Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με πεταει εξω απο τις εφαρμογές chrome, mozilla, play store, tuned radio!!!!! οχι συνεχεια απο χθες το παράτησα 5 φορες τη μια φορα μαυρισε για λιγο η οθονη και επαιζε τραγούδια απο την μουσικη μου...κουφο...ειμαι με την 7.2.3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΎΕΙ ΤΟ POWER BUTTON πρωτη φορα το παθε μολις τωρα δε μπορώ να το κλεισω το κινητό δεν ανταπόκρινεται..

 

Μετα απο 20 λεπτα δουλεψε προσ το παρον μια χαρα πατησα power button +volume down αρκετες φορες ολα καλα δεν ειναι θεμα κατασκευης πιστεύω αλλα λογισμικου.

Edited by panos666
Link to comment
Share on other sites

Η νεα GTV 6.3.3 είναι μακράν μέχρι στιγμής, η πιο γρήγορη σε σχέση με οσες gtv εχω δοκιμάσει. Πραγματικά, τα παιδιά στην ελληνική κοινότητα, κανουν απίστευτη δουλειά.

Ζητηστε άδεια για unlock του Bootloader. Αξίζει και με το παραπάνω η ελληνική GTV.

Προσωπική μου γνώμη, γίνετε vip members. Εκτός ότι θα έχετε κάποια ωφελη, βοηθάτε τα παιδιά να συνεχίσουν την προσπαθεια τους στην εβδομαδιαια αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Η νεα GTV 6.3.3 είναι μακράν μέχρι στιγμής, η πιο γρήγορη σε σχέση με οσες gtv εχω δοκιμάσει. Πραγματικά, τα παιδιά στην ελληνική κοινότητα, κανουν απίστευτη δουλειά.

Ζητηστε άδεια για unlock του Bootloader. Αξίζει και με το παραπάνω η ελληνική GTV.

Προσωπική μου γνώμη, γίνετε vip members. Εκτός ότι θα έχετε κάποια ωφελη, βοηθάτε τα παιδιά να συνεχίσουν την προσπαθεια τους στην εβδομαδιαια αναβάθμιση.

Κατεβαζωωω να την δοκιμασω.

Αν και με τις miui δεν τα παω καλα...ειμαι με aosp τωρα.

 

Εχεις βαλεο launcher ή μπα?

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζωωω να την δοκιμασω.

Αν και με τις miui δεν τα παω καλα...ειμαι με aosp τωρα.

 

Εχεις βαλεο launcher ή μπα?

για στειλε να δω. απο μπαταρία τι βλέπεις;

Link to comment
Share on other sites

για στειλε να δω. απο μπαταρία τι βλέπεις;

Μολις φλασαρα την miui

 

Οι aosp ειναι σαν να εχεις νεξους...μια cyanogen ειχα φλασαρει με κατι μικρα bugs ομως..

Μπαταρια τα ιδια μπορω να πω.

Αποδοση αντε ενα τσακ καλυτερη απο miui αλλα οχι κατι αξιοσημειωτο...

 

Στηνω την ελληνικη τωρα,ειναι σαφως πιο σβελτη απο τις προηγουμενες :)

Link to comment
Share on other sites

έχω το redmi note 3 2-16g αγορασμένο από vickmall me multi 7.0.19.0.0.

 

εντελώς ξαφνικά η οθόνη σταμάτησε να αποκρίνεται στην αφή.

Μπορούσα μόνο να πατήσω το power-vol up-down.

 

Όταν πάταγα το power, φαινόντουσαν μια πράσινη γραμμή στην κάτω πλευρά και μια στην δεξιά.

 

Τελικά, έκανα επανεκκίνηση κρατώντας πατημένο το power+vol up+down και το τηλέφωνο επανήλθε.

 

Έχει ξανασυμβεί σε κάποιον κάτι τέτοιο?

 

Παίδες, μήπως έχει κανένας το παραπάνω θέμα με το redmi note 3?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω.που μπορώ να το δω?είμαι ψιλοασχετη αν μπορείτε να με βοηθησετε

 

Πάνε ρυθμίσεις-σχετικά με το τηλέφωνο-εκδοση miui και στείλε τι γράφει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες, μήπως έχει κανένας το παραπάνω θέμα με το redmi note 3?

Αν σου ετυχε μονάχα μια φορα, καπου κολλησε. Αν στο ξανακάνει, κοίτα το. Συμβαίνουν αυτά. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Για τους official stable... Υπάρχει ΟΤΑ update από 7.1.8.0 για επόμενο version; Γιατί δεν μου βγάζει τίποτα...

 

Εμενα μου ήρθε ενημέρωση σε 7.2 (7.2.3.0) πριν 2-3 μέρες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ninjamoz.Οπως σου ειπα πριν μου ηρθε το μηνημα ξεκλειδωματος.Κατεβαζω την dev,αλλα δεν παιρνιεται απο τον updater.Moυ γραφει cant verify update.προσπαθησα πολλες φορες αλλα πάλι τα ιδια.Γιατι το κανει αυτο?
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ninjamoz.Οπως σου ειπα πριν μου ηρθε το μηνημα ξεκλειδωματος.Κατεβαζω την dev,αλλα δεν παιρνιεται απο τον updater.Moυ γραφει cant verify update.προσπαθησα πολλες φορες αλλα πάλι τα ιδια.Γιατι το κανει αυτο?

προφανως δεν εχεις official

Link to comment
Share on other sites

προφανως δεν εχεις official

 

Kουραστηκα με αυτα:)Στειλε μου σε παρακαλω ενα λινκ με μια official

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Kουραστηκα με αυτα:)Στειλε μου σε παρακαλω ενα λινκ με μια official

διαβασες μια φορα τους δυο οδηγους στην πρωτη σελιδα και αν δεν καταλαβεις εδω ειμαι

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει οδηγους στην πρωτη σελιδα

 

ακυρο εχει!

 

7 βημα: κατεβαζεις την rom http://bigota.d.miui.com/V...d37db5a1e1.tgz

8 βημα: χαλαρωνεις και περιμενεις να κατεβουν ολα και αφου τα καταβασεις βαλτα σε ενα φακελο και ξεζιπαρε τα

9 βημα: ξεκινας με τους drivers και κανεις εγκατασταση το exe. αν εχεις win 10 πας κατω στο μενου κατω δεξια (διπλα απο την γλωσσα) πατας το μενου και ολες οι ρυθμισεις-ενημερωση και ασφαλεια-αποκατασταση-επανεκινηση-ρυθμισεις για προχωρημενους

(ειναι μια ασφαλεια των windows για drivers χωρις υπογραφη)

10 βημα: πας στον φακελο του sp tool τωρα. επειδη ειναι στα κινεζικα και δεν παιζει να ξερεις βρισκεις το αρχειο option.ini διπλο κλικ και πας εκει που λεει CurrentLang=1 και κανεις το 1 0 δηλαδη CurrentLang=0 το κανεις αποθηκευση και επειτα δεξι κλικ στο flash_tool.exe και εκτελεση ως διαχειριστης . θα σου γραψει οτι δεν βρηκε scatter αρχειο πατας ok και ανοιγει

 

Αρα αν περασω με Fast boot αυτην την ρομ,μετα πανω σε αυτην μπορω να περασω dev απο τον Updater.Καταλαβα σωστα?Eπισης στον οδηγο γραφεις οτι ξεζιπαρουμε.Πως να το ξεζιπαρω?αφου ειναι Tar μορφη

Edited by therion1985
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

θα κατεβω αθηνα το σκ θελετε να κανονισουμε ενα σουαερε να με φερετε τα κιντερ μπουενο που δικαιουμαι και να σας φλασαρω ολους.

φερτε και τις γυναικες σας να κανουν παρεα τη δικη μου για να μη με χωρισει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάνε ρυθμίσεις-σχετικά με το τηλέφωνο-εκδοση miui και στείλε τι γράφει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν σου ετυχε μονάχα μια φορα, καπου κολλησε. Αν στο ξανακάνει, κοίτα το. Συμβαίνουν αυτά. :wacko:

 

 

Miui7|Stable 7.0.919.0 (LHNCNCJ)

το ξαναεκανα και πάλι δε μου ανοίγει κάποιες σελιδες

Link to comment
Share on other sites

Miui7|Stable 7.0.919.0 (LHNCNCJ)

το ξαναεκανα και πάλι δε μου ανοίγει κάποιες σελιδες

 

βαλε official

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν εχει οδηγους στην πρωτη σελιδα

 

ακυρο εχει!

 

7 βημα: κατεβαζεις την rom http://bigota.d.miui.com/V...d37db5a1e1.tgz

8 βημα: χαλαρωνεις και περιμενεις να κατεβουν ολα και αφου τα καταβασεις βαλτα σε ενα φακελο και ξεζιπαρε τα

9 βημα: ξεκινας με τους drivers και κανεις εγκατασταση το exe. αν εχεις win 10 πας κατω στο μενου κατω δεξια (διπλα απο την γλωσσα) πατας το μενου και ολες οι ρυθμισεις-ενημερωση και ασφαλεια-αποκατασταση-επανεκινηση-ρυθμισεις για προχωρημενους

(ειναι μια ασφαλεια των windows για drivers χωρις υπογραφη)

10 βημα: πας στον φακελο του sp tool τωρα. επειδη ειναι στα κινεζικα και δεν παιζει να ξερεις βρισκεις το αρχειο option.ini διπλο κλικ και πας εκει που λεει CurrentLang=1 και κανεις το 1 0 δηλαδη CurrentLang=0 το κανεις αποθηκευση και επειτα δεξι κλικ στο flash_tool.exe και εκτελεση ως διαχειριστης . θα σου γραψει οτι δεν βρηκε scatter αρχειο πατας ok και ανοιγει

 

Αρα αν περασω με Fast boot αυτην την ρομ,μετα πανω σε αυτην μπορω να περασω dev απο τον Updater.Καταλαβα σωστα?Eπισης στον οδηγο γραφεις οτι ξεζιπαρουμε.Πως να το ξεζιπαρω?αφου ειναι Tar μορφη

winzip :happy:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες επειδή το κιν δεν την είναι δικό μου και το είχα αφήσει το θέμα. Έχω Ρομ από vickmall θέλω για αρχή να ξεκλειδώσω bootloader.

Α) για ξεκλειδώμα πρέπει να περάσω κάποια άλλη Ρομ? (Official με τον οδηγό)

Β) στο mi unlock tool ακολουθώ την διαδικασία για να τον ξεκλειδώσω ή πρέπει πρώτα να έχω άδεια με κάποιο τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα.

Εγώ έχω την SphinX v1c - DEV ROM . Έχω κάνει αίτηση ξεκλειδώματος και περιμένω την απάντηση. Αν κάνω τα βήματα από τον post #1950 και μετά με το εργαλείο της MIUI για ξεκλείδωμα(αφού μου απαντήσουν) είμαι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα.

Εγώ έχω την SphinX v1c - DEV ROM . Έχω κάνει αίτηση ξεκλειδώματος και περιμένω την απάντηση. Αν κάνω τα βήματα από τον post #1950 και μετά με το εργαλείο της MIUI για ξεκλείδωμα(αφού μου απαντήσουν) είμαι οκ?

ριξε και μια την developer και μετα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες επειδή το κιν δεν την είναι δικό μου και το είχα αφήσει το θέμα. Έχω Ρομ από vickmall θέλω για αρχή να ξεκλειδώσω bootloader.

Α) για ξεκλειδώμα πρέπει να περάσω κάποια άλλη Ρομ? (Official με τον οδηγό)

Β) στο mi unlock tool ακολουθώ την διαδικασία για να τον ξεκλειδώσω ή πρέπει πρώτα να έχω άδεια με κάποιο τρόπο;

α. ναι και αφου βαλεις stable μετα developer

b. κανεις αιτηση και μολις εγκριθει ξεκλειδωνεις

Link to comment
Share on other sites

flashαρα κανονικά την αγγλοκινεζικη βάσει του οδηγού στην 1η σελίδα και ενώ μου βγάζει τακτικά ειδοποίηση ότι υπάρχει update, όταν φτάσει 100% μου βγάζει error "can't verify updater".

ξέρει κανείς τι φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...