Jump to content

Blackview BV2000


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι είναι στα περισσότερα τηλέφωνα αυτής της κατηγορίας.

Προσωπικά έχω μάθει να χρησιμοποιώ το swype και δεν με απασχολεί το συγκεκριμένο.

Για παχνίδια δεν ξέρω ωστόσο. 1-2 racing που δοκίμασα δεν έχει πρόβλημα. Αν υπάρχει κάποιο που χρειάζεται κάποια κάτι σαν "pinch to zoom", τότε ναι, ίσως υπάρχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 317
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έτσι είναι στα περισσότερα τηλέφωνα αυτής της κατηγορίας.

Προσωπικά έχω μάθει να χρησιμοποιώ το swype και δεν με απασχολεί το συγκεκριμένο.

Για παχνίδια δεν ξέρω ωστόσο. 1-2 racing που δοκίμασα δεν έχει πρόβλημα. Αν υπάρχει κάποιο που χρειάζεται κάποια κάτι σαν "pinch to zoom", τότε ναι, ίσως υπάρχει θέμα.

 

...όντως δεν είναι μειονέκτημα μόνο του συγκεκριμένου, απλά το επισήμανα διότι αν κάποιος/κάποια έχει μάθει να πληκτρολογεί γρήγορα με τα δύο χέρια (όπως π.χ. πολλοί έφηβοι) τότε δε θα μπορεί...το swype είναι μια λύση (αν και έχω δει έφηβο να πληκτρολογεί γρηγορότερα από το swype :p )...

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνω λίγο offtopic..Δυστυχώς οι κινέζοι πάντα θα βρίσκουν να κόψουν απο κάπου για να κρατήσουν χαμηλά το κόστος.πχ θυμάμαι στα περσινά φθηνά 65xx κινητά μπορεί οι οθόνες να είχαν περισσότερα σημεία αλλά ειχαν κακές γωνίες θέασης.Eιδικά εκείνο το doogee dg300 ήταν ότι πιο άθλιο έχω δει σε οθόνη..Το blackview jk809 που ήταν το πρώτο τους κινητό αν κοίταγες την οθόνη απο αριστερά μπλέδιζε και απο δεξιά κιτρίνιζε.Αλλά τουλάχιστον το touch ευτυχώς ήταν άψογο.

Πάλι καλά που οι περισσότεροι πλέον έχουν φέρει σε αποδεκτά επίπεδα δέκτες σήματος,wifi,gps

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ρε παιδιά μια ερώτηση λίγο εκτός θέματος , το κινητό το παραγγελάτε κανονικά με PayPal? Πήγα να δώσω παραγγελία σήμερα για το blackview στο everbuying και από το καλάθι αφού με έβαλε στο PayPal μετά με γύρισε πίσω στην φόρμα παραγγελίας και ζητάει submit payment. Μπορεί κανείς να μου πει που να ψάχτω.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το παράλαβα σήμερα.Πρώτη εντύπωση είναι οτι για τα λεφτά του είναι πολύ καλό.Καλή οθόνη,αρκετά στιβαρό στο χέρι.

Eχει από τη μαμά του ενα screen protector κακοφορεμένο.Θα περασω το tempered glass

Το wifi του είναι δυνατό.Περισσότερα στην πορεία.

http://postimg.org/image/xp14imr4h/989672e9/

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το παράλαβα σήμερα.Πρώτη εντύπωση είναι οτι για τα λεφτά του είναι πολύ καλό.Καλή οθόνη,αρκετά στιβαρό στο χέρι.

Eχει από τη μαμά του ενα screen protector κακοφορεμένο.Θα περασω το tempered glass

Το wifi του είναι δυνατό.Περισσότερα στην πορεία.

http://postimg.org/image/xp14imr4h/989672e9/

 

Μπορείς σε παρακαλώ να τσεκάρης αν η λήψη βίντεο κάνει αυτήν την έντονη αστάθεια όπως στα παρακάτω βίντεο.

Μοιάζει σαν να κουνιούνται τα κτίρια από σεισμό.

Είναι ο μόνος λόγος που θα με κάνει να μην το αγοράσω.

1) Στο 8: 27 sec

2)

Edited by danorfias
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να τσεκάρης αν η λήψη βίντεο κάνει αυτήν την έντονη αστάθεια όπως στα παρακάτω βίντεο.

Μοιάζει σαν να κουνιούνται τα κτίρια από σεισμό.

Είναι ο μόνος λόγος που θα με κάνει να μην το αγοράσω.

1) Στο 8: 27 sec

2)

μου κανει τωρα μια ενημέρωση,τελειώνει και το τσεκάρω αμέσως

το κανει αυτό που λες.τραβηξα κι ενα μικρο βιντεάκι,τσέκαρέ το

φαντάσου το youtube μου βγαλε το βιντεό σας είναι λιγο κουνημένο,θελετε να το διορθώσουμε!

Edited by akalefk
Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες παρελαβα σήμερα και διαπίστωσα ότι έχει πολύ χειρότερη κάμερα από το doogee x5! Μήπως έχει καμια ζελατίνα στο φακο? Είχε το δικό σας;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με το κινητό τελικά ? Έχει πρόβλημα με την κάμερα η διορθώνεται ? Εχθές παραγγείλατε κ εγώ ένα κ προβληματιζομαι με αυτά που διαβάζω.
Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες παρελαβα σήμερα και διαπίστωσα ότι έχει πολύ χειρότερη κάμερα από το doogee x5! Μήπως έχει καμια ζελατίνα στο φακο? Είχε το δικό σας;

Δεν ανεβάζεις κανένα δείγμα να δούμε αν είναι εύκολο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανεβάζεις κανένα δείγμα να δούμε αν είναι εύκολο;

 

Τώρα δε μπορώ γιατί δουλεύω. Είχε τελικά ζελατίνα;;; Σα να μη κάνει focus. Ψιλοθολη ένα πράμα

Link to comment
Share on other sites

μου κανει τωρα μια ενημέρωση,τελειώνει και το τσεκάρω αμέσως

το κανει αυτό που λες.τραβηξα κι ενα μικρο βιντεάκι,τσέκαρέ το

φαντάσου το youtube μου βγαλε το βιντεό σας είναι λιγο κουνημένο,θελετε να το διορθώσουμε!

 

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση.Εύχομαι να μπορεί να διορθωθεί με κάποιο μελλοντικό update.

Για μένα πάντως,αυτό που κάνει η κάμερα,είναι αποτρεπτικό στο να το αγοράσω.

 

Τώρα δε μπορώ γιατί δουλεύω. Είχε τελικά ζελατίνα;;; Σα να μη κάνει focus. Ψιλοθολη ένα πράμα

 

Σε κινητό φίλου συνέβαινε αυτό γιατί είχε ένα μικρο διάφανο προστατευτικό η κάμερα.Μόλις το έβγαλε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με την κάμερα.Ζελατίνα στο φακό εγώ δεν είδα.Μια φωτογραφία για να πάρετε μια ιδέα http://postimg.org/image/50ikhefzh/c99fd72a/

Πάντως εγω πήρα το κινητό για τον πατέρα μου,το χω στήσει και για τα χρήματά του μια χαρά είναι.Θα δω και την μπαταρία σήμερα

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε ζελατινα, δε θα φαίνονταν καν οι κακτοι

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά δουλεύει με το που το ανοίξεις απλά αν πας ρυθμίσεις /σχετικά με το τηλέφωνο /ενημερώσεις συστήματος, και πατήσεις να κάνει έλεγχο θα σου βγάλει ότι υπάρχει ενημέρωση και ακολουθώντας τις οδηγίες της οθόνης την κάνεις και είσαι έτοιμος

 

Φίλε mplevris το δικό μου κινητό έχει έκδοση βασικού φάσματος X2605_LWG_35_MP_V0.9.1_S151116, 2015/11/16 και αριθμό έκδοσης BV2000_B1_Blackview_20151124, πηγαίνω να κάνω την ενημέρωση αλλά μου λέει ότι είναι ήδη στην τελευταία έκδοση. Μπορείς να δεις την δικιά σου έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχετε πάρει, αν μπορείτε βάλτε καμιά φωτογραφία χωρίς τραγικό resize για να δούμε πως είναι η κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

όντως εάν είναι εύκολο, θα ήταν καλό να ανεβάσει όποιος μπορεί πεντε έξι φωτογραφίες (από μέρα και νύκτα) για να δούμε την διαφορά με το doogee x5 pro. Το λέω επειδή είμαι ανάμεσα στο blackview (το οποίο θεωρητικά έχει ως πλεονέκτημα την -έστω και λίγο- καλύτερη φωτογραφική και στο doogee x5 pro (το οποίο είναι δοκιμασμένο από πολλούς και δεν έχει εμφανίσει μέχρι στιγμής hardware ή software προβλήματα ). Εγώ προσωπικά ήδη έχω το απλό το x5 και ενδιαφέρομαι να πάρω δώρο για τον πατέρα μου.
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και το βίντεο για την αστάθεια λήψη.

Πήγαινε στο post 84 έβαλα ένα βιντεακι.έχει ασταθεια

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο post 84 έβαλα ένα βιντεακι.έχει ασταθεια

 

Ναι το είδα,άλλα είπα μήπως έτυχε ελαττωματική κάμερα σε εσένα.Οπως καταλαβαίνεις η ελπίδα πεθαίνει τελευταία:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πείτε πού βρίσκω το post 84 (Δεν το κατέχω κ πολύ το θέμα, όπως καταλάβατε). Εγώ που το παρήγγειλα ήδη κ ήθελα λίγο καλή κάμερα, να κλάψω ?
Link to comment
Share on other sites

Πείτε πού βρίσκω το post 84 (Δεν το κατέχω κ πολύ το θέμα, όπως καταλάβατε). Εγώ που το παρήγγειλα ήδη κ ήθελα λίγο καλή κάμερα, να κλάψω ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6532053#post6532053

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα,άλλα είπα μήπως έτυχε ελαττωματική κάμερα σε εσένα.Οπως καταλαβαίνεις η ελπίδα πεθαίνει τελευταία:lol:

Η ελπίδα πεθαίνει προτελευταία.Τελευταίος πεθαίνει πάντα ο Μητσοτάκης:lol::lol::lol::offtopic:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πείτε πού βρίσκω το post 84 (Δεν το κατέχω κ πολύ το θέμα, όπως καταλάβατε). Εγώ που το παρήγγειλα ήδη κ ήθελα λίγο καλή κάμερα, να κλάψω ?

Εντάξει δεν είναι και τόσο τραγική η κάμερα.Σε αυτή την τιμή δεν περιμένεις παπάδες.Το βίντεο είναι πρόβλημα,που νομίζεις ότι έχεις πάρκινσον.

Καλό τηλεφωνακι φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...