Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι στον είμαι ακόμη. Οι 4 ώρες που δίνει είναι οκ?

Ναι εκεί τριγύρω ήμουν και γω και τώρα με krexus χωρίς Kernel πάλι το ίδιο. Πιο πολύ wifi και λίγο 4g.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Στα της μπαταρίας. Παρατηρώ όταν το χρησιμοποιώ και φορτιζω ανά δύο μέρες, αν δλδ δε το χρησιμοποιώ πολύ βγάζω κοντά στις 4+ ώρες sot. Αν το πλακωσω και το βράδυ θέλει ξανά φόρτιση το sot έχει περάσει αρκετά τις 5 ώρες. Στοκ στα πάντα και σε όλα
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και ή ota Μαρτίου. Υποτίθεται δεν θα κολλάει (εγώ δεν είχα θέμα). Βέβαια κάπου διάβαζα ότι τα κολλήματα γινόντουσαν με συνδεδεμένο το φορτιστη και εγώ όταν φορτίζει αποφεύγω να το χρησιμοποιώ.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και ή ota Μαρτίου. Υποτίθεται δεν θα κολλάει (εγώ δεν είχα θέμα). Βέβαια κάπου διάβαζα ότι τα κολλήματα γινόντουσαν με συνδεδεμένο το φορτιστη και εγώ όταν φορτίζει αποφεύγω να το χρησιμοποιώ.

Σε ποιά έκδοση σε πήγε;

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Android 6.0.1 MHC19J

Πήρες την καλή με τις αλλαγές στον πυρήνα για καλύτερη απόκριση και μείωση του οποιου lag είχε.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Έχει και κακή; Στον Μάρτη μια βλέπω

 

Edit: και η mmb29v τώρα βγήκε;

Ναι μαζί. Τα κάνανε λίγο μπάχαλο με αυτό το Update με στοιχεία από δύο branches αλλά τον Απρίλιο ελπίζω και μάλλον θα συγκλίνουν.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ παιδιά από mytel.gr (άψογη εξυπηρέτηση BTW) πρώτες εντυπώσεις θετικότατες. Πήρε και την MHC19J όλα κομπλε ! Εχω όμως μια απορια ο ανταπτορας που έχει μέσα το κουτί μπορεί να χρησιμοποιηθεί με απλά καλώδια USB για σύνδεση σε PC ή θα εκραγεί κάνα τηλέφωνο ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα μολις παρηγγειλα το 32gb αυριο θα το εχω,μπορειτε να μου προτηνετε εναν καλο ανταπτορα για μεταφορα αρχειον,φωτο και αλλα πραγματα γιατι απο οτι διαβασα και ειδα σε review το 5X δεν τον παρεχει μονο το 6P παρεχει.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο που δεν το εχει. Από ότι βλέπω είναι micro USB θηλυκό σε USB C αρσενικό. Με τρώει να το δοκιμασω με κανονικό καλώδιο αλλά περιμένω να βρω πληροφορίες για να μην έχω θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω ακόμη κινητό με type-c έχω προετοιμαστεί για να μην ψάχνομαι :ninja: ;)

 

Εγώ έχω πάρει το "Xiaomi Type-C adapter" από το TinyDeal και ένα κλασσικό Type-C to USB.

 

http://s27.postimg.org/a9zn9ejj7/1451946559427363861.jpg

 

(Sent from Mi Note Pro)

Edited by akis_k
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω ακόμη κινητό με type-c έχω προετοιμαστεί για να μην ψάχνομαι :ninja: ;)

 

Εγώ έχω πάρει το "Xiaomi Type-C adapter" από το TinyDeal και ένα κλασσικό Type-C to USB.

 

http://s27.postimg.org/a9zn9ejj7/1451946559427363861.jpg

 

(Sent from Mi Note Pro)

 

Αν μπορεις να μου προτεινεις καποιο Ελληνικο μαγαζι για την αγορα του(αυτο το διαστημα και μεχρι τελος του μηνα θα ειμαι Αθηνα)και θα προτημουσα το συγκεκριμενο Type-C to USB.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο που δεν το εχει. Από ότι βλέπω είναι micro USB θηλυκό σε USB C αρσενικό. Με τρώει να το δοκιμασω με κανονικό καλώδιο αλλά περιμένω να βρω πληροφορίες για να μην έχω θέμα.

Από την στιγμή που είναι μέσα στην συσκευασία δεν βλέπω λόγο να έχεις θέμα.

Και είναι και αξεσουάρ Google

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το δοκιμασα το ανταπτορακι ολα αψογα με τον υπολογιστη με απλο micro usb καλωδιο εκανα και τα βασικα με το nexus toolkit (root κλπ.) ολα αψογα. για φορτιση καλου κακου δεν το βαζω οποτε ολα οκ. με γλυτωσε απο extra αγορα:)
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις να μου προτεινεις καποιο Ελληνικο μαγαζι για την αγορα του(αυτο το διαστημα και μεχρι τελος του μηνα θα ειμαι Αθηνα)και θα προτημουσα το συγκεκριμενο Type-C to USB.Ευχαριστω

 

Δυστυχώς φίλε μου δεν γνωρίζω κάποιο Ελληνικό μαγαζί! :O

 

Μπορείς να δώσεις μια παραγγελία στο κινέζο και όποτε έρθουν (20 ημέρες περίπου) τουλάχιστον θα τα βρεις μπροστά σου και θα είναι και ποιοτικά ;)

 

Edit:

Νέο νήμα για... Αξεσουάρ για το Nexus 5X (by LG)

Edited by akis_k
Link to comment
Share on other sites

λοιπον βρηκα και κατι αλλο για τον ανταπτορα: δεν υποστηριζει ΟTG ! το τηλ. συνδεεται κανονικα με pc με παλαιου τυπου micro usb καλωδιο αλλα δυστυχως δεν υποστηριζει OTG φλασακια και ανταπτορες. μαλλον θελει αλλου τυπου usb c ανταπτορα η usb C dual stick σαν της sandisk πχ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες! λοιπον για το update του μαρτιου που βγηκε οσοι εχουν θεμα με την κιτρινη οθονη και οσοι δεν θελουν να περασουν custom rom και τα σχετικα(αν και δεν καταλαβαινω τον λογο :p ) μπορουν μεσα απο developer μενου να επιλεξουν την επιλογη Cool color temperature!

 

Για καλουδια του εχω παρει ενα καλωδιο usb to C και ενα usb c otg απο κινεζομαγαζα αν και λιγο μουφα θα ελεγα αλλα για την βασικη χρηση οπως να περασω κανα τιποτα σε στικακι ή για root εκανα καλα την δουλεια μου. Για φορτιση δεν το συζητω μονο τον δικο του φορτιστη για να μην τρεχουμε. Αλλα μηπως ξερει κανεις αν τελικα οντως δημιουργηθει προβλημα στην συσκευη με τα φθηνιαρικα;

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες! λοιπον για το update του μαρτιου που βγηκε οσοι εχουν θεμα με την κιτρινη οθονη και οσοι δεν θελουν να περασουν custom rom και τα σχετικα(αν και δεν καταλαβαινω τον λογο :p ) μπορουν μεσα απο developer μενου να επιλεξουν την επιλογη Cool color temperature!

 

Για καλουδια του εχω παρει ενα καλωδιο usb to C και ενα usb c otg απο κινεζομαγαζα αν και λιγο μουφα θα ελεγα αλλα για την βασικη χρηση οπως να περασω κανα τιποτα σε στικακι ή για root εκανα καλα την δουλεια μου. Για φορτιση δεν το συζητω μονο τον δικο του φορτιστη για να μην τρεχουμε. Αλλα μηπως ξερει κανεις αν τελικα οντως δημιουργηθει προβλημα στην συσκευη με τα φθηνιαρικα;

Δες ποστ #289

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Το xposed λειτουργει κανονικά σε εσάς; Αν και κανει κανονικά εγκατάσταση μόλις ενεργοποιω κάποιο module μετα το reboot κρασαρει to system ui και δεν συνέρχεται με τπτ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...