Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Bingo!Εφταιγε ότι δεν την είχα κατεβάσει από το κινητό μου.

Τελικά μου έβγαλε μήνυμα ότι:

 

"You're going to switch to MIUI version HM-H3Z 6.1.13,which is older than the current version και ότι θα σβηστούν τα δεδομένα (χαίρω πολύ).Οπότε τι μου προτείνετε;

 

παρε backup στο mi account πρωτα. ενεργοποιησε και το usb debbuging μη γινει καμια ******* και δεν μπορεις να το φλασαρεις μετα.

κοιτα ετσι κι αλλιως για να βαλεις ελληνικα πρεπει να μπει καποια στιγμη η developer. εγω βλεπω παντως οτι η μπαταρια επεσε απο 18% στα 17% εδω και μια ωρα.

με το restore παντως ακομα και τα εικονιδια μπαινουν οπως τα ειχες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παρε backup στο mi account πρωτα. ενεργοποιησε και το usb debbuging μη γινει καμια ******* και δεν μπορεις να το φλασαρεις μετα.

κοιτα ετσι κι αλλιως για να βαλεις ελληνικα πρεπει να μπει καποια στιγμη η developer. εγω βλεπω παντως οτι η μπαταρια επεσε απο 18% στα 17% εδω και μια ωρα.

με το restore παντως ακομα και τα εικονιδια μπαινουν οπως τα ειχες

 

Ε ναι...Εφόσον όλοι θέλουμε αργά ή γρήγορα θέλουμε να καταλήξουμε σε μια ελληνική GTV MIUI V7.Θα κάνω ένα backup και θα δοκιμάσω.Εδώ καταφέρα να το γυρίσω από την multi του Vickmall σε stable,τώρα θα κολώσουμε; :P

Link to comment
Share on other sites

βοηθεια μολις περασα την επισημη ρομ αλλα πως περναμε ελληνικο πληκτρολογιο????οκ κατεβασα κ το play store αλλα δεν μπορω να γραψω ελληνικα :mad:

 

touchpal κατέβασε με Ελληνικά, τ9 και όλα τα καλούδια

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι...Εφόσον όλοι θέλουμε αργά ή γρήγορα θέλουμε να καταλήξουμε σε μια ελληνική GTV MIUI V7.Θα κάνω ένα backup και θα δοκιμάσω.Εδώ καταφέρα να το γυρίσω από την multi του Vickmall σε stable,τώρα θα κολώσουμε; :P

Εδω εγω έγραψα και οδηγό :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οριστε :)

 

----

Για οποιον ενδιαφερεται για ROOT:

 

Καταφερα να το κανω root χρησημοποιωντας αυτο το εργαλειο: http://en.miui.com/thread-190889-1-1.html

Εκανα την μεθοδο #2, κατεβασα το αρχειο RootRedmiNote3_7.0.19.zip, ετρεξα το προγραμμα στο κινητο 3 φορες νομιζω και την τελευταια δουλεψε, ειναι ροοταρισμενο κομπλε τωρα, το δοκιμασα στην αγγλοκινεζικη εκδοση 7.0.22

Kαλύτερα να το απέφευγες γιατί υπάρχουν περιπτώσεις που μετά από ρουτ το τηλέφωνο μπρίκαρε. Το έχουμε αναφέρει πολλές φορές εδώ μέσα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί να παίξει το google installer χωρίς root?

Δεν έχει σχέση το ρουτ

Link to comment
Share on other sites

Όλα τέλεια....... στα μηνύματα μόνο έχω θεματάκι,,, όταν πατάω να ανοίξουν τα μηνύματα με πετάει και ανοίγει με την δεύτερη ή Τρίτη φορά και επίσης τρώει την μισή πρώτη γραμμή….έχουμε λύση;;;
Link to comment
Share on other sites

Όλα τέλεια....... στα μηνύματα μόνο έχω θεματάκι,,, όταν πατάω να ανοίξουν τα μηνύματα με πετάει και ανοίγει με την δεύτερη ή Τρίτη φορά και επίσης τρώει την μισή πρώτη γραμμή….έχουμε λύση;;;

 

Η rom φταιει σε αυτο. Αν βαλεις καποια official θα εισαι κομπλε...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πρεπει να ξεκλειδωθει ο bootloader πρωτα και μετα ελληνικη ρομ, θελει κοπο πονο και διαβασμα :ninja:

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το geekbuing δινει κουπονι 5% για αγορα xiaomi code : XIAOMIFANS

 

Υπάρχει διαθέσιμος κάποιος οδηγός?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,ενω στην αρχη δεν συνεβαινε, τωρα βάζοντας το δαχτυλικο αποτυπωμα παρατηρω μια μικρη καθυστερηση,ενω αναβουν τα φωτακια αργει λιγο η οθονη.ξερετε τι μπορει να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έφαγε την πρώτη του τούμπα το κινητό (από το ύψος της μέσης μου έπεσε σε πλακάκι). Ευτυχώς χωρίς ζημιά, η θήκη αν και της πλάκας έκανε δουλίτσα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Ξέρετε γιατί δεν μου έρχονται οι ειδοποίησεις στην ώρα τους και μου έρχονται οπότε νά'ναι??? Π.χ έχω την εφαρμογή escore και δεν με ειδοποιει όταν μπαίνει γκολ στην ώρα του.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,ενω στην αρχη δεν συνεβαινε, τωρα βάζοντας το δαχτυλικο αποτυπωμα παρατηρω μια μικρη καθυστερηση,ενω αναβουν τα φωτακια αργει λιγο η οθονη.ξερετε τι μπορει να φταιει;

Ναι. Έχει καθυστέρηση

Παιδιά μόλις έφαγε την πρώτη του τούμπα το κινητό (από το ύψος της μέσης μου έπεσε σε πλακάκι). Ευτυχώς χωρίς ζημιά, η θήκη αν και της πλάκας έκανε δουλίτσα.

Να το πας να το δούνε μήπως έχει πάθει κάτι εσωτερικα

Παιδιά μια ερώτηση. Ξέρετε γιατί δεν μου έρχονται οι ειδοποίησεις στην ώρα τους και μου έρχονται οπότε νά'ναι??? Π.χ έχω την εφαρμογή escore και δεν με ειδοποιει όταν μπαίνει γκολ στην ώρα του.

Ξέρεις πότε θα μπει γκολ από πριν; Μπεος, εσυ;

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραίος ο φίλος, μετά το ξεκλείδωμα η rom μπαίνει με τον οδηγό που προαναφερθηκε έτσι? Ευχαριστώ παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος που παρέλαβε μπορεί να μας πει για το sar αν αναφέρεται πουθενά;

 

Γενικά είναι είναι άγνωστο. Ρώτησα και τη Selina μήπως ξέρουν στην Κίνα αλλά δεν ήξερε. Ψάχνοντας για βρήκα κάποια xiaomi 0.5, άλλα 0.7 και αυτά όχι σίγουρα...

Link to comment
Share on other sites

παντως με την developer ειδα καθυστερηση στο fingerprint, επισης αν το κτατησω με το δεξι και παω να το ξεκλειδωσω με αριστερο δαχτυλο αναβοσβηνει και δεν ξεκλειδωνει. γενικα υποδεεστερη η developer
Link to comment
Share on other sites

παντως με την developer ειδα καθυστερηση στο fingerprint, επισης αν το κτατησω με το δεξι και παω να το ξεκλειδωσω με αριστερο δαχτυλο αναβοσβηνει και δεν ξεκλειδωνει. γενικα υποδεεστερη η developer

 

Και με την stable multi του vickmall καθυστερει

Link to comment
Share on other sites

παντως με την developer ειδα καθυστερηση στο fingerprint, επισης αν το κτατησω με το δεξι και παω να το ξεκλειδωσω με αριστερο δαχτυλο αναβοσβηνει και δεν ξεκλειδωνει. γενικα υποδεεστερη η developer

 

Εγω είμαι developer multi απο το xiami.eu και γενικά εχω διαπιστώσει οτι απο μπαταρία είναι χάλια οι μέχρι τωρα dev. Περιμενω να φτιαξουν την 7.1.3 stable να την βαλω και να ξενοιασω... Οσο αναφορά το fingerprint δεν το χρησιμοποιω, ωστόσο να υποθέσω οτι έχεις προσθέσει τα αποτυπώματα του αριστερου σου δαχτύλου

Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι developer multi απο το xiami.eu και γενικά εχω διαπιστώσει οτι απο μπαταρία είναι χάλια οι μέχρι τωρα dev. Περιμενω να φτιαξουν την 7.1.3 stable να την βαλω και να ξενοιασω... Οσο αναφορά το fingerprint δεν το χρησιμοποιω, ωστόσο να υποθέσω οτι έχεις προσθέσει τα αποτυπώματα του αριστερου σου δαχτύλου

 

εχω προσθεσει και τους δυο δεικτες. με την 7.0.22 ειχα βαλει δαχτυλο και τις γυναικας:O και δουλευαν ολα ρολοι. ελπιζω η ελληνικη ρομ να ειναι ανταξιας της stable . αλλιως το αφηνω στα αγγλικα και τελος. ουτε ιταλικο μηχανακι να ειχα τοσο πολυ θεμα με τα ηλεκτρονικα του :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά προχθες παρέλαβα και εγώ απο vickmall ομολογουμένος αρκετά γρήγορα για κινέζικο κατάστημα(13 ημέρες). Εμένα πάει μια χαρά το τηλέφωνο με την multi και δεν είχε καμία κινέζικη εφαρμογή και απο google μόνο το play store. Έχω ένα παράπονο(ίσως έχει ξαναειπωθεί αλλα δεν το είδα - δεν εχω προλάβει να διαβάσω όλες τις σελίδες του thread) στο region δεν εχει greece και είδα οτι λείπουν πολλές ευρωπαικές χώρες αν όχι όλες. Βέβαια δεν με προβληματίζει κάπου αυτό, just saying.. Αυτο το multi παιρνει κανονικά updates mui? φαινεται σαν επισημο πάντως
Link to comment
Share on other sites

Έχει θέμα το εκεί ταχυδρομείο γενικά

Λόγω εορτών των κινέζων που έρχονται μάλλον

Υπομονή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...