Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει βγει η 19s για το κινητο μας; Την εχει δοκιμάσει κανεις;

Εγω ακομα με 10s του Ιταλου ειμαι, σταθερο και δεν το πειραζω αλλα μαλλον μια ανανεωση χρειάζεται..

Αυτες οι επισημες μονο κινέζικα και αγγλικά εχουν ετσι;

 

Maktheo

Δυστυχώς δε στρώνει με reboot. Δε ξερω τι μπορω να κανω η τι μπορεί να φταει.αυτο το power bank μεχει σωσει παντως. Τωρα για την 19ς που λες δεν έχει βγει νομιζω ,πηραμε ενα update απο την 18ς αλλα παλι 18ς μπηκε ,για τις οφισιαλ μιλαω. Επισης εχουν μονο αγγλικα και κινέζικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Α! Επισης εχω παρατηρήσει οτι ο ταχυφορτιστης την καθαριζει την μπαταρία, οποτε χρησιμοποιω πολυ συχνα και καθημερινα τον ταχυφορτιστη τοτε μου πεφτει η αποδοση της μπαταρίας πιο γρηγορα απο οτι με κανονική φορτιση. Οποτε γενικα φορτιζω με απλο φορτιστη και οταν το ψιλοβιαζομαι βαζω τον ταχυφορτιστη..

Επισης μηπως μετα απο σχεδον εναν χρονο κατοχης εχει χασει και λιγο απόδοση η μπαταρια..

 

http://forum.le.com/in/index.php?threads/le-1s-and-le-1s-eco-eui-5-8-019s-offline-update-step-by-step-tutorial.17341/

 

http://forum.le.com/in/m_eui_list.html

 

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Α! Επισης εχω παρατηρήσει οτι ο ταχυφορτιστης την καθαριζει την μπαταρία, οποτε χρησιμοποιω πολυ συχνα και καθημερινα τον ταχυφορτιστη τοτε μου πεφτει η αποδοση της μπαταρίας πιο γρηγορα απο οτι με κανονική φορτιση. Οποτε γενικα φορτιζω με απλο φορτιστη και οταν το ψιλοβιαζομαι βαζω τον ταχυφορτιστη..

Επισης μηπως μετα απο σχεδον εναν χρονο κατοχης εχει χασει και λιγο απόδοση η μπαταρια..

 

http://forum.le.com/in/index.php?threads/le-1s-and-le-1s-eco-eui-5-8-019s-offline-update-step-by-step-tutorial.17341/

 

http://forum.le.com/in/m_eui_list.html

 

 

Maktheo

Παιζει να ισχύει αυτο που λες με τον ταχυφορτιστη απλα στην αρχη δε μου το εκανε... Επισης παρατήρησα ότι η θερμοκρασία της μπαταρίας ειναι πολυ ψηλα (32 βαθμούς συνήθως)

 

Τωρα για το update ελεγξα μήπως μου το έβγαζε να το κατεβάσω αλλα τιποτα.. κανονικα ολα τα εβγαζε στην ωρα τους..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ειχε κανει και εμενα στην 2η φορα. Και εψαξα στο ιντερνέτ πως να το κανω unbrick. Επισης μια αλλη φορα ειχε κολλησει εκει και μετα απο 20 λεπτα ανοιξε κανονικα οποτε γιαυτό δε τοχω ξανακανει root. Τωρα αν δε βρεις κατι για unbrick στειλε μου. Νομιζω έχω στον υπολογιστή κάποια πράγματα απλα αυτη τη στιγμή δεν είμαι σπίτι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω ρε παιδιά μεγάλη κατανάλωση στην μπαταρία τον τελευταίο καιρο και δε μπορω να καταλάβω που οφείλεται..Γνωριζει κανεις τι μπορώ να κανω?

 

φιλε μ ακολουθησα τον οδηγο στην πρωτη σελιδα για επαναφορα απο soft brick και τελικα τα καταφερα περασα την official rom και τωρα με ota updates ειμαι eui 5.8 android 6.0

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

φιλε μ ακολουθησα τον οδηγο στην πρωτη σελιδα για επαναφορα απο soft brick και τελικα τα καταφερα περασα την official rom και τωρα με ota updates ειμαι eui 5.8 android 6.0

ευχαριστω πολυ

Ωραια!! Τωρα γνωμη μου ειναι να μη το ρουταρεις ωστε να παιρνεις τα updates κατευθειαν. Την 18ς εχεις ετσι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η official rom 5.8 (17s ας πουμε) ειναι σταθερη; Εχει bugs; Απο μπαταρια πως πάει;

 

Maktheo

Εγώ έχω την 18ς 5.8 eui. Κανενα bug δε μου εχει προβληθει μεχρι στιγμής. Το κινητο παει σφερα!Η μπαταρία ειναι όπως ηταν και στις προηγούμενες θεωρω. Καποιοι παλια αναφεραν βεβαια οτι εχει καλύτερη κατανάλωση. Αναλογα την χρηση του καθενός...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα OTA update στην 5.9.020

Δεν έχω καταλάβει ουσιαστικές διαφορές, μόνο εμφανισιακά κάποια έχω την εντύπωση ότι αλλάξανε!

 

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα OTA update στην 5.9.020

Δεν έχω καταλάβει ουσιαστικές διαφορές, μόνο εμφανισιακά κάποια έχω την εντύπωση ότι αλλάξανε!

 

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

Θα το βαλω και γω σε λιγο. Η κατανάλωση στην μπαταρία να έφτιαξε και ειμαστε μια χαρα !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και καλή χρονιά να έχουμε !

Παιδιά στο δικό σας έγινε κανονικά το τελευταίο update 5.9 020s ; Γιατί στο δικό μου , όσες φορές έχω προσπαθήσει όταν μπαίνει στη stock recovery για να συνεχίσει το update μου βγάζει συνέχεια σφάλμα οτι είναι corrupt.

Yπόψη οτι το έχω χωρίς root και με τη stock recovery (όχι twrp)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και καλή χρονιά να έχουμε !

Παιδιά στο δικό σας έγινε κανονικά το τελευταίο update 5.9 020s ; Γιατί στο δικό μου , όσες φορές έχω προσπαθήσει όταν μπαίνει στη stock recovery για να συνεχίσει το update μου βγάζει συνέχεια σφάλμα οτι είναι corrupt.

Yπόψη οτι το έχω χωρίς root και με τη stock recovery (όχι twrp)

Καλη χρονια να εχουμε! Εγω τοχω με OTA update και ολες οι ενημερωσεις εχουν μπει κανονικα. Τα κατεβαζει μονο του και απλα κανω ενα reboot για να γινει η εγκατασταση. Δε γνωρίζω την διαφορα αναμεσα σε stock recovery και TWRP .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα σε ολους..καλη χχρονια να εχουμε

εχω το letv 1s x500 και στην ουσια δεν το εχω χαρει σχεδον καθολου το τηλεφωνο..το τηλεφωνο κατεβαζει malware και δεν με αφηνει τωρα πλεον να κανω σχεδον τιποτα..οποτε παω να κανω κατι ασπριζει η οθονη και μου λεει κατι για download manager και αμα πατησω οκ αρχιζει και κατεβαζει εφαρμογεσ μονο του η με παει σε μολυσμενες σελιδες..στην αρχη εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και εστρωνε για 2-3 μερες ..τωρα πλεον δεν βοηθαει καθολου ..οσο το εχω στα χερια μου και παω να κανω κατι με βγαζει ανα ενα λεπτο σχεδον να κατεβαζει εφαρμογες η με παει σε μολισμενεσ σελιδεσ..προσπαθησα και με αναγκαστικη διακοπη αλλα παλι δεν γινετε τπτ..οσο για ρουτ και εγκατασταση ρομ αλλης δεν ξερω και πολλα και χανομαι ακομα και στους οδηγουσ που τα εχοθν πολυ αναλυτικα ολλα :( ..αμα μπορουσε καποοιοσ να με βοηθησει τι να κανω θα ειμαι υποχρεος..ευχαριστω πολυ..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους..καλη χχρονια να εχουμε

εχω το letv 1s x500 και στην ουσια δεν το εχω χαρει σχεδον καθολου το τηλεφωνο..το τηλεφωνο κατεβαζει malware και δεν με αφηνει τωρα πλεον να κανω σχεδον τιποτα..οποτε παω να κανω κατι ασπριζει η οθονη και μου λεει κατι για download manager και αμα πατησω οκ αρχιζει και κατεβαζει εφαρμογεσ μονο του η με παει σε μολυσμενες σελιδες..στην αρχη εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και εστρωνε για 2-3 μερες ..τωρα πλεον δεν βοηθαει καθολου ..οσο το εχω στα χερια μου και παω να κανω κατι με βγαζει ανα ενα λεπτο σχεδον να κατεβαζει εφαρμογες η με παει σε μολισμενεσ σελιδεσ..προσπαθησα και με αναγκαστικη διακοπη αλλα παλι δεν γινετε τπτ..οσο για ρουτ και εγκατασταση ρομ αλλης δεν ξερω και πολλα και χανομαι ακομα και στους οδηγουσ που τα εχοθν πολυ αναλυτικα ολλα :( ..αμα μπορουσε καποοιοσ να με βοηθησει τι να κανω θα ειμαι υποχρεος..ευχαριστω πολυ..

ακολουθα τον οδηγο και θα εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Μηπως έχει δοκιμάσει κανείς κάποια custom rom?

 

mula

 

Του bb72 εχουν οι περισσοτεροι για την υποστηριξη Ελληνικων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Μηπως έχει δοκιμάσει κανείς κάποια custom rom?

 

mula

 

Για ποια από τόσες και τόσες που έχουν βγει, ενδιαφέρεσαι :lol::lol:

 

Πέρα από την πλάκα , πριν το πλασάρω στη γυναίκα μου, το κινητό , το είχα ταράξει στις δοκιμαστικές ρομ. Ως και μια που είχε βγει σαν miui 8 με fingerprint που δούλευε, του είχα βάλει , αλλά δεν έπαιζε και τις δυο sim και δεν έπαιρνε root.

 

Πιο τελευταίες και εξελιγμένες που έχω δοκιμάσει είναι αυτές : http://www.leeco.re/topic/1955-bulex500-resurrection-remix-1127/ και εδώ http://www.leeco.re/topic/1954-bulex500-mokee-marshmallow-601/. Ποολύ καλές!

Link to comment
Share on other sites

Για ποια από τόσες και τόσες που έχουν βγει, ενδιαφέρεσαι :lol::lol:

 

Πέρα από την πλάκα , πριν το πλασάρω στη γυναίκα μου, το κινητό , το είχα ταράξει στις δοκιμαστικές ρομ. Ως και μια που είχε βγει σαν miui 8 με fingerprint που δούλευε, του είχα βάλει , αλλά δεν έπαιζε και τις δυο sim και δεν έπαιρνε root.

 

Πιο τελευταίες και εξελιγμένες που έχω δοκιμάσει είναι αυτές : http://www.leeco.re/topic/1955-bulex500-resurrection-remix-1127/ και εδώ http://www.leeco.re/topic/1954-bulex500-mokee-marshmallow-601/. Ποολύ καλές!

Δε ξερω δεν εχω δοκιμασει καμια custom σε αυτό το τηλέφωνο. Εψαχνα απλα κάποια που να είναι λιγο καλύτερη σε θεμα κατανάλωσης μπαταρίας απο την οφισιαλ.με εχει κουρασει είναι η αλήθεια...

Αυτες οι ρομ ειναι EUI 5.9 και επίσης γνωρίζετε αν ασχολούνται ακομη με το κινητό ωστε να βγαζουν νεες αναλογα με το μελλοντικο update tou eui?

 

mula

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω δεν εχω δοκιμασει καμια custom σε αυτό το τηλέφωνο. Εψαχνα απλα κάποια που να είναι λιγο καλύτερη σε θεμα κατανάλωσης μπαταρίας απο την οφισιαλ.με εχει κουρασει είναι η αλήθεια...

Αυτες οι ρομ ειναι EUI 5.9 και επίσης γνωρίζετε αν ασχολούνται ακομη με το κινητό ωστε να βγαζουν νεες αναλογα με το μελλοντικο update tou eui?

 

mula

 

Όχι φίλε μου mula ,

αυτές οι 2 ρομ που σου είπα εγώ , δεν είναι EUI , αλλά AOSP. Είναι 6.1 και με παραπάνω δυνατότητες και παραμετροποιήσεις από απλές cyanogen.

 

Ρουταρισμένες, με playstore και ελληνικά. Αλλά , φυσικά δεν έχουν fingerprint και remote control.

 

Είναι καλές , αν θέλεις να ψαχτείς για κάτι διαφορετικό από τις ρομ του EUI. Τίποτε άλλο το ξεχωριστό.

A, και αν αποφασίσεις να δοκιμάσεις , πρέπει να αλλάξεις και την έκδοση twrp που έχεις. Λίγο μπέρδεμα , αυτό ...

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου mula ,

αυτές οι 2 ρομ που σου είπα εγώ , δεν είναι EUI , αλλά AOSP. Είναι 6.1 και με παραπάνω δυνατότητες και παραμετροποιήσεις από απλές cyanogen.

 

Ρουταρισμένες, με playstore και ελληνικά. Αλλά , φυσικά δεν έχουν fingerprint και remote control.

 

Είναι καλές , αν θέλεις να ψαχτείς για κάτι διαφορετικό από τις ρομ του EUI. Τίποτε άλλο το ξεχωριστό.

A, και αν αποφασίσεις να δοκιμάσεις , πρέπει να αλλάξεις και την έκδοση twrp που έχεις. Λίγο μπέρδεμα , αυτό ...

Γνωμη σου είναι οτι αξιζουν σε σχεση με την οφισιαλ? Φαντάζομαι ο οδηγός εγκατάστασης ειναι ο ιδιος απλα αλλαζει το twrp? Και αν ναι που μπορω να βρω αυτή την εκδοση που λες? Υπάρχει μια.εφαρμογη στο play store που λέγεται official twrp. Λες να κανει δουλεια?

 

mula

Link to comment
Share on other sites

Για θέμα μπαταρίας, που απ'οτι κατάλαβα, ψάχνεις για άλλες ρομ, καλύτερες είναι σχεδόν πάντα οι official και με τα updates που παίρνουν, όποτε θυμηθούν εκεί στη leeco :D
Link to comment
Share on other sites

Για θέμα μπαταρίας, που απ'οτι κατάλαβα, ψάχνεις για άλλες ρομ, καλύτερες είναι σχεδόν πάντα οι official και με τα updates που παίρνουν, όποτε θυμηθούν εκεί στη leeco :D

Το παλεύουν τώρα τελευταία με τα updates οποτε ισως μείνω προς το παρον. Σευχαριστω πάντως!

 

mula

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καθαρη ολοκληρωμένη ρομ ή pack για την official 20s?

 

Maktheo

 

εχει βαλει κανεις την 20s bb72? αν ναι ας δωσει εντυπωσεις

Εχει καιρο που την εχω βαλει. Μου ηρθε κανονικά με OTA update.

Για εντυπώσεις που λετε, μια χαρα μου φαίνονται ολα εκτος από μπαταρία που παραμένει πρόβλημα σημαντικό για εμένα.

Βέβαια με ολες τις οφισιαλ ρομ ειχα θεμα με την μπαταρία οποτε ισως να φταίει η συγκεκριμένη του κινητού.

 

mula

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα. Έχω στο κινητό την 5.9.020s και μιας και το έχει απορία και ο προηγουμενος συμφορουμιτης για εμένα είναι μία από τα ίδια με την προηγούμενη. Λοιπόν έχω ένα θέμα με τα ηχεία ότι και να βάλω από οποιοδήποτε πρόγραμμα ακούγεται μόνο το δεξί. Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος το συγκεκριμένο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...