Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα έχετε βρει εφαρμογή τύπου lock screen, αντι να πατάς δηλ το power button να σβήσει ή οθόνη ,το κανεις με το πάτημα ενός εικονίδιου ,με την οποία ναι μεν να σβηνει,αλλα όταν πας να την ανοίξεις μετα να γίνεται μονο με το δακτυλικό αποτύπωμα, χωρίς να ζητάει κωδικό ξεκλειδωματος ;
Fighting solves everything
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν γινεται αυτό δυστυχώς

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχετε βρει εφαρμογή τύπου lock screen, αντι να πατάς δηλ το power button να σβήσει ή οθόνη ,το κανεις με το πάτημα ενός εικονίδιου ,με την οποία ναι μεν να σβηνει,αλλα όταν πας να την ανοίξεις μετα να γίνεται μονο με το δακτυλικό αποτύπωμα, χωρίς να ζητάει κωδικό ξεκλειδωματος ;

 

αυτό που λες, δηλαδή να μην πατάς το power button, γίνεται αν αγοράσεις τον nova launcher. η premium έκδοση του έχει gestures που με διπλό ταπ οπουδήποτε στην οθόνη (όταν είσαι στην επιφάνεια εργασίας) σβήνει η οθόνη.

 

το δεύτερο σκέλος δεν το κατάλαβα, αφού και τώρα αν σβήσεις την οθόνη μπορείς να ξεκλειδώσεις με το δαχτυλικό αποτύπωμα, δεν χρειάζεται να πληκτρολογήσεις τον κωδικό. ο κωδικός είναι back up σε περίπτωση που δεν πιάνει ο fingerprint sensor.

Link to comment
Share on other sites

Αν κλείσεις την οθόνη με οποιονδήποτε άλλο τροπο εκτός του power button δεν λειτουργεί το δακτυλικό αποτύπωμα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ο τρόπος που λέω είναι δοκιμασμένος από εμένα, αλλιώς δεν θα το έλεγα. Και φυσικά δουλεύει.

 

 

αυτό που λες εσύ ίσως έχει να κάνει με το αν το πρόγραμμα αλλάζει την lockscreen

Link to comment
Share on other sites

αυτό που λες, δηλαδή να μην πατάς το power button, γίνεται αν αγοράσεις τον nova launcher. η premium έκδοση του έχει gestures που με διπλό ταπ οπουδήποτε στην οθόνη (όταν είσαι στην επιφάνεια εργασίας) σβήνει η οθόνη.

 

το δεύτερο σκέλος δεν το κατάλαβα, αφού και τώρα αν σβήσεις την οθόνη μπορείς να ξεκλειδώσεις με το δαχτυλικό αποτύπωμα, δεν χρειάζεται να πληκτρολογήσεις τον κωδικό. ο κωδικός είναι back up σε περίπτωση που δεν πιάνει ο fingerprint sensor.

 

Να σου εξηγησω, κατεβασα μια εφαρμογη lock screen απο το μαρκετ. Οταν παταω το εικονιδιο σβηνει η οθονη κομπλε. Oταν στα καπακια χρησιμοποιω fingerprint,ναι μεν ανοιγει η οθονη ,αλλα δε με πεταει στην επιφανεια εργασιας κατ'ευθειαν, αλλα μου ζηταει το εφεδρικο password ή pattern κλπ που εχω ορισει για να ξεκλειδωνει σε περιπτωση που δεν χρησιμοποιησω το fingeprint. Τσεκαρα στις ρυθμισεις αλλα απ οτι εχω καταλαβει για να χρησιμοποιεις το δακτυλικο αποτυπωμα πρεπει να ορισεις εφεδρικο τροπο ξεκλειδωματος. Μπορει να κανω καπου λαθος. Δεν ειμαι κ ο πιο ειδημων σε αυτα γι'αυτο ρωταω. Μαλλον δε θα γινεται.

 

 

Αν κλείσεις την οθόνη με οποιονδήποτε άλλο τροπο εκτός του power button δεν λειτουργεί το δακτυλικό αποτύπωμα

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Λειτουργει φιλε μου, συγκεκριμενα εγραψα πιο πανω.

Fighting solves everything
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια πράματα λεμε. Με οτιδήποτε άλλο πλην του πάουερ μπατον το τηλέφωνο ζητάει κωδικό για το fingerprint

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναλέω ότι με τον τρόπο που λέω εγώ μέσω των gestures του nova launcher το κινητό ξεκλειδώνει αμέσως μόνο με το δαχτυλικο αποτύπωμα χωρίς να βάζεις κωδικό ή pattern
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μόνο σε σένα συμβαίνει αυτό δεν εξηγείται αλλιώς!

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μόνο σε σένα συμβαίνει αυτό δεν εξηγείται αλλιώς!

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και σε μένα το ίδιο κάνει.

Κλειδώνει με double tap του nova, ξεκλειδώσει μόνο με το pattern.

Έχω τη nova prime έκδοση.

@Xander, πως το έχεις κάνει εσύ και ξεκλειδώνει με το fingerprint?

Edited by stelios67
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Μόνο με ρουτ μπορείς να το κάνεις να ανοίγει και να μη ζητάει κωδικό.

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

 

Εγω που ειμαι rooted πως μπορω να το κανω?

 

 

EDIT:Με το greenify και nova launcher prime δουλευει μια χαρα και δεν ζηταει κωδικο.

Edited by lefteris112
Link to comment
Share on other sites

πάτε ρυθμίσεις στο νοβα κάτω κάτω, για προχωρημένους, ξανά κάτω κατω επιλέγετε root αντί για device admin
Link to comment
Share on other sites

πάτε ρυθμίσεις στο νοβα κάτω κάτω, για προχωρημένους, ξανά κάτω κατω επιλέγετε root αντί για device admin

Ευχαριστώ. Έτσι παίζει μιά χαρά!

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση-βοηθεια επειδή πρώτη φορα θα έρθω σε ανδροιντ με το νεχους.ερχομαι από windows. Πως κάνω αντίγραφα ασφαλειας ότι έχω στο κινητό ώστε σε περίπτωση που χάσω-αλλάξω-φορματ θέλω να τα επαναφέρω?Με το google drive και αν ναι πόσο χώρο έχω?δόρυ άλλα τώρα ήρθα στο ανδροιντ
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω επιλέξει να μην απαιτείται μοτίβο για την επανεκκίνηση της συσκευής, όταν κάνω restore από backup, μου ζητάει μοτίβο και μάλιστα δεν αναγνωρίζει αυτό που έχω επιλέξει αντί του αποτυπώματος. Αποτέλεσμα, δύο φορές που ήθελα να επαναφέρω το τηλέφωνο μέσω recovery, να χρειαστεί να καταφύγω σε εγκατάσταση stock rom για να το επανεκκινήσω. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιαννη έχω πάθει ακριβώς το ίδιο.

Μου συνέβει με την screwd Android rom.

Δεν βρήκα λύση κ απλά έκανα καθαρή εγκατάσταση dirty unicorns. Εκ τότε δεν έχω επιχειρήσει να κάνω κάποιο restore.

Εσένα με ποια rom σου συνέβει;

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη έχω πάθει ακριβώς το ίδιο.

Μου συνέβει με την screwd Android rom.

Δεν βρήκα λύση κ απλά έκανα καθαρή εγκατάσταση dirty unicorns. Εκ τότε δεν έχω επιχειρήσει να κάνω κάποιο restore.

Εσένα με ποια rom σου συνέβει;

Προσέξτε όταν κάνετε back up την rom στο recovery να απενεργοποιειται καθε είδος κλειδώματος της οθόνης το έπαθα και εγώ με nexus 6p . χωρίς κωδικούς και δακτυλικο το backup δουλεύει μια χαρά

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη έχω πάθει ακριβώς το ίδιο.

Μου συνέβει με την screwd Android rom.

Δεν βρήκα λύση κ απλά έκανα καθαρή εγκατάσταση dirty unicorns. Εκ τότε δεν έχω επιχειρήσει να κάνω κάποιο restore.

Εσένα με ποια rom σου συνέβει;

Με pure nexus και με μία ακόμα, δεν θυμάμαι ποιά.

Προσέξτε όταν κάνετε back up την rom στο recovery να απενεργοποιειται καθε είδος κλειδώματος της οθόνης το έπαθα και εγώ με nexus 6p . χωρίς κωδικούς και δακτυλικο το backup δουλεύει μια χαρά

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν σέταρα το τηλέφωνο, έβαλα επιλογή να μην απαιτείται μοτίβο στην επανεκκίνηση. Τι άλλο να κάνω; Να απενεργοποιήσω και το δακτυλικό αποτύπωμα;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by YanniZ
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εχω δυο μερες. Με λιγα λογια για τα χρηματα του 234ε πολυ καλο. Πραγματα που με χαλασαν (εκτος αν εχετε τροπο να τα λυσω) ειναι τα παρακατω.

 

-Δεν μπορω να βγαλω τη μπαρα αναζητησης του google απο την οθονη εναρξης.

-Δεν μπορω να φτιαξω φακελο στο μενου για να ομαδοποιησω εφρμογες.

-Δεν εμφανιζεται αριθμος ειδοποιησεων σε καθε εφαρμογη. Δηλαη αν εχω μια αναπαντητη δεν φαινεται το νουμερο 1 στο εικονιδιο του τηλεφωνου, ή αν εχω 3 μυνημα μεσσενγερ δεν φαινεται το νουμερο 3 στο εικονιδιο του messenger ή αντιστοιχα το mail κτλ

 

Αν εχει καποιος λυση ειναι καλοδεχουμενη

Link to comment
Share on other sites

Με pure nexus και με μία ακόμα, δεν θυμάμαι ποιά.

 

Όταν σέταρα το τηλέφωνο, έβαλα επιλογή να μην απαιτείται μοτίβο στην επανεκκίνηση. Τι άλλο να κάνω; Να απενεργοποιήσω και το δακτυλικό αποτύπωμα;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι όταν κάνεις back up στο recovery θά τα έχεις απενεργοποιήσει όλα,δακτυλικό,πιν,μοτιβο

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο!!!!!!!

 

ευχαριστω

Αξίζει να αγοράσεις τον nova prime σε συνδυασμό με το tesla unread και δε θέλει τιποτα άλλο το τηλέφωνο

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...