Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@Lux

 

Zen V plus 4GB

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

το λες επειδη εχει μεγαλυτερη χωρητικοτητα ή και για αλλους λογους; υπαρχει κανενα με εξωτερικο ηχειο;
Link to comment
Share on other sites

το λες επειδη εχει μεγαλυτερη χωρητικοτητα ή και για αλλους λογους; υπαρχει κανενα με εξωτερικο ηχειο;

 

ειναι κορυφη σε ποιοτητα ηχου to zen v plus ,το ipod δε φτουραει μπροστα του..

ειναι ικανο να κανει μπ3 απο το cd player σου χωρις pc

αλλα δεν κανει ηχογραφηση απο ραδιοφωνο..

εδω η creative αφαιρει με firmware την δυνατοτητα και απο αυτα που μπορουν..

εξωτερικο ηχειο δεν εχει...

btw το antiscrach glossy δουλευει.. το εχω 1,5 μηνα και ειναι σαν να βγηκε απ το κουτι..(με τα σπιρτα)

και ta 2g einai ok.. παραπανω δε λεει απο τιμη για συσκευη χωρις αποσπομενη μπαταρια.. αν ψαχνεσαι για video παρε κατι με 320/240 αναλυση τουλαχιστον. πχ το meizu που προτεινα σε ενα παιδι πιο πανω.

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=141966

Link to comment
Share on other sites

ασε να λεει...sto site της creative και στο net,δε λενε κατι τετοιο.

και γω που χω ενα δε κανει τπτ τετοιο..

 

για το meizu δε μπορω να σου πω απο πρωτο χερι :(

αυτο που ξερω απο το νετ ειναι οτι εχει αριστη ποιοτητα ηχου εικονας και ειναι σχεδων σαν πιστωτικη καρτα με τεραστια καθαρη οθονη..

ειναι πασιγνωστο... αν το κανεις goggle θα καταλαβεις γιατι μιλαω.

μεχρι και βιδες το κανανε για να κανουν review.. τα μεσα του ...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το meizu απορριπτεται επειδη δεν εχει καλο ραδιοφωνο. Θα ηθελα να ρωτησω αν με αυτα τα video players μπορει κανεις ανετα να δει σειρα με υποτιτλους. Αν οχι, τοτε να παρω σκετο mp3 player.
Link to comment
Share on other sites

να μαθεις καλα αγγλικα :P

δες το videaki ..http://www.anythingbutipod.com/archives/2006/07/meizu-m6-miniplayer-review.php

το ραδιο εξαρταται απο τα ακουστικα..

 

αναλογα τη συσκευη και τα fps που δινει μπορεις σε μια μικρη οθονη να δεις

30min χωρις να τα πεξουν τα ματια σου..εδω σε 7" εχει προβλημα κανεις..

εγω δε θα απεριπτα το meizu με τπτ αλλα εχω ηδη καλο mp3player..

παρε ενα mp3 με τουλαχιστον 1,5" οθονιτσα να βρισκεις πιο γρηγορα τα κομματια σου.. αν θες εγγραφη ραδιοφωνου ψαξε για κανα sansa(πιο κακο σε ποιοτητα ηχου απο πολλα αλλα , αλλα πανω απ το μετριο)πχ . http://www.shopcenter.gr/product.php?productid=130338&cat=340&bestseller=Y

(τα μεγαλυτερα sansa γιατι ερχονται στην ελλαδα χωρις ραδιο???)θα θες αμεσως καλυτερα ακουστικα ομως..

καποια teck και crypto εχουν και εξωτερικο ηχειακι αλλα ειναι χαλαρα χαλια σε ποιοτητα..

 

αν δε πας για meizu και θες ποιοτητα-βολικοτητα ,με κλειστα ματια τσιμπα ενα zen v plus.

ps.(το συγκεκριμενο sansa πιο πανω καπου διαβασα οτι τρωει παρα πολυ μνημη στο γραψιμο απο εξ. πηγη.. απο ραδιο δεν ξερω.. επισης αν βαλεις εχτρα μνημη εξεχει... )

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Βρήκα αυτό και με εντυπωσίασε.

http://www.eml.gr/default.asp?pid=17&la=1&itm=5431&ct=148

Το έχει κανείς να μου πει γνώμη;

:love:

:love:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Βρήκα αυτό και με εντυπωσίασε.

http://www.eml.gr/default.asp?pid=17&la=1&itm=5431&ct=148

Το έχει κανείς να μου πει γνώμη;

:love:

Αααα, δες (αρκετά) πιο πριν εδώ τι καλά που πέρασαν όσοι αγόρασαν teac και μετά το ξανασκέφτεσαι :)

Link to comment
Share on other sites

Αααα, δες (αρκετά) πιο πριν εδώ τι καλά που πέρασαν όσοι αγόρασαν teac και μετά το ξανασκέφτεσαι :)

 

Δεν το βρίσκω.

Τι πρόβλημα παρουσιάζουν δηλαδή;

 

:love:

:love:
Link to comment
Share on other sites

μετα απο αρκετο ψαξιμο κατεληξα στο Zen V Plus...το θελω για τον στρατο και μου ακουγεται ιδανικο...1-2 ερωτησεις μονο

1)καταστημα να το δω απο κοντα υπαρχει;;;μενω Θεσσαλονικη και Πλαισιο/multirama δεν το εχουν απ'οσο ξερω..

2)τα ακουστικα του ειναι καλα ή θα χρειαστει να παρω αλλα;;;μηπως το ραδιοφωνο του λαμβανει σημα απο αυτα;;;;

3)καμια αλλη προταση υπαρχει;;;θελω οπως και δηποτε ραδιοφωνο , οποτε τα ipods δε μου κανουν...

 

 

thanx προκαταβολικα....

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα...το Multirama στην Αθηνα το εχει και σου το δινει να το δεις live.Λογικα παντα θα εχεις την ηδια δυνατοτητα στη συμπροτευουσα. Τα ακουστικα του εχουν αρκετα καλη αποδοση (με πολυ καλη αποδοση των μπασων).\

Δεν πιστευω οτι ειναι αναγκαια η αντικατασταση τους, εκτος και αν εχεις πολυ υψηλες απαιτησεις στον ηχο σου.

Γενικοτερα το V εχει κερδισει πολλες θετικες εντυπωσεις. Βεβαια μπορεις να δεις στο iPod το radio σαν εξτρα αξεσουαρ... ;) αλλα ειναι καθαρα προσωπικο σου θεμα!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

τελικα ειχες δικιο takissam.....το ειδα απο κοντα στο multirama..

η οθονη ειναι μικρη για να δεις video ή photos...

μια ερωτηση....εχουν διαφορα στην αναπαραγωγη ηχου τα creative μεταξυ τους;;;

πχ το Zen V Plus με το ZEN MicroPhoto..

θα πηγαινα προς το απλο Ζen V αλλα δεν εχει ραδιοφωνο...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Κατι καλο που να ηχογραφει και απο το ραδιοφωνο; Επειδη θα παρω και psp δε με απασχολει να παιζει βιντεο.
Link to comment
Share on other sites

thelo na agoraso to ipod nano 4gb black!!!!mpori kapios na mou pei tis entiposis tou????????:) :)

 

To έχω εγώ και είναι εξαιρετικό αλλά είναι περσινό μοντέλο. Το μόνο του πρόβλημα είναι ότι γρατζουνίζεται εύκολα (όποιος κάνει το λάθος να το βάλει σε τσέπη με κλειδιά κάηκε), κατά τ' άλλα είναι εκπληκτικά μικρό, έχει υπερεπαρκή χωρητικότητα και την εξαιρετική ποιότητα ήχου όλων των iPod. Για την εποχή που βγήκε ήταν απλά κορυφαίο.

Το καινούριο μοντέλο όμως έχει λύσει το πρόβλημα του γρατζουνίσματος (καθότι αλουμινένιο), έχει ακόμα καλύτερη μπαταρία και συνοδεύεται απο πιο ποιοτικά ακουστικά. Επίσης βγαίνει σε τέσσερα χρώματα (το μαύρο όμως είναι 8GB και η τιμή του ανεβαίνει αναλόγως). Μάλλον αξίζει να προτιμήσεις ένα καινούριο, για το θέμα του γρατζουνίσματος περισσότερο.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου προτεινετε καποιο mp3 player με τα ακολουθα:

1.Οπωσδηποτε εγγραφη φωνης(3 ωρες τουλαχιστον συνεχομενα)

2.Εγγραφη ραδιοφωνου

3.Τουλαχιστον 1 GB(αρκει να εκπληρωνει το 1)

 

Τα υπολοιπα ειναι προαιρετικα(εγχρωμη οθονη,video κτλ)

 

Κοστος:maximum 150 ευρω

 

Σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

τελικα ειχες δικιο takissam.....το ειδα απο κοντα στο multirama..

η οθονη ειναι μικρη για να δεις video ή photos...

μια ερωτηση....εχουν διαφορα στην αναπαραγωγη ηχου τα creative μεταξυ τους;;;

πχ το Zen V Plus με το ZEN MicroPhoto..

θα πηγαινα προς το απλο Ζen V αλλα δεν εχει ραδιοφωνο...

 

αφου πας στρατο καλο θα ηταν να ψαχνεις και κατι που θα εχει το Line in του zen v plus να βουτας και κανα κομματι απο κανα αλλο φανταρο..;)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα!Αν ειναι να εχεις i pod τοτε καηκες!!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

To έχω εγώ και είναι εξαιρετικό αλλά είναι περσινό μοντέλο. Το μόνο του πρόβλημα είναι ότι γρατζουνίζεται εύκολα (όποιος κάνει το λάθος να το βάλει σε τσέπη με κλειδιά κάηκε), κατά τ' άλλα είναι εκπληκτικά μικρό, έχει υπερεπαρκή χωρητικότητα και την εξαιρετική ποιότητα ήχου όλων των iPod. Για την εποχή που βγήκε ήταν απλά κορυφαίο.

Το καινούριο μοντέλο όμως έχει λύσει το πρόβλημα του γρατζουνίσματος (καθότι αλουμινένιο), έχει ακόμα καλύτερη μπαταρία και συνοδεύεται απο πιο ποιοτικά ακουστικά. Επίσης βγαίνει σε τέσσερα χρώματα (το μαύρο όμως είναι 8GB και η τιμή του ανεβαίνει αναλόγως). Μάλλον αξίζει να προτιμήσεις ένα καινούριο, για το θέμα του γρατζουνίσματος περισσότερο.

 

thanks!tha paro to kainourgio:) :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου προτεινετε καποιο mp3 player με τα ακολουθα:

1.Οπωσδηποτε εγγραφη φωνης(3 ωρες τουλαχιστον συνεχομενα)

2.Εγγραφη ραδιοφωνου

3.Τουλαχιστον 1 GB(αρκει να εκπληρωνει το 1)

 

Τα υπολοιπα ειναι προαιρετικα(εγχρωμη οθονη,video κτλ)

 

Κοστος:maximum 150 ευρω

 

Σας ευχαριστω πολυ

 

καποιος που να ξερει;

υποσημειωση στο 1-να ακουγεται καθαρα η φωνη(μιλαω για αποσταση 2 μετρων)

Link to comment
Share on other sites

kalispera kai xronia polla.edo kai 2-3 meres tsibisa to sony NW-S706 sta 4 GB.parola ta osa eixa akousa genikotera,boro na po oti eimai polu euxaristimenos apo auto,to sonicstage de mou fainete duskolo,mia xara kai arketa grigora ta pernaei ta komatia sto mp3 player.episeis exei apisteuo hxo me arketa kali edasi kai kathara basa,akoma, to noise cancelling pou exei kanei kali douleia,exei diafora,kala oso gia tin bataria xexnas na to fortiseis.and finally exei kai ta idia lefta me ena ipod nano sta 4 GB :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...