Jump to content

Blackview BV2000


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To γράφει στις ρυθμίσεις-->σχετικά με το τηλέφωνο-->έκδοση λογισμικού αν είναι Β1 ή Β2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 317
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To γράφει στις ρυθμίσεις-->σχετικά με το τηλέφωνο-->έκδοση λογισμικού αν είναι Β1 ή Β2

 

α ναι το είδα και η τελευταία έκδοση είναι 20160112?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή είναι

 

ok,ευχαριστώ και κάτι άλλο όταν το έχω στην τσέπη και το βγάζω έχει ανοίξει μόνο του σε διάφορες λειτουργίες , μπορώ να κάνω κάτι?

Link to comment
Share on other sites

ok,ευχαριστώ και κάτι άλλο όταν το έχω στην τσέπη και το βγάζω έχει ανοίξει μόνο του σε διάφορες λειτουργίες , μπορώ να κάνω κάτι?

 

Αν εχει το κινητό σου την λειτουργια να ανοιγει με διπλό χτύπημα στην οθονη (αληθεια ποσο αχρηστη λειτουργια εφοσον υπαρχει το πλαινο κουμπι...) απενεργοποιησε τη

Link to comment
Share on other sites

Τέλειωσαν τα παιχνίδια, ήρθε το Letv le1 pro μου. Οπότε σκοτώνω το Blackview 2000 4G, όποιος ενδιαφέρεται για φθηνό κινητάκι ας στείλει pm :)
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα σας. Από διμήνου έχω πάρει το BV2000s και σχεδόν από την αρχή έχω το εξής πρόβλημα: κάνω reset σε factory settings κι αφού συνδεθώ στο λογαριασμό μου στο Gmail αρχίζει ένα τρελλό κατέβασμα προγραμμάτων μέσω Google Play πoυ ποτέ δεν είχα ούτε ήθελα να κατεβάσω. Όλα δε αυτά γίνονται μέσω μιας οθόνης λευκής που γράφει Launcher loading και μετά εμφανίζεται κι από ένα καινούριο εγκατεστημένο πρόγραμμα! Σας παρακαλώ, βοηθείστε με διότι είναι καινούριο κι είναι πρακτικώς άχρηστο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

α ναι το είδα και η τελευταία έκδοση είναι 20160112?

 

Σε μένα έχει νεώτερη 20160523.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Από διμήνου έχω πάρει το BV2000s και σχεδόν από την αρχή έχω το εξής πρόβλημα: κάνω reset σε factory settings κι αφού συνδεθώ στο λογαριασμό μου στο Gmail αρχίζει ένα τρελλό κατέβασμα προγραμμάτων μέσω Google Play πoυ ποτέ δεν είχα ούτε ήθελα να κατεβάσω. Όλα δε αυτά γίνονται μέσω μιας οθόνης λευκής που γράφει Launcher loading και μετά εμφανίζεται κι από ένα καινούριο εγκατεστημένο πρόγραμμα! Σας παρακαλώ, βοηθείστε με διότι είναι καινούριο κι είναι πρακτικώς άχρηστο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε μένα έχει νεώτερη 20160523.

 

Αλλαγη ρομ.

σε αλλη που δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, αλλά αυτό γίνεται στέλνοντάς το για service;

 

Και εσυ μπορεις να το κανεις. Αν διαβασεις μερικες σελιδες, και αν δεις μερικα βιντεακια στο Youtube. Δες μερικα νηματα να δεις τι περιπου χρειαζεται να κανεις. Δεν ειναι τοσο δυσκολο

Link to comment
Share on other sites

Και εσυ μπορεις να το κανεις. Αν διαβασεις μερικες σελιδες, και αν δεις μερικα βιντεακια στο Youtube. Δες μερικα νηματα να δεις τι περιπου χρειαζεται να κανεις. Δεν ειναι τοσο δυσκολο

Ευχαριστώ, το προσπάθησα και βρήκα αυτό http://www.greeceandroid.gr/dev/842-install-custom-rom Είναι σωστό;

Edited by eliakiss
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, το προσπάθησα και βρήκα αυτό http://www.greeceandroid.gr/dev/842-install-custom-rom Είναι σωστό;

 

Αυτο αφορα την εγκατασταση μιας μη επισημης ρομ, στο Νεξους. Aλλα δεν διαφερει και πολυ

αυτο που λεω εγω ειναι αυτο

πρωτα κατεβαζεις τους οδηγους

https://androidmtk.com/download-mtk-usb-all-drivers

μετα το προγραμμμα

http://spflashtool.com/

και μετα βρισκεις την ρομ

( αυτην θα την βρεις εσυ )

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Συγνώμη που ενοχλώ πάλι. Αφού εγκατέστησα τους οδηγούς, εγκατέστησα και το SpFlashTool. Τρέχοντας αυτό το τελευταίο, με βγάζει σε μία οθόνη όπου πρέπει να βρω ένα **scatter.txt αρχείο. Αυτό δεν μπορώ να το βρω και το video δεν διευκρινίζει πού να ψάξω γι' αυτό. Σημειωτέον ότι το τηλέφωνο το συνδέω ως «Μέσο αποθήκευσης USB» και στο Device Manager το βλέπω στο Portable Devices ως F:\ Σας παρακαλώ, μπορείτε να με βοηθήσετε;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το αρχείο πρέπει να είναι μαζί με το λογισμικό που θέλεις να περάσεις. Αν είναι κανένα zip αρχείο αυτό που κατέβασες, δες μήπως το έχει μέσα.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που ενοχλώ πάλι. Αφού εγκατέστησα τους οδηγούς, εγκατέστησα και το SpFlashTool. Τρέχοντας αυτό το τελευταίο, με βγάζει σε μία οθόνη όπου πρέπει να βρω ένα **scatter.txt αρχείο. Αυτό δεν μπορώ να το βρω και το video δεν διευκρινίζει πού να ψάξω γι' αυτό. Σημειωτέον ότι το τηλέφωνο το συνδέω ως «Μέσο αποθήκευσης USB» και στο Device Manager το βλέπω στο Portable Devices ως F:\ Σας παρακαλώ, μπορείτε να με βοηθήσετε;

 

http://www.romkingz.net/2015/12/download-blackview-bv2000-stock-firmware.html

Πρώτα δες πιο έχεις το bv2000 ή το bv6000s

Αυτή η rom είναι για το bv2000

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αλλά το έχω ψάξει και δεν υπάρχει. Υποπτεύομαι ότι δεν αναγνωρίζουν τα Vista σωστά τη συσκευή.

Δεν έχει να κάνει με τη συσκευή πάντως. Το αρχείο αυτό δεν θα το βρεις μέσα σε αυτήν. Πρέπει να υπάρχει στο λογισμικό που κατεβάζεις για να περάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...