Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έριξα την 6.7.14 πολυ ομαλη και εχω φωτιζομενα τα κατω πληκτρα και ρυθμιση ποση ωρα θελω να ναι. δεν θυμάμαι αν ειχα τετοια επιλογη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για δοκίμασε αυτές τις ρυθμίσεις .και εγώ την 7.3.3.0 αγγλοκινεζικη και δεν έχω κανένα θέμα με τις ειδοποιήσεις

 

Ποιές ρυθμίσεις;

Εσύ δουλεύεις καλά με την 7.3.3.0 γενικότερα;

Γιατι το δικό μου τηλέφωνο αργεί χαρακτηριστικά πλέον..

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε αυτές τις ρυθμίσεις .και εγώ την 7.3.3.0 αγγλοκινεζικη και δεν έχω κανένα θέμα με τις ειδοποιήσεις

 

Που είναι οι ρυθμίσεις? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και σε αυτο το thread!! Υστερα απο αρκετες αλλαγες κατεληξα στον διακαη ποθο(λεγε με redmi note 3) ειναι με την αγγλοκινεζικη rom (7.3.3) θελω να ρωτησω πρωτα απο ολα χωρις pc δεν μπορω να ξεκλειδωσω bootloader και συμεπως να αλλαξω rom? Ετυχε να χαλασει το pc και να μην εχω και ιντερνετ οποτε η φρικη μεγαλωνει!!!!

Οποιος εχει καποια ιδεα ας με φωτισει!

Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Δεν νομίζω να γίνεται χωρις υπολογιστή, δυστυχώς. Μάλλον πρέπει να βρεις κάποιον για λίγο..

Link to comment
Share on other sites

Root γίνεται στην 7.3.3 (τελευταία αγγλοκινεζικη);; ;

 

Στάλθηκε από...

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερώτηση.Ποιο προτεινετε το pro με mediatech η prime με snapdragon?Θελω την εκδοση 32gb.υπαρχουν συμαντικες διαφορες στη καταναλωση μπαταριας και σε αλλα σημεια η ειναι αμελητεα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα προσπαθω απο χτες να κανω flash μεσω sp flash tools rom για locked bootloader αλλα παντα βγαζει το σφαλμα 6045.

Η rom που φοραει τωρα ειναι η stable 7.3.3 μηπως πρεπει να εχει αλλη rom πανω μηπως?

 

αν εχεις οφισιαλ δοκιμασε να ξεκλειδωσεις

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε φάση να το πετάξω στο τοίχο απέναντι μου.

Ψάχνοντας να διορθώσω τα notifications τα οποία φυσικά σκάνε άν γουσταρουν και μόνο, έφτασα στο μενού ''manage apps battery usage''.

Έκανα κάποιες διορθώσεις, βελτιώθηκαν τα πράγματα πέρα από το Instagram το οποίο συνεχίζει να συμπεριφέρεται όπως γουστάρει, αλλά διαπιστώνω τρομερά γρήγορη κατανάνωση μπαταρίας.

Γυρνάω τις ρυθμίσεις όπως ήταν, πάλι τα ίδια.

Η μπαταρία ξελιγώνεται για πλάκα. Επίπεδα Iphone.

 

Βοήθεια συνοδοιπόροι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει να παίξει κανείς Pokemon go με την official rom στη τελευταία έκδοση? Εδώ και δύο μέρες μου έχει βγάλει τη πίστη να το κάνω να δουλέψει και συνέχεια μου βγάζει μνμ "GPS signal not found" έχεις κανείς το ίδιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αγορα ενος redmi note 3 pro το οποιο παρουσίασε προβλημα και σταλθηκε πισω θελει να του παραγγείλω το ιδιο...αλλα φοβαμαι μην παρουσιάσει το ιιδιο προβλημα. bootloop συνεχως στο logo mi. Λεω να παραγγειλω με το Heilos 10 επεξεργαστή αλλα δεν ξερω με ποια rom.? ME Multi ειναι οκ? η ρομ ? Μετα μπορει να περασει την Ελληνική? H την Eng Chin Oficial?? O bootloader ειναι κλειδωμένος οπως και του pro??? Θελει παλι αιτηση και την διαδικασία με twrp ? πρωτα? και μετα την ρομ? H ειναι ποιο απλά τα πράγματα?

 

Ευχαριστώ και καλο καλοκαίρι....Μαλλον λεω να το παραγγείλω με την multi να μην παιδευόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Φιλος έχει τη συσκευη κι εσπασε την οθονη. Απ οτι βλεπω ειναι το digitizer. Εχει κάποιος link για παραγγελία ανταλλακτικου? Κι αν γνωριζει καποιος εαν ειναι μαζι το touch με την οθονη, διοτι καποια μαγαζια που ρωτησα για την επισκευη, δεν αναλαμβανουν εαν ειναι 2 κομμάτια. Ευχαριστώ προκαταβολικά
Link to comment
Share on other sites

ολο μαζι ειναι φιλε το touch me to digiter....one glas solution OGS Λεγετε.

 

Ogs ναι. Αυτο εννοω. Εχουμε αξιόπιστο λινκ? Βρηκα στο vifocal.com, ειναι αξιόπιστο? Δεν εχω ξανακάνει παραγγελια απο εκει

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε φάση να το πετάξω στο τοίχο απέναντι μου.

Ψάχνοντας να διορθώσω τα notifications τα οποία φυσικά σκάνε άν γουσταρουν και μόνο, έφτασα στο μενού ''manage apps battery usage''.

Έκανα κάποιες διορθώσεις, βελτιώθηκαν τα πράγματα πέρα από το Instagram το οποίο συνεχίζει να συμπεριφέρεται όπως γουστάρει, αλλά διαπιστώνω τρομερά γρήγορη κατανάνωση μπαταρίας.

Γυρνάω τις ρυθμίσεις όπως ήταν, πάλι τα ίδια.

Η μπαταρία ξελιγώνεται για πλάκα. Επίπεδα Iphone.

 

Βοήθεια συνοδοιπόροι...

 

παιζουν τετοια θεματα με τις ρομ. η τελευταια παντως gtv 6,7,14 σε μενα δεν εχει κανενα θεμα. και η μπαταρια ειναι σε καλα επιπεδα.

με μια ωρα οθονη απο το πρωι ειμαι στο 84%. εγω θα την χαρακτηριζα εξαιρετικη ρομ

Link to comment
Share on other sites

Ποιές ρυθμίσεις;

Εσύ δουλεύεις καλά με την 7.3.3.0 γενικότερα;

Γιατι το δικό μου τηλέφωνο αργεί χαρακτηριστικά πλέον..

 

Σορρυ φίλε δεν έβαλα το λινκ

http://en.miui.com/thread-197926-1-1.html

 

Καλά την δουλεύω δεν έχω θέμα απλά κάθε βράδυ το βάζω στην μπριζα .Αλλά λογικό όλη μέρα τα πάντα είναι ανοιχτά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει να παίξει κανείς Pokemon go με την official rom στη τελευταία έκδοση? Εδώ και δύο μέρες μου έχει βγάλει τη πίστη να το κάνω να δουλέψει και συνέχεια μου βγάζει μνμ "GPS signal not found" έχεις κανείς το ίδιο πρόβλημα?

Η εφαρμογή είχε προβλήματα τις τελευταίες δύο μέρες λόγο της κυκλοφορίας της σε πολλές νέες χώρες.

Αν ακόμα σου εμφανίζει πρόβλημα, δες αν έχεις δώσει στην εφαρμογή δικαιώματα GPS και αν το GPS το έχεις ρυθμίσει στο Device only ή στο high accuracy(το battery saving δεν κάνει).

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βάλω έναν ήχο τηλεφώνου που να χτυπάει δυνατά. Βρήκα έναν ήχο mp3 και συμβαίνει το εξής : ενώ στις ρυθμίσεις του ήχου στα volumes το ringtone & notifications είναι στο φουλ, όταν με παίρνει κάποιος τηλέφωνο αυτό ξαναχαμηλώνει !!!

Όταν πατάω πάνω στη μπάρα notifications ακούγεται πολύ δυνατά αλλά στην κλήση δεν ακούγεται δυνατά.

 

Πως μπορώ να βρω άκρη ;

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε OTA σήμερα η έκδοση 7.5.1.0 Stable.. Έχει παρατηρήσει κανείς το κινητό του να θερμαίνεται περισσότερο με τις τελευταίες εκδόσεις? και όταν αυτό θερμαίνεται, νομίζω ότι δεν λειτουργεί σωστά ο σαρωτής του αποτυπώματος και τελειώνει πιο γρήγορα η μπαταρία! Και κάτι τελευταίο, επειδή δε χρησιμοποιώ πολύ τα sms, δεν το έχω ψάξει.. αλλά μήπως γίνεται κάπως με τη μανίσια εφαρμογή να στείλω 160 χαρακτήρες σε ένα sms?? Edited by parpapoulias
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βάλω έναν ήχο τηλεφώνου που να χτυπάει δυνατά. Βρήκα έναν ήχο mp3 και συμβαίνει το εξής : ενώ στις ρυθμίσεις του ήχου στα volumes το ringtone & notifications είναι στο φουλ, όταν με παίρνει κάποιος τηλέφωνο αυτό ξαναχαμηλώνει !!!

Όταν πατάω πάνω στη μπάρα notifications ακούγεται πολύ δυνατά αλλά στην κλήση δεν ακούγεται δυνατά.

 

Πως μπορώ να βρω άκρη ;

αλλος ο ηχος οταν παίζει το mp3 αλλος οταν καλει. δοκιμασε να ανεβασεις ηχο οταν χτυπάει το τηλ

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και δεν γίνεται κάτι. Αν πατήσω το πλήκτρο της έντασης κατά τη διάρκεια της κλήσης μπαίνει η σίγαση απευθείας.

 

περιμενε την miui 8 που τα εχει χωριστα

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου ήρθε ειδοποίηση για το Update στην 7.5.1.0 και το σκέφτομαι.

Το έχει τρέξει κανένας ή θα μαι ο πρώτος;

Νομίζω οτι θα το ρισκάρω, προκειμένου να διορθωθουν τα κακώς κείμενα της 7.3.3.0

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε φάση να το πετάξω στο τοίχο απέναντι μου.

Ψάχνοντας να διορθώσω τα notifications τα οποία φυσικά σκάνε άν γουσταρουν και μόνο, έφτασα στο μενού ''manage apps battery usage''.

Έκανα κάποιες διορθώσεις, βελτιώθηκαν τα πράγματα πέρα από το Instagram το οποίο συνεχίζει να συμπεριφέρεται όπως γουστάρει, αλλά διαπιστώνω τρομερά γρήγορη κατανάνωση μπαταρίας.

Γυρνάω τις ρυθμίσεις όπως ήταν, πάλι τα ίδια.

Η μπαταρία ξελιγώνεται για πλάκα. Επίπεδα Iphone.

 

Βοήθεια συνοδοιπόροι...

Φίλε είχα πρόβλημα με το Viber και αναγκαζόμουν να το κλειδώνω στην διαχείρηση εργασιών. Σήμερα μου έβγαλε update η Αγγλοκινέζικη Stable Rom που έχω και αναβάθμιση από 7.3.3 σε 7.5.1. Ξεκίνησε και λειτουργεί κανονικά πλέον το Viber χωρίς να χρειάζεται κλείδωμα. Δοκίμασε να αναβαθμίσεις λοιπόν.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βάλω έναν ήχο τηλεφώνου που να χτυπάει δυνατά. Βρήκα έναν ήχο mp3 και συμβαίνει το εξής : ενώ στις ρυθμίσεις του ήχου στα volumes το ringtone & notifications είναι στο φουλ, όταν με παίρνει κάποιος τηλέφωνο αυτό ξαναχαμηλώνει !!!

Όταν πατάω πάνω στη μπάρα notifications ακούγεται πολύ δυνατά αλλά στην κλήση δεν ακούγεται δυνατά.

 

Πως μπορώ να βρω άκρη ;

 

Σιγουρέψου ότι το mp3 που έχεις βάλει έχει όντως δυνατό ήχο. Γιατί αν έχει χαμηλό ήχο τότε είναι θέμα του mp3 και όχι του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...