Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικη του παραλογου. Εγω βγαζω 2 ωρες οθονη την μερα που με αλλα κινητα εβγαζα 3-4.

 

Να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος ή θεωρουμαι οτι ειμαι με το κινητο στο χερι ολη την μερα;

 

Δεν είναι λογική του παραλόγου.μπορει να μην έχεις το κινητό στο χέρι όλη μέρα αλλά μπορεί να τα έχεις όλα ανοιχτά δεδομένα gps wifi εφαρμογές να τρέχουν κλπ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι λογική του παραλόγου.μπορει να μην έχεις το κινητό στο χέρι όλη μέρα αλλά μπορεί να τα έχεις όλα ανοιχτά δεδομένα gps wifi εφαρμογές να τρέχουν κλπ..

 

Ναι, τη λογικη σου δεν καταλαβα.

Το κινητο δεν παυει να εχει απο τις χειροτερες μπαταριες, λες να ειμαστε ευχαριστημενοι ή να τα κλεισουμε ολα;

Edited by nikchris
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λογική του παραλόγου.μπορει να μην έχεις το κινητό στο χέρι όλη μέρα αλλά μπορεί να τα έχεις όλα ανοιχτά δεδομένα gps wifi εφαρμογές να τρέχουν κλπ..

 

Με την ίδια χρήση (ολα ανοιχτά gps wifi δεδομένα εφαρμογές να τρέχουν) το Mi4C με το ίδιο SoC μου έβγαζε μια ώρα οθόνης παραπάνω με 300mAh παραπάνω στη μπαταρία. Ούτε καλή μπαταρία έχει, ούτε καλή διαχείριση. Εκτός αν πρέπει να εναρμονιστούμε εμείς με τις δυνατότητες της συσκευής, και όχι αυτή με τα θέλω μας. Λες και δεν υπάρχει άλλη συσκευή εκει έξω.

 

Το Nexus 5x έχει κακή αυτονομία, τίποτα δεν το αλλάζει αυτό. Το οτι για τις απαιτήσεις σου αρκεί, δεν την κάνει καλή.

Link to comment
Share on other sites

Με την ίδια χρήση (ολα ανοιχτά gps wifi δεδομένα εφαρμογές να τρέχουν) το Mi4C με το ίδιο SoC μου έβγαζε μια ώρα οθόνης παραπάνω με 300mAh παραπάνω στη μπαταρία. Ούτε καλή μπαταρία έχει, ούτε καλή διαχείριση. Εκτός αν πρέπει να εναρμονιστούμε εμείς με τις δυνατότητες της συσκευής, και όχι αυτή με τα θέλω μας. Λες και δεν υπάρχει άλλη συσκευή εκει έξω.

 

Το Nexus 5x έχει κακή αυτονομία, τίποτα δεν το αλλάζει αυτό. Το οτι για τις απαιτήσεις σου αρκεί, δεν την κάνει καλή.

 

Σίγουρα υπάρχουν συσκευές εκεί έξω με καλύτερη μπαταρία και σίγουρα υπάρχουν με χειρότερη. Αλλά αν το κριτήριο σου ήταν μόνο ή μπαταρία θα επαιρνες ένα με πλήκτρα που κρατάει 4 μέρες που λέει ο λόγος.οκ εγώ μιλησα προσωπικά. για μένα είναι καλή. Για άλλους είναι κακή.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα υπάρχουν συσκευές εκεί έξω με καλύτερη μπαταρία και σίγουρα υπάρχουν με χειρότερη. Αλλά αν το κριτήριο σου ήταν μόνο ή μπαταρία θα επαιρνες ένα με πλήκτρα που κρατάει 4 μέρες που λέει ο λόγος.οκ εγώ μιλησα προσωπικά. για μένα είναι καλή. Για άλλους είναι κακή.

 

Αυτο σου εξηγώ, σε απόλυτους αριθμούς το Nexus έχει κακη αυτονομία. Και δε μιλάω σε σχέση με το Oukitel K10000 ξέρω γώ, αλλα σε σχέση με το Galaxy A5 2016, ένα κινητό παρόμοιων δυνατοτήτων. Χάος η διαφορά αυτονομία ανάμεσα στα δυο. Και το P9 Lite έχει πολύ καλύτερη μπαταρία απο το Nexus. Αν παρόλα αυτα εσένα σε καλύπτει τότε ολα καλα. Αλλα είναι το εσένα σε καλύπτει, άλλο είναι το έχει καλή αυτονομία.

 

Ον τόπικ, κάτι για αύγουστο δε λέγανε για stable Nougat? Φήμη ήταν τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να βγει η τελική nougat πριν τα τέλη Σεπτεμβρίου, οπότε και παρουσιάζονται τα νέα Nexus μαζί με τη νέα έκδοση λειτουργικού, όπως γίνεται μέχρι τώρα.

 

Όσον αφορά στη μπαταρία δεν έχει νόημα να μαλώνετε. Εξάλλου τα Nexus ποτέ δεν φημίζονταν για την μπαταρία τους. Η διάρκεια αυτής, ωστόσο, εξαρτάται ξεκάθαρα από τη χρήση που κάνει ο καθένας. Κυρίως από τη χρήση, αφού τα ανοιχτά δεδομένα gps κλπ δεν επηρεάζουν τόσο αν έχεις καλή κάλυψη. Εγώ πχ το μόνο που κλείνω είναι το WiFi, όταν είμαι εκτός σπιτιού - γραφείου και βγάζω τη μέρα μου άνετα. Αυτό δεν σημαίνει ότι κάποιος άλλος δεν είναι πιθανό να αντιμετωπίσει πρόβλημα.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σου εξηγώ, σε απόλυτους αριθμούς το Nexus έχει κακη αυτονομία. Και δε μιλάω σε σχέση με το Oukitel K10000 ξέρω γώ, αλλα σε σχέση με το Galaxy A5 2016, ένα κινητό παρόμοιων δυνατοτήτων. Χάος η διαφορά αυτονομία ανάμεσα στα δυο. Και το P9 Lite έχει πολύ καλύτερη μπαταρία απο το Nexus. Αν παρόλα αυτα εσένα σε καλύπτει τότε ολα καλα. Αλλα είναι το εσένα σε καλύπτει, άλλο είναι το έχει καλή αυτονομία.

 

Ον τόπικ, κάτι για αύγουστο δε λέγανε για stable Nougat? Φήμη ήταν τελικά;

 

Βαλε μια custom ROM (eg CyanogenMod) κ με τη βοηθεια του "privacy guard" που ειναι υλοποιημενος εντος, θα κοψεις εσυ ο ιδιος οποιεσ εφαρμογες εκκινουν κατα το booting, ή παραμενουν ζωντανες καθολη τη διαρκεια . Θα εντυπωσιαστεις απο τη διαφορα στη διαρκεια μπαταριας. (ολες οι εφαρμογες που παραμενουν ζωντανες, χρησιμοποιουν τακτικα τα δικτυα με αποτελεσμα το ρουφηγμα ενεργειας)

LG G6
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καλημερα κιολας εχω ενα ερωτημα το fit της google γιατι δεν δουλευει και πρεπει να χω ενεργο το 4G και την τοποθεσια για να καλυπτει την αποσταση που κανω ειτε ειναι για τρεξιμο ειτε για περπατημα ; Καποιο αλλο προγραμμα δεν υπαρχει που να δουλευει χωρις ιντερνετ ; Επισης γιατι στο φβ και γενικοτερα στο μεσσενγερ και στα προγραμματα που δεχονται ειδοποιησεις:

http://forums.androidcentral.com/attachments/samsung-galaxy-s5/165006d1424984346t-orange-circle-notification-number-facebook-email-apps-how-turn-off-unnamed-1-.png

Παραθετω την εικονα για να καταλαβενεται για ποιες ειδοποιησεις λεω.

δεν μ ερχονται ειδοποιησεις οπως στο s6 edge plus s7 με το κοκκινο απο πανω στο εικονιδειο ;

 

Κανεις ρε παιδια ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπρα παιδια, και εγω κατοχος ενος 5x. Αντιμετωπιζω προβλημα με το WiFI. Ειναι τραγικα αργο, αλλα μονο το ασυρματο δικτυο του σπιτιου ( VDSL). Γνωρίζω οτι ειναι το συγκεκριμενο router η αιτία ( ΖΤΕ ) αλλά δεν βρισκω καποια αναβαθμιση για το firmware του. Any help ??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.κατα την διάρκεια μιας κλήσης όταν απομαπομακρυνω το τηλ από το αυτί δεν ανοίγει αυτόματα ή οθόνη.

Μήπως είναι κάποια ρύθμιση που δεν χω κανει???

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

@chinese λογικά θα πρέπει να απευθυνθείς στο θέμα που είναι σχετικό με τον πάροχο του ίντερνετ, ώστε χρήστες του ίδιου μοντέλου router αν γνωρίζουν να σε βοηθήσουν.

 

@jimlost Μήπως έχεις την οθόνη να κλειδώνει πολύ σύντομα και για αυτό δεν ανάβει όταν απομακρύνεις τη συσκευή από το αυτί; Δεν έχω παρατηρήσει τέτοια συμπεριφορά στη δική μου συσκευή. Εκτός αν έχεις καλυμμένο τον αισθητήρα με κάποια ζελατίνα κλπ και δεν αναγνωρίζει σωστά ο αισθητήρας την απομάκρυνση από το αυτί.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Κανεις ρε παιδια ;

 

Nova Launcher - Prime

Στη free εκδοση δεν ειναι ενεργοποιημενο αυτο το feature

LG G6
Link to comment
Share on other sites

Θες και το tesla unread σε συνδυασμό με τον nova. Αφού το εγκαταστησεις το ενεργοποιείς μεσα απ τις ρυθμίσεις του nova

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπρα παιδια, και εγω κατοχος ενος 5x. Αντιμετωπιζω προβλημα με το WiFI. Ειναι τραγικα αργο, αλλα μονο το ασυρματο δικτυο του σπιτιου ( VDSL). Γνωρίζω οτι ειναι το συγκεκριμενο router η αιτία ( ΖΤΕ ) αλλά δεν βρισκω καποια αναβαθμιση για το firmware του. Any help ??

Είμαι offtopic, κατέβασε το wifi analyzer στο κινητό σου, βρες εκεί καλύτερο κανάλι και άλλαξε το κανάλι εκπομπής στο router .

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

 

Ψιλο λογικο μου φαίνεται καθώς όλα τα gapps τον τελευταίο καιρό αναβαθμίζονται συνέχεια και πολλά είναι για n compatibility. Θα δούμε όμως τότε και τα καινούργια nexus; Αν ναι θα είναι παράξενο μιας και πρώτη φορά θα βγουν τόσο νωρίς

Link to comment
Share on other sites

Ψιλο λογικο μου φαίνεται καθώς όλα τα gapps τον τελευταίο καιρό αναβαθμίζονται συνέχεια και πολλά είναι για n compatibility. Θα δούμε όμως τότε και τα καινούργια nexus; Αν ναι θα είναι παράξενο μιας και πρώτη φορά θα βγουν τόσο νωρίς

Παράξενο αλλά βολικό. Θα ψωνίσουμε πιο γρήγορα!

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Ωραια πράγματα. Αντε να δουμε....

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

 

Καλημερα ευχαριστα νεα απο το πρωι παιδια πραγματικα αναμενουμε λοιπον. θα το παρουμε απο τους πρωτους !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Οριστε και ορισμενες φωτο που εβγαλα χθες οταν πηγα περιπατο στην κατω παφο στο λιμανακι:

 

14051608_1025911457530610_724828786132677500_n.jpg?oh=11d043d323c0e6a6f8601da50fb72476&oe=584F9E51

 

13939367_1025908544197568_2789557769660379075_n.jpg?oh=ad11b93f19f8bf81dfb886faaf5b0a75&oe=580FF409

 

14051592_1025902640864825_5182121574677687318_n.jpg?oh=f485a7a5ee3be8ff06cf0394b1043a86&oe=58197884

 

14034897_1025902867531469_2018372236777070913_n.jpg?oh=3644add4cf8a75e2549d4a1905adf24d&oe=5847C8DD

 

14067586_1025901537531602_6413396657094546288_n.jpg?oh=6830ca9f6580641aaeb8f3ef50d1f7bb&oe=58488CB4

 

14051802_1025901147531641_7945410094560765872_n.jpg?oh=46a12fda88d60e653737668e6eedc5cb&oe=584871E9

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και 4 μέρες (θα το κρατήσω μια εβδομάδα και μετά θα πάει στην κοπέλα :D)

 

Εντυπώσεις

Καλές

Πολύ γρήγορο δεν κολλάει πουθενά και για κανέναν λόγο

Super γρήγορο fingerprint

Πάρα πολύ καλή camera

Καλή κατασκευή (άψογη δεν την λες αλλά είναι πολύ καλή κάνεις δεν θα έχει παράπονο)

Αρκετά καλή οθόνη

Καλός ήχος στα ακουστικά, ανεκτος στα ηχεία

Καλή ποιότητα στης κλήσεις

 

Αρνητικά

Μέτρια προς κακή αυτονομία (στα χέρια μου μισή μέρα δεν την έβγαλε)

Κανένα άλλο αρνητικό

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και 4 μέρες (θα το κρατήσω μια εβδομάδα και μετά θα πάει στην κοπέλα :D)

 

Εντυπώσεις

Καλές

Πολύ γρήγορο δεν κολλάει πουθενά και για κανέναν λόγο

Super γρήγορο fingerprint

Πάρα πολύ καλή camera

Καλή κατασκευή (άψογη δεν την λες αλλά είναι πολύ καλή κάνεις δεν θα έχει παράπονο)

Αρκετά καλή οθόνη

Καλός ήχος στα ακουστικά, ανεκτος στα ηχεία

Καλή ποιότητα στης κλήσεις

 

Αρνητικά

Μέτρια προς κακή αυτονομία (στα χέρια μου μισή μέρα δεν την έβγαλε)

Κανένα άλλο αρνητικό

 

Nα περασει ο επομενος.

Δηλαδη αν εχει καλη κατασκευη και ειναι ανεκτο το ηχειο σε αυτη τη συσκευη, σε ποια ειναι κακο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση. Υπάρχει δυνατότητα να απαντάω τις κλήσεις με κάποιον άλλο τρόπο εκτός από τον κανονικό πχ με το δαχτυλικό μου αποτύπωμα η κάτι παρόμοιο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)
Link to comment
Share on other sites

Nα περασει ο επομενος.

Δηλαδη αν εχει καλη κατασκευη και ειναι ανεκτο το ηχειο σε αυτη τη συσκευη, σε ποια ειναι κακο;

Ανεκτο είπα όχι καλό (δλδ τα βασικά τα κάνεις, μουσική έτσι και αλλιώς την ακούς από ακουστικά) κατασκευή μια χαρά είναι δεν τριζει κλπ(προφανώς δεν την συγκρίνω με το 6p)

 

Μπαταρία παντός είναι ότι χειρότερο, όσο το δουλεύω το νιώθω ποιο πολύ (και εκραζα το s6 edge που είχα κάποτε)

Σαν κύρια συσκευή έχω mate 8 και δεν με βλέπω να αλλάζω σύντομα γιατί δεν υπάρχει και κάτι παρόμοιο στην αγορά

Link to comment
Share on other sites

Nα περασει ο επομενος.

Δηλαδη αν εχει καλη κατασκευη και ειναι ανεκτο το ηχειο σε αυτη τη συσκευη, σε ποια ειναι κακο;

 

Να στο πω απλά. Αν και το 5Χ ήταν by huawei και όχι by lg, την μπαταρία θα στην έλεγε ικανοποιητική.....:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...