ίδια βήματα (τα σωστά) παίζουν όλα καλά.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Πρέπει να είναι θέμα της ROM το έγραψε ένας τύπος αν θυμάμαι καλά στο Google +

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια παιδια υπαρχει καποια rom που να κανει το τηλεφωνο pixel και να ειναι καλη σε μπαταρια;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς παιδιά στην nitrogen πως μπαίνει το double tap για να ξυπνήσει η συσκευή στον stock kernel που έχει η rom;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς παιδιά στην nitrogen πως μπαίνει το double tap για να ξυπνήσει η συσκευή στον stock kernel που έχει η rom;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Personalization>Gestures

 

Sent from my Nexus 6P

Link to comment
Share on other sites

Δεν τη έχει φίλε την επιλογή

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170103/3a01631da3a55379e03d8be8d3461139.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20170103/e41bb484bcd59145acf01743a18cba75.jpg

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η δεύτερη επιλογή είναι στη δεύτερη εικόνα. Δεν ξυπνάει από όλη την οθόνη, μόνο στο πανω 1/3 δυστυχώς.

 

Χαχα σορρυ το ανάποδο είναι!! Το υποστηρίζει ο κερνελ; Έχω βάλει ElementalX και δεν είμαι σίγουρος.

 

Sent from my Nexus 6P

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε αυτό είναι για κλείδωμα της συσκευής αν δεν κάνω λάθος

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε αυτό είναι για κλείδωμα της συσκευής αν δεν κάνω λάθος

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι σωστά, διόρθωσα το ποστ μου.

 

Sent from my Nexus 6P

Link to comment
Share on other sites

Σε krexus έχει βρει κανείς που είναι η ρύθμιση για την λειτουργία οθόνης σε sRGB? Σε στοκ ήταν στις επιλογές για προγραμματιστές.
Link to comment
Share on other sites

Σε krexus έχει βρει κανείς που είναι η ρύθμιση για την λειτουργία οθόνης σε sRGB? Σε στοκ ήταν στις επιλογές για προγραμματιστές.

Αν κάνεις αναζήτηση στις ρυθμίσεις για sRGB;

 

Sent from my Nexus 6P

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις αναζήτηση στις ρυθμίσεις για sRGB;

 

Sent from my Nexus 6P

 

Μου βγάζει ένα αποτέλεσμα το οποίο μόλις το πατήσω με πετάει στις ρυθμίσεις για προγραμματιστές χωρίς να υπάρχει κάτι εκεί.

Ίσως είναι αρχικό bug.

 

Edit: Μου απάντησαν στο g+ ότι επίτηδες αφαιρέθηκε γιατί δημιουργούσε conflicts με custom kernels

Edited by than0s7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η krexus που έβγαλε update είναι beta; Επίσης με ποιά gaps την φλασαρουμε και αν χρειάζεται φλας το supersu; Έχω μήνες να ασχοληθώ με το Nexus και θα ήθελα μία βοήθεια

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την φλασαρα με mini αν θυμάμαι καλά και SuperSU stable 2.79.

Πλέον έβαλα και flash kernel. Σταμάτησε να τον υποστηρίζει ο dev?

 

Edit: Δεν λειτουργεί το notification led και δεν βλέπω ούτε για αυτό ρύθμιση. Το έχει κάποιος σε krexus ενεργοποιήσει?

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by than0s7
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μόλις την έβαλα και εγώ, δεν λειτουργεί όντως το led έβαλα και flash kernel αν βρεις λύση πες μου φίλε.

 

Το βρήκα φίλε θα πας ειδοποιήσεις και επάνω θα πατήσεις ρυθμίσεις και θα ενεργοποιήσεις το led για τις εφαρμογές και την φόρτιση της μπαταρίας

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μόλις την έβαλα και εγώ, δεν λειτουργεί όντως το led έβαλα και flash kernel αν βρεις λύση πες μου φίλε.

 

Το βρήκα φίλε θα πας ειδοποιήσεις και επάνω θα πατήσεις ρυθμίσεις και θα ενεργοποιήσεις το led για τις εφαρμογές και την φόρτιση της μπαταρίας

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με την πρώτη ευκαιρία πες πως πάει από μπαταρία... Εμένα με krexus ενώ το κινητό μπαίνει σε deep sleep σε αναμονή όταν τα χρησιμοποιώ η μπαταρία αυτόρουφιεται νομιζω

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έτσι μου έδειξε στο πρώτο κύκλο στη χρήση η κατανάλωση είναι μεγάλη και στην αναμονή καταπληκτική κάτι δεν κάθεται καλά

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...