Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Huawei Nexus 6P


djkostas20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπεριζω την κοινοτητα!

 

Εχω εδω και κατι βδομαδες Android N developer preview 3 και δεν μου εχει ερθει το preview 4 παρολο που σε φιλο με Nexus 5x εχει ερθει κανονικα..Οταν εβαλα DP3 ημουν rooted οποτε προφανως ειχα unlocked bootloader..βλεποντας οτι δεν αναβαθμιζεται σε DP4 υπεθεσα οτι ο bootloader εμποδιζει την OTA να ρθει στο κινητο μου και πηγα και το εκανα ξανα lock. Επομενως τωρα ειμαι εντελως stock Αndroid N.

 

Εχει κανεις καμια ιδεα τι παιζει? Ευχαριστω εκ των προτερων :)

Ή αναβάθμιση εμφανίζεται? Έχεις πειράξει τίποτα στην dp3? Δεν έχει σημασία ο bootloader

 

Στάλθηκε από το Nexus 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί το πρόβλημα με το winbank απλώς να αναφέρω μετά από διάφορες δοκιμές μάλλον βρέθηκε το πρόβλημα και την ιδέα μου την έδωσε το πρόβλημα σχεδόν ίδιο που έχει το Snapchat.

 

Για όσους δεν σας δουλεύει η εφαρμογή του Winbank το πρόβλημα δεν είναι το root. Για αυτό και σε μερικούς με την ίδια ρομ παίζει και σε άλλους όχι παρότι είναι όλοι ρουτ. Το πρόβλημα είναι το XPOSED. Όσοι έχουν εγκατεστημένο xposed τότε η εφαρμογή τους πετάει!

 

Σχεδόν ανάλογο πρόβλημα έχει το Snapchat που δεν κάνει Log in άμα έχεις xposed.( Πρέπει είτε να απεγκαταστήσεις το xposed είτε να κάνεις restore το snapchat από TB εαν το είχες κρατήσει backup όταν είχες κάνει ήδη log in)

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και εγώ ενός Nexus 6P. Εδώ και λίγες μέρες έχω ξεκλειδώσει τον Bootloader, έχω εγκαταστήσει Custom Recovery (twrp-3.0.2-0-angler) και Custom ROM (cm-13.0-20160708-NIGHTLY-angler).

 

Αντιμετώπισα 2 προβληματάκια:

 

1. Όσον αφορά το vendor, ενώ στην αρχή flashαρα το τελευταίο (vendor_MTC19X.img) τελικά αποδείχτηκε ότι με την συγκεκριμένη Nightly έκδοση έρπεπε να flashάρω το προτελευταίο (vendor_MTC19V.img). Άρα το πρόβλημα του μηνύματος

Android system

There's an internal problem with your device. Contact your manufacture for details.

κατά την εκκίνηση επιλύθηκε.

 

2. Μήνυμα για ξεκλείδωτο bootloader (πορτοκαλί μήνυμα)!

"Your device software can't be checked for corruption. Please lock the bootloader." (Orange)

Από το παραπάνω site της Google βλέπω ότι η λύση που προτείνει, για να εξαφανιστεί το μήνυμα, είναι το κλείδωμα του bootloader.

Έχει δοκιμάσει κάποιος κάτι άλλο; Κάτι που να μην χρειαστεί να κλειδώσω τον bootloader;

Και γιατί στο πρώτο post αναφέρεται "Προσοχή. Δεν ξανακλειδώνουμε τον bootloader ποτέ χωρίς να είμαστε σε εντελώς στοκ κατάσταση. Χωρίς root και custom recovery. Αυτό γίνεται φλασάροντας της stock images του λειτουργικού."

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και εγώ ενός Nexus 6P. Εδώ και λίγες μέρες έχω ξεκλειδώσει τον Bootloader, έχω εγκαταστήσει Custom Recovery (twrp-3.0.2-0-angler) και Custom ROM (cm-13.0-20160708-NIGHTLY-angler).

 

Αντιμετώπισα 2 προβληματάκια:

 

1. Όσον αφορά το vendor, ενώ στην αρχή flashαρα το τελευταίο (vendor_MTC19X.img) τελικά αποδείχτηκε ότι με την συγκεκριμένη Nightly έκδοση έρπεπε να flashάρω το προτελευταίο (vendor_MTC19V.img). Άρα το πρόβλημα του μηνύματος

Android system

There's an internal problem with your device. Contact your manufacture for details.

κατά την εκκίνηση επιλύθηκε.

 

2. Μήνυμα για ξεκλείδωτο bootloader (πορτοκαλί μήνυμα)!

"Your device software can't be checked for corruption. Please lock the bootloader." (Orange)

Από το παραπάνω site της Google βλέπω ότι η λύση που προτείνει, για να εξαφανιστεί το μήνυμα, είναι το κλείδωμα του bootloader.

Έχει δοκιμάσει κάποιος κάτι άλλο; Κάτι που να μην χρειαστεί να κλειδώσω τον bootloader;

Και γιατί στο πρώτο post αναφέρεται "Προσοχή. Δεν ξανακλειδώνουμε τον bootloader ποτέ χωρίς να είμαστε σε εντελώς στοκ κατάσταση. Χωρίς root και custom recovery. Αυτό γίνεται φλασάροντας της stock images του λειτουργικού."

Φίλε μην τυχόν και κλειδωσεις τον bootloader όσο είσαι ρουτ θα το μπρικαρεις,το μήνυμα δεν πειράζει είναι για να σου θυμίζει ότι έχεις ξεκλείδωτο bootloader. :rolleyes:

 

Τώρα για την cm13 δεν διαβάζω καλά λόγια στο xda γράφουν για διάφορα θέματα ειδικά με το Bluetooth,καλύτερα είναι να βάλεις μια στοκ aosp rom που είναι απόλυτα σταθερές,εγώ σήμερα θα δοκιμάσω το καινούριο update της krexus μαζί με elemental x.

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να βγάζει τέτοιο μήνυμα τότε ίσως η CM δεν είχε κάνει update τα τελευταία patches και είχε μείνει στου Ιουνίου.

Από εκεί και πέρα όμως θα συμφωνήσω με τον Βαγγέλη διότι δεν βρίσκω το λόγο πραγματικά να είσαι στην πηγή(aosp) και να θες να βάλεις την CM. Προσωπικά μετά από κάποιο σημείο πάντα θεωρούσα τις CM χειρότερες από τις aosp σε οποιαδήποτε συσκευή.

 

Η Krexus είναι ιδανική για όποιον θέλει όσο το δυνατόν στοκ εμπειρία χωρίς πολλά πολλά(σαν εμένα δλδ). Απλά τα βασικά features. Ευδιάκριτο ποσοστό μπαταρίας(άθλιο αυτό που σου δίνει ο tuner), ρυθμιζόμενο μέγεθος Navbar και custom tiles. Δεν θες τπτ άλλο κατά την άποψη μου. Ο συνδυασμός δε με ElementalX kernel πετάει!

 

Για το μήνυμα είναι όπως τα λέει και ο vag. Σιγά. Δεν σε επηρεάζει σε κάτι. Τώρα για να γράφω ότι δεν πρέπει να κλειδώσει τότε αυτός που έγραψε το πρωτότυπο κάτι θα ξέρει και θα το έγραφε.(μετάφραση έχω κάνει απλά)

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για να βγάζει τέτοιο μήνυμα τότε ίσως η CM δεν είχε κάνει update τα τελευταία patches και είχε μείνει στου Ιουνίου.

Από εκεί και πέρα όμως θα συμφωνήσω με τον Βαγγέλη διότι δεν βρίσκω το λόγο πραγματικά να είσαι στην πηγή(aosp) και να θες να βάλεις την CM. Προσωπικά μετά από κάποιο σημείο πάντα θεωρούσα τις CM χειρότερες από τις aosp σε οποιαδήποτε συσκευή.

 

Η Krexus είναι ιδανική για όποιον θέλει όσο το δυνατόν στοκ εμπειρία χωρίς πολλά πολλά(σαν εμένα δλδ). Απλά τα βασικά features. Ευδιάκριτο ποσοστό μπαταρίας(άθλιο αυτό που σου δίνει ο tuner), ρυθμιζόμενο μέγεθος Navbar και custom tiles. Δεν θες τπτ άλλο κατά την άποψη μου. Ο συνδυασμός δε με ElementalX kernel πετάει!

 

Για το μήνυμα είναι όπως τα λέει και ο vag. Σιγά. Δεν σε επηρεάζει σε κάτι. Τώρα για να γράφω ότι δεν πρέπει να κλειδώσει τότε αυτός που έγραψε το πρωτότυπο κάτι θα ξέρει και θα το έγραφε.(μετάφραση έχω κάνει απλά)

Κωστα όλα καλά με krexus αλλά αυτό το ευδιάκριτο με το ποσοστό της μπαταρίας δεν το βλεπω,εμενα ίδιο μου φαίνεται με όλες τις rom

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κωστα όλα καλά με krexus αλλά αυτό το ευδιάκριτο με το ποσοστό της μπαταρίας δεν το βλεπω,εμενα ίδιο μου φαίνεται με όλες τις rom

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Text only!!! Τι να το κάνω το εικονίδιο? Και αυτό που εμφανίζει το ποσοστό μέσα στο εικονίδιο είναι χειρότερο. Θες μεγεθυντικό φακό να το δεις :lol::lol:

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Text only!!! Τι να το κάνω το εικονίδιο? Και αυτό που εμφανίζει το ποσοστό μέσα στο εικονίδιο είναι χειρότερο. Θες μεγεθυντικό φακό να το δεις :lol::lol:

Σωστός φιλε

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να βγάζει τέτοιο μήνυμα τότε ίσως η CM δεν είχε κάνει update τα τελευταία patches και είχε μείνει στου Ιουνίου.

Από εκεί και πέρα όμως θα συμφωνήσω με τον Βαγγέλη διότι δεν βρίσκω το λόγο πραγματικά να είσαι στην πηγή(aosp) και να θες να βάλεις την CM. Προσωπικά μετά από κάποιο σημείο πάντα θεωρούσα τις CM χειρότερες από τις aosp σε οποιαδήποτε συσκευή.

 

Η Krexus είναι ιδανική για όποιον θέλει όσο το δυνατόν στοκ εμπειρία χωρίς πολλά πολλά(σαν εμένα δλδ). Απλά τα βασικά features. Ευδιάκριτο ποσοστό μπαταρίας(άθλιο αυτό που σου δίνει ο tuner), ρυθμιζόμενο μέγεθος Navbar και custom tiles. Δεν θες τπτ άλλο κατά την άποψη μου. Ο συνδυασμός δε με ElementalX kernel πετάει!

 

Για το μήνυμα είναι όπως τα λέει και ο vag. Σιγά. Δεν σε επηρεάζει σε κάτι. Τώρα για να γράφω ότι δεν πρέπει να κλειδώσει τότε αυτός που έγραψε το πρωτότυπο κάτι θα ξέρει και θα το έγραφε.(μετάφραση έχω κάνει απλά)

 

Φίλε μην τυχόν και κλειδωσεις τον bootloader όσο είσαι ρουτ θα το μπρικαρεις,το μήνυμα δεν πειράζει είναι για να σου θυμίζει ότι έχεις ξεκλείδωτο bootloader. :rolleyes:

 

Τώρα για την cm13 δεν διαβάζω καλά λόγια στο xda γράφουν για διάφορα θέματα ειδικά με το Bluetooth,καλύτερα είναι να βάλεις μια στοκ aosp rom που είναι απόλυτα σταθερές,εγώ σήμερα θα δοκιμάσω το καινούριο update της krexus μαζί με elemental x.

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όπως λέει και ένας φίλος "Trial & Error!"

Γενικά είμαι ευχαριστημένος με την CM. Την χρησιμοποίησα πρώτη φορά σε ένα HTC Desire και μετά σε κάθε Nexus συσκευή που απέκτησα! Θα δοκιμαστεί (η CM) σε Nexus 6P και εννοείται ότι οι δοκιμές σε Krexus ή ακόμα και σε Pure Nexus θα είναι στα επόμενα βήματα...

Αν και για να πω και την αλήθεια, πολλές φορές πιάνω τον εαυτό μου να θέλει να flashάρει STOCK με κλειδωμένους bootloader κλπ. :X

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που λέτε για Elemental X (πριν το όντως επικό HTC Desire...) τι ρυθμίσεις προτείνετε για καλύτερη μπαταρία.

 

Το παλεύω να έχω SOT πάνω από 4h αλλά δεν το έχω καταφέρει ακόμα. Πάντως μου βγάζει μία μέρα οπότε είμαι ευχαριστημένος. Και γενικώς δεν τα πάω καλά με το σήμα σε γραφείο, σπίτι.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που λέτε για Elemental X (πριν το όντως επικό HTC Desire...) τι ρυθμίσεις προτείνετε για καλύτερη μπαταρία.

 

Το παλεύω να έχω SOT πάνω από 4h αλλά δεν το έχω καταφέρει ακόμα. Πάντως μου βγάζει μία μέρα οπότε είμαι ευχαριστημένος. Και γενικώς δεν τα πάω καλά με το σήμα σε γραφείο, σπίτι.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Stock ρυθμίσεις στον κερνελ,κατέβασε το naptime κάνει δουλειά,αν δουλεύεις το xposed βαλε το amplify βοηθάει και αυτό

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βρήκαν εποχή να βγάλουν το Substratum έξω. Τώρα που οι devs διακοπάρουν και ίσως αργήσουν να το ενσωματώσουν στην Rom τους. Πάντως είναι πολλά υποσχόμενο. Μία μίξη των καλών στοιχείων από layers και cmte. Σε άλλη βάση βέβαια. Το θέμα είναι ότι δεν θα θες reboot και λοιπά!

 

Για μένα το καλό είναι ότι ο dev της Krexus είναι και ένας από τους dev του Substratum οπότε σίγουρα θα το υποστηρίξει! Απλώς από Σεπτέμβριο

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το changelog.

 

Θεωρητικά παίζει το substratum και σαν layers αλλά θέλει κλασικά επανεκκίνηση και λοιπά. Μέχρι να υποστηρίξει OMS κάνεις την δουλειά σου αλλά δεν λειτουργεί όπως το substratum.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Flashable radio και bootloader, για όσους δεν έχουν συχνή πρόσβαση σε PC :D

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=67894006

 

Sent from my Nexus 6P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γιατί "πέθανε" αυτό το νήμα. Όλοι με τους XDA ασχολείστε ;; :p

Με τρώει το χέρι μου για μόντες... Λόγω έλλειψης pc μέχρι πρόσφατα το Nexus παρέμεινε στοκ. Οπότε ψάχνομαι για kernel. Για αρχή...

Είμαι ανάμεσα στους ElementalX και Franco, κλίνω προς τον πρώτο... Προτάσεις;;;; Άντε να ανάψει λίγο το αίμα εδώ μέσα :)

Edited by ch_makis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα και τον Ninja. Ο dev είναι πολύ καλός. Φυσικά αγορά της εφαρμογής του flar όμως. Υποστηρίζει και άλλους kernel.

Πολύ καλύτερη εφαρμογή και από kernel auditor και από Franco updater προσωπικά.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ψόφησε το νήμα, απλά κακώς γίνεται σχετική συζήτηση στο κύριο νήμα αντί για εδώ. Καιρός να ανάψει...

Εγώ έχω franco προσωπικά. Συγκρίνοντας franco και elementalx είδα καλύτερη μπαταρία με franco και τον προτίμησα. Από επιδόσεις το ίδιο μου φάνηκαν αν και τι να καταλάβει το κωλόμπουρο το 6p...

Ομώς οι απαιτήσεις μου μπορεί να διαφέρουν από τις δικιές σου. Δοκίμασε αφού ξεκινάς τώρα και τον ninja που προτείνει ο Κώστας. Να μας πεις και μια γνώμη παραπάνω.

Ο Franco (σαν Dev μιλάω τώρα) το μόνο κακό που έχει είναι ότι είναι φραγκοφονιάς ο άτιμος (κολλάει το όνομα γάντι). Θα σε χρεώσει ακόμα και για μια εφαρμογή που την ξεκινάς και σου λέει μόνο "Χαίρεται" και κλείνει. Κατά τα άλλα στο θέμα μας, ο kernel του υπήρξε πάντοτε, σε όσες συσκευές τον είχα, συντηριτικός όσο πάει. Στοχεύει σε σταθερότητα και διάρκεια μπαταρίας χωρίς να κάνει και πολλά πειράματα.

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ροοταρα με το wug toolkit. Κράτησα την ίδια recovery και έβαλα systemless root.Τώρα θα μπορώ να πάρω οτα? Γιατί έχω μπερδευτεί λίγο..

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

1ον: Έχουμε θέμα αντίστοιχο. Εδώ θα ξεφύγουμε με αυτές τις ερωτήσεις.

 

2ον: Κράτησες ίδια recovery εννοείς ότι άφησες stock και δεν έβαλες twrp?

 

Για να μην χαλάμε το άλλο θέμα το βάζω εδώ..

 

Έβαλα προσωρινά twrp, έκανα το systemless root και μετά το άφησα να γυρίσει σε στοκ recovery. Ότι θέλω να φλασάρω το κάνω με flashfire.

 

Τώρα δουλεύουν τα ΟΤΑ? Το system θεωρητικά είναι απείραχτο.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην χαλάμε το άλλο θέμα το βάζω εδώ..

 

Έβαλα προσωρινά twrp, έκανα το systemless root και μετά το άφησα να γυρίσει σε στοκ recovery. Ότι θέλω να φλασάρω το κάνω με flashfire.

 

Τώρα δουλεύουν τα ΟΤΑ? Το system θεωρητικά είναι απείραχτο.

 

Τι εννοείς το άφησες να πάει σε στοκ recovery? Δεν ξέρω πως δουλεύει το κιτ. Δεν χρησιμοποιώ ποτέ. Τα κάνω χειροκίνητα! Οπότε διαφώτισε με λίγο παραπάνω για να είμαστε σίγουροι!

 

Σε γενικές γραμμές. Αν είσαι 100% σίγουρος ότι έχεις τον stock recovery τότε παίρνεις ΟΤΑ κανονικά αλλά λογικά θα χαθεί το root. Πως μπορείς να το διατηρήσεις δεν γνωρίζω! Γενικότερα απαγορεύεται το OTA όταν κάτι δεν έχεις stock recovery. Δεν γνωρίζω τι γίνεται αν έχεις custom kernel. Εγώ δεν θα το ρίσκαρα αν είχα βάλει οτιδήποτε. Το ρουτ δεν επηρεάζει κάτι.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς το άφησες να πάει σε στοκ recovery? Δεν ξέρω πως δουλεύει το κιτ. Δεν χρησιμοποιώ ποτέ. Τα κάνω χειροκίνητα! Οπότε διαφώτισε με λίγο παραπάνω για να είμαστε σίγουροι!

 

Σε γενικές γραμμές. Αν είσαι 100% σίγουρος ότι έχεις τον stock recovery τότε παίρνεις ΟΤΑ κανονικά αλλά λογικά θα χαθεί το root. Πως μπορείς να το διατηρήσεις δεν γνωρίζω! Γενικότερα απαγορεύεται το OTA όταν κάτι δεν έχεις stock recovery. Δεν γνωρίζω τι γίνεται αν έχεις custom kernel. Εγώ δεν θα το ρίσκαρα αν είχα βάλει οτιδήποτε. Το ρουτ δεν επηρεάζει κάτι.

 

Φλάσαρα ουσιαστικά twrp recovery, μπήκε, έκανα flash το supersu και μετά λογικά έκανε restart σε bootloader. Flash ξανά στοκ recovery και είχε μείνει το ροοτ. Αυτή την διαδικασία έκανε, αν κατάλαβα καλά τα στάδια.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει γίνει έτσι τότε μπορείς να βάλεις ΟΤΑ. Θα χαθεί το ρουτ. Για το πως γίνεται να παραμείνει το ρουτ δεν γνωρίζω αν γίνεται και πως.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ψόφησε το νήμα, απλά κακώς γίνεται σχετική συζήτηση στο κύριο νήμα αντί για εδώ. Καιρός να ανάψει...

Εγώ έχω franco προσωπικά. Συγκρίνοντας franco και elementalx είδα καλύτερη μπαταρία με franco και τον προτίμησα. Από επιδόσεις το ίδιο μου φάνηκαν αν και τι να καταλάβει το κωλόμπουρο το 6p...

Ομώς οι απαιτήσεις μου μπορεί να διαφέρουν από τις δικιές σου. Δοκίμασε αφού ξεκινάς τώρα και τον ninja που προτείνει ο Κώστας. Να μας πεις και μια γνώμη παραπάνω.

Ο Franco (σαν Dev μιλάω τώρα) το μόνο κακό που έχει είναι ότι είναι φραγκοφονιάς ο άτιμος (κολλάει το όνομα γάντι). Θα σε χρεώσει ακόμα και για μια εφαρμογή που την ξεκινάς και σου λέει μόνο "Χαίρεται" και κλείνει. Κατά τα άλλα στο θέμα μας, ο kernel του υπήρξε πάντοτε, σε όσες συσκευές τον είχα, συντηριτικός όσο πάει. Στοχεύει σε σταθερότητα και διάρκεια μπαταρίας χωρίς να κάνει και πολλά πειράματα.

 

 

Φιλε δεν μπορουσα να μην σχολιασω το κωλομπουρο.. Απο την αλλη σκεφτομουν και εγω να βαλω franco γιατι στο oneplus one ηταν απιστευτος.. ειδες αισθητες διαφορες στην μπαταρια;

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν μπορουσα να μην σχολιασω το κωλομπουρο.. Απο την αλλη σκεφτομουν και εγω να βαλω franco γιατι στο oneplus one ηταν απιστευτος.. ειδες αισθητες διαφορες στην μπαταρια;

 

Με franco kernel και Naptime είδα αισθητή διαφορά. Ακόμα και "εν χρήση" με franco είχα καλύτερη κατανάλωση, όχι μόνο σε standby.

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...