Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

 

Πριν 4-5 μήνες είχα πάρει το Χ500, είχα αντιμετωπίσει το γνωστό πρόβλημα με την φόρτιση και δεν άναβε μετά.

Πήγα να το φτιάξω μόνος μου ανοίγοντας την οθόνη και βγάζοντας την μπαταρία αλλά ενώ τα κατάφερα στο θέμα φόρτισης

έκοψα το καλώδιο της οθόνης από βλακεία. Το κινητό το παράτησα από τότε και μέχρι σήμερα όπου αγόρασα μια LCD screen και σε 5-10

το κινητό θα λειτουργεί κανονικά.

 

Επειδή διάβαζα τώρα αρκετές σελίδες για να αλλάξω την rom για να μην έχω το ίδιο πρόβλημα αλλά με τις τόσες σελίδες έχω χαθεί, μπορεί κάποιος να μου πει ή να δώσει ενα λινκ με μια stable rom με οδηγίες χωρίς ουσιαστικά προβλήματα για να πέρασω? Το κινητό πλέον θα χρησιμοποιηθεί για απλή χρήση internet/messenger/google apps καμιά ταινία.

 

Ευχαριστώ πολύ. :)

 

17s ιταλου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

17s ιταλου

 

Που τη βρίσκουμε την 17ς του Ιταλού γιατί έχω μείνει στην 15 ?

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Επειδη θα αλλαξω την συνδεση cosmote που εχω σε καρτοκινητη wind θα μου δουλευει στο κινητο (μενω Κρητη)?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους,

 

Πριν 4-5 μήνες είχα πάρει το Χ500, είχα αντιμετωπίσει το γνωστό πρόβλημα με την φόρτιση και δεν άναβε μετά.

Πήγα να το φτιάξω μόνος μου ανοίγοντας την οθόνη και βγάζοντας την μπαταρία αλλά ενώ τα κατάφερα στο θέμα φόρτισης

έκοψα το καλώδιο της οθόνης από βλακεία. Το κινητό το παράτησα από τότε και μέχρι σήμερα όπου αγόρασα μια LCD screen και σε 5-10

το κινητό θα λειτουργεί κανονικά.

 

Επειδή διάβαζα τώρα αρκετές σελίδες για να αλλάξω την rom για να μην έχω το ίδιο πρόβλημα αλλά με τις τόσες σελίδες έχω χαθεί, μπορεί κάποιος να μου πει ή να δώσει ενα λινκ με μια stable rom με οδηγίες χωρίς ουσιαστικά προβλήματα για να πέρασω? Το κινητό πλέον θα χρησιμοποιηθεί για απλή χρήση internet/messenger/google apps καμιά ταινία.

 

Ευχαριστώ πολύ. :)

 

Έχω παραλάβει την οθόνη κανονικά, την πέρασα και όλα μια χαρά.

Έκατσα και διάβασα αρκετές σελίδες από το συγκεκριμένο νήμα αλλά προς το τέλος χάθηκα πάλι γιατί πόνεσε το κεφάλι μου.

 

Αυτή τη στιγμή έχω την 010S του ιταλού, αξίζει να πάω στην 12 ή στην 15 του ίδιου?

Πέρασα την ρομ πολύ εύκολα αφού τα γράφατε όλα εσείς, δεν περίμενα ότι θα ήταν τόσο εύκολο :D

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ακομα την 10 του Ιταλού εχω, και απο την στιγμη που ειναι σταθεροτατη δεν την αλλαζω, ουτως ή αλλως οι νεοτερες δεν εχουν και τραγικες βελτιώσεις (πχ θα ηθελα να αλλαζω χρωμα στο led ή double tap to wake κτλ)..ετσι ακολουθω τον πολυ παλιο κανονα (ακομα απο το msdos που ειχαμε),

"Αφου δουλεύει, μην το πειραζεις"

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραλάβει την οθόνη κανονικά, την πέρασα και όλα μια χαρά.

Έκατσα και διάβασα αρκετές σελίδες από το συγκεκριμένο νήμα αλλά προς το τέλος χάθηκα πάλι γιατί πόνεσε το κεφάλι μου.

 

Αυτή τη στιγμή έχω την 010S του ιταλού, αξίζει να πάω στην 12 ή στην 15 του ίδιου?

Πέρασα την ρομ πολύ εύκολα αφού τα γράφατε όλα εσείς, δεν περίμενα ότι θα ήταν τόσο εύκολο :D

 

Η 15s κάνει καλύτερη διαχείριση στην μπαταρία και αυτός είναι ο μόνος λόγος που πήγα και εγώ σε αυτή.

Edited by dagas
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά θα ήθελα μια βοήθεια εχω τα leeco le2 x620 και leeco le max 2 x820 και δεν μου ερχονται π.χ τα mail ως ειδοποιηση ή τα μηνύματα στο viber μηπως γνωριζει καποιος να βοηθησει;;;;

(Ερχονται μερικες φορες αλλα οχι παντα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια...μου έσπασε η οθόνη από το κινητό μου. Έχω ένα Letv x500 32gb.

Με συμφέρει να ψάξω για νέα οθόνη;

Αν ναι...στείλτε link

 

Σας ευχαριστώ

Βαγγέλης

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραλάβει την οθόνη κανονικά, την πέρασα και όλα μια χαρά.

Έκατσα και διάβασα αρκετές σελίδες από το συγκεκριμένο νήμα αλλά προς το τέλος χάθηκα πάλι γιατί πόνεσε το κεφάλι μου.

 

Αυτή τη στιγμή έχω την 010S του ιταλού, αξίζει να πάω στην 12 ή στην 15 του ίδιου?

Πέρασα την ρομ πολύ εύκολα αφού τα γράφατε όλα εσείς, δεν περίμενα ότι θα ήταν τόσο εύκολο :D

 

 

Καλησπέρα

ΜΟυ έχει σπάσει η οθόνη από το Letv x500

Από μπορώ να παραγγείλω μια καινούργια για να την αλλάξω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

ΜΟυ έχει σπάσει η οθόνη από το Letv x500

Από μπορώ να παραγγείλω μια καινούργια για να την αλλάξω?

Ebay προτείνω! Ψαξε εχει αρκετες.

 

Ενεργοποίησα την επιλογή Do not show again οταν πας να διαγραψεις μια φωτογραφία και ετσι οταν πατάς το εικονίδιο με τον καδο η διαγραφή γινετε αμεσως. Γνωρίζει κανεις πως θα να το απενεργοποιήσω?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Οταν εισαι root δε γίνεται να κανεις updatε μέσω κινητού. βαλε μια official rom και μη το ροοταρεις. Υστερα στο update στις ρυθμίσεις θα σου βγαζει ειδοποιήσεις οταν υπαρχει κάποια official νεα ρομ. Η διαδικασια για την νεα ρομ ειναι η ιδια με την οποια εβαλες και την 9ς.

Εφοσον το τηλ ειναι ρουταρισμενο πως μπορω να βαλω οφισιαλ ρομ?υπαρχει καπου καποιος οδηγος?

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον το τηλ ειναι ρουταρισμενο πως μπορω να βαλω οφισιαλ ρομ?υπαρχει καπου καποιος οδηγος?

Ναι υπάρχει στην πρώτη σελιδα. Ανοιξε το λινκ και έχει οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Ναι υπάρχει στην πρώτη σελιδα. Ανοιξε το λινκ και έχει οδηγίες.

http://image.prntscr.com/image/689adbb7094f42ba9717dda8f6b0c02c.png

Το official roms ειναι κυριολεκτικα στα κινεζικα:p

Τι κοιταω το οδηγος επαφορας μςτα απο soft brick?

Link to comment
Share on other sites

Το 3ο λινκ διαβάζεις. Στο πρωτο λινκ εχει τις ρομ

 

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

ευχαριστω....Το δοκιμασα με το Iroot εκανε το twrp εγγατασταση αλλα οχι τον kingroot και μ λεει root failed http://image.prntscr.com/image/30c88d0abbe8411d83ae8585348b3771.png

Link to comment
Share on other sites

Οπως εψαχνα να δω γτ δεν δουλευει με το iroot...βρηκα εναν αλλο τροπο π λεει οτι δεν χρειαζεται καν pc... κατεβαζεις το kingroot στο κινητο και το κανει....Το εχει δοκιμασει κανεις? λειτουργει?

βαζω το λινκ π το βρηκα

https://www.skyneel.com/kingroot-application

Link to comment
Share on other sites

Οπως εψαχνα να δω γτ δεν δουλευει με το iroot...βρηκα εναν αλλο τροπο π λεει οτι δεν χρειαζεται καν pc... κατεβαζεις το kingroot στο κινητο και το κανει....Το εχει δοκιμασει κανεις? λειτουργει?

βαζω το λινκ π το βρηκα

https://www.skyneel.com/kingroot-application

Οσες φορες προσπάθησα με kingoroot δεν πετυχε.γιατι δε βαζεις το .zip του superuser και να το κανεις εγκατασταση μεσω TWRP?

Link to comment
Share on other sites

Οσες φορες προσπάθησα με kingoroot δεν πετυχε.γιατι δε βαζεις το .zip του superuser και να το κανεις εγκατασταση μεσω TWRP?

Το εκανα μετα πατησα reboot αλλα κολλαει στο logo του eui απο εκεινη την ωρα δεν κανει κατι αλλο.....Μπορω να το απενεργοποιησω και να μπω στο μενου του TWRP εχεις ιδεα τι μπορω να κανω τωρα....?χαχαχα

Edited by NKS11
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα μετα πατησα reboot αλλα κολλαει στο logo του eui απο εκεινη την ωρα δεν κανει κατι αλλο.....Μπορω να το απενεργοποιησω και να μπω στο μενου του TWRP εχεις ιδεα τι μπορω να κανω τωρα....?χαχαχα

Αυτο το ειχε κανει και εμενα στην 2η φορα. Και εψαξα στο ιντερνέτ πως να το κανω unbrick. Επισης μια αλλη φορα ειχε κολλησει εκει και μετα απο 20 λεπτα ανοιξε κανονικα οποτε γιαυτό δε τοχω ξανακανει root. Τωρα αν δε βρεις κατι για unbrick στειλε μου. Νομιζω έχω στον υπολογιστή κάποια πράγματα απλα αυτη τη στιγμή δεν είμαι σπίτι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω ρε παιδιά μεγάλη κατανάλωση στην μπαταρία τον τελευταίο καιρο και δε μπορω να καταλάβω που οφείλεται..Γνωριζει κανεις τι μπορώ να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την μεγάλη καταναλωση μπαταρίας, συμβανει και σε εμενα καποιες φορες και κατεβαινει άναρχα. Οποτε το παρατηρω οτι συμβαινει (1-2 φορες μηνα ισως maximum) του κανω μια επανεκκίνηση και στρωνει 100%.

Μου δινει την εντυπωση οτι καποια/ες εφαρμογές τρωει σκαλωμα και καταναλωνει πολυ μπαταρία, ίσως να ειναι και το ιδιο το συστημα/kernel που τρωει το σκαλωμα...παντως με ενα reboot στρώνει..

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει η 19s για το κινητο μας; Την εχει δοκιμάσει κανεις;

Εγω ακομα με 10s του Ιταλου ειμαι, σταθερο και δεν το πειραζω αλλα μαλλον μια ανανεωση χρειάζεται..

Αυτες οι επισημες μονο κινέζικα και αγγλικά εχουν ετσι;

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...