Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρις tempered glass παθαινει ευκολα γρατζουνιες παιδια; Γιατι εχει gorilla glass 3 και οχι 4!

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Παρε τα 32 gb συμφερει παραπανω

 

Να βαλεις τζαμακι μα 3-4 ευρω εχει. Και αν δυσκολευεσαι να το βαλεις ζητα να στο βαλουν στο καταστημα. Κανενας γοριλας δεν σε προστατευει οσο το τζαμακι.

 

Και ναι με τις υπαρχουσες τιμες και την ελλειψη sd εννοειται οτι πας για 32αρη.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηρα και μου το εβαλαν αλλα αριστερα εχει μπει σαν αερας μεσα καπως ετσι δεν ενοχλει στην αφη αλλα φαινεται οποτε με την πρωτη ευκαιρια θα το αντικαταστησω
Link to comment
Share on other sites

Η μονη αλλη συσκευη που να αξιζει σε αυτα τα λεφτα ειναι το p9 lite αλλα με διαφορετικα προτερηματα το καθενα (πχ το nexus 5x εχει καλυτερη καμερα και το p9 lite καλυτερη μπαταρια )

 

Κατα τα αλλα ναι, αξιζει τα λεφτα του. ;)

Αυτο με την μπαταρία πιστεύω έχει αλλάξει και ο καθένας απλά το λέει για να το λέει..

Εγώ από την 7 και μετά έχω 4,5 ώρες soc και ανοικτό το Wi Fi και συνδεδεμένο σε bluetooth όλη την μέρα.Δεν είναι και ασχημα.

Και ναι....Αξίζει τα λεφτά του

Link to comment
Share on other sites

Toσο διαρκει και εμενα απο 3,5 εως 4,5 ωρες soc.Περιπου καθε μερα θελει και μια φορτιση υπο νορμαλ συνθηκες παντα
Link to comment
Share on other sites

Toσο διαρκει και εμενα απο 3,5 εως 4,5 ωρες soc.Περιπου καθε μερα θελει και μια φορτιση υπο νορμαλ συνθηκες παντα

 

Μα φυσικά και θέλει κάθε μέρα φόρτιση...Αν το χρησιμοποιείς καθημερινά ,γιατί εγώ π.χ αυτό έχω για την δουλειά και για internet ενώ το S7 το έχω σαν κόρη οφθαλμού και το πιάνω όταν φορτίζει το nexus....

Παντός από το τηλέφωνο αυτό είμαι πολύ ικανοποιημένος και πραγματικά αξίζει.

Τώρα ας πούμε είμαι με 48% υπόλοιπο μπαταρίας και μέχρι στιγμής έχω 2h25m soc.

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα κατι κακο για τη μπαταρια του nexus 5x, απλα οτι εχει μεγαλυτερη το p9 lite. Κατα τα αλλα και γω το nexus 5x προτιμω αλλα το ανεφερα ως την μονη εναλλακτικη αξιολογη προταση. Μετα ειτε τα σκας χοντροτερα ειτε χανεις πραγματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να πάρω την πρώτη μου nexus συσκευή και συγκερκιμένα το nexus 5x. το βρίσκω απο 220-240 σε σκρουτζομάγαζα. Αξίζει σήμερα να πάρεις αυτή τη συσκευή και σε αυτά τα λεφτά η να δω κάτι άλλο?

 

εξαρταται απο τι θες απο τη συσκευη. θες με τοσα λεφτα μια καμερα που ειναι τοσο καλη οσο αυτες που εχουν οι φετινες ναυαρχιδες? θες να εχεις τις τελευταιες αναβαθμισεις ?ενα ελαφρυ μενου και απροβληματιστο αλλα να παιζει και παιχνιδια? τοτε ναι αξιζει. αν θες συσκευη που να δινει στα antutu κλπ σκορ 70.000-90.000 δηλ αν σε ενδιαφερουν αυτα που ειναι για την ψυχολογια περισσοτερο πχ να βλεπεις οτι εχει 3g ram και οχι 2 (γιατι στην καθημερινοτητα θα δεις μονο μια διαφορα,στο μουλτιτασκ) τοτε πας σε κατι αλλο με περισσοτερα λεφτα φυσικα. σε αυτα τα λεφτα δεν υπαρχουν πολλες επιλογες.μονο xiaomi, p9lite και κανα 2 αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικά και θέλει κάθε μέρα φόρτιση...Αν το χρησιμοποιείς καθημερινά ,γιατί εγώ π.χ αυτό έχω για την δουλειά και για internet ενώ το S7 το έχω σαν κόρη οφθαλμού και το πιάνω όταν φορτίζει το nexus....

Παντός από το τηλέφωνο αυτό είμαι πολύ ικανοποιημένος και πραγματικά αξίζει.

Τώρα ας πούμε είμαι με 48% υπόλοιπο μπαταρίας και μέχρι στιγμής έχω 2h25m soc.

 

Παρα πολυ καλα ειναι...Ενταξει δεν ειπαμε οτι εχει και την καλυτερη μπαταρια αλλα για κανονικη χρηση αντεχει ανετα για μια ημερα εκτος και αν εισαι ολη μερα πανω στην οθονη

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλα ειναι...Ενταξει δεν ειπαμε οτι εχει και την καλυτερη μπαταρια αλλα για κανονικη χρηση αντεχει ανετα για μια ημερα εκτος και αν εισαι ολη μερα πανω στην οθονη

Μα αυτό λέω και εγώ...δεν μπορώ να καταλάβω πόσα κινητά με.καθημερινη χρήση δείχνουν οθόνη πάνω από 5,5 ώρες......

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιο από τα δύο, oneplus x ή Νexus 5x;

 

Για μένα nexus

Link to comment
Share on other sites

Το 3.5 με 4.5 ώρες soc οθόνης που βγάζετε είναι με ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση μπαταριας?

 

εγώ έχω απενςργοποιημενη την εξοικονόμηση μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

3,5 ωρες sot βγαζω κι εγω με 3G. Με 4G βγαζω 1,5 , 2 ωρες το πολυ. Ειναι τοσο ενεργοβορο το 4G; Βεβαια μου ρθε κι εμενα η ενημερωση 7.0 και ελπιζω αν ηταν κανα bug να χει διορθωθει. Και αυτο που μου κανε μεγαλη εντυπωση ειναι οτι με 3G δουλευει χαλαρα χωρις να ανεβαζει θερμοκρασιες, ενω με το 4G ζεστενεται σε σημειο που να βραζει...
Link to comment
Share on other sites

Κάτι αλλο από σήμα πως πάει; έχει καλή κεραία;

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μαλλον θα το παραγγείλω αύριο. Εκτός από μαύρο τα αλλα χρώματα τι λένε; ισχύει ότι το λευκό κιτρινίζει λερώνεται κλπ.. ψήνομαι και για το μπλε αν δεν είναι γυναικείο θέλω να το δω από κοντά. 32 gb μονόδρομος δεν είχα προσέξει ότι δεν παίρνει επέκταση

Link to comment
Share on other sites

3,5 ωρες sot βγαζω κι εγω με 3G. Με 4G βγαζω 1,5 , 2 ωρες το πολυ. Ειναι τοσο ενεργοβορο το 4G; Βεβαια μου ρθε κι εμενα η ενημερωση 7.0 και ελπιζω αν ηταν κανα bug να χει διορθωθει. Και αυτο που μου κανε μεγαλη εντυπωση ειναι οτι με 3G δουλευει χαλαρα χωρις να ανεβαζει θερμοκρασιες, ενω με το 4G ζεστενεται σε σημειο που να βραζει...

Εγώ πάντα σε 4G έχω την συσκευή,τα πρωινά οπότε μπαίνω στο internet μπαίνω από 4G,μ ιλαω από 30-1 ώρα καθημερινά μέσω ακουστικών bluetooth ανοικτό πάντα το Wi Fi και δεν έχω πέσει από τις 4-4.5 ώρες ποτέ....τώρα ας πούμε.ειμαι στο 8% με 4h25m....εμένα ποτέ δεν έχει ανεβάσει θερμοκρασία όσες φορές το χρησιμοποιώ.....

Link to comment
Share on other sites

3,5 ωρες sot βγαζω κι εγω με 3G. Με 4G βγαζω 1,5 , 2 ωρες το πολυ. Ειναι τοσο ενεργοβορο το 4G; Βεβαια μου ρθε κι εμενα η ενημερωση 7.0 και ελπιζω αν ηταν κανα bug να χει διορθωθει. Και αυτο που μου κανε μεγαλη εντυπωση ειναι οτι με 3G δουλευει χαλαρα χωρις να ανεβαζει θερμοκρασιες, ενω με το 4G ζεστενεται σε σημειο που να βραζει...

 

Δεν μου φαινονται και πολυ λογικα ολα αυτα. Στο κανε απο τη πρωτη μερα;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνο....ποτέ μα.ποτε το 5x δεν μου ανέβασε θερμοκρασία ούτε στην φόρτιση ούτε στο σερφαρισμα με Wi Fi h 4G ούτε πουθενά ....
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου φαινονται και πολυ λογικα ολα αυτα. Στο κανε απο τη πρωτη μερα;

 

Οταν το πρωτοπηρα δεν ειχα παει να ενεργοποιησω το 4G profile της cosmote και ημουν 1 μηνα με 3G. Αυτον τον μηνα το κινητο ηταν αψογο απ ολες τις αποψεις. Μετα ηρθε η ενημερωση για android 7 και παραλληλα πηγα κι ενεργοποιησα το 4G. Δηλαδη εδω και μια βδομαδα ειναι αυτη η κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Οταν το πρωτοπηρα δεν ειχα παει να ενεργοποιησω το 4G profile της cosmote και ημουν 1 μηνα με 3G. Αυτον τον μηνα το κινητο ηταν αψογο απ ολες τις αποψεις. Μετα ηρθε η ενημερωση για android 7 και παραλληλα πηγα κι ενεργοποιησα το 4G. Δηλαδη εδω και μια βδομαδα ειναι αυτη η κατασταση.

 

Αν δεν βρεις καποια λυση κανε μια επαναφορα. Καμια φορα μετα απο μεγαλο update χρειαζεται. (προσωπικα κανω παντα)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...