Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω σε αυτό κάνεις λάθος, αν το ψάξεις το googlaρεις πολύς κόσμος παραπονιέται για το performance και το lagging του κινητού

 

Συμφωνώ.Κάτοχος του 5 κ μελλοντικός κάτοχος του 5χ.Έχω διαβάσει όμως τοσα πολλά αρνητικά για τις επιδόσεις κ την συμπεριφορα του 5χ,που έχω αρχίσει να το ξανασκεφτομαι.Και όχι μονο αυτό,αλλά το 5 πολλές φορες συμπεριφέρεται καλυτερα απ το καινουργιο:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω σε αυτό κάνεις λάθος, αν το ψάξεις το googlaρεις πολύς κόσμος παραπονιέται για το performance και το lagging του κινητού

 

Συμφωνώ.Κάτοχος του 5 κ μελλοντικός κάτοχος του 5χ.Έχω διαβάσει όμως τοσα πολλά αρνητικά για τις επιδόσεις κ την συμπεριφορα του 5χ,που έχω αρχίσει να το ξανασκεφτομαι.Και όχι μονο αυτό,αλλά το 5 πολλές φορες συμπεριφέρεται καλυτερα απ το καινουργιο:blink:

Αυτό που ξεχνάμε είναι ότι στα forums γράφουν ως επί το πλείστον αυτοί που με τον ένα ή άλλο τρόπο έχουν πρόβλημα να είστε σίγουροι ότι για κάθε έναν που λέει ότι έχει πρόβλημα υπάρχουν 5 που λένε ότι το τηλέφωνο είναι άψογο δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα lag καθυστέρηση η οτιδήποτε άλλο και κάνω σύγκριση και με το 6p που επίσης έχω

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικα το χτυπησα και εγω το 32αρι .. Μεχρι στιγμης πρωτες ωρες χρησης και ολα καλα πολυ καλα!

Να επισημανω επειδη ρωταγα συνεχεια για την οθονη του ειναι πολυ καλυτερη απο αυτο που περιμενα..

Μπορει να ακουστει υπερβολικο απο καποιους αλλα μου φαινεται καλυτερη και πιο ξεκουραστη απο αλλες οθονες αντιστοιχης και ακριβοτερης αξιας

Μια ερωτηση απλη ως χαζη θα ελεγα, στα μηνυματα δεν εχει επιλογη να γινει το κλασικο πληκρολογιο με 3 γραμματα μαζι (A,B,C) στο 2 κτλ..? οπως δηλαδη στα πρωτα κινητα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ξεχνάμε είναι ότι στα forums γράφουν ως επί το πλείστον αυτοί που με τον ένα ή άλλο τρόπο έχουν πρόβλημα να είστε σίγουροι ότι για κάθε έναν που λέει ότι έχει πρόβλημα υπάρχουν 5 που λένε ότι το τηλέφωνο είναι άψογο δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα lag καθυστέρηση η οτιδήποτε άλλο και κάνω σύγκριση και με το 6p που επίσης έχω

 

Μαζί σου κ γω,ίσα ίσα θέλω να σε πιστέψω γιατί ενδιαφερομαι να το αγοράσω.Αλλά όλο προβλήματα διαβάζω κ με εμποδίζει απ το να το αγορασω

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου κ γω,ίσα ίσα θέλω να σε πιστέψω γιατί ενδιαφερομαι να το αγοράσω.Αλλά όλο προβλήματα διαβάζω κ με εμποδίζει απ το να το αγορασω

Από εδώ κανένα πρόβλημα. Όλα καλά. Καλύτερο από το 5 σε μπαταρία, κάμερα και οθόνη. Ευχαριστημένος.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω καλης ποιοτητας προστασια οθονης (tempered glass) απο Ελλαδα τι προτεινειται ?

Spigen που διαβασα μερικα μηνυματα πισω στο thread δεν βρισκω σε ελληνικα καταστηματα,

Link to comment
Share on other sites

για να την χρησιμοποιετε κατι ξερετε.. link παρακαλω

 

οι πιο φθηνες να μαντεψω οτι δεν εχουν καλη διαπερατοτητα στα χρωματα και στο touch με λιγα λογια γαμ.. την απολαυση της χρησης του?

Link to comment
Share on other sites

για να την χρησιμοποιετε κατι ξερετε.. link παρακαλω

 

οι πιο φθηνες να μαντεψω οτι δεν εχουν καλη διαπερατοτητα στα χρωματα και στο touch με λιγα λογια γαμ.. την απολαυση της χρησης του?

Εγώ πήρα Κίνα με 4.5 άριστη και ringke slim fit επίσης άριστη.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω καλης ποιοτητας προστασια οθονης (tempered glass) απο Ελλαδα τι προτεινειται ?

Spigen που διαβασα μερικα μηνυματα πισω στο thread δεν βρισκω σε ελληνικα καταστηματα,

 

Εγω πήρα αυτήν https://www.likebrands.gr/mobile-phone-cases/cases-for-lg-smartphones/LG-Nexus-5X-cases/TelOne-Tempered-Glass-9H-for-LG-Nexus-5X

και είμαι ευχαριστημένος

Επίσης για θήκη πήρα αυτήν http://www.8com.gr/cruzerlite-case-for-lg-nexus-5x-black

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σε αυτό κάνεις λάθος, αν το ψάξεις το googlaρεις πολύς κόσμος παραπονιέται για το performance και το lagging του κινητού

 

Συμφωνώ.Κάτοχος του 5 κ μελλοντικός κάτοχος του 5χ.Έχω διαβάσει όμως τοσα πολλά αρνητικά για τις επιδόσεις κ την συμπεριφορα του 5χ,που έχω αρχίσει να το ξανασκεφτομαι.Και όχι μονο αυτό,αλλά το 5 πολλές φορες συμπεριφέρεται καλυτερα απ το καινουργιο:blink:

 

Δε ξερω τι λενε αλλου, απο την προσωπικη μου εμπειρια οπως ειπα και παραπανω, το κινητο συμπεριφερεται ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΑ. Ως πρωην κατοχος και των 4 και 5 Nexus μπορω να πω οτι συμπεριφερεται στα ιδια και καλυτερα με το 5, μονο που τωρα εχει και σαφως καλυτερες καμερες :p :p

@SergioChr στην θεση σου δε θα το σκεφτομουν και πολυ. ΕΙδικα στην τιμη που εχει τωρα το 32....

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και εγώ σαν δεύτερη συσκευή μιας και έχω note 5 .ικανοποιημένος μέχρι στιγμής μόνο κάποια μικρο bugs που είναι εκνευριστικά. Ήταν να πάρω nexus 5 αλλά το ακύρωσα τελευταία στιγμή μιας και το nexus 5x άξιζε τα παραπάνω χρήματα. Το μόνο πράγμα που δεν μου αρέσει είναι τα πολύ ψύχρα χρώματα της οθόνης μιας και έχω συνηθίσει σε amoled.
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω τι λενε αλλου, απο την προσωπικη μου εμπειρια οπως ειπα και παραπανω, το κινητο συμπεριφερεται ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΑ. Ως πρωην κατοχος και των 4 και 5 Nexus μπορω να πω οτι συμπεριφερεται στα ιδια και καλυτερα με το 5, μονο που τωρα εχει και σαφως καλυτερες καμερες :p :p

@SergioChr στην θεση σου δε θα το σκεφτομουν και πολυ. ΕΙδικα στην τιμη που εχει τωρα το 32....

 

Το σκέφτομαι μόνο κ μόνο επειδή διαβάζω απο εδω κ απο κεί προβλήματα συμπεριφοράς.Πάντα ήμουν και θα είμαι νεξους-ακιας και απ οτι θυμάμαι kai οι αρχικές φουρνιές του 4 και του 5 είχαν και αυτά θέματα,είτε hardware είτε με το software.

Ετοιμάζομαι σιγά σιγά για την αγορα,χτυπάω και ενα dbrand bamboo skin και άντε γειά!:D

https://dbrand.com/shop/nexus-5x

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι μόνο κ μόνο επειδή διαβάζω απο εδω κ απο κεί προβλήματα συμπεριφοράς.Πάντα ήμουν και θα είμαι νεξους-ακιας και απ οτι θυμάμαι kai οι αρχικές φουρνιές του 4 και του 5 είχαν και αυτά θέματα,είτε hardware είτε με το software.

Ετοιμάζομαι σιγά σιγά για την αγορα,χτυπάω και ενα dbrand bamboo skin και άντε γειά!:D

https://dbrand.com/shop/nexus-5x

Απρίλιο μήνα έχοντας κυκλοφορήσει Νοέμβριο περίπου δεν τα λες και πρώτες παρτίδες. Αν είναι να δώσεις λίγα λεφτά παρτο και μην ψαχνεσαι άδικα. Αν είναι για παραπάνω, υπάρχουν και άλλα καλύτερα σαφώς.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Υπάρχει κάποιος που έκανε μετάβαση από lg g4;;

Δεν είμαι ικανοποιημενος από την marshmallow στο g4 και σκέφτομαι αν μου κακοφανει η αγορά του 5x αναλογιζομενος τη διαφορά ποιότητας στην οθόνη.

Κάμερα δε με ενδιαφέρει τόσο

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και εγώ σαν δεύτερη συσκευή μιας και έχω note 5 .ικανοποιημένος μέχρι στιγμής μόνο κάποια μικρο bugs που είναι εκνευριστικά. Ήταν να πάρω nexus 5 αλλά το ακύρωσα τελευταία στιγμή μιας και το nexus 5x άξιζε τα παραπάνω χρήματα. Το μόνο πράγμα που δεν μου αρέσει είναι τα πολύ ψύχρα χρώματα της οθόνης μιας και έχω συνηθίσει σε amoled.

 

η τιμή αυτή πραγματικά ειναι στα πατώματα , το 32αρι εχει μείνει στασιμο στο 16αρι καθε μέρα πεφτει και 0,5ευρώ

αυτο που με ψιλοκρατάει μακρυά ειναι η ασύρματη φόρτιση που εχω καλομάθει με το 5αρι

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια γρήγορη ερώτηση μπορούμε να rootaroume με αυτό το nexus toolkit και μετά αν θελήσουμε να επανέλθουμε σε εργοστασιακή κατάσταση η υπάρχει κάτι σαν flag το οποίο δεν παρακάμπτεται?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα.

Υπάρχει κάποιος που έκανε μετάβαση από lg g4;;

Δεν είμαι ικανοποιημενος από την marshmallow στο g4 και σκέφτομαι αν μου κακοφανει η αγορά του 5x αναλογιζομενος τη διαφορά ποιότητας στην οθόνη.

Κάμερα δε με ενδιαφέρει τόσο

Φίλος το είχα το g4 και είναι πραγματικά η μόνη συσκευή που μετάνιωσα που πούλησα σκέψου έχω το note 5 και η οθόνη του g4 μου έχει λείψει είναι μια συσκευή που τα έχει όλα. Το nexus 5x απλά είναι πιο smooth συσκευή και έχει το αποτύπωμα για ξεκλείδωμα. Από μπαταρία νομίζω είναι κάπου στα ίδια. Καθαρά προσωπική μου γνώμη μείνε με g4 εξάλλου έχουν ίδιο επεξεργαστή και το 5x λιγότερη ραμ. Ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Ρουτάροντάς το, παίρνει κανονικά ΟΤΑ updates?

Όχι, θέλει μια διαδικασία ή με flashfire ή με τερματικό /Toolkit.

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες μια γρήγορη ερώτηση μπορούμε να rootaroume με αυτό το nexus toolkit και μετά αν θελήσουμε να επανέλθουμε σε εργοστασιακή κατάσταση η υπάρχει κάτι σαν flag το οποίο δεν παρακάμπτεται?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλος το είχα το g4 και είναι πραγματικά η μόνη συσκευή που μετάνιωσα που πούλησα σκέψου έχω το note 5 και η οθόνη του g4 μου έχει λείψει είναι μια συσκευή που τα έχει όλα. Το nexus 5x απλά είναι πιο smooth συσκευή και έχει το αποτύπωμα για ξεκλείδωμα. Από μπαταρία νομίζω είναι κάπου στα ίδια. Καθαρά προσωπική μου γνώμη μείνε με g4 εξάλλου έχουν ίδιο επεξεργαστή και το 5x λιγότερη ραμ. Ελπίζω να βοήθησα

Δεν έχει flag που να επηρεάζεται , γίνεται κανονικά.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Φίλος το είχα το g4 και είναι πραγματικά η μόνη συσκευή που μετάνιωσα που πούλησα σκέψου έχω το note 5 και η οθόνη του g4 μου έχει λείψει είναι μια συσκευή που τα έχει όλα. Το nexus 5x απλά είναι πιο smooth συσκευή και έχει το αποτύπωμα για ξεκλείδωμα. Από μπαταρία νομίζω είναι κάπου στα ίδια. Καθαρά προσωπική μου γνώμη μείνε με g4 εξάλλου έχουν ίδιο επεξεργαστή και το 5x λιγότερη ραμ. Ελπίζω να βοήθησα

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Μου αρέσει το g4 απλά είχα σχεδόν όλα τα προηγούμενα Nexus και τους εχω μια αδυναμία.

Θα σκεφτώ τι θα κάνω...

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

η τιμή αυτή πραγματικά ειναι στα πατώματα , το 32αρι εχει μείνει στασιμο στο 16αρι καθε μέρα πεφτει και 0,5ευρώ

αυτο που με ψιλοκρατάει μακρυά ειναι η ασύρματη φόρτιση που εχω καλομάθει με το 5αρι

 

Οταν εχει reversible καλωδιο usb type c δεν μασας καθολου για την ασυρματη! Ασε που φορτιζει μπαλα! Ειδικα οταν πεφτει το κινητο στα πατωματα η μπαταρια οπως 5 με 10% θα δεις το fast charging να κανει θαυματα! ;)

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ του κινητού από σήμερα. Ή οθόνη μου φάνηκε εξαιρετική και η συσκευή αισθητά γρήγορη. Προέρχομαι από samsung note 3 neo. Χαζή ερώτηση, αλλά φεύγει η αναζήτηση google από την αρχική οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ του κινητού από σήμερα. Ή οθόνη μου φάνηκε εξαιρετική και η συσκευή αισθητά γρήγορη. Προέρχομαι από samsung note 3 neo. Χαζή ερώτηση, αλλά φεύγει η αναζήτηση google από την αρχική οθόνη;

 

Με γεια το κινητό! Όχι δεν φεύγει. Μόνο αν αλλάξεις launcher και βάλει , για παράδειγμα, τον nova.

:D
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Έλεγα να δοκιμάσω την αίσθηση του τηλεφώνου για πρώτη φορά pure android, αλλά βλέπω γρήγορα να δοκιμάζω και launcher και root! Χωρίς adaway δεν λέει!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...