Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημερα παιδια.Λοιπον η ελληνικη custom rom ειναι full buggy τελικα.Καλυτερα μην την περασετε ακομα.Βαλτε παλιοτερη η περιμενετε την επομενη.Καταρχας λαγκαρει,ενω δεν ειχα δει ποτε λαγκ ουτε στην κινεζικη dev,ουτε στην stable,ουτε σε μια Multilanguage stable απο τις τρεις που εχω περασεις τΙς τρεις εβδμαδες που εχω το κινητο.Σε αυτη υπαρχουν πολλα θεματακια,δεν απενεργοποιητε καιμια σιμ,δεν μπορεις να αλλαξεις wallpaper μεσα απο το theme editor(το οποιο με κολπο μπαινεις εκει),πολλα lags,ενω για πρωτη φορα ειδα και force close εφαρμογης,που δεν εχω ξαναδει σε καμια αλλη.Να φταει η ελληνικη?Να φταιει απλα η 6.3.3 γενικα?Δεν ξερω. Μπηκα εδω και ετοιμασα μονος μου μια ρομ!

Και θα σας πω μετα αν λυθηκε το προβλημα με την σιμ,και τα wallpaers,Για το Lag λογικα ειναι νωρις να ξερω.Ακομα περιμενω να κατεβει:lol:

 

http://www.smiui.net/index.php

 

κανε ενα wipe και ξαναριξτην εγω με την ελληνικη ειδα ασπρη μερα, δεν εχω κανενα θεμα απο αυτα που αναφερεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω κανει τρεις φορες!Προβληματα αναφεροντε απο πολλους και οχι μονο απο μένα,στο Miui forum!
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

την ειχα κανει 2 φορες Install την ιδια μερα.Χτες εκανa2 φορες μονο τα wipes!

 

δεν ξερω τι να πω. εγω το μονο θεμα που ειχα ηταν οι ειδοποιησεις. εκανα wipe και την ξαναριξα και ολα δουλευουν ρολοι.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια.Λοιπον η ελληνικη custom rom ειναι full buggy τελικα.Καλυτερα μην την περασετε ακομα.Βαλτε παλιοτερη η περιμενετε την επομενη.Καταρχας λαγκαρει,ενω δεν ειχα δει ποτε λαγκ ουτε στην κινεζικη dev,ουτε στην stable,ουτε σε μια Multilanguage stable απο τις τρεις που εχω περασεις τΙς τρεις εβδμαδες που εχω το κινητο.Σε αυτη υπαρχουν πολλα θεματακια,δεν απενεργοποιητε καιμια σιμ,δεν μπορεις να αλλαξεις wallpaper μεσα απο το theme editor(το οποιο με κολπο μπαινεις εκει),πολλα lags,ενω για πρωτη φορα ειδα και force close εφαρμογης,που δεν εχω ξαναδει σε καμια αλλη.Να φταει η ελληνικη?Να φταιει απλα η 6.3.3 γενικα?Δεν ξερω. Μπηκα εδω και ετοιμασα μονος μου μια ρομ!

Και θα σας πω μετα αν λυθηκε το προβλημα με την σιμ,και τα wallpaers,Για το Lag λογικα ειναι νωρις να ξερω.Ακομα περιμενω να κατεβει:lol:

 

http://www.smiui.net/index.php

Πώς πέρασες την ελληνική; Έχεις ξεκλείδωτο κινητό;

Παιδιά, μια βοήθεια να περάσω μια με ελληνικά ώσπου (κι αν) ξεκλειδωθεί :(

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Πώς πέρασες την ελληνική; Έχεις ξεκλείδωτο κινητό;

Παιδιά, μια βοήθεια να περάσω μια με ελληνικά ώσπου (κι αν) ξεκλειδωθεί :(

 

κατεβαζεις μια απο το αγγλικο σαιτ και φλασαρεις

Link to comment
Share on other sites

Ίσως κάτι δεν κατάλαβα ή δεν εξήγησα σωστά.

Το κινητό είναι απείραχτο, με αυθεντική κινέζικη ρομ (αναβαθμισμένη μέσω OTA), άρα κλειδωμένο boot-loader.

 

Μπορεί να πάρει από το Xiaomi.eu; Απλώς εγκατάσταση του TWRP recovery για το hennessy μέσω της εφαρμογής Updater και μετά περνάς την ρομ για hennessy;

Αν είναι έτσι, θα το κάνω και αυτό οδηγό να βοηθηθούν όσοι το ψάχνουν :)

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Ίσως κάτι δεν κατάλαβα ή δεν εξήγησα σωστά.

Το κινητό είναι απείραχτο, με αυθεντική κινέζικη ρομ (αναβαθμισμένη μέσω OTA), άρα κλειδωμένο boot-loader.

 

Μπορεί να πάρει από το Xiaomi.eu; Απλώς εγκατάσταση του TWRP recovery για το hennessy μέσω της εφαρμογής Updater και μετά περνάς την ρομ για hennessy;

Αν είναι έτσι, θα το κάνω και αυτό οδηγό να βοηθηθούν όσοι το ψάχνουν :)

Κλειδωμένος bootloader= ρομ μόνο με το flahtool. Έχει γράψει ο φίλοα ninjamoz αναλυτικο οδηγό στη πρώτη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Κλειδωμένος bootloader= ρομ μόνο με το flahtool. Έχει γράψει ο φίλοα ninjamoz αναλυτικο οδηγό στη πρώτη σελίδα.

Αφού υπάρχει τρόπος να flashαρει κάποιος την ελληνική Rom μέσω του οδηγού που έχει γράψει ο φίλος μας τι μας πειράζει να είναι κλειδωμένος ο bootloader?

Link to comment
Share on other sites

Αφού υπάρχει τρόπος να flashαρει κάποιος την ελληνική Rom μέσω του οδηγού που έχει γράψει ο φίλος μας τι μας πειράζει να είναι κλειδωμένος ο bootloader?

 

αλλο ελληνικη ρομ αλλο ρομ με ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

αλλο ελληνικη ρομ αλλο ρομ με ελληνικα

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Αυτός ο πολύ αναλυτικός οδηγός που έγραψες είναι για να flashαρει κάποιος την ελληνική Rom από την γνωστή κοινότητα με κλειδωμένο bootloader? Ή δεν κατάλαβα καλά :(

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Αυτός ο πολύ αναλυτικός οδηγός που έγραψες είναι για να flashαρει κάποιος την ελληνική Rom από την γνωστή κοινότητα με κλειδωμένο bootloader? Ή δεν κατάλαβα καλά :(

 

ειναι για να φλασαρεις οποιαδηποτε ρομ ειναι φτιαγμενη για flash tool. η ρομ της ελληνικης κοινοτητας δεν εχει βγει σε flash tool

αντιθετα εδω μπορεις να βρεις διαφορες multilanguage rom να δοκιμασεις

 

http://en.miui.com/type-86-679.html

Link to comment
Share on other sites

ειναι για να φλασαρεις οποιαδηποτε ρομ ειναι φτιαγμενη για flash tool. η ρομ της ελληνικης κοινοτητας δεν εχει βγει σε flash tool

αντιθετα εδω μπορεις να βρεις διαφορες multilanguage rom να δοκιμασεις

 

http://en.miui.com/type-86-679.html

Τώρα κατάλαβα σε ευχαριστώ πολύ!!! Είναι εύκολο να μπει στην πρώτη σελίδα μαζί με τους υπόλοιπους οδηγούς και αυτός του ξεκλειδώματος του bootloader? ( Αν υπάρχει φυσικά)

Link to comment
Share on other sites

Αφού υπάρχει τρόπος να flashαρει κάποιος την ελληνική Rom μέσω του οδηγού που έχει γράψει ο φίλος μας τι μας πειράζει να είναι κλειδωμένος ο bootloader?

Ισως φταιω εγώ και δεν το εγραψα σωστά. Δεν λέω οτι πειράζει. Εφοσον η συσκευή σου εχει κλειδωμενο bootloader, δεν σου επιτρεπει να περάσεις recovery. Έτσι μπορείς να φλασάρεις μόνο με το flashtool, ρομ οι οποίες είναι σε fastboot μορφή. Ρομ με ελληνικά σε fastboot μορφή εχει βγάλει μόνο το ευρωπαικό φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Ισως φταιω εγώ και δεν το εγραψα σωστά. Δεν λέω οτι πειράζει. Εφοσον η συσκευή σου εχει κλειδωμενο bootloader, δεν σου επιτρεπει να περάσεις recovery. Έτσι μπορείς να φλασάρεις μόνο με το flashtool, ρομ οι οποίες είναι σε fastboot μορφή. Ρομ με ελληνικά σε fastboot μορφή εχει βγάλει μόνο το ευρωπαικό φόρουμ.

Οκ κατανοητό. Μήπως υπάρχουν κάπου οδηγίες για ξεκλείδωμα του bootloader?

Link to comment
Share on other sites

Με ποια rom να παραγγείλω το Redmi Note 3 για να έχω ελληνικά και playstore γνωρίζει κάποιος

Mε όποια και να το παραγγείλεις, τα gapps περνιούνται πανευκολα. Αν θελεις οπωσδήποτε ελληνικά, πες να σου βαλουν την ευρωπαική. Αλλά οι περισσότεροι θα σου πουν να θυσιάσεις τα ελληνικά και να το παραγγείλεις με την official αγγλοκινέζικη για να έχεις και τα updates.

Link to comment
Share on other sites

Mε όποια και να το παραγγείλεις, τα gapps περνιούνται πανευκολα. Αν θελεις οπωσδήποτε ελληνικά, πες να σου βαλουν την ευρωπαική. Αλλά οι περισσότεροι θα σου πουν να θυσιάσεις τα ελληνικά και να το παραγγείλεις με την official αγγλοκινέζικη για να έχεις και τα updates.

Κοίτα εγώ έχω ένα meizu απλώς πρόκειται για ένα φίλο. κάτι παρόμοιο είναι και με της μνήμες της meizu Στην international rom της xiaomi έχεις πρόβλημα με τα update (ota)? Πρέπει να το κάνεις χειροκίνητα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mε όποια και να το παραγγείλεις, τα gapps περνιούνται πανευκολα. Αν θελεις οπωσδήποτε ελληνικά, πες να σου βαλουν την ευρωπαική. Αλλά οι περισσότεροι θα σου πουν να θυσιάσεις τα ελληνικά και να το παραγγείλεις με την official αγγλοκινέζικη για να έχεις και τα updates.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση με γλίτωσε από πολύ ψάξιμο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την τελευταία gtv 6.3.3 μια βδομάδα και δουλεύει τέλεια, το μόνο που μου έκανε ήταν να μην αναγνωρίζει το δακτυλικό αποτύπωμα 2-3 φορες, έκανα τα wipe cache-dalvik και τώρα δουλεύει κι αυτό 100%!

Είναι ταχύτατη με καλή διαχείριση μπαταρίας με λίγο αυξημένη κατανάλωση ram(λόγο τον καινούριων εφαρμογών που προστέθηκαν dolby atmos κτλ.)!

Σήμερα περιμένουμε την καινουργια!

Όσοι έχετε προβλήματα θα πρέπει να κάνετε καθαρή εγκατάσταση αν δε βγάζετε άκρη με τα wipes νομίζω!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τώρα κατεβάζω την καινούρια 6.3.11. Κάθε παρασκευή περιμένουμε το κόλλημα μας. Πάντως είχανε κάνει μια κοιλία οι Κινέζοι με τις ρομ αλλά τελευταία βελτιώνονται σταθερά. Όλο και καλύτερες ερχονται.
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες βράδυ φοραω τη νεα gtv 6.3.11

Δεν ξερω αν είναι ιδέα μου, αλλα νιώθω το κινητό πιο άμεσο στην απόκριση του σε οτιδήποτε εχω ανοίξει μέχρι στιγμής. Για μπαταρία, δε μπορω να κανω λογο καθώς πρέπει να γίνουν μερικες φορτισεις. Με τη 6.3.3 ειχα ελαφρώς μεγαλύτερη καταναλωση σε σχεση με την 6.2.25.

 

Με ολες τις ελληνικές gtv, ουδέποτε προσωπικά ειχα lag ή επανεκκινησεις. Θεωρώ, σε ότι rom εχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής, ειναι η ανώτερη απ'ολες και φυσικά ελληνική.

Edited by stakhs
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...