Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει θέμα το εκεί ταχυδρομείο γενικά

Λόγω εορτών των κινέζων που έρχονται μάλλον

Υπομονή

 

Το αυτο.

Μολις ξεκινησει απο εκει υποθετω θα φτασει γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά προχθες παρέλαβα και εγώ απο vickmall ομολογουμένος αρκετά γρήγορα για κινέζικο κατάστημα(13 ημέρες). Εμένα πάει μια χαρά το τηλέφωνο με την multi και δεν είχε καμία κινέζικη εφαρμογή και απο google μόνο το play store. Έχω ένα παράπονο(ίσως έχει ξαναειπωθεί αλλα δεν το είδα - δεν εχω προλάβει να διαβάσω όλες τις σελίδες του thread) στο region δεν εχει greece και είδα οτι λείπουν πολλές ευρωπαικές χώρες αν όχι όλες. Βέβαια δεν με προβληματίζει κάπου αυτό, just saying.. Αυτο το multi παιρνει κανονικά updates mui? φαινεται σαν επισημο πάντως

Όχι, το multi των μαγαζιών δεν παίρνει updates

 

Η κάμερα του κινητού είναι καλή?Γιατί απο διάφορα samples που είδα στο internet δεν με εντυπωσίασε.

 

Έτσι κ έτσι, σε καλές φωτεινότητες βγάζει ωραιες φωτογραφίες γενικά αλλά μόνο εκεί, σε άλλες φωτεινότητες πιο χαμηλές δεν τις χειρίζεται καλά, κάνει χιόνια, χάνει λεπτομέρειες κλπ

Edited by greksoft
Link to comment
Share on other sites

Έχει θέμα το εκεί ταχυδρομείο γενικά

Λόγω εορτών των κινέζων που έρχονται μάλλον

Υπομονή

 

Καλά ο άνθρωπος το παρήγγειλε ....1 μήνα πριν την κινεζική πρωτοχρονιά! Λίγο κωλοβαρεμα απο το μαγαζί λίγο απο το ταχυδρομείο.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι το εχετε στα χερια σας,μπορειτε να μου πειτε εντυπωσεις για το panel του; εχει gorilla glass η οθονη ? Το κινητο που εχω τωρα ειναι το THL w8s χωρις προστατευτικο οθονης και δεν εχει ουτε μια γρατσουνια. Λεω να το παρω με official rom για τα updates...πως μπαινει το google play και τι αλλο θα πρεπει να περαστει;
Link to comment
Share on other sites

Για το πάνελ δεν είδα τι είναι έβαλα αμέσως tempered glass

Αυτό βάζεις

 

https://mega.nz/#!Kkx12aQR!sOfaG1VbUD19cuXmB2Pt8o1LM1USh4R4zlZW_oH4e-4

 

 

Και από εκεί κανείς install το playstore

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν το RN3 θα παρει ποτε android 6.0 να το βαλουμε να ησυχασουμε?

 

Ναι θα παρει.

Link to comment
Share on other sites

Από που το γνωρίζουμε αυτό ?

 

Ε εδω θα παρει το 2,δε θα παρει το 3?

Το ειχα δει σε ενα αρθρο.

Οσα βρηκα τωρα στο google ειναι παλια και δεν εχουν το 3 μεσα γιατι ηταν πριν το λανσαρισμα του.

Link to comment
Share on other sites

Απευθύνομαι σε οσους χρησιμοποιουν το Sygic ως Gps.

Οταν ξεκιναω την πλοηγηση στην υπολειπόμενη αποσταση μου βγαζει για παραδειγμα οτι πρεπει να γινουν 15 χιλιομετρα μου εμφανιζει μονο τον αριθμο 1 αντι για 15, επισης οταν ειναι να στριψω καπου ενω θα επρεπε να βγαζει πχ σε 200μετρα αντ'αυτου μου εμφανιζει 2 μετρα... και στην συνεχεια οταν πεφτει κατω απο τα 100 μετρα συνεχιζει και δειχνει 1 μετρο ενω στο προηγουμενο κινητο που χρησιμοποιουσα εμφανιζοταν πχ 50μετρα .. 25 μετρα.. 10.. μετρα.

Εχει να κανει μηπως με τους δορυφορους??? Η ειναι τιποτα αλλο??

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Απευθύνομαι σε οσους χρησιμοποιουν το Sygic ως Gps.

Οταν ξεκιναω την πλοηγηση στην υπολειπόμενη αποσταση μου βγαζει για παραδειγμα οτι πρεπει να γινουν 15 χιλιομετρα μου εμφανιζει μονο τον αριθμο 1 αντι για 15, επισης οταν ειναι να στριψω καπου ενω θα επρεπε να βγαζει πχ σε 200μετρα αντ'αυτου μου εμφανιζει 2 μετρα... και στην συνεχεια οταν πεφτει κατω απο τα 100 μετρα συνεχιζει και δειχνει 1 μετρο ενω στο προηγουμενο κινητο που χρησιμοποιουσα εμφανιζοταν πχ 50μετρα .. 25 μετρα.. 10.. μετρα.

Εχει να κανει μηπως με τους δορυφορους??? Η ειναι τιποτα αλλο??

Ευχαριστω εκ των προτερων

Δεν παρατηρησα κατι τετοιο. Απλα με εδειχνε 10 μετρα πισω με τα ποδια. Και με το αυτοκινητο δεν μου ειπε οτι εφτασα. Ριξε μια ματια στις ρυθμισεις και στα περμισιονς

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κοντευουμε 3 μηνες που ανακοινωθηκε το κινητο και δεν εχουμε κανενα νεο για ελληνικα, ελληνικη Rom κτλ.. να αρχισουμε να ανησυχούμε???
Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Με το Redmi Note 2 δεν ισχυε ο ίδιος χρόνος....
Εκεί δεν είχαμε κλειδωμένο bootloader .....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα υπαρχουν Ελληνικα,περαστε την multi με flashtool,και εχετε τα ελληνικα του miui.gr

Ρε παιδια εγω να ρωτησω κατι,τι παραπανω εχει το sygic απο την πλοηγηση του google maps;Εγω ειμαι υπερευχαριστημενος μεχρι στιγμης,για δωρεαν παντα app.

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση όσων έχουν ξεκλειδώσει bootloader εκτος απο τις ελληνικές GTV Roms, υπάρχουν οι ευρωπαϊκές roms που εχουν πλήρη μεταγλώττιση και στα ελληνικά. Προς το παρόν έχουν κυκλοφορήσει μόνο dev roms, αλλά οπότε βγαίνει κάθε official dev rom μετά απο 1-2 μέρες κυκλοφορεί κ η custom ευρωπαϊκή. Όσοι ενδιαφέρεστε θα τις βρειτε εδω ως "hennessy"

http://xiaomi.eu/community/link-forums/roms-download.73

Εγώ αυτή τη στιγμή είμαι με την 6.1.14 και σαν πρώτη εντύπωση νομίζω πως τα πάει καλύτερα απο όλες τις προηγούμενες dev στο θέμα της μπαταρίας

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα υπαρχουν Ελληνικα,περαστε την multi με flashtool,και εχετε τα ελληνικα του miui.gr

Ρε παιδια εγω να ρωτησω κατι,τι παραπανω εχει το sygic απο την πλοηγηση του google maps;Εγω ειμαι υπερευχαριστημενος μεχρι στιγμης,για δωρεαν παντα app.

 

το sygic είναι για Offline πλοήγηση , το google maps όχι :) (οκ πλέον κάτι γίνεται αλλά .........)

για δωρεάν πάντα δοκίμασε το here που ας πούμε είναι συνδυασμός και των 2

Link to comment
Share on other sites

το sygic είναι για Offline πλοήγηση , το google maps όχι :) (οκ πλέον κάτι γίνεται αλλά .........)

για δωρεάν πάντα δοκίμασε το here που ας πούμε είναι συνδυασμός και των 2

το sygic το είχα κατεβάσει στο zte 967 free και σε φουλ έκδοση από ένα γερμανικό σαιτ(πιάνει τα ραντάρ, κάμερες μέχρι και τη σήμανση στο δρόμο) ο κορυφαίος πλοηγός για μένα. Με λίγο ψάξιμο στο google το βρίσκετε.... όσο για το HERE το έβαλα στο xiaomi σήμερα για να δοκιμάσω το gps και πράγματι προσ μεγάλη μου έκπληξη είναι πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας και από εμένα!

Είμαι σε μεγάλο δίλημμα αφού το ψάχνω 1 μήνα + για το πια κινητά να πάρω .............................................

Έχετε να προτείνετε κάτι βάση των λεγόμενων μου?

Και μια απορία . Τελικά όντως για τα λεφτά του το ΧΧΧΧΧΧ αξίζει περισσότερο σε σχέση με ΥΥΥΥΥΥΥ ? Ευχαριστω!!

Φιλε, πήγαινε καλύτερα εδώ γιατί σαυτο το νήμα συζητάμε μονο για το Redmi Note 3 !!!!!!!

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Και να πω τις εντυπώσεις μου με δύο μέρες χρήση στο κινητό μας…μετά την μετάβαση από το ζτε 967 που το θεωρό γίγαντα στην κατηγορία του το note3 πράγματι εντυπωσιάζει με τις επιδόσεις του. Το παρέλαβα από minideal με ρομ miui 7.0.19.0 stable…to το μόνο θεματάκι που έχω είναι στα μηνύματα που τρώει την μισή πρώτη γραμμή… το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει τέλεια με εντυπωσιακά γρήγορο άνοιγμα, το gps κλειδώνει σε χρόνο ρεκόρ, από ταχύτητα δεν το συζητώ και χωρίς κανένα κόλλημα, παρότι του έβαλα άμεσα και κάποιες πληρωμένες εφαρμογές που είχα από το προηγούμενο. Στο antutu μου βγάζει σταθερά 51.150

Η μπαταρία, αν το έχεις για τηλέφωνο και με κάποια μικρή χρήση ιντερνετ ή πλοηγό θα σε βγάλει και δύο μέρες. Με βαριά χρήση την μια δεν την βγάζεις.

Απομένει να δω στο χρόνο πόσο αξιόπιστο θα είναι

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ εδώ και δύο μέρες του κινητού αντικατέστησε το jiayu s3 advance λόγου ατυχήματος .

Μετά το φλασαρισμα και στήσιμο της αγγλοκινεζικης ρομ από χθες δεν έχω κανένα θέμα και όλα πάνε ρολόι. Μιας και δεν είναι ροοτ το νοτε και δεν λειτουργεί το τιτανιουμ έκανα μπακ τα δεδομένα των εφαρμογών με το helium και με έσωσε μπορώ να πω .τα δεδομένα των εφαρμογών που ήθελα μπόρεσα να τα μεταφέρω και μου έφυγε ένα βάρος. Την εφαρμογή αυτή την ανακάλυψα χθες ψάχνοντας και μπορώ να πω ότι με έσωσε.

Τώρα ένα άλλο πρόβλημα μιας και δεν έχουμε ελληνική γλώσσα και το νοτε δεν είναι ροοτ ακόμα είναι με τις εφαρμογές που δεν είναι στα ελληνικά. Δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το morelocale 2 λόγου ροοτ μήπως ξέρει κανείς καμία αντίστοιχη εφαρμογή ώστε οι εφαρμογές να εμφανίζονται με την ελληνική γλώσσα?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πρώην κατοχε του jiayu πως το βλέπεις σε σχέση με αυτό;

Με ενδιαφέρει σε επίπεδο κάμερας, οθόνης, λαγκαρισματος, ποιότητας WiFi, σήματος, ποιότητας κλήσης, μπαταρία.... αυτά τα λίγα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις το νοτε είναι πιο όμορφο έχει miui που μου είχε λείψει από το πιο παλιό μου redmi 1 και έχει το δαχτυλικο αποτύπωμα που πλάκα πλάκα βολεύει σε μένα τουλάχιστον. Με την extreme που είχα στο σ3 με όλα ανοιχτά συνέχεια data ή Wi-Fi με δύο κάρτες μου έβγαζε μία μέρα. Το νοτε νομίζω θα βγάλει παραπάνω ,το έχω δύο μέρες ,αλλά νομίζω θα βγάλει .κάμερα δεν πολύ ασχολουμε αλλά το δικό μου σ3 ήταν έτσι και έτσι αν θέλεις μέσα στην εβδομάδα θα βγάλω από του πατέρα μου το σ3 και το νοτε για να συγκρίνεις. Πάντως αυτό που είδα είναι όταν ανοίγεις το play store το άσπρο φόντο στο σ3 είναι άσπρο στο νοτε λίγο κιτρινιζει αλλά βλέπεις την διαφορά μόνο άμα τα έχεις δίπλα δίπλα,.άλλο μείον του νοτε είναι ότι δεν μπορείς να το κάνεις ροοτ ακόμα δεν παίρνει κάρτα sd δεν βγαίνει η μπαταρία του. Τα ζυγίζεις και αποφασίσεις.

Όσο για την ποιότητα κλήσης θυμάσαι τι προβλήματα είχαμε στην αρχή με το σ3 ευτυχώς ασχολήθηκα οι Γερμανοί και οι Ισπανοί και έβγαλαν μια σωστή Ρομ και ακούγαμε καλά, με το νοτε καμπάνα

Λύθηκε και το θέμα με τα ελληνικά στις εφαρμογές με το locale more language settings με adb χωρίς root έχει οδηγίες μέσα στην εφαρμογή

Edited by fck23
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...