Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δες ποια εκδοση κατεβασες και κανε update το playstore

το διορθωσα ενταξει.επρεπε να αφαιρεσω και να ξαναβαλω το google account .μπορω να αφαιρεσω ολες τις κινεζικες εφαρμογες τωρα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες ειναι κανεις με wind καο να χει τεσταρει το 4G της να μου πει στο περιπου τι ταχυτητες πιανει?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με κλειδωμένο bootloader μπορω να βαλω καποια multi language γιατι τωρα εχει ελληνικα αλλα μενου αγγλικο?
Link to comment
Share on other sites

με κλειδωμένο bootloader μπορω να βαλω καποια multi language γιατι τωρα εχει ελληνικα αλλα μενου αγγλικο?

Εχει γραμμένο οδηγό στη πρώτη σελίδα, αν σε βολέυει στα αγγλικά διάβασε αυτό

http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

και διάλεξε μια απο τις ρομ εδώ

http://en.miui.com/type-86-679.html

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε default store,το Google Play Store σε Original ROM?

Η App of The Day,μου ανοίγει το store της XIAOMI. :rolleyes:

Ευχαριστώ.

Edited by vasileios13
Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε default store,το Google Play Store σε Original ROM?

Η App of The Day,μου ανοίγει το store της XIAOMI. :rolleyes:

Ευχαριστώ.

 

Δυστυχώς δεν γίνεται:(

Link to comment
Share on other sites

Στο Xperia Z1 με android 5 υπάρχει το mixerpaths.xml απο το οποιο ρυθμιζονται ολες οι παραμετροι σχετικα την ενταση των ηχων. Στο note 3 πως λέγεται αυτο το αρχειο;

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν γίνεται:(

 

Ευχαριστώ..."Πακέτο"....:) :wacko:

 

Και επειδή δεν βγάζω άκρη,πως φτιάχνουμε το αποτύπωμα απλά για να ανοίγει η οθόνη!

Δεν μπορώ να το ρυθμίσω σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια! Έκανα ολόκληρη τη διαδικασία για να περάσω τη stable και την ώρα που το σύνδεσα πατώντας volume down κόλλησε στο fastboot και δεν κάνει τίποτα, ό,τι και να πατήσω. Φαντάζομαι ότι μπρίκαρε :( Τι κάνω τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια! Έκανα ολόκληρη τη διαδικασία για να περάσω τη stable και την ώρα που το σύνδεσα πατώντας volume down κόλλησε στο fastboot και δεν κάνει τίποτα, ό,τι και να πατήσω. Φαντάζομαι ότι μπρίκαρε :( Τι κάνω τώρα;

Με vol down +power θα σου σβησει το κινητο κανονικα

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν αφαιρέσω τα APK's που έχουν κατέβει στο κινητό θα έχω θέμα με τις εφαρμογές ή απλώς θα διαγραφούν τα APK's?

Thanks.

http://s1.bild.me/bilder/030315/thumb_9408921Screenshot_2016-04-24-09-27-43_com.cleanmaster.mguard.png

Edited by vasileios13
Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να βαλετε ενα link να κατεβασω μια rom με ελληνικα για κλειδωμενο bootloader με SP FlashTool γιατι εχει πολλες και δεν βγαζω ακρη?μια καλη σας παρακαλω
Link to comment
Share on other sites

Με vol down +power θα σου σβησει το κινητο κανονικα

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ φίλε, έκανα αυτό που είπες και το επανέφερα! Στη συνέχεια δοκίμασα ξανά επιτυχημένα! :rolleyes:

Φρίκαρα προς στιγμή, νομίζοντας ότι το είχα brickάρει. Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε, έκανα αυτό που είπες και το επανέφερα! Στη συνέχεια δοκίμασα ξανά επιτυχημένα! :rolleyes:

Φρίκαρα προς στιγμή, νομίζοντας ότι το είχα brickάρει. Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν :lol:

Ολα καλα λοιπον!

Χαιρομαι!!! Απολαυσε το τωρα :)

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Case-100-Original-iPaky-PC-TPU-w-Frame-Silicone-Case-Back-cover/32563027989.html Θα σου πρότεινα αυτή. Όχι απαραίτητα από το ίδιο μαγαζί . Την έχω και ούτε μεγαλώνει ιδιαίτερα το κινητό ούτε εμποδίζει σήμα κλπ.

 

Την ειχα και μου εσπασε το λεπτο πλαστικο στο σημειο που μπαινει το βυσμα να φορτισει.Kαι κατεληξα σ αυτην:

http://www.ebay.com/itm/401064810269?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=670588900271&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

Το otg cable το δεχεται αυτοματα , η θελει καποια ρυθμιση?Επισης δουλευουν ολα τα καλωδια?

 

Δεν νομίζω να θέλει κάποια ρύθμιση. Όσες φορές δοκίμασα ήταν οκ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχει βρει μηπως κανενας φιλοσ μικροφωνο γιατι με εβγαλε προβλημα και ψαχνω αλλα δεν βρισκω...ας βοθησει καποιος
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να παρω το εν λογο κινητο.Πρωην κατοχος lenovo k3 note.Διαβασα οτι χρειαζεται αναγκαστικα να ξεκλειδωθει και να μπει η ελληνικη ρομ.Κυκλοφορει σε 2 εκδοσεις,μια με τη γνησια και μια με ιμιτασιον multilanguage. Η μη επισημη,η δευτερη,εκτος αποτις δυνατοτητες μιας ρουταρισμενης,που αλλου υστερει σε σχεση με την custom ελληνικη.Δεν εχω ορεξη να πολυασχοληθω με το κινητο,ειναι εργαλειο δουλειας και δε θελω να παιζω με φλασαρισματα κτλ.Η ιμιτασιον που ερχεται απο το gearbest εχει πληρη ελληνικα? ρουταρεται?

Sony Ericsson Xperia Neo V black rooted/unlock bootloader via TP/CWM Recovery/4.1.c.0.7 Baseband/1.8Ghz Supercharged/16GB-C4 Kingston microSD/Link2SD @ 1GB sd-ext3

 

Πωλειται bluetooth headset Sony Ericsson MW600 λευκο αγρατσουνιστο!

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να παρω το εν λογο κινητο.Πρωην κατοχος lenovo k3 note.

 

Δεν είσαι σε μεγάλη διαφορά από το Κ3. Δεν ξέρω βέβαια τι θέλεις να ξοδέψεις. Θα σου πρότεινα να πας στο Pro αν σε παίρνει το μπάτζετ σου.

 

Διαβασα οτι χρειαζεται αναγκαστικα να ξεκλειδωθει και να μπει η ελληνικη ρομ.?

Δεν είναι αναγκαστικό. Και πριν το ξεκλείδωμα μπορείς να έχεις ρουτ και Ελληνικά

Όλες ρουτάρονται

 

Κυκλοφορει σε 2 εκδοσεις,μια με τη γνησια και μια με ιμιτασιον multilanguage. Η μη επισημη,η δευτερη,εκτος αποτις δυνατοτητες μιας ρουταρισμενης,που αλλου υστερει σε σχεση με την custom ελληνικη.

 

Κανείς δεν ξέρει τι θα σου φορτώσουν και που θα υστερεί. Όταν το πάρεις και δεν έχει πρόβλημα σε αυτά που χρησιμοποιείς μένεις με αυτή που το πήρες. Όμως κάποιοι είχαν προβλήματα με τις "μαϊμού" ρομ των κινέζων και αναγάστηκαν να ξεκλειδώσουν και να αναβαθμίσουν.

 

Δεν εχω ορεξη να πολυασχοληθω με το κινητο,ειναι εργαλειο δουλειας και δε θελω να παιζω με φλασαρισματα κτλ.Η ιμιτασιον που ερχεται απο το gearbest εχει πληρη ελληνικα? ρουταρεται?

 

Μια φορά ασχολείσαι κάνεις το ξεκλείδωμα και φορτώνεις μια καλή Ελληνική GTV. Δεν είναι απαραίτητο να φορτώνεις την αναβάθμιση κάθε εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω ειμαι προβληματισμενος.Στο λενοβο το πηρα,εκανα απλα ενα ρουτ να βγαλω τις κινεζιες και το αφησα ως ειχε.Με πληρη ελληνικα κτλ. Εδω διαβαζω οτι θελει δουλιτσα,οι ιμιτασιον ρομ εχουν πληρη ελληνικα? και τι προβλματα αντιμετοπιζουν?

Sony Ericsson Xperia Neo V black rooted/unlock bootloader via TP/CWM Recovery/4.1.c.0.7 Baseband/1.8Ghz Supercharged/16GB-C4 Kingston microSD/Link2SD @ 1GB sd-ext3

 

Πωλειται bluetooth headset Sony Ericsson MW600 λευκο αγρατσουνιστο!

Link to comment
Share on other sites

Από που θα το παρεις;

Αν θες να σου προτείνω ένα κατάστημα για να μην έχεις προβλήματα... ;)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Από που θα το παρεις;

Αν θες να σου προτείνω ένα κατάστημα για να μην έχεις προβλήματα... ;)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πεσμου εννοειται...Αλλα σε λογικα λευτα...

Sony Ericsson Xperia Neo V black rooted/unlock bootloader via TP/CWM Recovery/4.1.c.0.7 Baseband/1.8Ghz Supercharged/16GB-C4 Kingston microSD/Link2SD @ 1GB sd-ext3

 

Πωλειται bluetooth headset Sony Ericsson MW600 λευκο αγρατσουνιστο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...