Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια τι παίζει με την μπαταρία; Στην 8.0.1.0 Stable κατεβαίνει νερό... Χωρις ιδιαίτερη χρήση...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έγραψα και πιο πάνω, η μπαταρία πλέον ξελιγώνεται εύκολα, ιδιαίτερα με χρήση εφαρμογών όπως πχ Instagram.

Επίσης σήμερα διαπίστωσα ότι δεν ήρθε notification από το Viber. Πολύ ωραία.

Απο το καλό στο καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

Καλα το viber και το messenger το έχω πάντα κλειδωμένο στις ανοιχτές... Αλλιώς τα μηνύματα σου τα παίρνεις τον επόμενο μήνα...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/thread-197926-1-1.html

Εγώ από τότε που το πήρα το κινητό με αγγλοκινεζικη τώρα φοράω την 8 ποτέ δεν είχα θέμα με τις ειδοποιήσεις. Απλά για τα e-mail χρησιμοποιώ το k9 και όχι της μάνας του.

Όσο για την μπαταρία την ημέρα την βγάζει άνετα με το ίντερνετ συνέχεια ανοιχτό και 2 κάρτες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Πόση ώρα βγάζετε οθόνη, με ποια ROM και υπο ποιες συνθήκες; Εγώ με MIUI 8 Epic ROM, βγάζω με το ζόρι 3 ώρες SOT, με 3G/WiFi/GPS μόνιμα ανοιχτά και φωτεινότητα λίγο πιο κάτω από τη μέση. Δεν παίζω παιχνίδια ούτε μιλάω στο τηλέφωνο. Η περισσότερη χρήση είναι Facebook/Instagram/Chrome και λίγο Youtube. Το θεωρώ απαράδεκτο για 4k mAh μπαταρία τις 3 ώρες οθόνη.

 

Μου την έχει δώσει τόσο που σκέφτομαι να το δώσω κανα 100άρι και να πάρω το Redmi 3s Prime να έχω μια αυτονομία της προκοπής. Το ξέρω ότι είναι downgrade αλλά έχω απελπιστεί. Το μόνο σίγουρο είναι ότι τα MTK SoC για εμένα τελείωσαν, από εδώ και πέρα μόνο Snapdragon και ας κάνουμε λίγο υπομονή παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Πόση ώρα βγάζετε οθόνη, με ποια ROM και υπο ποιες συνθήκες; Εγώ με MIUI 8 Epic ROM, βγάζω με το ζόρι 3 ώρες SOT, με 3G/WiFi/GPS μόνιμα ανοιχτά και φωτεινότητα λίγο πιο κάτω από τη μέση. Δεν παίζω παιχνίδια ούτε μιλάω στο τηλέφωνο. Η περισσότερη χρήση είναι Facebook/Instagram/Chrome και λίγο Youtube. Το θεωρώ απαράδεκτο για 4k mAh μπαταρία τις 3 ώρες οθόνη.

 

Μου την έχει δώσει τόσο που σκέφτομαι να το δώσω κανα 100άρι και να πάρω το Redmi 3s Prime να έχω μια αυτονομία της προκοπής. Το ξέρω ότι είναι downgrade αλλά έχω απελπιστεί. Το μόνο σίγουρο είναι ότι τα MTK SoC για εμένα τελείωσαν, από εδώ και πέρα μόνο Snapdragon και ας κάνουμε λίγο υπομονή παραπάνω.

 

6ωρες οθονη με gtv

Link to comment
Share on other sites

6ωρες οθονη με gtv

 

Φιλε ninjamoz, υπο ποιες συνθηκες βγαζεις 6 ωρες οθονη; Για να ξερω αν αξιζει η μεταβαση σε gtv.

Επισης, η gtv εχει Αγγλικα ή μονο Ελληνικα;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω,τελικά το Xiaomi Redmi Note 3 (MediaTek) θα μείνει για πάντα με Android 5 ή θα πάρει 6 με MIUI 8?

Έχουμε αξιόπιστη πηγή,να μάθουμε?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω,τελικά το Xiaomi Redmi Note 3 (MediaTek) θα μείνει για πάντα με Android 5 ή θα πάρει 6 με MIUI 8?

Έχουμε αξιόπιστη πηγή,να μάθουμε?

Όλα είναι μετέωρα το Pro πήρε ήδη, η δικαιολογία της Xiaomi αν δεν το αναβαθμίσει θα ναι ή κακή Mediatek δεν ελευθερώνει τον κώδικα κλπ κλπ, δεν βλέπω ενδιαφέρον γιατί ούτε global Rom είδα ούτε τπτ. Ξύλα πέτρες η Xiaomi επειδή ντεμέκ βγήκε για την κινέζικη αγορά δεν το βγάζω Global Rom.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Ξύλα πέτρες η Xiaomi επειδή ντεμέκ βγήκε για την κινέζικη αγορά δεν το βγάζω Global Rom.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση,αλλά αυτό δεν το κατάλαβα.

Τι εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση,αλλά αυτό δεν το κατάλαβα.

Τι εννοείς?

Δεν έχει χαρακτηριστεί ως International μοντέλο όπως το pro που εξήχθηκε στις Ινδίες και αλλού δες και αυτό και θα καταλάβεις: http://en.miui.com/thread-253839-1-1.html

Δες την απάντηση του Muz_paray που είναι νομίζω moderator

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Πόση ώρα βγάζετε οθόνη, με ποια ROM και υπο ποιες συνθήκες; Εγώ με MIUI 8 Epic ROM, βγάζω με το ζόρι 3 ώρες SOT, με 3G/WiFi/GPS μόνιμα ανοιχτά και φωτεινότητα λίγο πιο κάτω από τη μέση. Δεν παίζω παιχνίδια ούτε μιλάω στο τηλέφωνο. Η περισσότερη χρήση είναι Facebook/Instagram/Chrome και λίγο Youtube. Το θεωρώ απαράδεκτο για 4k mAh μπαταρία τις 3 ώρες οθόνη.

 

Μου την έχει δώσει τόσο που σκέφτομαι να το δώσω κανα 100άρι και να πάρω το Redmi 3s Prime να έχω μια αυτονομία της προκοπής. Το ξέρω ότι είναι downgrade αλλά έχω απελπιστεί. Το μόνο σίγουρο είναι ότι τα MTK SoC για εμένα τελείωσαν, από εδώ και πέρα μόνο Snapdragon και ας κάνουμε λίγο υπομονή παραπάνω.

Up, δωστε μια χειρα βοηθειας :lol:

Link to comment
Share on other sites

Up, δωστε μια χειρα βοηθειας :lol:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160911/36f4d466fda12c587bddc2fdb0dfe5d1.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160911/b12de6d8328291a6042dcc7105d04526.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160911/ed1c5991e342ecc5d8e1ff57460a9752.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160911/3fb811a8c690457da5fb3e3b48344560.jpg

Φίλε είναι ανάλογα την χρήση εγώ δεν έχω μονίμως ανοικτά τα δεδομένα, και παίζω παιχνίδια συνήθως με βγάζει 5-6 ώρες on screen και η φωτεινότητα στο αυτόματο και πολύ κάτω από το μέσω, όταν δεν βολεύομαι το αλλαζω. Ή Rom που έχω είναι official Miui 8.0.1. Και έχω πολύ λίγα προγράμματα στο autostart π.χ. το FB δεν το χω γτ δεν με ενδιαφέρουν οι κοινοποιήσεις των άλλων. Αυτά ααααα....

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by Savvikas
OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παρακαλω.Εχω το note 3 (3/32) με τον mediatek και το bootloader κλειδωμενο.Του ειχα περασει την official Αγγλικη εκδοση για αναβαθμισεις.Θελω να το πουλησω ομως και δοκιμασα να του περασω μια multi language rom μεσω του πρωτου ποστ(Flash unofficial ROM σε Redmi Note 3 με locked bootloader (by talos_2002).Ενω ολα πηγαν καλα,η κιτρινη μπαρα στο κατω μερος πηγε στο 100% και μου εβγαλε το οκ στην οθονη,οταν δοκιμασα να κανω ΒΟΟΤ ,το κινητο επεσε σε ενα loop με το mi.com logo να εμφανιζεται και το κινητο να σβηνει και να αναβει συνεχως,σαν να εχει μπρικαρει.Τι κανω λαθος???Εχετε να μου προτεινετε καποια αλλη ρομ με Ελληνικα με κλειδωμενο bootloader φυσικα.

Πριν ειχα την Αγγλικη miui 8,αν παιζει καποιο ρολο.

Link to comment
Share on other sites

Ολα ενταξει τελικα,περασα παλι την official stable και μετα την multilaguage με το sp tools.Δεν ξερω τι πηγε στραβα την πρωτη φορα.

Πολυ μπερδεμα ομως αν θελεις να βαλεις Ελληνικα με κλειδωμενο bootloader.To playstore δεν κατεβαζε εφαρμογες στην αρχη,και κυριως δεν με αφηνει να κανω επιστροφη στις εργοστασιακες ρυθμισεις.Απλα κανει επανεκκινηση χωρις να πειραζει τιποτα.

Ξερετε καποια καλη rom με Ελληνικα για κλειδωμενο bootloader???

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είναι ανάλογα την χρήση εγώ δεν έχω μονίμως ανοικτά τα δεδομένα, και παίζω παιχνίδια συνήθως με βγάζει 5-6 ώρες on screen και η φωτεινότητα στο αυτόματο και πολύ κάτω από το μέσω, όταν δεν βολεύομαι το αλλαζω. Ή Rom που έχω είναι official Miui 8.0.1. Και έχω πολύ λίγα προγράμματα στο autostart π.χ. το FB δεν το χω γτ δεν με ενδιαφέρουν οι κοινοποιήσεις των άλλων. Αυτά ααααα....

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Δε θέλω να κάνω συμβιβασμούς στη χρήση μου. Πχ, να κλείσω δεδομένα ή να κόψω εφαρμογή. Smartphone με κλειστά δεδομένα, χάνει το νόημα του.

Άρχισα όμως να κλείνω το 3G όταν είμαι σε WiFi και ανοίγω και το battery saver που δεν με ενοχλεί κάπου μέρχι ώρας. Τα αποτελέσματα είναι θετικά αφού κατάφερα να φτάσω τις 5 ώρες οθόνη, που είναι και ο στόχος μου. Παραπάνω δυστυχώς στο επόμενο κινητό που θα έχει Snapdragon, καθώς για 'μενα δεν ξαναέχει MTK :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και οι ομορφιές συνεχίζονται!

Πλέον το Gmail & το Play Store δε συγχρονίζουν με την καμία.

Μόνο αν κάνεις reboot τη συσκευή. Αλλιώς δεν αναγνωρίζει το account σου και σου βγάζει μήνυμα συνεχώς not connected & retry.

Δε συζητάμε για μπαταρία... Iphone με τα όλα του. Επιστρέφουμε στις καλές εποχές που κουβαλούσαμε παντού φορτιστή..

Ακόμα και σε αδράνεια να είναι το τηλέφωνο η μπαταρία πέφτει ανεξήγητα, κάτι που δεν έκανε στην αρχή.

Δε συζητάμε να ασχοληθείς κιόλας. Πού ακούστηκε! Να δουλέψεις εφαρμογές. Και θες και αυτονομία. Υπερβολικέ!

(σιχτιρίζω μόνος μου απ το πρωί):lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, είμαι με ελληνικη dev 6.8.4 ξεκλείδωτο και θελω να περασω σε official global dev. Μπορεί να μου πει κάποιος ποιους οδηγούς πρέπει να ακοληθησω και τι να προσεξω γιατί εχω ψιλομπερδευτει? Ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ξερει μξπως καποιος το λινκ να κατεβασω την κινεζικη dev ωστε να μπορεσω να ξεκλειδωσω?

 

Πας εδώ και επιλέγεις το Redmi Note 3 MTK China και κατεβάζεις την ROM.

 

Edit: Τώρα είδα το άλλο σου μήνυμα. Τι ακριβώς συμβαίνει με το τηλέφωνο; Δες στην πρώτη σελίδα που έχει διάφορους οδηγούς.

Δες κι εδώ τους οδηγούς για τη συσκευή σου.

 

@xaik, δες κι εσύ στο λινκ που παρέθεσα.

Edited by LoukG
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή διαβάζω πολλά για την μπαταρία, να σας πω ότι με China-english stable (MIUI 8), ανοικτά τα δεδομένα και το Wifi, ανοικτά στο autostart και το fb, και Viber, what's up, κλπ, στο γραφείο αλλά και εκτός, από τις 07:00 τώρα έχει 28% (19:00). Δεν το λες άσχημα. Στην MIUI 7 θα έπρεπε να το έχω ήδη φορτίσει. Ή οθόνη στο 50% και auto.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραια το brickara τωρα τι κανουμε?ξερει κανεις καποιον οδηγο!!!!!???

 

 

Flash Fastboot ROM στο Redmi Note 3 (by ninjamoz)

Edited by Savvikas
OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! εχω στα χερια μου το RN3 με global rom η οπως αλλιως λεγεται.. οπως το πηρα δηλαδη απο το κινεζομαγαζο to2c.. το τηλεφωνο σημερα μ εκανε ενα παιχνιδι με τη φωτεινοτητα, δεν ανοιγε απο τη μεση και πανω.. δηλαδη τι στη μεση τι στο φουλ ηταν το ιδιο.. εφτιαξε μετα απο λιγο.. ενα φιλο που ρωτησα μου λεει να περασω μια ρομ αλλη.. το τηλεφωνο πολυ πολυ λιγο ψιλολαγκαρει σε καποιες εφαρμογες στο πρωτο δευτερολεπτο και μετα παει νερακι.. επειδη ειμαι ψιλοασχετος οποιος μπορει ας βοηθησει!τις πρωτες μερες δεν λαγκαρε καθολου καθολου ομως..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...