Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Pou mporo na vro to iriver H140 stin Thes/niki? To eixe ferei to Plaisio alla exantlithike.

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χθες έλαβα το nike+ iPod sport kit. Ένα έχω να πω: ΤΕ ΛΕΙ Ο. Είχα πάρα πολύ καιρό να δω προϊόν που να με ενθουσιάσει τόσο (ακόμα και το iPod, που μάλλον έχετε καταλάβει πόσο μου αρέσει, δεν με είχε ενθουσιάσει έτσι). Όσοι τρέχετε έστω και λίγο, ή ακόμα και αν περπατάτε για τη δουλειά σας ή θέλετε απλά να μετρήσετε μια απόσταση που θα περπατήσετε, και έχετε nano, θα την καταβρείτε.

 

Θα προσπαθήσω να γράψω περισσότερα αργότερα, μαζί με καμμιά φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

Θα γράψω περισσότερα αργότερα, μαζί με πολλές φωτογραφίες.

 

 

Διόρθωσα λίγο το κείμενό σου γιατί είχε λάθη, if you don't mind :D

L' enfer c' est les autres
Link to comment
Share on other sites

Διόρθωσα λίγο το κείμενό σου γιατί είχε λάθη, if you don't mind :D

LOL όμως! Εντάξει λοιπόν, θα βάλω τα δυνατά μου!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να το μέρος α του review προς το παρόν γιατί έχομε να πάμε και για κούρεμα! Η συνέχεια το απόγευμα!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να το μέρος α του review προς το παρόν γιατί έχομε να πάμε και για κούρεμα! Η συνέχεια το απόγευμα!

 

Απίθανο το review !

Συγχαρητήρια:respect:

 

Με έχεις βάλει στην πρίζα τώρα. Μιας και περπατάω συχνά, για πολλά χιλιόμετρα. Και είχα πει στον εαυτό μου να προσπαθήσω να το κάνω σε ρυθμό jogging αλλά πάντα βαριόμουν.

L' enfer c' est les autres
Link to comment
Share on other sites

Α θα σε πείσει 'η φωνή'

:)

 

Αλλά ακόμα και το σκέτο περπάτημα το κάνει λίγο πιο διασκεδαστικό.

Anyway, ελπίζω ο ενθουσιασμός μου να κρατήσει γιατί μόνο καλό θα είναι.

 

Να πω ότι ανέβασα και το μέρος β με screenshots από το nikeplus.com.

 

Αν έχετε καμμιά ερώτηση με χαρά θα την απαντήσω. Ευχαριστώ για το χρόνο σας!!

Link to comment
Share on other sites

Stereo, γράφεις ότι η μπαταρία κρατάει 1.000 ώρες. Δεν είναι επαναφορτιζόμενη δηλαδή; Ούτε χρησιμοποιεί ενέργεια από το ipod? Έρχεται δηλαδή φορτισμένη και that's it?
L' enfer c' est les autres
Link to comment
Share on other sites

Α θα σε πείσει 'η φωνή'
Αυτό το "η φωνή" παραπέμπει αλλού...

 

Πολύ ωραίο review, μου φαίνεται πως θα πάρω και το nano και το πακετάκι αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Ενέργεια από το iPod χρησιμοποιεί μόνο ο δέκτης. Όχι πολύ αλλά όχι και ελάχιστη, δηλαδή ήταν πλήρως φορτισμένο το πρωί και μετά από 1 ώρα και ένα τέταρτο είχε πέσει στο 70% περίπου.

Ο πομπός (sensor) έχει μέσα του μπαταριούλα η οποία ΔΕΝ είναι επαναφορτιζόμενη (και προφανώς δεν μπορεί να πάρει ενέργεια από το iPod!). Αυτή μόλις τελειώσει τον πετάς τον πομπό και αγοράζεις άλλον. Προς το παρόν βέβαια δεν κυκλοφορούν σκέτοι πομποί, αλλά λέγεται ότι θα κυκλοφορήσουν μέχρι να εξαντληθούν οι μπαταρίες των τωρινών.

 

One way or another, από τη μία και τα 2 μαζί κάνουν 30 ευρώ, όχι μηδαμινό ποσό αλλά όχι και απαγορευτικό IMHO, και από την άλλη 1000 ώρες = 1000 μέρες αν το χρησιμοποιείς μια ώρα την ημέρα, ή 300 ώρες αν το χρησιμοποιείς 3 ώρες την ημέρα (που δεν είναι και λίγες ώρες) = 1 χρόνος = 9 λεπτά του Ευρώ την ημέρα. Εεε, 'νταξ, δεν είναι και τόσο πολύ!

:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το "η φωνή" παραπέμπει αλλού...

 

Με το σχόλιο του pythagoras εμένα μου ήρθε η ιδέα να λανσάρω παρεμφερές προϊόν. Αντί για το τρέξιμο, θα το χρησιμοποιούν στο σεξ.

Θα έχει δύο mode. 'Ενα "εγκρατειας" με φωνές που θα σε ξενερώνουν και ένα "τόνωσης" με φωνές 090.

Και εννοείτε πως θα μπορείς να κάνεις upload τις επιδόσεις σου και να τις συγκρίνεις με άλλους "χρήστες".

 

Φαντάζομαι ήδη όμως πολλούς που θα το κολλάνε σε κομπρεσέρ για να παραποιούν τις μετρήσεις.

 

Ψήθηκα πάντως για το gadgetάκι. Αρκεί να έρθει στην ίδια τιμή εδώ.

 

One way or another, από τη μία και τα 2 μαζί κάνουν 30 ευρώ, όχι μηδαμινό ποσό αλλά όχι και απαγορευτικό IMHO, και από την άλλη 1000 ώρες = 1000 μέρες αν το χρησιμοποιείς μια ώρα την ημέρα, ή 300 ώρες αν το χρησιμοποιείς 3 ώρες την ημέρα (που δεν είναι και λίγες ώρες) = 1 χρόνος = 9 λεπτά του Ευρώ την ημέρα. Εεε, 'νταξ, δεν είναι και τόσο πολύ!

 

Έχεις δίκιο. Δεν βγαίνει ακριβό μακροπρόθεσμα. Απλά ποτέ δεν συμπαθούσα τα "αναλώσιμα" πράγματα, για καθαρά περιβαντολογικούς λόγους.

L' enfer c' est les autres
Link to comment
Share on other sites

LOL (προφανώς γι'αυτό έβαλα και τα εισαγωγικά στη 'φωνή').

 

Πρέπει να πω ότι μόλις ανακάλυψα ότι αν (αφού κάνεις ένα τρέξιμο), το επόμενο είναι σε κάτι καλύτερο (εμένα ήταν στην απόσταση γιατί δεν είχε ήλιο το απόγευμα) βγαίνει η φωνή γνωστού αθλητή και σε συγχαίρει. Εμένα βγήκε ο Lance Armstrong και μου είπε μπράβο και ξενέρωσα γιατί δεν τον συμπαθώ. Αν βγει κανας Σουμάχερ θα σας πω που να έρθετε να το πιάσετε γιατί τότε θα το πετάξω!

Link to comment
Share on other sites

eho to T10 (MTP) otan to sindeo me ton pc kai thelo na to xesindeso den to ehei stin "asfali katargisi ilikou" kato dexia einai fisiologiko auto???

travao sto etsi to kalodio .........

einai kako auto ????

 

xerete episisi pos mporo na to kano UMS official kai ohi me unofficial tropo ???:cry:

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Paidia, ego skeftomai na agoraso ena iPod video 60 gb, giati mono auto exei megalo skliro kai einai kai mikro se megethos (se sxesi me ta archos :p ). Tora psaxno to thema sto internet kai exo kapoies erotiseis.

 

-Proton, einai ontos eualoto se scratches? Pos to prostateuoun? Diavasa pos i thiki pou exei sto kouti den kanei tipota. Toulaxiston ta socks voithane? Aaa kai kati diavasa gia ena igro pou ftiaxnei mia etairia kai epidiorthonei gratsounies. Isxiei auto?

 

-Deuteron, me ti mpataria ti paizei? Gia kapoio provlima diavasa kai pos exoun ginei miniseis stin apple. Alla den katalava poio einai to provlima....

 

-Triton, poia accesories theorountai aparaitita? Prepei oposdipote na paro dock?

 

-Kai telos, leitourgei kala os skliros diskos gia metafora arxeion? I vgazei provlimata? Se kapoio review diavasa pos an metafereis tragoudia apo to pc kapoiou allou sto ipod, meta otan to sindeseis sto pc sou, sou vgazei provlimata... Alitheuei?

Link to comment
Share on other sites

- Είναι, θα πρέπει να το προσέχεις (από την άλλη είναι και ωραίο να δείχνει τη χρήση του!). Δύσκολα. Δεν κάνει τίποτα ιδιαίτερο. Ούτε αυτά. Αν έχεις όμως ένα remote και δεν το έχεις μονίμως στο χέρι κάτι γίνεται. Βασικά αν το προσέχεις και δεν το πετάς χωρίς προσοχή μαζί με άλλα πράγματα αντέχει περισσότερο. Το υγρό ονόματι icleaner κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά, αλλά κυρίως στο μπροστινό μέρος.

 

- Αφορούσε σε παλαιότερο μοντέλο και πάλι ήταν και λίγο υπερβολικό. Δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

- Dock χρειάζεσαι αν δε θες να το ακουμπάς κάτω ή/και αν θες να το συνδέεις με τηλεόραση/στερεοφωνικό (αν και το AV καλώδιο κάνει αντίστοιχη δουλειά). Ίσως να θες ένα radio remote.

 

- Υπάρχουν πολλοί τρόποι για να μη χάσεις τίποτα και ένας για να τα χάσεις (να το λειτουργείς με έναν συγκεκριμένο τρόπο ΚΑΙ να αγνοήσεις (πατώντας ναι) σε όσα μηνύματα σου βγάλει στα οποία σου λέει ότι θα τα χάσεις).

Ούτε αυτό είναι πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κανενα νεο για το αν θα βγει νεο ipod?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακούγεται για τέλη Σεπτέμβρη τώρα...
Link to comment
Share on other sites

και ξερουμε αν θα υποστηριζει και ραδιο επιτελους?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

και ξερουμε αν θα υποστηριζει και ραδιο επιτελους?

 

Ap' oti eixa diabasei h apple sthrizei thn strathgikh ths panw sto gegonos oti opoios pernei mp3 player to pairnei gia na akouei ta kommatia pou 8a balei mesa kai oxi radio.Eixan kanei malista kai dhmoskophsh.

 

asd*

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

και ξερουμε αν θα υποστηριζει και ραδιο επιτελους?

 

Μα και τώρα υποστηρίζει ράδιο, αρκεί βέβαια να σκάσεις 60 ευράκια παραπάνω... :rolleyes:

 

(Νομίζεις ότι είναι χαζοί αυτοί στην apple να στα δώσουν όλα μαζί... :p )

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά τα λέει ο rch, και τα νούμερα ήταν εξαιρετικά μικρά (τα είχα γράψει πριν κανά εξάμηνο αν θυμάμαι καλά και πρέπει να ήταν γύρω στο 15%). Οπότε λένε ότι αυτά τα μικρά νούμερα (που δεν είναι και τόσο μικρά αν σκεφτούμε και το πόσοι έχουν iPod) μαζί με το ότι αν υποσχεθείς κάτι μετά δεν μπορείς να το πάρεις πίσω συν του ότι έτσι βγάζουν περισσότερα λεφτάκια... οδηγεί στη λύση της απορίας.

 

Από την άλλη, εγώ προσωπικά αδυνατώ να ακούσω ραδιόφωνο όπως έχει γίνει (εκτός Μεγάλης Παρασκευής, μόνο τότε δεν έχει τις άπειρες διαφημίσεις), οπότε το χρησιμοποιώ μόνο ως remote.

Τέλος, στο ebay βρίσκεις και με 20 ευρώ ολοκαίνουριο.

Link to comment
Share on other sites

Ένα ένα τα ξεφουρνίζει η MS για το zune. Τώρα μαθαίνουμε ότι αυτό το στρογγυλό πράγμα στο κάτω μέρος δεν είναι wheel αλλά τέσσερα ξεχωριστά κουμπιά τοποθετημένα κυκλικά, και ότι δε θα είναι δυνατή η εγγραφή από το ραδιόφωνο. Από την άλλη φαίνεται ότι θα έχει πολύ καλή οθόνη και ενδιαφέροντα τρόπο παρουσίασης των τραγουδιών. Περισσότερες πληροφορίες μαζί με νέες φωτό εδώ.
Link to comment
Share on other sites

eho to T10 (MTP) otan to sindeo me ton pc kai thelo na to xesindeso den to ehei stin "asfali katargisi ilikou" kato dexia einai fisiologiko auto???

travao sto etsi to kalodio .........

einai kako auto ????

 

xerete episisi pos mporo na to kano UMS official kai ohi me unofficial tropo ???

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...