Jump to content

Αντιγραφή προστατευμένων CD


tsotos1000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος freddaras (30 Δεκ. 2004 , 23:43)

 

επισης τωρα προσπαθω με το prince of percia...

ξεκιναει η εικονα και μου βγαζει συνεχως το μην

σφαλμα αναγνωσης δισκου 1691,1692 κτλ και ξεκιναει την δημιουργεια της εικονας παρα πολυ αργα...

ρε παιδια τελικα αντιγραφονται τα σημερινα pc games η οχι??

γιατι εγω εκανα οτι ειπατε πιο πανω κατεβασα ΟΛΑ τα αναλογα προγραμματα και παιχνιδι ακομη δεν καταφερα να παιξω....

 

 

 

Όταν σου βγάζει μήνυμα λάθους στο alcohol η προστασία ακούει στο όνομα Safedisc!

 

Μην σε ανησυχεί.Όταν έχει το παιχνίδι τέτοια προστασία το alcohol προσπαθεί να διαβάσει τις κατεστραμένες περιοχές και γι'αυτό βγάζει και λάθος.

Μετά απο λίγο θα σου σταματήσει και θα πήγαινει πολύ ποιο γρήγορα.

 

Να και ένα πάρα πολύ καλό site για να βλέπετε τις προστασίες απο παιχνίδια αν δεν θέλετε να μπλέκετε με clonyxxl και λοιπά προγράμματα!

 

http://www.portmac.com/

 

ρε συ και τα αντιγραφει???

εγω οτι και αν δοκιμασα το pacman δεν καταφερα να το αντιγραψω...

στο θεμα προστασιας εβαλα οτι μου εβαλε το προγραμμα...

μαλλον το παιχνιδι που προσπαθω θα πρεπει να ειναι περιεργο...

παντως το θεμα ειναι οτιοταν ξεπερνας τα 10 λεπτα στην δημιουργεια μιας εικονας δεν παει καλα το πραγμα....

επισης με το clone αντιγραφω το παιχνιδι κανονικα αλλα οταν παω να το παιξω μου ζηταει serial number ενω οταν βαζω το γνησιο παιζει κανονικα....

 

Λογικό είναι να σου ζητάει crαck.(crαck σου ζητάει έτσι?Όχι serial? :o )

Σε ελάχιστες περιπτώσεις η αντιγραφή γίνετε 1:1.

Όταν το αντιγράψεις το ποιο συνηθισμένο είναι να πας σε ένα γνωστο site και νακατεβάσεις το no cd crαck του παιχνιδιού!

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

το prince of percia το οποιο τελικα το εγραψε αφου μου εβγαζε ενα καρω error οταν πηγα να το βαλω στο pc ενω ξεκινησε το setup κανονικα προς το τελος μου εβγαλε ενα μην του στυλ"βαλε το σωστο cd " κτλ...

:mad: :mad:

το pacman μου ζηταει εναν αριθμο/κωδικο κατι τετοιο(sorry αλλα ειμαι λιγο ασχετος σε αυτα...)

ασε μαλλον τα παραταω...

πιο φτηνα θα με βγαινε να τα αγοραζα τελικα...(αν κρινω απο τα cd που εκαψα...) :o :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jim87 (31 Δεκ. 2004 , 00:40)

 

 

 

 

 

Όταν το αντιγράψεις το ποιο συνηθισμένο είναι να πας σε ένα γνωστο site και νακατεβάσεις το no cd crαck του παιχνιδιού!

 

μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος εδω? τουλαχιστων να δοκιμασω για το packman...

Link to comment
Share on other sites

Με το Alcohol 120% γινεται πολυ καλος κλονος 1:1 αρκει να χρησιμοποησεις τις σωστες παραμετρους παντα εννοειτε!!!

 

Το CloneCD ειναι πιο ευκολο αλλα ανιχνευεται απο τα παιχνιδια... :rolleyes:

 

Εγω αλλο δεν μπορω να καταλαβω...

 

Ποια η σημασια του ***** (εκτος αν ειναι NOCD) αν εχεις backup ενα game σε 1:1 .... Δεν μπορω να λυσω αυτη την απορια εδω και καιρο... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sxetikos_asxetos (31 Δεκ. 2004 , 11:28)

 

Με το Alcohol 120% γινεται πολυ καλος κλονος 1:1 αρκει να χρησιμοποησεις τις σωστες παραμετρους παντα εννοειτε!!!

 

Το CloneCD ειναι πιο ευκολο αλλα ανιχνευεται απο τα παιχνιδια... :rolleyes:

 

Εγω αλλο δεν μπορω να καταλαβω...

 

Ποια η σημασια του ***** (εκτος αν ειναι NOCD) αν εχεις backup ενα game σε 1:1 .... Δεν μπορω να λυσω αυτη την απορια εδω και καιρο... :worry:

 

 

Nαι και εγώ αυτήν την απορία έχω.

Ίσως να μην γίνετε η αντιγραφή 1:1 ακόμα και με το alcohol (αν και σε 1-2 παιχνίδια που έχω γράψει με το alcohol θέλει no cd) και γιαυτό

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

ένα κείμενο που έχω γράψει.έχει μέσα όλους τους τρόπους αντιγραφεις μαζεμένους

 

Ναι, πολλά παιχνίδια είναι κλειδωμένα, αλλά υπάρχουν αρκετοί τρόποι να ξεκλειδώσεις τα περισσότερα.

 

Λύση πρώτη:

Βάζεις το nero να διαβάσει στην πιο χαμηλή ταχύτητα που γίνεται (εγώ βάζω και 1x ή 2x στις δύσκολες περιπτώσεις) και στην ταμπέλα CD Copy-->Read Options ρυθμίζεις τις επιλογές ως εξής:

 

Read media catalog number and ISRC(yes)

Ignore illegal TOC type(yes)

Unreadable data: Continue copying

Data mode 1: Force raw reading(yes) , On errors... (write uncorected)

Data mode 2: Force raw reading(yes) , On errors... (write uncorected)

Ignore read errors(yes)

 

Λύση δεύτερη:

Αντιγράφεις όλα τα αρχεία του CD σε έναν φάκελο στον σκληρό σου.

Κατεβάζεις το αντίστοιχο c***k από το Internet.

Τα γράφεις όλα μαζί στο CD.

 

Αν τίποτα από τα παραπάνω δεν δουλέψει, τότε χρειάζεσαι ένα πρόγραμμα να σου διαβάσει με τον σκληρό τρόπο το CD και να σου περάσει την εικόνα του στον δίσκο για να κάνεις δουλειά σου.

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος teorizo (31 Δεκ. 2004 , 12:28)

 

 

Λύση δεύτερη:

Αντιγράφεις όλα τα αρχεία του CD σε έναν φάκελο στον σκληρό σου.

Κατεβάζεις το αντίστοιχο c***k από το Internet.

Τα γράφεις όλα μαζί στο CD.

 

 

 

το pacman που ανεφερα πιο πανω δεν μου αφηνει να κανω ουτε αυτο....

στην μεση της αντιγραφης σταματαει...

θα δοκιμασω και την λυση με το nero που λες...

καλη χρονια σε ολους....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά έχω ένα πρόνλημα με το Clony XXL. Το ανοίγω, μου ζητάει να αντιστοιχίσω τα cd με τα γράμματα D και E και μόλις το κάνω μου λέει restart Clony XXL και μετά πάλι το ίδιο. Πάλι μου ζητάει αντιστοίχιση. Παλιά δούλευε κανονικά. Έχω ένα NEC 3520 και ένα εικονικό από το Alcohol 120%
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

να επαναφερω το θεμα...

παιρνω αντιγραμμενο ενα παιχνιδι απο ενα μαγαζι και οταν παω να του κανω και γω μια κοπια και μετα παω να κανω ινσταλ με την κοπια η εγκατασταση παντα καπου κολλαει...

υποψιαζομαι οτι ο τυπος βαζει καποιο κλειδωμα...

γινεται αυτο?

 

το alcohol η το clone cd θα με βοηθησουν?

αν ναι μηπως θα μπορουσα να εχω απο κανενα φιλο το **ακατανομαστο** αυτων των προγραμματων γιατι δεν βρισκω τπτ...

 

Ευχαριστω..

jasonx{papi}auth.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μια απορια .... κατεβασα το alcohol και οταν παω να το ανοιξω μου πεταει ενα μνμ :"Loading alcohol device drivers failed. Emulation options and native driver interface of Alcohol 120% will not be available"

αυτο εχει σαν αποτελεσμα να μην μαφηνει να κανω mount image......

εχεις καμια ιδεα τι μπορω να κανω????Θελει τπτ drivers?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παιδια οπως ξαναειπα περνω παιχνιδια αντιγραμμενα απο εναν τυπο στη Φιλιππου στην Θεσσαλονικη και αυτος βαζει προστασιες...

οτι εχω αντιγραψει απλα απο τα ηδη αντιγραμμενα αυτου δεν μου δουλευει(κολλαει στο ινσταλλ και βγαζει ερορ).

 

πηρα παλι χθες και εκανα το εξης..

ανοιξα ClonyXXL το ετρεξα και βρηκε προστασιες...SafeDisk ...10 νεκροκεφαλες!!!!

 

ετρεξα a ray scanner και βρηκε safe disk v4 sto ena kai v3.... sto allo!

το θεμα ειναι οτι δεν βρηκα τροπο απο το ClonyXXl να περναει τις παραμετρους στο Alcoholer και αυτο αντιστοιχα στο Alcohol 120...

γινεται αυτοματα...???

 

να μην τα πολυλογω ετρεξα alcoholer παραλληλα, εβαλα παραμετρο safedisk ανοιξα alcohol 120 και εκανα τα images (δεν ειχα CD)..

τελικα τα εκανα Mount και δουλεψαν κανονικα...

 

οποτε:

πως περναω παραμετρους?

τι κανω με τις νεοτερες versions Safedisk μιας και τα προγραμματα μου εφταναν μεχρι 2.9??

τα εκανα σωστα?

αν τα γραψω τωρα σε CD δεν θα εχουν προβλημα εννοειται ε?

αν αντιγραψω τα νεα CD που εχω πλεον θα πρεπει να ξανανοιαστω για προστασιες?? δηλαδη αυτες μεταφερονται και απλα το cd ειναι καλος κλωνος η σπανε ??

 

 

Ευχαριστω πολυ και σορρυ για το μεγεθος του μηνυματος!

Link to comment
Share on other sites

gia na grapseis prostateumeno game

gia cd:

me to clone cd, tha epilekseis "Prostateumeno Paixnidi"

gia dvd:

me to alcohol 120%

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτησουλα...δεν κανω νεο θεμα!

 

εχω δημιουργησει 3 Images μεσα απο το Alcoholer απο 3 CD ενος παιχνιδιου...

Γινεται αντι να τα γραφω σε 3 cd να τα γραψω σε ενα dvd (και να δουλευει εννοειται).

 

Σκεφτομαι απλα να γραψω τα Images σε ενα dvd και απο εκει να κανω mount, unmount αυτο που θελω απλα ρωτω αν γινεται να τα ανοιξω(να φανουν τα αρχεια τους δλδ) και με καποιο τροπο να τα πεταξω σε ενα dvd και να δουλευει...

να μη ζηταει δευτερο cd στο install δηλαδη.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτησουλα...δεν κανω νεο θεμα!

 

εχω δημιουργησει 3 Images μεσα απο το Alcoholer απο 3 CD ενος παιχνιδιου...

Γινεται αντι να τα γραφω σε 3 cd να τα γραψω σε ενα dvd (και να δουλευει εννοειται).

 

Σκεφτομαι απλα να γραψω τα Images σε ενα dvd και απο εκει να κανω mount, unmount αυτο που θελω απλα ρωτω αν γινεται να τα ανοιξω(να φανουν τα αρχεια τους δλδ) και με καποιο τροπο να τα πεταξω σε ενα dvd και να δουλευει...

να μη ζηταει δευτερο cd στο install δηλαδη.

 

Ευχαριστω

Exeis PM! ;)

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

ayto ine pio aplo re pedia. http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=353 ta kenurgia ine megalitera apo thn xoritikotita tou aplou dvd opote prepi me kapio programa i na diagrapsete ta asimada (videakia arxika ke tetia) i na to kopsete se 2 dvd i pio apla na to apothikeysete sto pc sas
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...