Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνήθως επανεκκίνηση κάνουν τα κινητά που υπερθερμαίνεται ή CPU για να την δροσισουν λίγο. Ή αλλιώς κάτι έχει πειραχτει στη ROM ή στον kernel.

Υποθέτω πως δεν είσαι ρουτ. Άρα ή κάποια εφαρμογή κατεβασες πρόσφατα που ενοχλεί το κινητό ή κάτι παρόμοιο που μπορει να μην φταις καν.

Συμβουλή μου είναι ψάξε 1-2 μέρες μήπως βρεις τι φταίει κ αν όχι κάνε back up τα αρχεία σου κ κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κ το κινητό θα ναι (σαν) καινούργιο!!

 

Thanksssss

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το νεξους μάλλον με χαιρέτησε. Εκεί που ήμουν παραλία σμρ και έβγαζα φωτό μετά απο ένα photosphere πήγα να τραβήξω ένα πανόραμα. Κόλλησε το σύμπαν, πάτησα το power button έκανε επανεκκίνηση και δεν bootαρε ποτέ. Το έβαλα τώρα στη πρίζα αλλα ούτε κάν ανοίγει. Μάλλον πάει procordia

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Ψόφησε τελικά το τηλέφωνο. Θα έρθουν μεθαύριο να το μαζέψουν απ το σέρβις. Όχι τίποτα άλλο πάνε χαμένες τόσες φωτό

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ψόφησε τελικά το τηλέφωνο. Θα έρθουν μεθαύριο να το μαζέψουν απ το σέρβις. Όχι τίποτα άλλο πάνε χαμένες τόσες φωτό

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Κρίμα ρε Αντώνη. Με το καλό να στο φτιάξουν και μην σου ξανατυχει.

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Ψόφησε τελικά το τηλέφωνο. Θα έρθουν μεθαύριο να το μαζέψουν απ το σέρβις. Όχι τίποτα άλλο πάνε χαμένες τόσες φωτό

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Έχω την αίσθηση ότι ο 808 μόνο ζημιά έχει κάνει στην lg ,τον διάλεξε αντί του 810 για τις υπερθερμανσεις αλλά της έβγαλε πολλά προβλήματα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι ο 808 μόνο ζημιά έχει κάνει στην lg ,τον διάλεξε αντί του 810 για τις υπερθερμανσεις αλλά της έβγαλε πολλά προβλήματα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει καεί σε άλλον από εδώ; Και στο xda δεν έχει γίνει θέμα, γι αυτό ρωτάω. Είναι πολύ γενικευμενη η άποψη σου πιστεύω. Fails σε ηλεκτρονικές συσκευές υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Ψόφησε τελικά το τηλέφωνο. Θα έρθουν μεθαύριο να το μαζέψουν απ το σέρβις. Όχι τίποτα άλλο πάνε χαμένες τόσες φωτό

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ever heard of cloud?

 

Έχω την αίσθηση ότι ο 808 μόνο ζημιά έχει κάνει στην lg ,τον διάλεξε αντί του 810 για τις υπερθερμανσεις αλλά της έβγαλε πολλά προβλήματα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατι ο 810 καλυτερος ειναι;

 

Γενικα αυτη η γενια επεξεργαστων δεν πηγε καλα

Link to comment
Share on other sites

Έχει καεί σε άλλον από εδώ; Και στο xda δεν έχει γίνει θέμα, γι αυτό ρωτάω. Είναι πολύ γενικευμενη η άποψη σου πιστεύω. Fails σε ηλεκτρονικές συσκευές υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Όχι στο nexus αλλά σε g4 και v10 ναι

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ever heard of cloud?

 

 

 

Γιατι ο 810 καλυτερος ειναι;

 

Γενικα αυτη η γενια επεξεργαστων δεν πηγε καλα

Επειδή έχω πάρει τηλέφωνο g4 και v10 με 808 θα σου πω ότι ο 810 είναι κλάσεις ανώτερος αν και έχει τα θεματακια με τις θερμοκρασίες

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιητε η γρήγορη φόρτιση και αν ναι πως?

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η πρέπει να πάρω άλλο καλώδιο που να φορτίζει πιο σιγα.για να μην χαλάσει η μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Όχι στο nexus αλλά σε g4 και v10 ναι

 

 

Δεν νομίζω να είναι θέμα επεξεργαστή τα προβλήματα του G4. Άλλωστε για άλλες συσκευές με τον 808 δεν έχει ακουστεί κάτι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις προσεξει πως με την καμερα της google οταν βγαζεις φωτογραφιες με την μπροστα καμερα αντιστρεφει μετα την φωτογραφια ..ξερει κανεις πως μπορω να το αλλαξω ωστε να βγαινουν ετσι ακριβως οπως φαινονται πριν βγαλεις φωτογραφια;;

 

 

 

Κάποιες φορές μου εχει συμβεί. Ειναι επειδή έχεις τον φακό κάπως διαγώνια και μετα μπερδεύεται

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως ξέρει κανείς να μου πει γιατί κάνει επανεκκίνηση το κινητό μόνο του δεν έχω από εφαρμογές τίποτα βαριές ούτε fb ούτε messenger μόνο viber

 

 

 

Μετα απο update που κάνει συνήθως νύχτα...το κάνει μου του. Μου το εχει κάνει μονο μια φορα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ψόφησε τελικά το τηλέφωνο. Θα έρθουν μεθαύριο να το μαζέψουν απ το σέρβις. Όχι τίποτα άλλο πάνε χαμένες τόσες φωτό

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Γιατί δεν έχεις ενεργοπιησει το αυτόματο backup , εχουμε unlimited storage και αν έχεις θεμα δεδομένων το κανεις wifi only

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ενώ στο iPhone ανεβάζω τα πάντα στο cloud εδώ δεν το ενεργοποίησα και την πάτησα. Είπα θα τις τραβήξω κατευθείαν στο pc αλλα δε πρόλαβα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα το nexus 5x σημερα, σε σχεση με το z2 μου την λες και κιτρινη την οθονη ομως... Υπαρχει καποια ρυθμιση να αλλαζει 'η ετσι ειναι κιτρινο το ασπρο της?
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα το nexus 5x σημερα, σε σχεση με το z2 μου την λες και κιτρινη την οθονη ομως... Υπαρχει καποια ρυθμιση να αλλαζει 'η ετσι ειναι κιτρινο το ασπρο της?

Πήγαινε Ρυθμίσεις->Επιλογές για προγραμματιστές->Ρύθμιση για ψυχρά χρώματα

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυθμίσεις->Επιλογές για προγραμματιστές->Ρύθμιση για ψυχρά χρώματα

 

α εχει ρυθμιση που το βελτιωνει? σε ευχαριστω θα το κοιταξω οταν ολοκληρωθει η φορτιση. Επισης για καποιο λογο πρεπει να μου εχει κατσει παλια παρτιδα γιατι εχει android 6.0 πανω και με sequrity update του Οκτωβριου

Edited by chris1908
Link to comment
Share on other sites

α εχει ρυθμιση που το βελτιωνει? σε ευχαριστω θα το κοιταξω οταν ολοκληρωθει η φορτιση. Επισης για καποιο λογο πρεπει να μου εχει κατσει παλια παρτιδα γιατι εχει android 6.0 πανω και με sequrity update του Οκτωβριου

Ταν συνδέθηκε στο wifi, δεν σου έβγαλε το update;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Ταν συνδέθηκε στο wifi, δεν σου έβγαλε το update;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

δεν συνδεθηκα γιατι το εκλεισα για να φορτισει αλλα υποθετω οταν συνδεθω θα βγαλει. Απλα μου φανηκε παραξενο να εχει τοσο παλιο firmware και ειπα μηπως ειναι παλια παρτιδα

Link to comment
Share on other sites

δεν συνδεθηκα γιατι το εκλεισα για να φορτισει αλλα υποθετω οταν συνδεθω θα βγαλει. Απλα μου φανηκε παραξενο να εχει τοσο παλιο firmware και ειπα μηπως ειναι παλια παρτιδα

Το να είναι παλιά παρτίδα δεν παίζει ρόλο. Μπορεί να είχε μείνει στοκ στο μαγαζί που το πήρες.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

δεν συνδεθηκα γιατι το εκλεισα για να φορτισει αλλα υποθετω οταν συνδεθω θα βγαλει. Απλα μου φανηκε παραξενο να εχει τοσο παλιο firmware και ειπα μηπως ειναι παλια παρτιδα

 

Πριν του κανεις οποιοδηποτε update κανε συνδεση στο dropbox που εχει η συσκευη να δεις αν εχει ακομα τα δωρεαν GB που εδιναν για promo! Αν θυμαμαι καλα ηταν 50GB!

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eχω παρει το powerbank pro απο την Xiaomi.

 

Εχουμε σοβαρο καλωδιο που να φορτιζει το 5Χ γρηγορα;

 

Χάλασε κιόλας αυτό που είχε η συσκευασία; θα σου απαντήσω στα αξεσουάρ για να μην χαλάμε το θέμα εδώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι μολις το κανω φορματ και το στηνω απο την αρχη δεν μπορο να πατησω παραλειψη στο select wifi metwork.? ειναι απενεργοποιημενο!

πρεπει οποσδηποτε να συνδεθω με wifi η δεδομενα για να στησω το τηλεφωνο απο την αρχη?!!! τι κουλο ειναι αυτο?!!

Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει native βιντεοκλήση στο android. Με wifi η δεδομένα χρησιμοποίησε viber, hangouts, fb messenger, skype

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε παιδια,video κληση εχει το τηλεφωνο?Εφυγε η οικογενεια και θελω να βλεπω τα παιδια:)

 

Μονο τα Samsung το υποστηρίζουν και ορισμένα κινέζικα.

 

Στα υπόλοιπα μόνο μέσω δεδομένων /WiFi.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...