Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμία πρόταση για bt player?για να μην παίρνω iPod πάλι.

Θέλω να το συνδέω και στο αμάξι με bt.

Εννοείται οχι κινέζο.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτο πρεπει να σκοτωνει.

Πανακριβο βεβαια

https://www.sony.co.uk/electronics/walkman/nw-zx300

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καμία πρόταση για bt player?για να μην παίρνω iPod πάλι.

Θέλω να το συνδέω και στο αμάξι με bt.

Εννοείται οχι κινέζο.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

budget ? και γιατί όχι κινέζο ?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

budget ? και γιατί όχι κινέζο ?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Μάλλον τα χρήματα δεν είναι θέμα για τον Ταξιδιώτη. Απλά βαρέθηκε τα Ipods. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πρίν 1,5 χρόνο έδωσα 25 ευρώ για να αγοράσω το Crypto MP320. Καλά κάνει την δουλειά του(ήθελα κυρίως ένα mp3 για το γυμναστήριο,μην κουβαλάω το κινητό μαζί μου).Έχει βέβαια σχετικά χαμηλής διάρκειας μπαταρία αλλα οκ.Ίσως αργότερα να προβώ σε αγορά κάποιου καινούργιου mp3.

Κινητό : Xiaomi Redmi 5 Plus

Tablet: Chuwi Hi10 ( https://www.facebook.com/CHUWIGreece/ )

Ό,τι δεν χρειάζεται, δεν μπορεί και να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
παιδια προσφατα αγορασα ενα sony NW-A35 SERIES απο γαλλια γιατι το βρηκα σε φανταστικη τιμη και τωρα που το εχω θεσει σε λειτουργια και το περιεργαζομαι..εχω ενα προβλημα.δεν παιζει ραδιοφωνο.λετε να ειναι "κλειδωμενο" στα δικα μας fm.χαζο αυτο που λεω...αλλα μπορει και να παιζει..επισης η συσκευασια αν και ξενη ειχε μεσα οδηγιες στα ελληνικα.βεβαια το μενου ειναι στα αγγλικα και εχει και αλλες γλωσσες εκτος απο την ελληνικη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσφατα αγορασα ενα sony NW-A35 SERIES απο γαλλια γιατι το βρηκα σε φανταστικη τιμη και τωρα που το εχω θεσει σε λειτουργια και το περιεργαζομαι..εχω ενα προβλημα.δεν παιζει ραδιοφωνο.λετε να ειναι "κλειδωμενο" στα δικα μας fm.χαζο αυτο που λεω...αλλα μπορει και να παιζει..επισης η συσκευασια αν και ξενη ειχε μεσα οδηγιες στα ελληνικα.βεβαια το μενου ειναι στα αγγλικα και εχει και αλλες γλωσσες εκτος απο την ελληνικη.
Αυτο που λες πιθανον να ισχυε αν ηταν απο αλλη ηπειρο. Τωρα ευρωπαικο, δεν νομιζω να ισχυει.

Τωρα τι φταιει, δεν εχω ιδεα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες πιθανον να ισχυε αν ηταν απο αλλη ηπειρο. Τωρα ευρωπαικο, δεν νομιζω να ισχυει.

Τωρα τι φταιει, δεν εχω ιδεα...

ισως να φταιει που εχω βαλει ακουστικα απλα hands free και οχι κανονικα.λεω τωρα..θα το δοκιμασω αυριο..γιατι τωρα ολα τα ακουστικα που εχω ειναι hands free.θα παω αυριο και σε ανοιχτο μερος..να ξαναπροσπαθησω.παντως η συσκευη ειναι ευρωπαικη και αγορασμενη απο την sony Γαλλιας και με manual και ελληνικα στο κουτι παρακαλω.και η τιμη σχεδον τα μισα απο ελλαδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ισως να φταιει που εχω βαλει ακουστικα απλα hands free και οχι κανονικα.λεω τωρα..θα το δοκιμασω αυριο..γιατι τωρα ολα τα ακουστικα που εχω ειναι hands free.θα παω αυριο και σε ανοιχτο μερος..να ξαναπροσπαθησω.παντως η συσκευη ειναι ευρωπαικη και αγορασμενη απο την sony Γαλλιας και με manual και ελληνικα στο κουτι παρακαλω.και η τιμη σχεδον τα μισα απο ελλαδα.

 

Δεν αποκλείεται και κάποιο hw πρόβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

λες?? ολοκαινουργια ειναι...μονο εκκλησια συντονιζει.αυριο θα δοκιμασω παλι..παντως απο ηχο ειναι εξαιρετικο.που να παρω και κανα bluetooth ακουστικο :music:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λες?? ολοκαινουργια ειναι...μονο εκκλησια συντονιζει.

 

ΘΑΥΜΑ ! ΘΑΥΜΑ ! :lol::lol::lol::lol:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

λες?? ολοκαινουργια ειναι...μονο εκκλησια συντονιζει.αυριο θα δοκιμασω παλι..παντως απο ηχο ειναι εξαιρετικο.που να παρω και κανα bluetooth ακουστικο :music:

 

Μηπως υποστηριζει και μεσαία και ειναι γυρισμενο εκει;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως υποστηριζει και μεσαία και ειναι γυρισμενο εκει;

Οχι φιλε.μια μπαντα εχει.fm .

 

επανερχομαι..κι'εχωντας αγορασει κανονικα ακουστικα ψειρες.και πηρα σπορ αυτα που καθονται στο αυτι ..το προβλημα με το συντονισμο του ραδιοφωνου λυθηκε.συντονιζω πολλους σταθμους..και μαλιστα εχει και ικανοποιητικη δυνατη ενταση.με λιγα λογια εκανα καλη επιλογη και το gadget δουλευει περιφημα.

Edited by RAVER
λυση στο προβλημα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Ψαχνω αδιαβροχο mp3 για την πισινα.

Επειδη το sony nwz-ws413 διαβαζω παρα πολλες κριτικες στο νετ (οχι μονο ελλαδα) οτι νεκρωνουν με το περας της εγγυησης στρεφομαι αλλου. Αν καποιος εχει την εμπειρια απο πρωτο χερι με ενδιαφερει να μου πει.

 

Ειδα για το syryn λενε καλα πραγματα. Οσο γι'αυτα του ebay, τα unbranded, ή το tayogo στο amazon δε βρισκω κατι σε review μεγαλης χρησης. Ειναι και καποια άλλα, αλλα ξεφευγουν στα χρηματα. Εχει να προτεινει καποιος κατι δοκιμασμενο ή αν εχει ψαξει περισσοτερο?

 

Κατω απο 100€?

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω αδιαβροχο mp3 για την πισινα.

Επειδη το sony nwz-ws413 διαβαζω παρα πολλες κριτικες στο νετ (οχι μονο ελλαδα) οτι νεκρωνουν με το περας της εγγυησης στρεφομαι αλλου. Αν καποιος εχει την εμπειρια απο πρωτο χερι με ενδιαφερει να μου πει.

 

Ειδα για το syryn λενε καλα πραγματα. Οσο γι'αυτα του ebay, τα unbranded, ή το tayogo στο amazon δε βρισκω κατι σε review μεγαλης χρησης. Ειναι και καποια άλλα, αλλα ξεφευγουν στα χρηματα. Εχει να προτεινει καποιος κατι δοκιμασμενο ή αν εχει ψαξει περισσοτερο?

 

Κατω απο 100€?

περυσι που εμενα στα γιαννενα για ενα διαστημα ειχα γνωρισει ενα παιδι που εκανε κολυμβηση και ειχε μεσα στο νερο ακουστικα mp3 αδιαβροχα.πρωτη φορα να σου πω ειχα δει τετοια.θυμαμαι οτι ηταν jbl αλλα δεν ξερω ποσο κοστιζανε.αυτο που μου ειπε ειναι οτι ηταν εν'μερει ευχαριστημενος..και οτι ηθελε να παρει καποια sony αλλα επειδη ηταν ακριβοτερα πηρε αυτα.επισης και τα ιδια τα ακουστικα ειχανε χωρο νομιζω 1γιγα να βαλεις μουσικη.γιατι τον ρωτησα απο που ακουει..και μου το ειχε αναφερει.ητανε μαυρα.δεν ξερω αν σε βοηθησα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

περυσι που εμενα στα γιαννενα για ενα διαστημα ειχα γνωρισει ενα παιδι που εκανε κολυμβηση και ειχε μεσα στο νερο ακουστικα mp3 αδιαβροχα.πρωτη φορα να σου πω ειχα δει τετοια.θυμαμαι οτι ηταν jbl αλλα δεν ξερω ποσο κοστιζανε.αυτο που μου ειπε ειναι οτι ηταν εν'μερει ευχαριστημενος..και οτι ηθελε να παρει καποια sony αλλα επειδη ηταν ακριβοτερα πηρε αυτα.επισης και τα ιδια τα ακουστικα ειχανε χωρο νομιζω 1γιγα να βαλεις μουσικη.γιατι τον ρωτησα απο που ακουει..και μου το ειχε αναφερει.ητανε μαυρα.δεν ξερω αν σε βοηθησα.

 

JBL Endurance Dive.

 

Κομπλε ολα τα βασικα τους χαρακτηριστικα θυμοσουν. Ευχαριστω.

 

75-100 ευρω τα βρισκω.

Θα τα μελετησω κι αυτα.

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

JBL Endurance Dive.

 

Κομπλε ολα τα βασικα τους χαρακτηριστικα θυμοσουν. Ευχαριστω.

 

75-100 ευρω τα βρισκω.

Θα τα μελετησω κι αυτα.

 

Ωραία φαίνονται, αλλά με ip67 δεν είναι για πισίνα. Σε πισίνα, ούτε ip 68 δεν μπαίνει κανονικά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ωραία φαίνονται, αλλά με ip67 δεν είναι για πισίνα. Σε πισίνα, ούτε ip 68 δεν μπαίνει κανονικά.

 

Θεωρητικα παντως. IPX7= Αντοχη στην πιεση νερου στο 1 μετρο για μιση ωρα. Ειναι παραπανω απο αρκετη υδατοστεγανοτητα νομιζω. Γιατι δε θα φτασει ποτε τοσο. Τωρα τι να πω.

 

Και το θεμα σε αυτα τα γκατζετ ειναι η ανεση κι οχι τοσο η ομορφια. Με σκουφακι δεν ξερω αν θα βολευουν. Αλλοι το βαζουν πισω απο τα αυτια κι αλλοι απο πανω. Εγω ανηκω στους δευτερους και αυτα βλεπω εξεχουν αρκετα. Θα δω μηπως παρω κανα φτηνιαρικο για test "dive" για αρχη.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα παντως. IPX7= Αντοχη στην πιεση νερου στο 1 μετρο για μιση ωρα. Ειναι παραπανω απο αρκετη υδατοστεγανοτητα νομιζω. Γιατι δε θα φτασει ποτε τοσο. Τωρα τι να πω.

 

Και το θεμα σε αυτα τα γκατζετ ειναι η ανεση κι οχι τοσο η ομορφια. Με σκουφακι δεν ξερω αν θα βολευουν. Αλλοι το βαζουν πισω απο τα αυτια κι αλλοι απο πανω. Εγω ανηκω στους δευτερους και αυτα βλεπω εξεχουν αρκετα. Θα δω μηπως παρω κανα φτηνιαρικο για test "dive" για αρχη.

Η ενσταση μου ειναι για το νερο της πισινας. Η αντοχη που λες, αφορα γλυκο νερο , οχι πισινας, ουτε αλμυρο.

Νομιζω οτι και τα αδιαβροχα κινητα, δεν κανει να μπαινουν σε πισινα.

Ψαξε το λιγο, γιατι ειναι αρκετα ακριβα για να χαλασουν ετσι αδοξα.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η ενσταση μου ειναι για το νερο της πισινας. Η αντοχη που λες, αφορα γλυκο νερο , οχι πισινας, ουτε αλμυρο.

Νομιζω οτι και τα αδιαβροχα κινητα, δεν κανει να μπαινουν σε πισινα.

Ψαξε το λιγο, γιατι ειναι αρκετα ακριβα για να χαλασουν ετσι αδοξα.

 

Πήγα χθες πισίνα και τα βλέπω μπροστά μου, ολοζώντανα JBL Endurance Dive. Κάνω σινιάλα στον τύπο. "Γεια" μου λεει, και συνεχιζει να κολυμπαει, τον κυνηγάω από πίσω, "στάσου πού πας; λέγε για τα ακουστικά".

 

2 μήνες τα έχει, δε βολεύουν με σκουφί, και άμα πάρουν νερό τα ακουστικά πρέπει να στεγνώσουν για να έχεις ξανά ήχο. Ψάχνω να δω αν υπάρχουν ανταλλακτικά των SONY ή οποία έχει φροντίσει να βάλει μια μικρή μεμβράνη στο εσωτερικό των earbud tips, αλλά θα πρέπει να βρω και κάποιον να τα δοκιμάσουμε. Ζόρικη φασαρία που δεν αξίζει.

 

Οπότε μάλλον νικητής το Syryn της Underwater Audio.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Πήγα χθες πισίνα και τα βλέπω μπροστά μου, ολοζώντανα JBL Endurance Dive. Κάνω σινιάλα στον τύπο. "Γεια" μου λεει, και συνεχιζει να κολυμπαει, τον κυνηγάω από πίσω, "στάσου πού πας; λέγε για τα ακουστικά".

 

 

 

2 μήνες τα έχει, δε βολεύουν με σκουφί, και άμα πάρουν νερό τα ακουστικά πρέπει να στεγνώσουν για να έχεις ξανά ήχο. Ψάχνω να δω αν υπάρχουν ανταλλακτικά των SONY ή οποία έχει φροντίσει να βάλει μια μικρή μεμβράνη στο εσωτερικό των earbud tips, αλλά θα πρέπει να βρω και κάποιον να τα δοκιμάσουμε. Ζόρικη φασαρία που δεν αξίζει.

 

 

 

Οπότε μάλλον νικητής το Syryn της Underwater Audio.

Χαχαχα, μου θυμισες το " στασου μυγδαλα" Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα,

ψάχνω mp4 για τη μικρή, έκλεισε τα δέκα και το μόνο που αποκλείω μέχρι στιγμής είναι τα ipod.

Το προβλεπόμενο κονδύλι είναι στα €70 εκτός και αν πραγματικά αξίζει η υπέρβαση.

Έχετε κάποια πρόταση αγοράς ή τι να αποφύγω;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Sony NW-E393 (4GB) / Ε394 (8GB)

Τύπος: MP4 Player

Χωρητικότητα GB: 4GB

Τύπος Οθόνης: LED LCD / TFT

Υποστηριζόμενος Τύπος Αρχείων: AAC / DSD / JPEG / LPCM / MP3 / WMA / WMV

Έξτρα Χαρακτηριστικά: FM Radio / Υποστήριξη USB

 

Δώρο στον 9αχρονο ανηψιό. Δεν έχει παιχνίδια και του κακοφάνηκε λίγο, αλλά μουσική ήθελε κυρίως οπότε κομπλέ. Έχει και περιοριστή έντασης τον οποίο βέβαια βρήκε μόνος του και τον έβγαλε. Πολύ τίμιο! Αν θες για βίντεο ή φωτο η οθόνη δεν είναι ό,τι καλύτερο.

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Γνωρίζει κανείς πόση ώρα για πρώτη ("παρθενική") φόρτιση να βάλω το νέο μου Sandisk Clip Sport Plus (16GB);
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...