Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν το ξέρω φίλε καλο είναι να πας να το δεις απο κοντά.

Εδω στην θεσσαλονικη έχει ενα μαγαζί στο cosmos που έχει όλη τη σειρά

Link to comment
Share on other sites

http://www.skinizi.com

ελπιζω να σε βοηθησα :)

 

 

Ευχαριστω.Δεν βλεπω ομως για mini ipod.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

http://www.play247.gr/index.php?main_page=advanced_search_result&keyword=&inc_subcat=1&categories_id=19&fromcate=1&cPath=2_19&manufacturers_id=100&sort=&att2=

 

εγώ πήρα το f2 είμαι πάρα πολυ ευχαριστημένος

απλά απίστευτο

 

sxetika me ti simbatotita? exo akousei oti kapoia theloun idika programmata gia tin metafora arxeion , eno kapoia alla ena aplo drap and drop k telioses

Link to comment
Share on other sites

και αυτο drap and drop είναι και δουλευει και σαν flash disk

 

Φίλε έχεις δίκιο, πρέπει να είναι πολύ καλά τα iaudio.

Ειδικά το d2 εμένα με έπεισε.

Έχει εξαιρετικά χαρακτηριστικά, αλλά από την άλλη η τιμή του είναι και λίγο τσιμπημένη

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχεις δίκιο, πρέπει να είναι πολύ καλά τα iaudio.

Ειδικά το d2 εμένα με έπεισε.

Έχει εξαιρετικά χαρακτηριστικά, αλλά από την άλλη η τιμή του είναι και λίγο τσιμπημένη

 

που να το ακούσεις κιολας φίλε δεν θα ξανα ασχοληθεις με καμμία αλλη εταιρία

Link to comment
Share on other sites

που να το ακούσεις κιολας φίλε δεν θα ξανα ασχοληθεις με καμμία αλλη εταιρία

175 ευρω για 2 giga?:X

οσο για τον ηχο το μεγαλυτερο ρολο τον παιζουν τα ακουστικα και οχι το player.

αμα ακουσεις το zen μου με τα shure e2c τοτε θα καταλαβεις ΠΟΙΟΤΗΤΑ ηχου

 

Επισης μην μπερδευουμε την ποιοτητα με την ενταση

Link to comment
Share on other sites

175 ευρω για 2 giga?:X

οσο για τον ηχο το μεγαλυτερο ρολο τον παιζουν τα ακουστικα και οχι το player.

αμα ακουσεις το zen μου με τα shure e2c τοτε θα καταλαβεις ΠΟΙΟΤΗΤΑ ηχου

 

Επισης μην μπερδευουμε την ποιοτητα με την ενταση

 

Μόνο και μόνο από την τιμή του καταλαβαίνεις την γενικότερη ποιότητά του πιστεύω.

Έχει υποδοχή για SD, οπότε ο χώρος δεν είναι πρόβλημα.

Η τεράστια αυτονομία του, η οθόνη αφής των 2,5 ιντσών (true color)

το tv out και διάφορα άλλα δικαιολογούν κάπως την τιμή του.

Και βέβαια το γεγονός ότι είναι made in Japan

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο από την τιμή του καταλαβαίνεις την γενικότερη ποιότητά του πιστεύω.

Έχει υποδοχή για SD, οπότε ο χώρος δεν είναι πρόβλημα.

Η τεράστια αυτονομία του, η οθόνη αφής των 2,5 ιντσών (true color)

το tv out και διάφορα άλλα δικαιολογούν κάπως την τιμή του.

Και βέβαια το γεγονός ότι είναι made in Japan

κοιτα να δεις,ειμαι της αποψης οτι καθε τι ειναι κατασκευασμενο για συγκεκριμενους λογους

Δηλαδη:οταν αγοραζω mp3 το αγοραζω για μουσικη και ραδιο

Δεν το παιρνω ουτα για φωτογραφιες,ουτε για να βγαζω τα ματια μου με βιντεακια,ουτε για να εχω touch screen οθονη

προσωπικα με ενδιαφερει η ποιοτητα ηχου και κατα δευτερον η αυτονομια

με αυτα τα κριτηρια αγορασα το ZEN 8gb( απο το οποιο ειμαι υπερευχαριστημενος) και οχι για παραδειγμα το nano της apple

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις,ειμαι της αποψης οτι καθε τι ειναι κατασκευασμενο για συγκεκριμενους λογους

Δηλαδη:οταν αγοραζω mp3 το αγοραζω για μουσικη και ραδιο

Δεν το παιρνω ουτα για φωτογραφιες,ουτε για να βγαζω τα ματια μου με βιντεακια,ουτε για να εχω touch screen οθονη

προσωπικα με ενδιαφερει η ποιοτητα ηχου και κατα δευτερον η αυτονομια

με αυτα τα κριτηρια αγορασα το ZEN 8gb( απο το οποιο ειμαι υπερευχαριστημενος) και οχι για παραδειγμα το nano της apple

Η οθόνη αφής δίνει πόντους στην ευχρηστία.

Στην αυτονομία δεν έχω δεί κάτι καλύτερο από τα iaudio.

Για τα υπόλοιπα, περι ορέξεως...

Όσο για το zen, καλό, πολύ καλό αλλά η ένταση του ήχου μου άφησε ερωτηματικά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Απο εμενα η ψηφος παει στην σειρα ipod. Γιατι ? Εχει τεραστια γκαμα αξεσουαρ (επισημα και μη). Οποτε επειδη θα ηθελα διαφορα καλουδια που μονο στο ipod υπαρχουν παω προς τα εκει. Μεχρι και bluetooth handsfree για συνδεση με κινητο υπαρχει.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

175 ευρω για 2 giga?:X

οσο για τον ηχο το μεγαλυτερο ρολο τον παιζουν τα ακουστικα και οχι το player.

αμα ακουσεις το zen μου με τα shure e2c τοτε θα καταλαβεις ΠΟΙΟΤΗΤΑ ηχου

 

Επισης μην μπερδευουμε την ποιοτητα με την ενταση

 

 

Τι λες ρε φίλε είσαι καλά?

ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Τι άλλο θα άκουσουμε

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να μπω στο τριπακι παιδία.

 

απλως καντε μια δοκιμή στα iaudio εγω δεν έχω να κερδίσω τίποτα απλώς τα έχω δοκιμάσει όλα. (εκτος των ipod ΓΙΑΤΙ δεν εχουν ραδιο, θέλουν προγραμμα για να περασεις τραγουδια κλπ)

 

Η ποιότητα η καθαρότητα και η ένταση με δικαιολογούν στην εμμονή μου σ΄αυτην την εταιρία.

ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΚΑΝΕΝΑΝ

 

ισως καποιοι κάναν λαθος αγορά (την εχω πατησει και γώ) μην αποπροσανατολίζουν τους νέους αγοραστες κρίμα είναι.

κάντε μια έρευνα αγορας.

 

συγνώμη που είμαι επιθετικός αλλα δεν μπορείς να λές οτι δεν παιζει ρόλο η πηγή αλλα τα ακουστικα.

 

Υ.Γ αν πάρει κάποιος iaudio δεν χρειαζετε να αλλάξει ακουστικά γιατί είναι τέλεια αυτα της συσκευασίας.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω αλλα παιζουν και καποιο ρολο τα ακουστικα σωστα?...αλλα εγω εχω ενα ipod 30gb που ειμαι ευχαριστημενος αρκετα εκτος απο αυτονομια...τα sony εχουν πολυ καλες αυτονομιες¨/
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα παιζουν δεν είπα το αντίθετο αλλα αν είναι το μπ3 μάπα οτι ακουστικά και να βάλεις δεν το σωζεις.

 

εχω κάνει άπειρες δοκιμές

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα παιζουν δεν είπα το αντίθετο αλλα αν είναι το μπ3 μάπα οτι ακουστικά και να βάλεις δεν το σωζεις.

 

εχω κάνει άπειρες δοκιμές

 

50-50 είναι η ευθύνη για την ποιότητα.

Ακουστικά έχουμε, τώρα θέλουμε και ένα καλό Mp3:p

Προς το παρόν πάντως δεν έχω ακούσει τίποτα καλύτερο από το pocket pc μου ούτε σε ποιότητα ούτε σε ένταση.(πραγματικά κορυφαίο)

Αλλά θέλω κάτι με μεγαλύτερη αυτονομία κυρίως για τα video.

Το iaudio (d2) θα το πάρω, αλλά έχω ακόμα ένα ερωτηματικό για το service.

Υπάρχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα?:worry::worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω σαν κατοχος i-pod πηρα ενα "απλο" mp3 player και ο λογος ηταν η αυτονομια...επελεξα ενα της philips και απο αυτονομια..ειναι super :up: με μια μικρη μπαυαρια..εχεις πανω απο 10 ωρες μουσικη! απο ακουστικοτητα..καλα ποιοτικα αλλα οχι δυνατα.(συνιθησμενος απο i-pod) :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να μπω στο τριπακι παιδία.

 

απλως καντε μια δοκιμή στα iaudio εγω δεν έχω να κερδίσω τίποτα απλώς τα έχω δοκιμάσει όλα. (εκτος των ipod ΓΙΑΤΙ δεν εχουν ραδιο, θέλουν προγραμμα για να περασεις τραγουδια κλπ)

 

Η ποιότητα η καθαρότητα και η ένταση με δικαιολογούν στην εμμονή μου σ΄αυτην την εταιρία.

ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΚΑΝΕΝΑΝ

 

ισως καποιοι κάναν λαθος αγορά (την εχω πατησει και γώ) μην αποπροσανατολίζουν τους νέους αγοραστες κρίμα είναι.

κάντε μια έρευνα αγορας.

 

συγνώμη που είμαι επιθετικός αλλα δεν μπορείς να λές οτι δεν παιζει ρόλο η πηγή αλλα τα ακουστικα.

 

Υ.Γ αν πάρει κάποιος iaudio δεν χρειαζετε να αλλάξει ακουστικά γιατί είναι τέλεια αυτα της συσκευασίας.

ειπα οτι δεν παιζει ρολο η πηγη??

ειπα οτι το μεγαλυτερο ρολο παιζουν τα ακουστικα,οποτε διαβαζε καλυτερα πριν απαντησεις:cool:

Οταν βλεπεις 3-4 πχ καλα mp3 και ολα κοστιζουν πανω κατω το ιδιο,και στα ακουστικα βλεπεις τα καλα απο 100 ευρω εως και 500,ε κατι σημαινει αυτο

Τεσπα εγω τις ερευνες αγορας μου τις εχω κανει και δεν προσπαθω να πεισω κανεναν.Οταν ζητηθει η γνωμη μου θα τη δωσω εαν και εφοσον εχω γνωμη πανω σε κατι

υπαρχουν και αλλες παραμετροι οπως η μετατροπη σε mp3

Οταν μετατρεπεις σε 128kbs δεν μπορεις να εχεις ποιοτητα

Προσωπικα ολες μου οι μετατροπες ειναι σε 320 kbs

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά όποιος μπορει να μου πει μια γνώμη θα το εκτιμουσα ψαχνω να αγορασω ενα mp3 player επειδή οπώς καταλαβαίνετε οι ώρες στην σκοπιά δεν περνάνε με το ραδιόφωνο πλεον ενα φιλαρακι μου πρότεινε να μου πουλησει το i river που έχει στο 1 giga ελαφρα μεταχειρισμένο με εγγυηση με ακουστικά φορτιστη και usb καλώδιο στα 50 euro το ειχε αγορασει 100 αξίζει τα λέφτα η να πάρω ενα της transcend στο 1giga με ραδιόφωνο που τιμάται 59 euro ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά όποιος μπορει να μου πει μια γνώμη θα το εκτιμουσα ψαχνω να αγορασω ενα mp3 player επειδή οπώς καταλαβαίνετε οι ώρες στην σκοπιά δεν περνάνε με το ραδιόφωνο πλεον ενα φιλαρακι μου πρότεινε να μου πουλησει το i river που έχει στο 1 giga ελαφρα μεταχειρισμένο με εγγυηση με ακουστικά φορτιστη και usb καλώδιο στα 50 euro το ειχε αγορασει 100 αξίζει τα λέφτα η να πάρω ενα της transcend στο 1giga με ραδιόφωνο που τιμάται 59 euro ?

να μην παρεις κανενα απο αυτα! ακου το transcend στο 1giga με ραδιόφωνο να τιμάται 59 euro!!! :cold: .στην αγορα βρισκεις mp3 player 1gb στα 28 ευρο και ανω,επισης βρηκα τις προαλλες mp3 player 2gb στα 29 ευρο με ηχογραφηση,ραδιοφωνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά όποιος μπορει να μου πει μια γνώμη θα το εκτιμουσα ψαχνω να αγορασω ενα mp3 player επειδή οπώς καταλαβαίνετε οι ώρες στην σκοπιά δεν περνάνε με το ραδιόφωνο πλεον ενα φιλαρακι μου πρότεινε να μου πουλησει το i river που έχει στο 1 giga ελαφρα μεταχειρισμένο με εγγυηση με ακουστικά φορτιστη και usb καλώδιο στα 50 euro το ειχε αγορασει 100 αξίζει τα λέφτα η να πάρω ενα της transcend στο 1giga με ραδιόφωνο που τιμάται 59 euro ?

1 gb 59 ευρω?

για κοιτα 2 gb με 59 ευρω

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.660880

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...