Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και να πάρεις κάτι που να μην είναι Apple! Ο υπόλοιπος πλανήτης είναι πολύ πιο εύκολος και συνεργάσιμος...

An kai to ipod einai kalo,8a symfwnhsw genika me thn apopsh sou gia thn apple kai 8a symplhrwsw oti yparxoun kai alles tetoies san afth...hello! my name is sony...atrac,memory stick e.t.c

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι ακόμα για το ipod mini.

 

Έχει δυνατότητα να δουλέψει ως USB Mass Storage Device; (ώστε να μπορώ να έχω πρόσβαση σε ένα κομμάτι τουλάχιστον του δίσκου του και να αντιγράφω αρχεία από-και-προς αυτόν, χωρίς να χρειάζετια να εγκαθιστώ drivers και προγράμματα στο PC; )

 

Ναι, νομιζω οτι μπορεις να το κανεις αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το Creative Jukebox Zen Xtra 30GB από το play247.gr.. η τιμή που το πουλάνε είναι 212euro.. τί πιστεύετε είναι καλή αγορά?

 

:worry: :worry:

Forza scuderia
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το Creative Jukebox Zen Xtra 30GB από το play247.gr.. η τιμή που το πουλάνε είναι 212euro.. τί πιστεύετε είναι καλή αγορά?

 

Ενδιαφέρομαι και γω !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Επειδή είμαι άσχετος θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιο MP3 Player σχετικά φθηνό, πολύ μικρό σε διαστάσεις και κατά προτίμηση με FM? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Επειδή είμαι άσχετος θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιο MP3 Player σχετικά φθηνό, πολύ μικρό σε διαστάσεις και κατά προτίμηση με FM? Ευχαριστώ

 

iriver ifp-180 από το Πλαίσιο είναι το καλύτερο για αυτά που ζητάς.

πρόσεξε κάτι msi και άλλες τέτοιες μάρκες κάψε με, γιατί είναι πολύ μούφες αδελφάκι μου!

Link to comment
Share on other sites

iriver ifp-180 από το Πλαίσιο είναι το καλύτερο για αυτά που ζητάς.

πρόσεξε κάτι msi και άλλες τέτοιες μάρκες κάψε με, γιατί είναι πολύ μούφες αδελφάκι μου!

 

Έχει ράδιο? Επαναφορτιζόμενες μπαταρίες?

Link to comment
Share on other sites

Ράδιο ναι, επαναφορτιζόμενες όχι, πέρνει μία AA οπότε μπορείς να πάρεις ένα σετάκι επαναφορτιζόμενες :).

Εκτός βέβαια αν είσαι σαν και μένα που θέλω να φορτίζει από το usb :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Επειδή είμαι άσχετος θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιο MP3 Player σχετικά φθηνό, πολύ μικρό σε διαστάσεις και κατά προτίμηση με FM? Ευχαριστώ

Υπάρχει και της creative το muvo 200 που αν διαβάσεις απο άλλους που το έχουν λένε οτι είναι καλό.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα για το ipod mini.

 

Έχει δυνατότητα να δουλέψει ως USB Mass Storage Device; (ώστε να μπορώ να έχω πρόσβαση σε ένα κομμάτι τουλάχιστον του δίσκου του και να αντιγράφω αρχεία από-και-προς αυτόν, χωρίς να χρειάζετια να εγκαθιστώ drivers και προγράμματα στο PC; )

Oxi den mporeis na to kaneis afto me kanena ipod ektos tou shuffle.xreiazetai opwsdhpote drivers kai to itunes.

Link to comment
Share on other sites

Oxi den mporeis na to kaneis afto me kanena ipod ektos tou shuffle.xreiazetai opwsdhpote drivers kai to itunes.

Αστο φίλε το έκανα εγώ με το ipod photo που έχω και γίνεται με την μια τα windows βλέπουν το ipod σαν εξωτερικό δίσκο. :)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πράματα; Δηλαδή δεν χρειάζεται drivers; (δεν μιλάω για την επιλογή του Itunes που το κάνει να εμφανίζεται σαν disk drive αλλά χρειάζεται να είναι εγκατεστημένο το πρόγραμμα).

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πράματα; Δηλαδή δεν χρειάζεται drivers; (δεν μιλάω για την επιλογή του Itunes που το κάνει να εμφανίζεται σαν disk drive αλλά χρειάζεται να είναι εγκατεστημένο το πρόγραμμα).

Σίγουρα δεν χρειάζεται drives το πισι το βλέπει σαν εξωτερικο δίσκο,αλλά θα σου ζητήσει να του κάνεις φορμάτ οπότε αν έχεις κάτι μέσα λογικά θα το χάσεις,θα το δοκιμάσω έτσι για την φάση το σάββατο να σου πω τι παίζει. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest manthos

apo shmera eimai enas eytyxhs katoxos enos ipod 40gb..

den exo kataferei akoma to exhs...

na kano to pc mou na ton "dei" os sklhro disko, ya na apo8hkeyso data...meso itunes exo balei tragoudia, alla pos bazo data?den fainetai oute apo to my computer os sklhros diskos...xerei kaneis?

Link to comment
Share on other sites

apo shmera eimai enas eytyxhs katoxos enos ipod 40gb..

den exo kataferei akoma to exhs...

na kano to pc mou na ton "dei" os sklhro disko, ya na apo8hkeyso data...meso itunes exo balei tragoudia, alla pos bazo data?den fainetai oute apo to my computer os sklhros diskos...xerei kaneis?

 

Στα properties των itunes για το Ipod θα βρεις την επιλογη ! :cool:

Ενα "τικ" ειναι ! :O

Link to comment
Share on other sites

Όμως για να πάς σε άλλο pc με το ipod και να πάρεις τα δεδομένα που έχεις περάσει, χρειάζεσαι το itunes;;;; Η το κάνεις και χωρίς αυτό; Κάποιος που μπορεί να απαντήσει σίγουρα ρε παιδιά :Ρ

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

apo shmera eimai enas eytyxhs katoxos enos ipod 40gb..

den exo kataferei akoma to exhs...

na kano to pc mou na ton "dei" os sklhro disko, ya na apo8hkeyso data...meso itunes exo balei tragoudia, alla pos bazo data?den fainetai oute apo to my computer os sklhros diskos...xerei kaneis?

 

είπαμε, αυτό δεν γίνεται! εκτός εάν μας πει ο ahill2 πως!!!!

 

μόνο το iriver h300 είναι το καθαρό drag-n-drop HDD mp3 player.

Link to comment
Share on other sites

είπαμε, αυτό δεν γίνεται! εκτός εάν μας πει ο ahill2 πως!!!!

 

μόνο το iriver h300 είναι το καθαρό drag-n-drop HDD mp3 player.

Tο απάντησε ήδη ο geovass,απο εκεί και πέρα όπως είπα αν το συνδέσης στο πισι σου το βλέπει αμέσως ως σκληρό απλά πρέπει να το κάνεις φορμάτ.

heyhop επειδή δεν έχεις ipod και μάλλον δεν έχεις ποτέ δεί αν γίνεται αυτό μην απαντάς καλύτερα γιατί παραπληροφορείς τον κόσμο.

Επίσης αν διαβάσεις πιο πάνω είπα οτι το Σ/Κ θα κάνω partition το ipod μου.

Link to comment
Share on other sites

Μα αν το κάνεις φορμάτ θα χάνεις τα τραγούδια σου...σκοπός είναι να μπορείς να έχεις τα τραγούδια, αλλά να έχεις και τα δεδομένα επάνω...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Μα αν το κάνεις φορμάτ θα χάνεις τα τραγούδια σου...σκοπός είναι να μπορείς να έχεις τα τραγούδια, αλλά να έχεις και τα δεδομένα επάνω...

Φίλε αν το κάνεις φορμάτ απο το μακ τότε ναι θα χρειαστεί να ξανακάνεις φορμάτ οταν το συνδέσεις σε πισι και θα χάσεις τα τραγούδια,αλλά αν το κάνεις φορμάτ απο πισι τότε δεν υπάρχει πρόβλημα μιας και το μακ το αναγνωρίζει κανονικά ;) .

Ασε να έρθει το Σ/Κ να κάνω τα τεστ και θα ποστάρω εδώ τα αποτελέσματα.

Αν δεν γίνεται παίρνεις iriver που το κακό? :)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το ατου του Zen ειναι η μπαταρία του και η ποιοτητα του ηχου :o

 

ΑΛΛΑ το iPod εχει αρκετα πιο γρηγορο song browsing (δε χρειαζεται να πατησεις view albums /view tracks) , και κυριως , ειναι πιο ελαφρυ και πιο λεπτο απο το Zen που ειναι πραγματικα ΜΕΓΑΛΟ :)

 

Και γω στο ιδιο διλλημα ημουν περιπου , και επελεξα το iPod. Δεν το μετανιωσα :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το ατου του Zen ειναι η μπαταρία του και η ποιοτητα του ηχου :o

 

ΑΛΛΑ το iPod εχει αρκετα πιο γρηγορο song browsing (δε χρειαζεται να πατησεις view albums /view tracks) , και κυριως , ειναι πιο ελαφρυ και πιο λεπτο απο το Zen που ειναι πραγματικα ΜΕΓΑΛΟ :)

 

Και γω στο ιδιο διλλημα ημουν περιπου , και επελεξα το iPod. Δεν το μετανιωσα :yahoo:

Σε ήχο υπερτερεί του Ipod φίλε μου. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...