Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά,

 

Επειδή σκέφτομαι να το πάρω στην μάνα μου που έχει wind... Τι πρόβλημα υπάρχει με το δίκτυο δεν έχω καταλάβει μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απλα δε υποστηριζει 800αρα μπαντα στο 4g. τιποτε αλλο.

θα πιανει 4g, αλλα σε σημεια που δινει η 800αρα οχι

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/C4Q69mh.jpg

 

μολις μου στειλανε κι εμενα εικονα το κινητο απο τι καταλαβα θα φοραει δικο του screen protector?

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/C4Q69mh.jpg

 

μολις μου στειλανε κι εμενα εικονα το κινητο απο τι καταλαβα θα φοραει δικο του screen protector?

 

Δεν είναι screen protector.Είναι ζελατίνα την οποία την βγάζεις μόλις παραλάβεις.

Αν το πήρες απο vickmall θα παραλάβεις και ζελατίνα και tempered για να τα βάλεις μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Κινεζικο ρε παιδια χωρις Root και χωρις Custom Rom? Καλυτερα να παρω το LeTv η κανενα Meizu

Γιατί, από ποτέ τα meizu παίρνουν custom rom. Εγώ που είχα το m1 note ήταν εξίσου ολα κλειδωμένα. Μάλιστα στις συσκευές που έρχονται από Κίνα (και όχι από Ευρώπη) δεν μπορούσες να βάλεις ούτε την επίσημη international rom της meizu! Meizu και custom rom δεν υπάρχει...

Βέβαια στα meizu το root είναι παιχνίδι και γίνεται μεσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής και υπάρχει σαν επιλογή σε όλες τις rom τις meizu, ενώ στη xiaomi υπάρχει σαν επιλογή μόνο στις dev rom και όχι στις stable.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, από ποτέ τα meizu παίρνουν custom rom. Εγώ που είχα το m1 note ήταν εξίσου ολα κλειδωμένα. Μάλιστα στις συσκευές που έρχονται από Κίνα (και όχι από Ευρώπη) δεν μπορούσες να βάλεις ούτε την επίσημη international rom της meizu! Meizu και custom rom δεν υπάρχει...

Βέβαια στα meizu το root είναι παιχνίδι και γίνεται μεσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής και υπάρχει σαν επιλογή σε όλες τις rom τις meizu, ενώ στη xiaomi υπάρχει σαν επιλογή μόνο στις dev rom και όχι στις stable.

 

Μάλλον εννοεί πως ένας από τους λόγους που ήθελε χιαομι ήταν επειδή ήταν ξεκλείδωτα. Διαφορετικά αν και τα χιαομι είναι σαν τα μειζου, ας πάει στην μειζου τότε.

Link to comment
Share on other sites

επίσης μηπως εχει βρει κανείς καμία θηκη της προκοπής τυπου mofi, nillkin...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..!

 

Ψάχνω και εγώ εδώ και μέρες αλλά δεν είδα κάτι που να αξίζει.Αν κάποιος έχει να προτείνει κάτι , καλό θα ήταν να το μοιραστεί με όλους μας.

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγω απο το minideal 190€.

Επειδή είδα κάπου πιο πάνω κάποιος ανέφερε και το banggood αν δειτε την περηγραφή στο site λεει Language English, Chinese

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγω απο το minideal 190€.

Επειδή είδα κάπου πιο πάνω κάποιος ανέφερε και το banggood αν δειτε την περηγραφή στο site λεει Language English, Chinese

 

Πως σου βγηκε 190 ευρω φιλε? Οταν παω να πληρωσω μεσω paypal με την μετατροπη των 209$ σε ευρω το κανει 202 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Πως σου βγηκε 190 ευρω φιλε? Οταν παω να πληρωσω μεσω paypal με την μετατροπη των 209$ σε ευρω το κανει 202 ευρω.

 

Πριν την πληρωμη αφου κανεις login στο paypal στο κάτω μέρος λέει κατι για την μετατροπή νομίσματος ( στην σελίδα που δείχνει την ισοτιμία) εκει πρεπει να επιλέξεις να κάνει η τράπεζα σου την μετατροπή και όχι το paypal. το δολάριο στην ευρώπη ecb.com είναι 1€=1,09$ ενώ το paypal 1€=1,02$ αυτός είναι και ο λόγος που πληρώνεις έξτρα λεφτά. Κάπου εδώ στο forum το διαβασα και εγώ και ότως ισχύει.

Ετσι και το κανεις μια φορα στο κραταει σαν προεπιλογη για τις επομενες συναλλαγες με paypal

Edited by c0rle0ne
Link to comment
Share on other sites

Πριν την πληρωμη αφου κανεις login στο paypal στο κάτω μέρος λέει κατι για την μετατροπή νομίσματος ( στην σελίδα που δείχνει την ισοτιμία) εκει πρεπει να επιλέξεις να κάνει η τράπεζα σου την μετατροπή και όχι το paypal. το δολάριο στην ευρώπη ecb.com είναι 1€=1,09$ ενώ το paypal 1€=1,02$ αυτός είναι και ο λόγος που πληρώνεις έξτρα λεφτά. Κάπου εδώ στο forum το διαβασα και εγώ και ότως ισχύει.

Ετσι και το κανεις μια φορα στο κραταει σαν προεπιλογη για τις επομενες συναλλαγες με paypal

 

Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου, δεν το γνωριζα. Δηλαδη στην ουσια πληρωσες στο paypal με $ και η μετατροπη θα γινει σε ευρω απο την τραπεζα, και οντως στον λογαριασμο σου εχουν χρεωθει 90ε?

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/331718671778?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Κάποιος με εμπειρία πιστεύει ότι είναι καλό προστατευτικό αυτό ή να βρω κανένα πιο ακριβό ;

Edited by User_32
Link to comment
Share on other sites

Γιατί, από ποτέ τα meizu παίρνουν custom rom. Εγώ που είχα το m1 note ήταν εξίσου ολα κλειδωμένα. Μάλιστα στις συσκευές που έρχονται από Κίνα (και όχι από Ευρώπη) δεν μπορούσες να βάλεις ούτε την επίσημη international rom της meizu! Meizu και custom rom δεν υπάρχει...

Βέβαια στα meizu το root είναι παιχνίδι και γίνεται μεσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής και υπάρχει σαν επιλογή σε όλες τις rom τις meizu, ενώ στη xiaomi υπάρχει σαν επιλογή μόνο στις dev rom και όχι στις stable.

 

Καποια Meizu εχουν Custom roms.. http://www.droidviews.com/how-to-install-cyanogenmod-12-1-rom-on-meizu-mx4/ αλλα και να μην ειχαν ειναι πιο δυνατα απο το Xiaomi ειδικα το Meizu mx4 pro που εχει και 2K αναλυση οπως και το Letv x800

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δει το redmi Note 3 να το έχουν European warehouse

 

εντελώς τυχαία έπεσα σε αυτό εδώ , έχει μόνο το grey. Στείλε τους ένα email να το σιγουρέψεις . Πάντως πριν μια εβδομάδα που παράγγειλα το δικό μου δεν το είχε !

Link to comment
Share on other sites

Καποια Meizu εχουν Custom roms.. http://www.droidviews.com/how-to-install-cyanogenmod-12-1-rom-on-meizu-mx4/ αλλα και να μην ειχαν ειναι πιο δυνατα απο το Xiaomi ειδικα το Meizu mx4 pro που εχει και 2K αναλυση οπως και το Letv x800

 

Τα οποία και τα 2 που ανέφερες είναι ναυαρχίδες ενώ το note 3 όχι :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εντελώς τυχαία έπεσα σε αυτό εδώ , έχει μόνο το grey. Στείλε τους ένα email να το σιγουρέψεις . Πάντως πριν μια εβδομάδα που παράγγειλα το δικό μου δεν το είχε !

Μακρια και αγαπημενοι......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/331718671778?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Κάποιος με εμπειρία πιστεύει ότι είναι καλό προστατευτικό αυτό ή να βρω κανένα πιο ακριβό ;

 

Εδώ είσαι:

http://www.ebay.com/itm/Genuine-Nillkin-9H-Tempered-Glass-HD-Screen-Protector-For-Xiaomi-Redmi-Note-3-/201478861104?var=&hash=item2ee9137130:m:ms8nHIOffkuQikI4_sVVzew

Link to comment
Share on other sites

Μακρια και αγαπημενοι......:)

 

Εννοείς ότι το honorbuy δεν είναι αξιόπιστο ή κάτι άλλο;

 

 

Είσαι ωραίος!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ αναφέρεται πως το Note 3 κατάφερε να ρουταριστεί επιτυχώς και έχει ανεβάσει φωτογραφίες http://genk.vn/mobile/da-root-thanh-cong-xiaomi-redmi-note-3-20151207185705654.chn . Από ότι είδα το μέλος που το έκανε δεν έχει ανεβάσει ακόμη τον τρόπο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

MAJOR UPDATE

 

Ίσως έχουμε τα πρώτα πραγματικά ευχάριστα νέα! How to root Redmi Note 3 http://en.miui.com/thread-190889-1-1.html

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

note 2 και 3 δεν ειναι κατα βαση ιδια? περα απ τις διαφορες που ξερουμε.

εφοσον το 2 ρουταριστηκε, λογικα δεν ηταν να μπορει να ρουταριστει και το 3?

(εκτος αν εχω χασει επισοδεια)

Link to comment
Share on other sites

note 2 και 3 δεν ειναι κατα βαση ιδια? περα απ τις διαφορες που ξερουμε.

εφοσον το 2 ρουταριστηκε, λογικα δεν ηταν να μπορει να ρουταριστει και το 3?

(εκτος αν εχω χασει επισοδεια)

 

γιατί υπήρχε πρόβλημα στο να ρουταριστεί το 2 ;

το ένα ήταν κανονική συσκευή όπως όλες της xiaomi (το 2) και το άλλο είχε ένα κλείδωμα που δεν το είχαν οι άλλες οι συσκευές (το 3)

 

διαφορετικές περιπτώσεις και φυσικά θα βρεθεί η άκρη απλά θέλει λίγες μέρες

Link to comment
Share on other sites

εντελώς τυχαία έπεσα σε αυτό εδώ , έχει μόνο το grey. Στείλε τους ένα email να το σιγουρέψεις . Πάντως πριν μια εβδομάδα που παράγγειλα το δικό μου δεν το είχε !

 

37€ μεταφορικα απο ευρωπη εχουν....

Link to comment
Share on other sites

γιατί υπήρχε πρόβλημα στο να ρουταριστεί το 2 ;

το ένα ήταν κανονική συσκευή όπως όλες της xiaomi (το 2) και το άλλο είχε ένα κλείδωμα που δεν το είχαν οι άλλες οι συσκευές (το 3)

 

διαφορετικές περιπτώσεις και φυσικά θα βρεθεί η άκρη απλά θέλει λίγες μέρες

αυτο λεω και γω, ομως απορω για το κλειδωμα που λετε.

με τι σκοπο το κλειδωσε η εταιρια???

οταν το 2 ειναι "ελευθερο" και μεταξυ τους δεν υπαρχουν τραγικες διαφορες?

Link to comment
Share on other sites

αυτο λεω και γω, ομως απορω για το κλειδωμα που λετε.

με τι σκοπο το κλειδωσε η εταιρια???

οταν το 2 ειναι "ελευθερο" και μεταξυ τους δεν υπαρχουν τραγικες διαφορες?

 

Το 3 εχει fingerprint sensor.. αυτη ειναι η ουσιαστικη διαφορα που το κλειδωσαν

για ασφάλεια...... αλλα δε με πειθουν θα πεσει πολυ κραξιμο και θα ξεκλειδωθει..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...